رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

درستش اينه كه خود آقاي تهراني پاسخ شما را بدهند ولي ابتدا همه اين فكر را ميكنند ولي اين بهترين راه براي توسعه فارسي سازي افزونه ها و يك توفيق اجباري براي كساني است كه ميخواهند جوملا را بيشتر ياد بگيرند!

همين فكر شما را اكثر اعضاء جومينا شايد در بدو ورود داشته اند ولي اگر الان بپرسيد نظر ديگري دارند!

مافيا اختصاصي است ولي جومينا اختصاصي نيست و البته عمومي هم نيست اينجا محلي براي طراحان وب است يعني اين وب سايت از پايه براي خدمات دهي به طراحان وبي كه از جوملا استفاده ميكنند راه اندازي شده!

فعاليت در انجمن باعث اشنايي كاربران با اكثر مشكلات و راه حل رفع مشكلات و در نتيجه پيشرفت كاربران ميشود!

كمك در ترجمه افزونه باعث قدر داشتن زحمات مترجمين و رشد توسعه افزونه ها ميشود!

اميدوارم شما هم در جمع اعضاء حضور يابيد و آن موقع هم دوست دارم نظر شما را دوباره بشنوم!

بعضي از دوستان مانند آقاي فرحزادي و رزاقي بدون چشم داشتي روزانه ساعت ها وقتشون رو صرف كمك به كاربران انجمن ميكنند و بيشتر زمان اقاي تهراني هم صرف رسيدگي به جومينا ميشود و برخي از دوستان هم شما نامشان را شايد زياد نبينيد ولي در پشت صحنه مشغول بهينه سازي افزونه ها هستند دوستاني هم مانند اقاي ستار رضايي و اقاي شمسي كه در هر دو سمت مشغول كمك به جومينا هستند!

اين كارها و زحمات دوستان براي پيشرفت جوملا و خدمت به هموطنان ايراني و دوستان افغان است و حتي بسياري از كاربران عرب زبان هم از افزونه هاي بهينه شده براي زبان هاي راست به چپ جومينا استفاده ميكنند!

در اين جا به جاي شعار دوستان در حال انجام كارهاي لازم هستند و شما هم اگر ميخواهيد عضوي از اين بدنه باشيد ميتوانيد با كمي همت خود را در اين جمع ببينيد!

اميدوارم منظور خودم رو رسونده باشم و دوستان ديگر هم كه به جومينا ملحق ميشوند اين طرز تفكر را نداشته باشند!

كلام آخر اينكه به قول آقاي تهراني آدم در دو صورت قدر يك چيز را ميداند يا برايش زحمت كشيده باشد و يا براي آن هزينه كرده باشد و در اينجا زحمت ملاك است.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

ضمن تشکر از آقا رضای گل

وجود این تاپیک به اعتقاد من بسیار مهم است . کار بر محترمی که برای عضویت اعتراض داشتند اول به من پست خصوصی دادند و من خودم خواهش کردم که پستشون را در اینجا ارسال کنند که برای بار .... توضیح بدم

دوست عزیزم :

اگر قصد این داشتیم که افزونه ای را منتشر نکنیم اصلا منتشرش نمیکردیم و اعضا و غیر اعضا هم نداشت کما اینکه حداقل 400 افزونه فارسی شده داریم که اصلا منتشرش هم نکردیم اما وقتی افزونه ای منتشر میشه ، هدف در اختیار قرار دادن آن برای کاربران بوده .

کلا در جومینا قصد پنهان نمودن اطلاعات وجود ندارد منتها ما به طبقه بندی اطلاعات معتقدیم .

فرض من بر اینه که شما توضیحاتی که بارها برای دلیل وجود عضویت در جومینا عنوان شده است را مطالعه ننموده اید لذع سهی میکنم فهرست وارد این دلایل را بار دیگر اعلام کنم .

اهداف برقراری سیستم عضویت در جومینا :

به طور کلی جومینا وب سایتی برای افراد عادی نمیباشد و هدف سایت جومینا خدمت رسانی به طراحان حرفه ای سایت ها است . متاسفانه خود طراحان هم به 2 دسته تقسیم میشوند یک دسته افراد بی سواد و بی فرهنگی هستند که ما اصلا دلمون نمیخواد این عده به جمع ما راه پیدا کنند و دسته دیگر افراد متشخص و با سواد و با فرهنگی هستند که کاملا با دسته اول فرق دارند . گرچه این حقیقت تلخ است اما متاسفانه جامعه طراحی ما چنین است ! دلیل این امر هم اینه که هر کسی میتونه طراحی یاد بگیره و محدودیتی وجود ندارد گرچه کار با کار متفاوت است اما بالاخره طراح ، طراح است . این بدان معنا نیست که هر کس عضو جومینا است با شخصیت و .... میباشد و هر کس نیست هم جزو دسته اول است .

متاسفانه بسیاری از عزیزان هستند که ما قادر به شناسائی آنان نبوده ایم و لذا شانس اینکه این عزیزان در جمع ما باشند را نداشته ایم . تمام هدف ما جمع نمودن این افراد در یک جا است . بسیاری از طراحان هم هستند که تنها عنوان طراح را یدک میکشند و طراح واقعی نیستند. برخی دیگر از دوستان هستند که در آغاز راه طراحی هستند ما به این دسته کمک میکنیم که بتونند دانش خوشون را ارتقا بدهند . برای این دسته هم امکاناتی فراهم شده است که بتونند به جمع ما بپوندند. برخی دیگه از افراد هستند که ما خودمون ازشون خواهش میکنیم عضو جومینا بشند نمونش هم چندین نفر هستند که به ما افتخار عضویت داده اند .

هدف دومی که از برقراری سیستم عضویت وجود داره حمایت از برنامه نویسان وب است . این حمایت چکونه انجام میشود ؟

ببینید دوست عزیز برخی از افزونه هایی که برای اعضا قرار داده میشه مشابه ایرانی داره مثلا یک برنامه نویسی اومده سیستم امانت دهی را به صورت اسکریپت نوشته . مسلما من نمیام کامپوننت فارسی شده خارجیش را عمومی منتشر کنم . نتیجه این کار اینه که اون برنامه نویس دیگه هیچ اسکریپتی نمینویسه چون دیگه براش صرف نداره که این کار را انجام بده تا بحال در جومینا تمامی سیاست ها حمایتی بوده و شدیدا از تخریب دوری میکنیم . انتشار عمومی تمامی افزونه ها باعث تخریب میشه . گرچه تا بحال در جومینا سعی شده افزونه هایی به صورت عمومی منتشر بشه که جنبه تخریبی برای کار هیچ کس نداشته باشه اما باز این کار عده ای بسیار زیادی را عصبانی کرده است . اینان عده ای بوده اند که یک ماژول مو را 20 هزار تومان میفروخته اند خوب مسلم هست عصبانی میشند ! ما هیچ گاه افزونه ای که مشابه اسکریپت فارسی دارد را عمومی منتشر نمیکنیم . اما اینکه عده ای هم سو استفاده نمایند را هم تاب نمیاوریم . خود ما هر کدام به نحوی قربانی این سو استفاده ها بوده ایم که حال در این مکان هستیم

هدف سوم از برقراری سیستم عضویت توسعه افزونه های بیشتر است ! دوست عزیز تعدد افزونه های جومینا باعث شده است ، فارسی سازی و انتشار آن کار راحتی نباشد انجام این کار براحتی قابل اجرا نیست . وقتی یک کاربر تادیید میگردد به افزونه هایی دست میبابد که مختص اعضا است در ازای این دست یابی 2 حالت داره یا کاربر باید بیاد برای افزونه پول پرداخت کنه و یا خودش هم در توسعه سهیم باشه . ما از اول هدف مالی نداشته ایم بارها شده افرادی تماس گرفته اند و یک افزونه را که مخصوص اعضا بوده و حتی در فروشگاه هم نبوده خواسته اند بخرند و من بهشون نفروخته ام خودشون هم میتونند بیان شهادت بدن . میمونه جنبه دوم که کاربر باید در این فرایند مشارکت کنه . این مشارکت برای ما نفسش مهمه و اینکه یکی سعیش را کرده باشه برای ما کافیه از آقای رزاقی میتونید بپرسید که تا بحال چندین ترجمه به دست ما رسیده است من خودم نشستم از اول ترجمه را دوباره ترجمه کرده ام اما عضویت به متقاضی داده شده دلیلشم این بوده که فکر کرده ایم متقاضی سعیش را کرده و همین رای ما کافی بوده

هدف چهارم از برقراری سیستم عضویت ایجاد احساس تعلق به گروه و افزایش کار گروهی است ! این که شما در یک فرآیند گروهی سهیم باشید برای شما احساس مفید بودن مینماید همچنین میدانید جمعی وجود دارد که میتوانید به آن ها تکیه کنید . بر اساس علاق مشترک پیوند های دوستی قوی تری را بنیان نهید . تحقق این امر در نت کار آسانی نیست چرا که هر کس در نت بهترین چهرش را نشون میده . شما تنها میتونید به یک نفر در نت اعتماد کنید و آن هم شناخت کامل و یا نسبی از شخص مورد نظر است

هدف پنجم از برقراری سیستم عضویت کمک در رشد طراحان مبتدی به طراحان حرفه ای جوملا است ! این امر چگونه محقق میشود ؟ فرض کنید شخصی وارد جومینا شده است و برخی از افزونه ها را میبیند که مختص اعضا است این فرد متقاضی عضویت میگردد اما عضویت میسر نیست چه اتفاقی میافتد ؟فرد مورد نظر وارد انجمن میشود و فعالیتش را شروع میکنه در طول زمان اندکی قابلیت هایش رشد میکنه و از یک کاربر عادی به یک کاربر حرفه ای و یا نیمه حرفه ای تبدیل میشه . نمنونش در همین انجمن زیاده از بچه هایی که ابتدا در انجمن وارد شده اند و بعد از مدتی یک از مدیران بهشون دعوت نامه داده اند . الان هم جزو اعضایی هستند که مایه افتخار ما هستند

دوست عزیز شاید شما تازه با جومینا آشنا شده اید اما روش فعلی برای عضویت نتیجه آزمون و خطای ماه ها تلاش و ممارست است . به عنوان مثال زمانی بوده که در جومینا فرم درخواست عضویت وجود داشت روزانه بین 150 تا 200 ایمیل میرسید که ما امکان پاسخ گویی به همه این ایمیل ها را نداشتیم . وقتی هم که ما خودمون فرم را باز گذاشته ایم و بعد به درخواست جواب ندیم خیلی زشته ! اما واقعا امکانش نبوده لذا من خودم را جای یک کاربر میزارم انصافا خیلی بهم برمیخوره که حتی جواب من هم ندن ! اما ما چاره ای نداشته ایم واقعا نمیتونسیم به نامه ها پاسخ بدیم . برای همین کلا عضویت را بستیم تا بتونیم خودمون کاربرها را انتخاب کنیم . یعنی بتونیم تا حد توانمون به کاربرها ارتباط برقرار کنیم .

دوست عزیز من جومینا دانلود ستنر نیست گرچه داره به سمتی میره که اسم دانلود ستنر کم کم داره بیشتر براش معنی پیدا میکنه اما هدف ما این نبوده و نیست که یک دانلود ستنر برای جوملا ایجاد کنیم .

ما دو راهبرد کلی را در جومینا دنبال میکنیم :

1- کمک به افراد عادی و مبتدی جهت ارتقا مهارتهایشان و همچنین کمک در طراحی سایت های این دسته از ازدوستان از طریق انتشار افزونه های عمومی

2- کمک به طراحان حرفه ای جوملا از طریق ایجاد بستری مناسب در جهت کاهش هزینه ها و همچنین به اشتراک گذاری دانش

امیدوارم موفق باشید

و توانسته باشم برای چندمین بار موضوع عضویت و سیاستهای گذشته ،حال و آینده را جومینا بهتر روشن کنم

لینک به ارسال
با سلام برای من شخصا انتقاد ازانجمن ارزش بیشتری از پیشنهادات و تعاریف دارد . گرچه انجمن جومینا یک انجمن کاملا خصوصی است که توسط تیم جومینا و با نظر آنان اداره میشود اما مشخصا کاستی ها و نواقصی نیز در انجمن وجود دارد که انتقادات سازنده شما ما را در رفع آنان کمک خواهد نمود . لذا از هر گونه انتقاد منطقی در این بخش استقبال خواهد شد .
سلام آقای تهرانی از سایت خوبتون و فارسی سازیتون ممنون یه پیشنهاد دارم میدونم شاید براتون سخت باشه ولی سایتتونو دیدم با همه جلوه زیباش و امکانات خوبش منو یه قسمتاییش یاد مافیا انداخت !! برای پیشرفت باید دس دیگران هم گرفت روزی دست خداست یا این امکانو واسه همه بذارید یا بعد یه مدت از عمرش عمومی کنید بنظر من اعتبار و جلوه جومینارو با محدودیت زیر سوال نبرید. یه پیشنهاد از یه دوست بود ، دلگیر نشو خواه عبرت گیر خواه پند باز ممنون از سایت خوبتون

یک سوال داشتم از همین دوستمون و دیگران و کلا طراحان ایرانی ؟ چرا یک چیز رو بدون تلاش و آماده می خوان !!!!

باورم نمی شه این همه متن آقای تهرانی رو بخونم خیلی زیاد بود ولی کشوند من خود منم فایل هایی رو در روز بخش بندی می کنم و با دوستان ترجمه می کنیم که زیر 3 هزار تا خط نیست :huh: به بخش هاییش رسیدم که خدا شاهده رفتم به یک مترجم پول دادم برام ترجمه کنه مترجم نیم ساعت نشت نمی خوام بگم چقدر پول گرفت با کمال میل پول دادم اومدم!!!!

چند مورد دیگه هم هست در ایران که آقای تهرانی اون رو متذکر شده یکی دیگه کپی رایت ما رو برداشتن هست

این کار چون در ایران پیگیری نمی شه خیلی راحت هست این کار هم دوستان مترجم و طراح رو دل سرد می کنه

چرا موضوع رو می پیچونیم مافیا چی هست ؟ نظر شخصی بنده کسی هست یا گروهی هست که می یاد کل بازار رو می گیره رقابت رو به 0 می رسونه

آیا جومینا این کارو کرده یا هر سایتی این مطلب شما عمومی بود جومینا الانا که بنده سایت رو می بینم تا اون اولش که درست شده بود 20 تا رایگان می زاره 1 دونه برای اعضاش که بعضی هاشم بخاطر مراسم ها و ... برای عموم منتشر می شه

یک مثال می زنم و موضع رو خلاصه می کنم :! اگه شما یک طراحی بودید که زندگی شما بر پایه آرتیستر بود با آرتیستر طراحی می کردید

و اون رو دست کاری و می فروختیت

برای فارسی سازیش خیلی زحمت می کشیدید و لی درست بود یکی می یومد رد کل نت پخش می کرد فارسی سازی آرتیستر رو با چند کپی پست بدون هیچ دانشی

خدا شاهده انقدر برای شما این کار سخت بود که پذیرفتنش واقعا روی سر آدم جا نمی گرفت :@

امید وارم منظور بنده و کل بحث آقای تهرانی رو گرفته باشید که باید برای چیزی که می خواین تلاش کنید نه آماده بگیرید

با تشکر شهریار

لینک به ارسال

سلام ،

گرچه من منظورم انتقادات از انجمن بود نه سایت جومینا اما پاسخ شما را حتما میدم .

درصورتی که در مورد انتخاب اعضا پیشنهادی دارید البته با توجه به اینکه استانداردهای عضویت برای برای وب سایت جومینا رعایت شه بفرمایید حتما استقبال میکنم

در مورد احتیاج مقطعی کاربران به امکانات ، بله حق با شماست اما در مورد این که کاربران نیاز خود را از سایت دیگه ای تهیه میکنن من شک دارم !؟ دلیلشم اینه که در جومینا تا حالا تنها امکاناتی گذاشته شده که برای اولین بار در وب به صورت فارسی ارائه شده است

برای شناختن اعضا ، یکی از دلایلی که این انجمن زده شد همین بوده تا کاربرا بتونن با هم ارتباط داشته باشن و با هم دوست بشن کافی است یکی از مالکین جومینا (اعضا جومینا) برای شما درخواست دعوت نامه کنه من اصلا حرفی ندارم من خودم بهترین دوستان جوملاییم را از انجمن بدست اورده ام

2 نکته دیگر

1- دانلود 90 درصد امکانات جومینا به صورت آزاد ممکن است و تنها 10 درصد امکانات و یا شاید آموزش ها مخصوص اعضا است لذا من اصلا نخواستم خصاصت کنم تنها نگرانی من ایه که دوستان طراح دیگر دچار مشکل بشن که اصلا دلم نمیخواد برای همین اون 10 درصد هم برای اعضا گذاشتم که بشناسمشون

2- جومینا اصلا قرار نبود اینطوری بشه من یک شب داشتم یه فیلمی میدم اسمش جولی و جولیا بود جو گیر شدم:P جومینا را زدم اولش میخواستم وبلاگم باشه که 2 ساله آرزوش را دارم حالا اینطوری شده انصافا خودم اصلا راضی نیستم سایت دانلودی درست کنم اما حالا که شده !

در آخر یک مسئله دیگه هم بگم ببینید برای من اصلا مهم نیست بازدید جومینا چندنفره و یا چند تا عضو داره و یا .... برای من مهمه که یه جایی باشه یه عده با هم دوست باشن مشکلاتشون را مطرح از سواد هم استفاده کنن و .... همین ! من نه کارم جوملاست و نه چیز دیگه ای گرچه قالب طراحی میکنم همیشه هم بد قول میشم اما باور کن همش بخاطر علاقمه و اگر نه پوا آنچنانی این کار نداره یا لااقل برای من نداره که بخوام اینقدر وقت بزارم برای جوملا خدا بگم اونی را که جوملا را به من معرفی کرد چیکار کنه biggrin.gifodgy:" src="images/smilies/dodgy.gif">

ارادتمند

با تشکر از پاسخگوییتون

یه پیشنهاد برای افزایش تعداد امکانات فارسی شدن در جوملا داشتم

افزونه هارو به صورت انگلیسی به اشتراک بگذارید و افراد بتونند دانلود کنند و فارسی کنند و رقابت ایجاد بشه ، فردی که بتونه مثلا 1 یا هرچندتا که شما خواستید تارو فارسی کنه (البته بهش کمک کنید)بتونه عضویت موقت بگیره بعد از یه مدتم که خودشو خوب نشون داد عضو دائم بشه و براش دعوتنامه رسمی صادر بشه

(راستی اینم بگم یه مرحله قبل من برای آقای خیاطی ایمیل فرستادم ولی از شانس خوبم امتحاناش مثل من شرو شده بود و منو به بعد موکول کردند که الانم ثبت نام یه خورده سخت شده برام چون نمیتونم زیاد سر بزنم ارشد یکم وقت بیشتر میبره تا کارشناسی)

حرف آخرم اینه که بهش ماهیو ندید ماهیگیری یادش بدید

بازم ممنون از سایت و انجمن خوبتون :thankyou:

لینک به ارسال

ســــــــــــــــــــــــلام

من خدمت همه دوستا عزیز عرض خسته نباشید دارم.

من تا چند وقت پیش اصلا نمیدونستم که جوملا چیه اصلا کیه ولی با کمی تحقیق توی گوگل یه چیزایی دستگیرم شد اما من به قدرت و عظمت جوملا شک داشتم و باورم نمیشد که بشه با جوملا سایت طراحی کرد. فکر میکردم جوملا یه چیزییه که موقتی هست و بعد از مدتی استفاده یا زود هکش میکنن یا خود به خود از کار میفته.

اما بعد از مدتی و آشنایی با جومینا دیدم که همه چیز 180 درجه با اون چیزی که فکر میکردم فرق میکنه و جوملا قدرتمند ترین و امن ترین سیستم طراحی سایت هست که علاوه بر رایگان بودنش پشتیبانی که در جومینا داره هیججا ندیدم. سرتون رو درد نیارم، من کم کم با جوملا شروع به کار کردم الن هم نمی گم همه چی اما اطلاعتی که داشتم رو از زمین به آسمون اول رسوندم اما درسته که تا آسمون هفتم خیلی راه هست اما تا آسمون اول رو رد نکنی نمیتونی به آسمون هفتم برسی من از آقای تهرانی عزیز تشکر میکنم که پایه ی سایت رو جوری بنا نهادند که افرادی که کاملا مبتدی هستند و تنها کاری که بلد بون ساختن یه وبلاگ توی بلاگفا یا امثال اون رو داشتن (خودم رو میگم) امروزه وبا آشنایی با جوملا تونسته اند علاوه بر بالا بردن دانش خودشون، کشور عزیزمون ایران رو توی مباحثی که مبنی بر گسترده شدن فضای مجازی در کشور عزیز تر از جانمان که تازه پا هست رو کمک میکنند و این روند بهترین است. اگه آقای تهرانی میومد و هر افزونه ای رو به صورت عمومی منتشر میکرد نه من دنبال این بودم که خودم با جوملا سر و کله بزنم نه چیز دیگه ای بلکه میومدم آماده اون رو نصب میکردم( لقمه جویده آماده رو فقط قورت میدادم) اما این کار باعث این شده که دوستان عزیز دنبال این باشن که خودشون هم یه کار هایی رو انجام بدن تا هم یاد بگیرن هم به جوملا هدیه کنند.

بنده از همین جا از تدبیری و روشی که مدیران سایت در نظر دارن حمایت میکنم و آمادگی خودم رو برای گسترده کردن جوملا اعلام میکنم.

لینک به ارسال
با سلام برای من شخصا انتقاد ازانجمن ارزش بیشتری از پیشنهادات و تعاریف دارد . گرچه انجمن جومینا یک انجمن کاملا خصوصی است که توسط تیم جومینا و با نظر آنان اداره میشود اما مشخصا کاستی ها و نواقصی نیز در انجمن وجود دارد که انتقادات سازنده شما ما را در رفع آنان کمک خواهد نمود . لذا از هر گونه انتقاد منطقی در این بخش استقبال خواهد شد .
سلام آقای تهرانی از سایت خوبتون و فارسی سازیتون ممنون یه پیشنهاد دارم میدونم شاید براتون سخت باشه ولی سایتتونو دیدم با همه جلوه زیباش و امکانات خوبش منو یه قسمتاییش یاد مافیا انداخت !! برای پیشرفت باید دس دیگران هم گرفت روزی دست خداست یا این امکانو واسه همه بذارید یا بعد یه مدت از عمرش عمومی کنید بنظر من اعتبار و جلوه جومینارو با محدودیت زیر سوال نبرید. یه پیشنهاد از یه دوست بود ، دلگیر نشو خواه عبرت گیر خواه پند باز ممنون از سایت خوبتون

یک سوال داشتم از همین دوستمون و دیگران و کلا طراحان ایرانی ؟ چرا یک چیز رو بدون تلاش و آماده می خوان !!!!

باورم نمی شه این همه متن آقای تهرانی رو بخونم خیلی زیاد بود ولی کشوند من خود منم فایل هایی رو در روز بخش بندی می کنم و با دوستان ترجمه می کنیم که زیر 3 هزار تا خط نیست :huh: به بخش هاییش رسیدم که خدا شاهده رفتم به یک مترجم پول دادم برام ترجمه کنه مترجم نیم ساعت نشت نمی خوام بگم چقدر پول گرفت با کمال میل پول دادم اومدم!!!!

چند مورد دیگه هم هست در ایران که آقای تهرانی اون رو متذکر شده یکی دیگه کپی رایت ما رو برداشتن هست

این کار چون در ایران پیگیری نمی شه خیلی راحت هست این کار هم دوستان مترجم و طراح رو دل سرد می کنه

چرا موضوع رو می پیچونیم مافیا چی هست ؟ نظر شخصی بنده کسی هست یا گروهی هست که می یاد کل بازار رو می گیره رقابت رو به 0 می رسونه

آیا جومینا این کارو کرده یا هر سایتی این مطلب شما عمومی بود جومینا الانا که بنده سایت رو می بینم تا اون اولش که درست شده بود 20 تا رایگان می زاره 1 دونه برای اعضاش که بعضی هاشم بخاطر مراسم ها و ... برای عموم منتشر می شه

یک مثال می زنم و موضع رو خلاصه می کنم :! اگه شما یک طراحی بودید که زندگی شما بر پایه آرتیستر بود با آرتیستر طراحی می کردید

و اون رو دست کاری و می فروختیت

برای فارسی سازیش خیلی زحمت می کشیدید و لی درست بود یکی می یومد رد کل نت پخش می کرد فارسی سازی آرتیستر رو با چند کپی پست بدون هیچ دانشی

خدا شاهده انقدر برای شما این کار سخت بود که پذیرفتنش واقعا روی سر آدم جا نمی گرفت :@

امید وارم منظور بنده و کل بحث آقای تهرانی رو گرفته باشید که باید برای چیزی که می خواین تلاش کنید نه آماده بگیرید

با تشکر شهریار

سلام دوست عزیز

یه خورده زود قضاوت کردی

منظور بنده این نبود روی صحبتم با شما نبود با آقای تهرانی بود که گفتند تو انجمن مطرحش کنم

یه نکته کوچولو برای شما : جوملا در جهان متن باز منتشر شده شما ترجمش میکنید (و میدونم زحمت داره )و افزونه هاشم کاملا رایگانه و بعضیاش تجاریه اونم حاصل زحمت برنامه نویسشه !

لینک افزونه انگلیسیشو که میشه باز گذاشت !!!!؟

انقدر ناراحت نشید و اگر اینطور بود حق به جانب ترین فرد برنامه نویسان افزونه ها بودند.

دستتون درد نکنه بابت فارسی سازی و ترجمش:exclamation:

لینک به ارسال

دوست عزیز همین که می فرمایید ترجمه (ظاهرا شما نمیدونید ترجمه یه افزونه چجوری انجام میشه یه سرچی کنید و آموزش ترجمه رو بگیرید و ببینید که یه افزونه ساده چقدر دردسر داره که بخواد با فارسی سازگار بشه و ترجمه بشه با مرور گر ها سازگار بشه و هزار و یک چیز دیگه )باید هم یه تفاوتی بین کسی که داره این زحمات رو میکشه و با کسی که تازه وارده و فقط نصب کردن رو بلد هست باشه یا نه.

لینک به ارسال
یک سوال داشتم از همین دوستمون و دیگران و کلا طراحان ایرانی ؟ چرا یک چیز رو بدون تلاش و آماده می خوان !!!! باورم نمی شه این همه متن آقای تهرانی رو بخونم خیلی زیاد بود ولی کشوند من خود منم فایل هایی رو در روز بخش بندی می کنم و با دوستان ترجمه می کنیم که زیر 3 هزار تا خط نیست :huh: به بخش هاییش رسیدم که خدا شاهده رفتم به یک مترجم پول دادم برام ترجمه کنه مترجم نیم ساعت نشت نمی خوام بگم چقدر پول گرفت با کمال میل پول دادم اومدم!!!! چند مورد دیگه هم هست در ایران که آقای تهرانی اون رو متذکر شده یکی دیگه کپی رایت ما رو برداشتن هست این کار چون در ایران پیگیری نمی شه خیلی راحت هست این کار هم دوستان مترجم و طراح رو دل سرد می کنه چرا موضوع رو می پیچونیم مافیا چی هست ؟ نظر شخصی بنده کسی هست یا گروهی هست که می یاد کل بازار رو می گیره رقابت رو به 0 می رسونه آیا جومینا این کارو کرده یا هر سایتی این مطلب شما عمومی بود جومینا الانا که بنده سایت رو می بینم تا اون اولش که درست شده بود 20 تا رایگان می زاره 1 دونه برای اعضاش که بعضی هاشم بخاطر مراسم ها و ... برای عموم منتشر می شه یک مثال می زنم و موضع رو خلاصه می کنم :! اگه شما یک طراحی بودید که زندگی شما بر پایه آرتیستر بود با آرتیستر طراحی می کردید و اون رو دست کاری و می فروختیت برای فارسی سازیش خیلی زحمت می کشیدید و لی درست بود یکی می یومد رد کل نت پخش می کرد فارسی سازی آرتیستر رو با چند کپی پست بدون هیچ دانشی خدا شاهده انقدر برای شما این کار سخت بود که پذیرفتنش واقعا روی سر آدم جا نمی گرفت :@ امید وارم منظور بنده و کل بحث آقای تهرانی رو گرفته باشید که باید برای چیزی که می خواین تلاش کنید نه آماده بگیرید با تشکر شهریار
سلام دوست عزیز یه خورده زود قضاوت کردی منظور بنده این نبود روی صحبتم با شما نبود با آقای تهرانی بود که گفتند تو انجمن مطرحش کنم یه نکته کوچولو برای شما : جوملا در جهان متن باز منتشر شده شما ترجمش میکنید (و میدونم زحمت داره )و افزونه هاشم کاملا رایگانه و بعضیاش تجاریه اونم حاصل زحمت برنامه نویسشه ! لینک افزونه انگلیسیشو که میشه باز گذاشت !!!!؟ انقدر ناراحت نشید و اگر اینطور بود حق به جانب ترین فرد برنامه نویسان افزونه ها بودند. دستتون درد نکنه بابت فارسی سازی و ترجمش:exclamation:

خوبه که شما گفتین جوملا متن بازه

این سیستم درست شد ولی در کنارش آنقدر برای سازنده هاش سود داشت که قابل بازبینی نیست

اومدن سیستمی هایی رو کنارش منتشر کردن که پولی بود یا همون تجاری

در کنار همونم اومدم رایکان دقیقا مثل جومینا و دیگر سایت ها

همون 200 خط رو شما ترجمه کنید برای بار اول خوشتون می یاد حال می ده

ولی 5 بار 3 هزار تا فارسی کنید از هرچی خط بدتون می یاد بنده منظورم هم با کل نفراتی که دارند زحمت می شند و کسانی که زحمت نمی شکند بود

نه یک نفر

پیروز باشید

شهریار

لینک به ارسال

درود

افزونه هارو به صورت انگلیسی به اشتراک بگذارید و افراد بتونند دانلود کنند و فارسی کنند و رقابت ایجاد بشه ، فردی که بتونه مثلا 1 یا هرچندتا که شما خواستید تارو فارسی کنه (البته بهش کمک کنید)بتونه عضویت موقت بگیره بعد از یه مدتم که خودشو خوب نشون داد عضو دائم بشه و براش دعوتنامه رسمی صادر بشه

ملاک دعوت نامه ترجمه نیست . ترجمه ملاک عضویت است . ببینید برای هر کاربری ابتدا دعوت نامه صادر میشه بعد براش فایل ارسال میشه و پس از ترجمه عضویت میگیره .

در مورد قسمت دوم موضوع اینه که در جومینا تنهخا افزونه هایی منتشر میشه که تابحال فارسیش منتشر نشده . یکی از سخت ترین کارها پیدا نمودن افزونه بدرد بخور است که شرایط انتشار در جومینا را داشته باشه میگید نه امتحان کنید . برای افزونه های انگلیسی خوب سایت اصلی جوملا هست

ه نکته کوچولو برای شما : جوملا در جهان متن باز منتشر شده شما ترجمش میکنید (و میدونم زحمت داره )و افزونه هاشم کاملا رایگانه و بعضیاش تجاریه اونم حاصل زحمت برنامه نویسشه !

نه نمیشه گذاشت به دلیل اینکه همین پیدا نمودن افزونه ها خودش از سخت ترین کارها است . نکته دوم تمامی افزونه های منتشر شده در جومینا رایگان است و به هیچ عنوان وارز نیست .

متاسفم که نتونستم در مطلب بالا که نوشته ام شما را از اهداف واقعی کاملا آگاه کنم . در هر صورت هر سایتی بنا به نظر مدیراتش اداره میشه غلط یا درست نظر ما ها اینه . برای نظراتمون هم دلایل خودتون را داریم اگر شما بتونید ما را قانع کنید کلا عضویت برداشته میشه منتها بر اساس منطق نه نظر شخصی . شما منطق ما را رد کنید خیلی هم خوشحال میشیم

ارادت

لینک به ارسال

دوست عزیز همین که می فرمایید ترجمه (ظاهرا شما نمیدونید ترجمه یه افزونه چجوری انجام میشه یه سرچی کنید و آموزش ترجمه رو بگیرید و ببینید که یه افزونه ساده چقدر دردسر داره که بخواد با فارسی سازگار بشه و ترجمه بشه با مرور گر ها سازگار بشه و هزار و یک چیز دیگه )باید هم یه تفاوتی بین کسی که داره این زحمات رو میکشه و با کسی که تازه وارده و فقط نصب کردن رو بلد هست باشه یا نه.

علیک سلام

بنده میدونم چطوری میشه ترجمه کرد خواهشاً در مورد پاسخی که برای شما فرستاده نشده نظر ندهید :idea:

کارهای کوچک برای انسان های کوچک بزرگ جلوه میکنند

اینم برای اطلاع شما عرض کنم که من خودم افزونه های مختلف رو از جوملا دریافت میکنم و فارسی سازیش میکنم ولی وقت نمیشه همشو فارسی کرد دنبال کار گروهی بودم

درود

ملاک دعوت نامه ترجمه نیست . ترجمه ملاک عضویت است . ببینید برای هر کاربری ابتدا دعوت نامه صادر میشه بعد براش فایل ارسال میشه و پس از ترجمه عضویت میگیره .

در مورد قسمت دوم موضوع اینه که در جومینا تنهخا افزونه هایی منتشر میشه که تابحال فارسیش منتشر نشده . یکی از سخت ترین کارها پیدا نمودن افزونه بدرد بخور است که شرایط انتشار در جومینا را داشته باشه میگید نه امتحان کنید . برای افزونه های انگلیسی خوب سایت اصلی جوملا هست

ه نکته کوچولو برای شما : جوملا در جهان متن باز منتشر شده شما ترجمش میکنید (و میدونم زحمت داره )و افزونه هاشم کاملا رایگانه و بعضیاش تجاریه اونم حاصل زحمت برنامه نویسشه !

نه نمیشه گذاشت به دلیل اینکه همین پیدا نمودن افزونه ها خودش از سخت ترین کارها است . نکته دوم تمامی افزونه های منتشر شده در جومینا رایگان است و به هیچ عنوان وارز نیست .

متاسفم که نتونستم در مطلب بالا که نوشته ام شما را از اهداف واقعی کاملا آگاه کنم . در هر صورت هر سایتی بنا به نظر مدیراتش اداره میشه غلط یا درست نظر ما ها اینه . برای نظراتمون هم دلایل خودتون را داریم اگر شما بتونید ما را قانع کنید کلا عضویت برداشته میشه منتها بر اساس منطق نه نظر شخصی . شما منطق ما را رد کنید خیلی هم خوشحال میشیم

ارادت

بنده دنبا نفی یا اثباتش نیستم بخاطر همینم اسمشو گذاشتم پیشنهاد و گفتم رقابتی بهتر بود باشه همین !

صلاح مملکت خویش خسروان دانند

منم انشاالله وقت کردم چندتا افزونه پیداکردم برای ترجمه ارسال میکنم تا زحمت پیداکردن شما رو کم کنم (بهر حال منم چندتا افزونه خوب از سایت جومینا دریافت کردم)

الان که بدجور دنبال live chatam که نمونه جالبو بدرد بخورش تجاریه

ایتم بدک نبود که براتون گذاشتم :

http://extensions.joomla.org/extensions/communication/online-status/12423?qh=YToyOntpOjA7czo2OiJvbmxpbmUiO2k6MTtzOjc6IidvbmxpbmUiO30%3D

اینکی بهتره :

http://extensions.joomla.org/extensions/communication/video-conference/10144?qh=YToxMDp7aTowO3M6Njoib25saW5lIjtpOjE7czo3OiInb25saW5lIjtpOjI7czo3OiJzdXBwb3J0IjtpOjM7czo4OiJzdXBwb3J0cyI7aTo0O3M6OToic3VwcG9ydGVkIjtpOjU7czoxMDoic3VwcG9ydGluZyI7aTo2O3M6OToic3VwcG9ydGVyIjtpOjc7czoxMDoic3VwcG9ydGVycyI7aTo4O3M6ODoic3VwcG9ydGUiO2k6OTtzOjE0OiJvbmxpbmUgc3VwcG9ydCI7fQ%3D%3D

موفق و سربلند باشید

لینک به ارسال

علیک سلام

بنده میدونم چطوری میشه ترجمه کرد خواهشاً در مورد پاسخی که برای شما فرستاده نشده نظر ندهید :idea:

کارهای کوچک برای انسان های کوچک بزرگ جلوه میکنند

اینم برای اطلاع شما عرض کنم که من خودم افزونه های مختلف رو از جوملا دریافت میکنم و فارسی سازیش میکنم ولی وقت نمیشه همشو فارسی کرد دنبال کار گروهی بودم

دوست من بنده عضو انجمن جومینا هستم و حق دارم که در مباحث شرکت کنم انجمن جومینا عمومی هست.

خب شمایی که این افزونه ها رو ترجمه میکنید میتوننید با همکاری بیشتر با دویتان مدیریت در جومینا و ارسال افزونه های ترجمه شده خود برای جومینا کم کم یکی از اعضای اصلی جومینا باشید.

آخه برای عضویت در جومینا باید زحمت کشید مثل دوستانی که هماکنون در حال فعالیت در جومینا هستند.

بنده هم دوست دارم یکی از اعضا باشم اما متاسفانه هنوز که هنوز هست توفیق این کار رو نداشتم اما انشا.. در آینده ای نزدیک و با تلاش به این درجه هم میرسم که عضو افتخاری این انجمن باشم ( خواستن توانستن است):thankyou:

لینک به ارسال

يكي از اولويت هاي اين انجمن احترام متقابل است و اميدوارم دوستان به اين نكته هميشه توجه داشته باشند تا خداي ناكرده دلخوري براي كسي پيش نيايد.

در مورد سوالات مطرح شده هم اقاي تهراني پاسخ كاملي دادند و اميدوارم دوستاني كه متقاضي عضويت هستند با فعاليت در انجمن به ان دست پيدا كنند.همچنين دوستاني كه ترجمه الحاقات انجام داده اند ، درصورتي كه كسي قبلا آن را ترجمه نكرده و افزونه هم مفيد است ميتوانند در انجمن منتشر كنند.و در صورت تاييد به سايت جومينا منتقل خواهد خواهد شد.

فكر ميكنم ادامه اين بحث لزومي ندارد و اگر انتقاد جديدي نيست اين بحث را ادامه ندهيد تا مسير منحرف نشود و كماكان انتقادات جديد مطرح شوند.

لینک به ارسال

يكي از اولويت هاي اين انجمن احترام متقابل است و اميدوارم دوستان به اين نكته هميشه توجه داشته باشند تا خداي ناكرده دلخوري براي كسي پيش نيايد.

در مورد سوالات مطرح شده هم اقاي تهراني پاسخ كاملي دادند و اميدوارم دوستاني كه متقاضي عضويت هستند با فعاليت در انجمن به ان دست پيدا كنند.همچنين دوستاني كه ترجمه الحاقات انجام داده اند ، درصورتي كه كسي قبلا آن را ترجمه نكرده و افزونه هم مفيد است ميتوانند در انجمن منتشر كنند.و در صورت تاييد به سايت جومينا منتقل خواهد خواهد شد.

فكر ميكنم ادامه اين بحث لزومي ندارد و اگر انتقاد جديدي نيست اين بحث را ادامه ندهيد تا مسير منحرف نشود و كماكان انتقادات جديد مطرح شوند.

با نظر شما موافقم دیگر جایی برای ادامه این بحث وجود ندارد و از دوستی هم که در مقابلش جواب حاضری نمودم عذرخواهی میکنم.

با تشکر

لینک به ارسال

سلام.

خسته نباشید عرض میکنم خدمت همه کسانی که برای جومینا زحمت میکشن همینجا دوباره از همشون تشکر میکنم.:heart:

نقد که نمیشه گفت یه درخواست یا سوال هست اینکه همه اموزشها در مورد طراحی قالب برای اعضا هست. دوره های طراحی قالب هم بنده تا جایی که میدونم تو همه شهرها نیست میخواستم بپرسم که ایا این اموزشها چه کلاسهای اموزشی چه اموزشهای دیگه قابل دریافت هست با هزینه یا شرایط دیگه چون خیلی دوست دارم که بتونم خودم از ابتدا بتونم یه قالب رو طراحی بکنم البته به صورت حرفه ایی و پیشرفته ممنون میشم از پاسختون.

لینک به ارسال

با سلام

در مورد کلاسهایی که برگزار می شود جناب تهرانی باید پاسخ دهند که برنامه اشون به چه صورت خواهد بود

در مورد اینکه این آموزش هایی که براشون کلاس تشکیل می شه امکان ارائه بصورت فیلم یا... نیست...

ولی شما با مراجعه به لینک زیر می تونید آموزش طراحی قالبهای جوملا رو که قبلا توسط جناب تهرانی آماده شده خریداری کنید:

http://www.joominamarket.com/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=2&view=view.download&catid=16&cid=12

پیروز باشید

لینک به ارسال

سلام

دلیل اینکه آموزش ها عمومی منتشر نمیشه اینه که سطح این دسته از آموزش ها بالاست . مشکلی پیش میاره اینه که شما از قبلش باید یکسری اطلاعات پایه داشته باشید تا آموزش را کاملا درک کنید لذا براتون سئوال پیش میاد که طبیعی هم هست حال اگر بخواهیم به سئوال شما جواب بدیم دائم باید برگردیم به مباحث قبل ترش و امکان صرف انرژی در این حد برای آموزش ها را نداریم

لینک به ارسال

سلام

خوب عضویت و دعتونامه همیشه یکی از موضوعات بحث بر انگیز در جومینا بوده که بار ها هم در تاپیک های مختلف در موردش مفصلاً بحث شده.

هر طراح وب نیاز داره تا آشنایی کامل با سیستم های مختلف از جمله جوملا و نحوه استفاده و ایجاد تغییرات در بخش های مختلف این سیستم ها رو برای خودش فراهم کنه و دوستانی هستند که در این زمینه به مردم کمک می کنن مثل همین جومینا.

بهترین نوع آموزش از نظر من آموختن به صورت تجربی هست ، اینکه شما جاهای مختلف رو بگردید و فقط به آموزش هایی که در جومینا منتشر میشه تکیه نکنید ، درسته دوستان به صورت شبانه روزی در حال کار کردن روی بخش های مختلف سایت هستند اما خب شما که کاربران این سایت هستید می تونید از راه های مختلف به این دوستان عزیز کمک کنید.

درباره محدودیت ها هم باید بگم همین محدودیت ها هست که شما رو وادار به یادگیری می کنه، اگر قرار باشه از همون اول همه چیز به سادگی به دست بیاد به صورت طبیعی شما چیزی یاد نمی گیرید ، به نظر من بهترین یاد گیری زمانی صورت میگیره که شما مجبور به یادگیری باشید، همون طور که آقای تهرانی هم قبلاً فرمودند وب سایت نسبت به نظر مدیرانشون اداره میشن و نمیشه اعتراضی به سبک کاری یک وب سایت کرد مگر اینکه یک دلیل منطقی وجود داشته باشه.

پیشنهاد من برای دوستانی که تازه شروع می کنند اینه که زیاد عجله نکنند، به مرور زمان با کمی تلاش و جستجو به سطحی خواهند رسید که دیگه خودشون ترجمه می کنند و حتی می تونند موارد ترجمه شده خودشون رو در جومینا منتشر کنند.

اینکه جوملا متن باز هست و رایگان شکی در این موضوع نیست، جومینا هم کاملاً رایگان هست، اما شما هم وقتی دریابید که کسی به زحمات شبانه روزی شما ارزشی نمیده و از فعالیت صادقانه شما سوء استفاده می کنه یا دست از فعالیت می کشید و یا سبک فعالیت خودتون رو تغییر می دید، موضوع جومینا هم به همین سبک هست، عضویت در روز های اول همگانی و بدون محدودیت بود و به دلیل بعضی سو استفاده ها و موارد دیگر عضویت از حالت عمومی خارج شد ، با بیشتر شدن سو استفاده ها عضویت در جومینا به روال فعلی تبدیل شده ، چرا که از زحماتی که بچه ها می کشند باید حفاظت بشه و بعضی از امکانات فقط به دست کسانی برسه که لازم هست، هیچ وقت در جومینا گفته نشده که شما نمی تونید فلان افزونه یا آموزش رو استفاده کنید بلکه همیشه گفته شده اگر خواستار موردی هستید که مخصوص اعضا هست ، هدفتون رو از داشتن این مورد مطرح کنید تا ما شما رو راهنمایی کنیم ، شاید به موارد بهتری از اونی که مد نظرتون هست رسیدید و در اکثر وقت ها هم همینطور بوده.

خود من زمانی یکی از افرادی بودم که در خواست عضویت دادم و برای چند روز هم عضو بودم ، اما خب راستش تا به حال هیچ مورد خاصی رو از جومینا دانلود نکردم به جز دو یا سه مورد که اون هم به صورت عمومی منتشر شده بود.

اگر افزونه ای رو ترجمه کنم و رایگان باشه هم به صورت عمومی در همه انجمن هایی که در اونها فعالیت دارم منتشر می کنم نه فقط در جومینا.

اکثر دوستان وقتی متوجه سنگینی مسئولیت مدیران چنین سایت هایی می شوند که خودشون هم در این راه قدم می گذارند و یا با یک روز معمولی یک مدیر اینچنینی آشنا می شوند.

با آرزوی موفقیت برای تمام تیم جومینا.

لینک به ارسال

سلام.

دوستان دسترسی به جایی نداشتم این پست رو زدم حیفم اومد که از زحمات فراونی که همه اعضا و کاربران برای جومینا کشیدن و میکشن تشکر نکنم و سال نو رو به همگی اونها تبریک نگم امیداورم سال جدیدی پر از پیشرفت و یادگرفتن های مفید براتون باشه .از عیدی هم که جومینا بهمون داد بسیار ممنونم واقعا عیدی بود ها:heart: من که خیلی خوشم اومد بازم خسته نباشید عرض میکنم خدمت همه دوستانی که زحمت میکشن و امیدوارم سال جدید سالی باشه که جومینا به سطحی که لایقش هست در جوملا فارسی که بهترین سایت جوملا فارسی هست برسه و هر روز شاهد پیشرفتش باشیم.امیدوارم کاربرانی مثل بنده هم دینی که بر گردنمون هست رو بتونیم روزی به جومینا ادا کنیم(انتقاد از خودم:D)

با ارزوی سعادت و سلامت برای دوستان در سال جدید.

لینک به ارسال

سلام

دوستان فکر نمیکنید یه خورده محصولاتتون گرونه.آخه آموزش قالب سازی که 20 هزار تومان بود رو چرا یهو میکنید 40 هزار تومان.همون 20 هزار تومان هم گران بود.

اگر علمی تازه در ایران رواج پیدا میکنه شما آن را باقیمت گران میفروشید؟

به عنوان مثال اگر سیب زمینی کیلو 500 تومان بود و بعد کمیاب شد وفقط شما داشتید بی شک می اومید کیلو 10000 تومان میفروختید.

شما باید زکات علمتون رو بپردازید اما شما ...! :huh:

لینک به ارسال

سلام

دوستان فکر نمیکنید یه خورده محصولاتتون گرونه.آخه آموزش قالب سازی که 20 هزار تومان بود رو چرا یهو میکنید 40 هزار تومان.همون 20 هزار تومان هم گران بود.

به عنوان مثال اگر سیب زمینی کیلو 500 تومان بود و بعد کمیاب شد وفقط شما داشتید بی شک می اومید کیلو 10000 تومان میفروختید.

البته ما منتظر بوديم اقاي تهراني پاسخ شما را بدهد ولي چون امروز انلاين نشدند من نكاتي را ياد آوري ميكنم!

بچه هاي جومينا در حد توان زكات علم خود را پرداخت كرده اند و چندين نفر در طول شبانه روز در حال خدمت به دوستان و كاربران جومينا هستند.

آيا به اين زودي هديه نوروزي جومينا را فراموش كرديد.آموزشي كه هيچ كسي تا كنون منتشر نكرده بود و حتي عده اي هم از كاربران مخالف انتشارش بودند در حالي خود آنها از جومينا دريافت كرده بودند!

آيا اين همه افزونه منتشر شده را نميبينيد!

احتمالا خبر برداشته شدن عضويت هم شنيده بوديد كه به درخواست عده اي كثيري از كاربران اين روش عضويت باقي ماند در صورتي كه براي راحتي كاربران قرار بود روش عضويت كنوني تغيير كند!

آيا تا كنون با مشكل ساز شدن كساني كه با دريافت آسان آموزش ها اقدام به طراحي سايت هاي غير استاندارد براي ديگران كرده اند برخورد كرده ايد!

شما فكر ميكنيد به خاطر پول بوده!

در صورتي كه اگر برخي مسائل نبود آقاي تهراني ميخواستند اين آموزش را به عنوان هديه منتشر كنند!

قصد باز كردن مسائل را ندارم ولي در انجمن سايت ها و مقالات آموزشي براي طراحي سايت معرفي شدند هم از طرف مديران و هم از طرف كاربران و ميتوانيد استفاده كنيدا

چرا از نظر شما قيمت قبلي يا فعلي بسيار پايين نيست در صورتي كه طراحي قالب يكي از اصلي ترين پايه هاي طراحي سايت است!

مطمئن باشيد كه دليلي براي اين كار بوده و شايد لزومي نداشته باشد كه به صورت عمومي منتشر شود!

بسياري از دوستان درخواست زكات علم ديگران را ميكنند در صورتي كه خود زكاتي پرداخت نميكنند ! تمامي درخواست هاي شما براي پشتيباني به نحو مطلوبي پاسخ داده شده آيا اين زكات علم دوستاني كه پاسخ داده اند نيست ؟

البته اين تاپيك محل انتقاد است ولي تشبيه اين آموزش با سيب زميني كار مناسبي نبود!!؟

:huh:

لینک به ارسال

سلام

البته ما منتظر بوديم اقاي تهراني پاسخ شما را بدهد ولي چون امروز انلاين نشدند من نكاتي را ياد آوري ميكنم!

بچه هاي جومينا در حد توان زكات علم خود را پرداخت كرده اند و چندين نفر در طول شبانه روز در حال خدمت به دوستان و كاربران جومينا هستند.

آيا به اين زودي هديه نوروزي جومينا را فراموش كرديد.آموزشي كه هيچ كسي تا كنون منتشر نكرده بود و حتي عده اي هم از كاربران مخالف انتشارش بودند در حالي خود آنها از جومينا دريافت كرده بودند!

آيا اين همه افزونه منتشر شده را نميبينيد!

احتمالا خبر برداشته شدن عضويت هم شنيده بوديد كه به درخواست عده اي كثيري از كاربران اين روش عضويت باقي ماند در صورتي كه براي راحتي كاربران قرار بود روش عضويت كنوني تغيير كند!

آيا تا كنون با مشكل ساز شدن كساني كه با دريافت آسان آموزش ها اقدام به طراحي سايت هاي غير استاندارد براي ديگران كرده اند برخورد كرده ايد!

شما فكر ميكنيد به خاطر پول بوده!

در صورتي كه اگر برخي مسائل نبود آقاي تهراني ميخواستند اين آموزش را به عنوان هديه منتشر كنند!

قصد باز كردن مسائل را ندارم ولي در انجمن سايت ها و مقالات آموزشي براي طراحي سايت معرفي شدند هم از طرف مديران و هم از طرف كاربران و ميتوانيد استفاده كنيدا

چرا از نظر شما قيمت قبلي يا فعلي بسيار پايين نيست در صورتي كه طراحي قالب يكي از اصلي ترين پايه هاي طراحي سايت است!

مطمئن باشيد كه دليلي براي اين كار بوده و شايد لزومي نداشته باشد كه به صورت عمومي منتشر شود!

بسياري از دوستان درخواست زكات علم ديگران را ميكنند در صورتي كه خود زكاتي پرداخت نميكنند ! تمامي درخواست هاي شما براي پشتيباني به نحو مطلوبي پاسخ داده شده آيا اين زكات علم دوستاني كه پاسخ داده اند نيست ؟

البته اين تاپيك محل انتقاد است ولي تشبيه اين آموزش با سيب زميني كار مناسبي نبود!!؟

:huh:

باسلام

برادر بزرگ من آقای گنجی

چند روز پیش به مشکلی برخوردم که برخی از اعضا خیلی به بنده کمک کردند از جمله aminweb و شمسی . بنده برای دوستان دعا کردم و لذت بردم از کمکشان و همراهیشان با بنده و دیگر دوستان.

من راهنمایی ها را بیش از پیش نسبت به دوستان را نیز شاهد بودم و هستم.

من اینها را کاملا قبول دارم،کاملا.

من سایت هایی را دیدم که قالب هایی طراحی می کنند و با قیمت هایی هنگفتی برای فروش میگذارند و جالب توجه این است که این قالب ها مشکل دارد!!!!!حال شما لطف کردید چنین مجموعه آموزشی تولید کردید تا با سلیقه خود قالب بسازیم که خیلی گرانبها می باشد ، اما این دلیل نمیشه که آن را با این قیمت برای فروش در سایت قرار دهید.

شما باید به ماحق بدید .شما فکر میکنید ما دوست نداریم قالب سازی جوملا را یاد بگیریم!!!

مطمئن باشید اعضا دوست دارند اما وقتی این قیمت را میبینند بی خیال این کار میشوند.

ضمنا ما که انتظار نداریم آن را به صورت هدیه منشتر کند اما این انتظار را داریم که با قیمت مناسب آن را برای فروش فرار دهد.

من خودم اگر تولید کننده این مجموعه بودم حداکثربا قیمت 5000 تومان به بازار عرضه میکردم(تازه از قدیم گفتند سود کمتر مساوی است با فروش بیشتر).من خودم در یک موسسه فرهنگی فعالیت میکنم و نرم افزارهایی ساختم که آن ها را رایگان به آن موسسه اعطا کردم که بعضی از آنها برای اولین بار در ایران تولید شده بود.

امیدوارم قیمت را کاهش دهید.

اگر جسارتی کردم درخواست عفو دارم .ببخشید.از شما و تمام دوستان و اعضا معذرت میخواهم!!!:blush:

لینک به ارسال

آموزش قالب سازی 5 هزار تومان !!!

ببخشید وارد این بحث شدم به من ربطی نداشت ولی می گم داداش چرا لباس رو نمی خری 5 هزار تومان

چرا غذا (گوشت رو نمی خری کیلوی 5 هزار تومان )

چون برای درست کردنش زحمت کشده شده و بیشتر از 5 هزر تومان خرجش شد تا اون گوشت بیاد تو بازار

چرا مغازه داران نمی یان 5 هزار تومان بدن به خدا مردم می ریزن یک فروشی می کنند روز اول گوشت تمام می شه

این چیزی که می گین می شه انفاق بخشش محبت جهاد :idea:

مثلا ببنید یک مثال می زنم

یکی داره طراحی سایت می گیره بعد می یاد می ره کلاس های css و php و html به خدا به پیر کمتر از 100 هزار خوردی نیست هر کلاسیش بعد می یاد زمان می زاره زندگیشو فداش می کنه از درس مدرسه شرکت همه چیز می یفته تا یک چیز رو یاد می گیره

بعد به همین راحتی بیاد این رو بفروشه اگر کار رایگان پخش کردن باشه انقدر رایگان بخش کردن هر عضوی که در این انجمن هست

من فکر نمی کنم اینجوری قیمت لایق باشه برای یک چیزی !!!!

شیاد یکی زندگیش با این کار راه بیفته چرا باید چیزی رو بگیره که ارزشش 3 الی 4 برابر هست که بیاد زکا.... از این حرفای علمش رو بده

کمی فکر کنید این حرف درستی واقعا نیست

شهریار جون

لینک به ارسال

مهدي جان من در اين مدتي كه در جومينا بودم خيلي از پيش داوري هايي كه قبلا كردم عوض شده در صورتي كه قبلا با برخي تصميمات انجمن موافق نبودم.

ولي در اينجا تصميم گيري ها به صورت گروهي انجام ميشود و دلايل خاصي دارد و با اينكه اقاي تهراني و شمسي ميتوانند تصميمات خود را اجرا كنند ولي بدون نظر گروهي كاري انجام نميدهند.

شما هم به عنوان يكي از اعضا جومينا ميتوانيد در مورد مسائل انجمن انتقاد كنيد و مشكلي در اين امر وجود ندارد.انشاالله در اين مورد اقاي تهراني پاسخ خواهند داد.

لینک به ارسال

سلام ،

گرچه من منظورم انتقادات از انجمن بود نه سایت جومینا اما پاسخ شما را حتما میدم .

درصورتی که در مورد انتخاب اعضا پیشنهادی دارید البته با توجه به اینکه استانداردهای عضویت برای برای وب سایت جومینا رعایت شه بفرمایید حتما استقبال میکنم

در مورد احتیاج مقطعی کاربران به امکانات ، بله حق با شماست اما در مورد این که کاربران نیاز خود را از سایت دیگه ای تهیه میکنن من شک دارم !؟ دلیلشم اینه که در جومینا تا حالا تنها امکاناتی گذاشته شده که برای اولین بار در وب به صورت فارسی ارائه شده است

برای شناختن اعضا ، یکی از دلایلی که این انجمن زده شد همین بوده تا کاربرا بتونن با هم ارتباط داشته باشن و با هم دوست بشن کافی است یکی از مالکین جومینا (اعضا جومینا) برای شما درخواست دعوت نامه کنه من اصلا حرفی ندارم من خودم بهترین دوستان جوملاییم را از انجمن بدست اورده ام

2 نکته دیگر

1- دانلود 90 درصد امکانات جومینا به صورت آزاد ممکن است و تنها 10 درصد امکانات و یا شاید آموزش ها مخصوص اعضا است لذا من اصلا نخواستم خصاصت کنم تنها نگرانی من ایه که دوستان طراح دیگر دچار مشکل بشن که اصلا دلم نمیخواد برای همین اون 10 درصد هم برای اعضا گذاشتم که بشناسمشون

2- جومینا اصلا قرار نبود اینطوری بشه من یک شب داشتم یه فیلمی میدم اسمش جولی و جولیا بود جو گیر شدم:P جومینا را زدم اولش میخواستم وبلاگم باشه که 2 ساله آرزوش را دارم حالا اینطوری شده انصافا خودم اصلا راضی نیستم سایت دانلودی درست کنم اما حالا که شده !

در آخر یک مسئله دیگه هم بگم ببینید برای من اصلا مهم نیست بازدید جومینا چندنفره و یا چند تا عضو داره و یا .... برای من مهمه که یه جایی باشه یه عده با هم دوست باشن مشکلاتشون را مطرح از سواد هم استفاده کنن و .... همین ! من نه کارم جوملاست و نه چیز دیگه ای گرچه قالب طراحی میکنم همیشه هم بد قول میشم اما باور کن همش بخاطر علاقمه و اگر نه پوا آنچنانی این کار نداره یا لااقل برای من نداره که بخوام اینقدر وقت بزارم برای جوملا خدا بگم اونی را که جوملا را به من معرفی کرد چیکار کنه biggrin.gifodgy:" src="images/smilies/dodgy.gif">

ارادتمند

امير آقا خيلي ازت ممنونيم

2 تا نكته ضروريه :

اولا از سايت هاي ديگه هم استفاده كنيد چون ممكنه افراد بخاطر همون استفاده مقطعي وقت سرچ نداشته باشن پس چه خوبه كه بيشتر نياز ها از طريق سايت شما برآورده شه

دوما خساست درسته نه خصاصت ;)

لینک به ارسال

آموزش قالب سازی 5 هزار تومان !!!

ببخشید وارد این بحث شدم به من ربطی نداشت ولی می گم داداش چرا لباس رو نمی خری 5 هزار تومان

چرا غذا (گوشت رو نمی خری کیلوی 5 هزار تومان )

چون برای درست کردنش زحمت کشده شده و بیشتر از 5 هزر تومان خرجش شد تا اون گوشت بیاد تو بازار

چرا مغازه داران نمی یان 5 هزار تومان بدن به خدا مردم می ریزن یک فروشی می کنند روز اول گوشت تمام می شه

این چیزی که می گین می شه انفاق بخشش محبت جهاد :idea:

مثلا ببنید یک مثال می زنم

یکی داره طراحی سایت می گیره بعد می یاد می ره کلاس های css و php و html به خدا به پیر کمتر از 100 هزار خوردی نیست هر کلاسیش بعد می یاد زمان می زاره زندگیشو فداش می کنه از درس مدرسه شرکت همه چیز می یفته تا یک چیز رو یاد می گیره

بعد به همین راحتی بیاد این رو بفروشه اگر کار رایگان پخش کردن باشه انقدر رایگان بخش کردن هر عضوی که در این انجمن هست

من فکر نمی کنم اینجوری قیمت لایق باشه برای یک چیزی !!!!

شیاد یکی زندگیش با این کار راه بیفته چرا باید چیزی رو بگیره که ارزشش 3 الی 4 برابر هست که بیاد زکا.... از این حرفای علمش رو بده

کمی فکر کنید این حرف درستی واقعا نیست

شهریار جون

سلام دوست عزیز

بنده یک سایت ساز متوسطه هستم و از وقت وعید وبازدید وکیف و حالم زدم دارم یک سایت انقلابی برای یک موسسه می سازم تا مردم ایران که شما هم جز آن هستید را روشن کنم .

من برای ساخت این سایت 500تومان هم پول نگرفتم ، حال شما میگید که کسی وقتش رو برای این چیزها رایگان نمیذاره.

ضمنا من تو پست قبلیم گفتم که سود کمتر مساوی است با فروش بیشتر .شما الان شرکت ها یا موسسات بزرگی را باید شاهد باشید که با این طرزفکر تونستند حرف اول رو داخل ایران و حتی در جهان بزنند.

شما فکر میکنید اگر 40هزار تومان بفروشند فروش بیشتری دارند!!!!

والا بخدا من از حرف شما تعجب میکنم!!!من یک مستندی چند وقت پیش دیدم با نام ظهور ، این مستند کار جوون های مسلمان آمریکایی بود که خیلی از واقعیت های جهان رو روشن می کرد و خیلی مستند قوی و کار شده ای بود و به جرات میتونم بگم که بیشتر وقتشون رو صرف این مستند کردند.حال جای تعجب اینجاست که از مردم جهان خواستند تا این مستند را به یکدیگر معرفی و تا میتوانند آن را در دنیا گسترش دهند.

یه جوون آمریکایی به این طرز فکر رسیده که باید آموزش ها را گسترش داد اما شما یک جوان ایرانی هنوز به این واقعیت نرسیدی که باید علم مردم کشورت رو در یک زمینه ای افزایش بدید !!!

دوست من همه مثل هم نیستند!!!:idea::blush:

بازهم اگر در این پست جسارتی کردم ببخشید.من شما هارا دوست دارم ولی باید یه چیزایی رو گفت.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...