رفتن به مطلب
m.rezaei

نصب جوملا و سایر سیستم ها ظرف چند ثانیه!

پست های پیشنهاد شده

سلام

نصب و آپلود جوملا یا مامبو برای خیلی ها کار سختی به نطر میرسه و برای بعضی دیگر هم خیلی آسون.

بار ها شده کسانی رو دیدم که تازه با جوملا شروع کرده اند (از جمله خودم) ، هنگام نصب جوملا به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت یا هر دلیل دیگه ای فایل ها رو ناقص آپلود کردند و جوملا دچار مشکل شده یا بعضی ها هم مثل خودم به خاطر سرعت اینترنت اصلاً قادر به آپلود بسته جوملا نیستند و همچنین در هر صورت آپلود بسته جوملا کمی وقت رو هم ضایع میکنه.

حدود یک سال پیش با یک اسکریپت آشنا شده بودم که بسته های سیستم های مدیریت مختلف از جمله دروپال،وردپرس و غیره رو از طریق ftp به هاست شما انتقال داده و بلافاصله اکستراکت میکرد. برای من خیلی جالب بود که در کمتر از 1 ثانیه یک بسته رو آپلود کنم.

خب حالا این اسکریپت رو فارسی کردم و کلاً تغییرش دادم (با حفظ کپی رایت) و هیچ اثری از بسته های قبلی در اون نیست.

بسته های فارسی جوملا و مامبو فارسی تهیه شده توسط مامبولرن و دیگر تیم ها به همراه بسته های بروز رسانی رو در اون قرار دادم.

طرز کار این اسکریپت:

ابتدا یکی از بسته ها رو از لیست انتخاب میکنید و بعد مشخصات ftp هاست خودتون رو در فرم وارد میکنید و روی دکمه نصب کلیک می کنید.

بسته جوملا ظرف حدوداً 4 ثانیه (مدت زمان بستگی به حجم فایل و وضعیت سرور شما داره) به سرور شما انتقال داده شده و در مسیری که شما تعیین کرده اید از حالت فشرده خارج میشه.

اولین مرحله نصب جوملا آپلود جوملا در هاست هست که ظرف 4 ثانیه انجام شد. بقیه مراحل نصب هم از 6 ثانیه بیشتر طول نمیکشه.

خب یک سوال دیگه هم مطرح هست و اون اینه که این اسکریپت چطور نصب میشه؟

برای نصب بسته رو از لینکی که آخر همین پست گذاشتم دانلود و در ریشه هاستتون آپلود و از حالت فشرده خارج کنید، مسیر اسکریپت نصب شده به این حالت خواهد بود:

http://yoursite.com/installer

این اسکریپت در حالت آزمایشی قرار داره و در صورتیکه درست کار کنه نسخه های بعدی با امکانات بیشتر منتشر خواهد شد.

در حال حاضر فقط بسته های جوملا و مامبو فارسی در این اسکریپت هست اما در نسخه ها های حرفه ای تمامی بسته های سیستم های مدیریت محتوی فارسی قرار داده خواهد شد تا به سرعت کار طراحان وب افزوده شود.

از شما دوستان عزیز خواهشمندم این اسکریپت رو تست کنید و مشکلاتش رو در همین تاپیک گزارش کنید.

در ضمن اگر دقت کنید این اسکریپت شکل و شمایل خاصی نداره و این به این دلیل بود که با سرعت های بسیار پایین هم خیلی سریع لود بشه و هم به این خاطر که من وقت نداشتم روی قیافه اش کار کنم.

از دوستانی که آشنایی با css دارند و تمایل دارند به من کمک کنند درخواست می کنم روی قیافه این اسکریپت کار کنند.

خیلی دوست داشتم بسته های آماده جومینا هم که برای عموم منتشر شدند به این اسکریپت اضافه اما متاسفانه بنا به دلایلی نشد که امیدوارم در ورژن های بعدی بشه اضافه شون کرد.

دمو:

http://afghandown.org/installer/

[download]http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/12868/55524/net2ftp-installer-farsi.zip[/download]

پانوشت: لطفاً فقط از همین لینک دریافت کنید و لینک رو عوض نکنید مثلاً آپلود سنتر جومینا و ...

ضمن ارادت شدیدی که من خدمت مدیران عزیز جومینا دارم معذرت خواهی می کنم اگر این مورد خلاف قوانین هست چون این پروژه در جوملا کد ثبت هست و من میخوام تعداد دانلود رو از انجمن های مختلف چک کنم فقط از سرور جوملا کد دانلود کنید.

اگر مدیران عزیز مخالف هستند پست رو کاملاً خذف کنن اما لینک رو لطفاً عوض نکنید.

ممنون.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام.

خسته نباشید میگم خیلی اسکریپت مفیدی هست .به نظر من یک ایراد شاید از دید من اینه که اسکریپت نمیتونه خودش رو اپدیت کنه اگه این امکان رو داشته باشه که بتونه وژنهای به روز رو به صورت اتوماتیک چک کنه و نیاز به ورود دستی لینکها توسط نویسنده اسکریپت نباشه خیلی پیشرفته تر میشه.

بازم ممنون.

لینک به ارسال

با تشکر از torghoundy

اما این اسکریپت رو من تو اردیبهشت ماه نوشتم و تو جومینا هم منتشر شده.

در ضمن نیازی به مشخصات FTP نداره.همین طوری هم کار میکنه.مشکل امنیتی داره(اصلا هیچ نیازی نداره)

اگه از جای دیگه ای مثلا هاست دیگه ای می خواستی آپلود کنی باید ftp رو می دادی ولی رو هاست خودت اصلا لازم نیست.

فقط اینی که شما معرفی کردی بسته رو از حالت فشرده خارج میکنه ولی ماله من این کارو انجام نمیده.که اونم اگه بخوای با سرعت بسنجی شاید 2 ثانیه هم نشه.

اینم آدرسش تو جومینا

http://joomina.ir/component/k2/item/81-joomlauploader.html

البته این اسکریپت تو خیلی از انجمن ها منتشر شده بود و جالبه که همه هم به نام خودشون منتشر کرده بودن.در صورتی که من تو جومینا نوشتمش و امیر تهرانی هم رو گرافیکش کار کرده بود

ایران دیگه و کاریش هم نمیشه کرد.

موفق باشید

لینک به ارسال

درسته .

اما کد باز یه خوبیش اینه که افراد میتونن کار هم را کامل کنن اما در مرام کد باز اینه که هرکس اسم نفر قبلی را هم میاره و میگه من کار اون را کامل کردم .

لینک به ارسال

سلام

با تشکر از torghoundy

اما این اسکریپت رو من تو اردیبهشت ماه نوشتم و تو جومینا هم منتشر شده.

در ضمن نیازی به مشخصات FTP نداره.همین طوری هم کار میکنه.مشکل امنیتی داره(اصلا هیچ نیازی نداره)

اگه از جای دیگه ای مثلا هاست دیگه ای می خواستی آپلود کنی باید ftp رو می دادی ولی رو هاست خودت اصلا لازم نیست.

فقط اینی که شما معرفی کردی بسته رو از حالت فشرده خارج میکنه ولی ماله من این کارو انجام نمیده.که اونم اگه بخوای با سرعت بسنجی شاید 2 ثانیه هم نشه.

اینم آدرسش تو جومینا

http://joomina.ir/component/k2/item/81-j...oader.html

البته این اسکریپت تو خیلی از انجمن ها منتشر شده بود و جالبه که همه هم به نام خودشون منتشر کرده بودن.در صورتی که من تو جومینا نوشتمش و امیر تهرانی هم رو گرافیکش کار کرده بود

ایران دیگه و کاریش هم نمیشه کرد.

موفق باشید

دقیقاً یکی از تفاوت هاش همینه که میتونی از هاست خودت رو هر هاست دیگه ای که خواستی آپلود و انزیپ کنی.

دوستان عزیزم خصوصاً آقای تهرانی که کامل از جریان این اسکریپت خبر دارین.

قبلاً هم گفتم که این اسکریپت با اسکریپت جومینا کاملاً فرق داره و اگر توجه کنید من هیچ وقت نگفتم این رو من نوشتم و این اسکریپت جومینا هم نیست که من کاملش کرده باشم و به نام خودم منتشرش کرده باشم.

سوء تفاهم پیش نیاد آقای رزاقی ، این اسکریپت شما نیست و فرقش رو هم اگر کمی باهاش کار کنید خواهید فهمید.

من 2 سال هست دارم ازش استفاده میکنم و حالا منتشرش کردم. دلیلش هم این نبود که حتماً به نام من منتشر بشه... و یا دعوت نامه و این چیزا...

امیدوارم متوجه هدف من شده باشید.

اما کد باز یه خوبیش اینه که افراد میتونن کار هم را کامل کنن اما در مرام کد باز اینه که هرکس اسم نفر قبلی را هم میاره و میگه من کار اون را کامل کردم .

و در جواب شما آقای تهرانی عزیز من قبلاً زیاد درباره این اسکریپت با شما حرف زدم به خاطر بسته های جومینا و ...

و اگر همگی به پایین صفحه یه زره توجه کنید با رنگ آبی نوشته Powered By net2ftp و به سایت سازنده هم لینک شده که اگه یه سری به اون سایت بزنید حتماً نسخه اصلی این اسکریپت رو پیدا میکنید. اگه هم ندیدید بگید نسخه اصلی رو بذارم تا ببینید من چیکار کردم.

پس من به قول آقای تهرانی خلاف مرام کد باز عمل نکردم!

این دلیل نمیشه که اگه یه موردی که یکی از کاربرن جومینا منتشر میکنه شبیه به مواردی که در جومینا هست باشه بگن که این همونه و یا شما اینو به نام خودت منتشر کردی.

رفتار و استقبال شما می تونست بهتر از این باشه و امید بیشتری به من در کار کردن رو ی این اسکریپت و موارد بعدی بده.

لینک به ارسال

اصلا این طوری نیست اولا من نگفتم شما خلاف مرام کد باز عمل کرده اید لطفا نوشته من را بادقت بخوانید و دوما من اصلا این اسکریپت را نصب نکرده ام و کدهاش را هم ندیدم . کار شما هم ایده بسیار خوبی داره و خسته هم نباشید

لینک به ارسال

پست قبلی من فقط به خاطر جولوگیری از سوء تفاهم بود.

مثلاً یه کاربری بیاد این پست رو ببینه و فکر نکنه که این همونه فقط قیافه اش فرق میکنه یا من از جایی کپی کردم.

و همچنین این که قبل از اظهار نظر یه بررسی کوچیک هم لازمه.

و شما آقای تهرانی عزیز خوشحال میشم اگه وقت کردید یه نگاهی به کد هاش بندازید و نظرتون رو بگید.

لینک به ارسال

torghoundy عزیز

کاش به پست من توجه می کردید.من نگفتم که شما از روی من یا اسکریپت جومینا کپی کردید.اصلا اون اسکریپت که دیگه ماله من نیست!!! مال جومیناست.

من گفتم تو سایر فروم ها کاربرا به نام خودشون ثبتش کردن.هنوز هم سر حرفم هستم.امیر هم رو این جمله من نظر داد.

سوء تفاهم نشه.

لینک به ارسال

سلام

ممنون از کار دوستان.

درباره اسکریپی که توسط جومینا منتشر شده که نیاز به ftp نداره فقط توجه داشته باشید فایل هایی که از طریق دستورات php، در واقع توسط آپاچی ایجاد می شوند و از طریق ftp ایجاد نمی شوند ممکن هست بعدا مدیر سایت را در ویرایش فایل از طریق سی پنل به خاطر مالکیت فایل (owner) به مشکل بندزه.

یا علـــــــــی

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• افزودن...