رفتن به مطلب
fidoman

ارور دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

سلام و درود امشب شب اعصاب خورد کنی بود خدا بخیر کنه

یکی از سایت ها با وجودی که دیتابیس داره ومشکلی تا نیم ساعت پیش نداشت

وقتی ادرس سایت رو زدم این ارور رو داد

Database connection error (1): The MySQL adapter 'mysqli' is not available.Database connection error (1): The MySQL adapter 'mysqli' is not available.

و نمیدونم چطور باید درستش کنم

دوم اینکه کل حجم سایت 168 مگابایته اما تو سی پنل 734 مگابایت نشون میده و در صورتی که بعد از طراحی دیگه متنی و عکسی و فایلی اصلا به سایت اضافه نکردم

باز هم علت رو متوجه نشدم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ادرس سایت

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
3 ساعت قبل, fidoman گفت:

سلام و درود امشب شب اعصاب خورد کنی بود خدا بخیر کنه

یکی از سایت ها با وجودی که دیتابیس داره ومشکلی تا نیم ساعت پیش نداشت

وقتی ادرس سایت رو زدم این ارور رو داد

Database connection error (1): The MySQL adapter 'mysqli' is not available.Database connection error (1): The MySQL adapter 'mysqli' is not available.

و نمیدونم چطور باید درستش کنم

دوم اینکه کل حجم سایت 168 مگابایته اما تو سی پنل 734 مگابایت نشون میده و در صورتی که بعد از طراحی دیگه متنی و عکسی و فایلی اصلا به سایت اضافه نکردم

باز هم علت رو متوجه نشدم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ادرس سایت

سلام
دوست عزیز اول ببین در تنظیمات فایل configuration.php و اطلاعات دیتابیس و نام دیتابیس و رمز دیتابیس درسته؟

دوماً اگر موردی که  در بالا گفتم همه درست بودند، ایراد از طرف سرور و هاست هست با مدیر سرور و هاست در میان بگذارید

حجم سایت در سی پنل یا دایرکت ادمین یا ... فقط و فقط حجم سایت و اطلاعات و فایل های سایت نیست. بلکه خیلی از فال ها مثل فایل های لاگ، ایمیل ها، بک آپ ها و ... را نیز شامل میشه یعنی حجم کل فضایی که از هاست مصرف کردید را نشان می دهد. بنابراین چیزهایی که نیاز ندارید را می تونید حذفش کنید پاکش کنید تا فضای هاست آزاد شود.

اگر هم دوست داشتی اطلاعات دقیق مدیریت جوملا و هاست را برام پیغام خصوصی بفرست تا بررسی کنم

لینک به ارسال
10 minutes قبل , bashka گفت:

سلام
دوست عزیز اول ببین در تنظیمات فایل configuration.php و اطلاعات دیتابیس و نام دیتابیس و رمز دیتابیس درسته؟

دوماً اگر موردی که  در بالا گفتم همه درست بودند، ایراد از طرف سرور و هاست هست با مدیر سرور و هاست در میان بگذارید

حجم سایت در سی پنل یا دایرکت ادمین یا ... فقط و فقط حجم سایت و اطلاعات و فایل های سایت نیست. بلکه خیلی از فال ها مثل فایل های لاگ، ایمیل ها، بک آپ ها و ... را نیز شامل میشه یعنی حجم کل فضایی که از هاست مصرف کردید را نشان می دهد. بنابراین چیزهایی که نیاز ندارید را می تونید حذفش کنید پاکش کنید تا فضای هاست آزاد شود.

اگر هم دوست داشتی اطلاعات دقیق مدیریت جوملا و هاست را برام پیغام خصوصی بفرست تا بررسی کنم

سلام صبح بخیر

ممنون از محبتتون که پاسخ دادید

در مورد اول چک کردم مشکلی نداشت

در مورد دوم ایمیل و بک آپ نه اما تو پی وی دسترسی میدم خودتون ببینید ممنون میشم

مشکل حل بشه لطف میکنید

لینک به ارسال
1 ساعت قبل, fidoman گفت:

سلام صبح بخیر

ممنون از محبتتون که پاسخ دادید

در مورد اول چک کردم مشکلی نداشت

در مورد دوم ایمیل و بک آپ نه اما تو پی وی دسترسی میدم خودتون ببینید ممنون میشم

مشکل حل بشه لطف میکنید

سلام
دوست عزیز مشکل سایتتون برطرف شد. بقیه توضیحات در پیغام خصوصی:)

یکسری نکات را اینجا می نویسم که شاید به درد دیگران هم بخورد

وضعیت هاست شما و فضای اشغال شده قبل از پاک سازی
do.php?imgf=3bca15a147721.jpg

فضای هاست شما بعد از پاک سازی

do.php?imgf=6092311c9e151.jpg

همانطور که در دو تصویر بالا می بینید دو پوشه mail همچنین فایل هایی که مخفی بودند فضای زیادی از هاست شما را اشغال کرده بودند.

برای پاک سازی پوشه mail روی آن کلیک کنید وارد پوشه شوید و فایل های ایمیلی که وجود دارد حذف کنید

برای حذف کردن فایل های مخفی، وارد filemanager شوید در بالای صفحه گزینه option وجود دارد روی آن کلیک کنیدو گزینه show hidden file را انتخاب کنید تا تمامی فایل های مخفی نشانداده شود و سپس فایل های مخفی و مزاحم و زائد را حذف کنید.

به همین ترتیبی که گفتم می تونید سایر پوشه ها را هم و فایل هایشان را حذف کنید طوری که فقط محتویات   فایل های پوشه public_html و mysql باقی بمانند.

نکته: فقط مواظب باشید فایل های سیستمی و فایل های که برای سیستم لازم هستند را حذف نکنید. هرچند که بعد از حذف آنها معمولاً فایل های سیستمی خود به خود ایجاد می شوند.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...