رفتن به مطلب
ajax_h

راهنمایی برای ساخت قالب حرفه ای

پست های پیشنهاد شده

سلام

برای ساخت قالب حرفه ای و بدون نقص ، معمولا ریشه یکسری کامپونننت ها و ماژول ها رو در شاخه html قالب قرار می دن .مثل com_content ، mod_login و ...

1-می خوام بدونم دیگه ریشه چه ماژول و کامپوننتهایی رو باید به شاخه html قالب آورد ؟

2- بعد از اون واسه چه قسمت هایی از این فایل ها کد css باید بنویسیم.مثلا از com_content شروع می کنیم تا برسیم به بقیه مازول ها و کامپوننتها/

واسه com_content کلا رو این کار کنیم در شاخه html چه قابلیت هایی به قالب ما باید اضافه بشه؟

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزيز ajax_h

سوال بسيار خوبي هست

در جواب سوال 1 بايد بگم كه شما مي تونيد طرح بندي كامپوننتها را در اين پوشه قرار دهيد و در جواب سوال 2 بايد بگم كه شما بايد تغييراتي كه مي خواهيد در طرح بندي كامپوننت انجام بديد را بايد اونجا كد نويسي كنيد و در اين پوشه شما بايد كدهاي پي اچ پي بنويسيد.

موفق باشيد

لینک به ارسال

سلام دوست عزيز ajax_h

سوال بسيار خوبي هست

در جواب سوال 1 بايد بگم كه شما مي تونيد طرح بندي كامپوننتها را در اين پوشه قرار دهيد و در جواب سوال 2 بايد بگم كه شما بايد تغييراتي كه مي خواهيد در طرح بندي كامپوننت انجام بديد را بايد اونجا كد نويسي كنيد و در اين پوشه شما بايد كدهاي پي اچ پي بنويسيد.

موفق باشيد

1-طرح بندی کامپوننت یعنی چی ؟ یعنی همون فایلهای شاخه tmpl کامپوننت که اونها رو انتخاب می کنیم و در شاخه html قالب قرار میدیم (در واقع همون ریشه کامپوننت یا ماژول )

2-خوب حالا این طرح بندی رو تو شاخه html قرار دادیم .مثلا برای com_content فایلهای شاخه tmpl این کامپوننت رو تو شاخه html قالب قرار دادیم . حالا چی لازمه برای اون کدنویسی بشه ؟منظورم این هست که چه قابلیتهایی باید به قالب اضافه بشه .در مورد این تغییراتی که گفتین چند مورد رو در مورد این کامپوننت مثال می زنید ؟(اصلا منظورم این نیست که کدی بنویسید فقط می خوام بدونم چه تغییراتی در مورد این کامپوننت مد نظر هست )

ممنون از پاسختون

لینک به ارسال

با سلام

یک سوال برای بهتر جواب دادن :

شما این هارو برای چی میخوایین ؟ اینطوری که بوش میاد خیلی وقت نیست که با جوملا کار میکنید { یا حداقل با قالب ها} اگه بدونیم که هدف نهاییتون از این سوالات چی هست شاید بتونیم سرعیتر و خوبتر به شما جواب بدیم

موفق باشید

یا علی

لینک به ارسال

دوست عزيز در اين رابطه بايد بگم كه شما بايد به پي اچ پي مسلط باشيد.

ولي در اين پوشه شما مي توانيد نوع خروجي كامپوننت و شكل آن را تغيير دهيد كه با يك مثال براتون مشخص مي كنم شايد در يك سري قالب ها ديده باشيد كه كامپوننت نظر سنجي شكل ظاهري متفاوتي دارد كه شما مي توانيد اين كار را انجام دهيد و همچنين براي جستجو و ...

موفق باشيد

لینک به ارسال

با سلام

یک سوال برای بهتر جواب دادن :

شما این هارو برای چی میخوایین ؟ اینطوری که بوش میاد خیلی وقت نیست که با جوملا کار میکنید { یا حداقل با قالب ها} اگه بدونیم که هدف نهاییتون از این سوالات چی هست شاید بتونیم سرعیتر و خوبتر به شما جواب بدیم

موفق باشید

یا علی

خوب حالا نتیجه گرفتین که من خیلی وقت نیست با قالب های جوملا کار می کنم و مبتدی ام و سوالم اشتباهه و ....خوب شما که حرفه ای هستین اگر بلدین راهنمایی کنید دیگه حالا به حال شما چه فرقی می کنه .... چون تازه کارم سوال نپرسم پس ؟؟ ؟

لینک به ارسال
خوب حالا نتیجه گرفتین که من خیلی وقت نیست با قالب های جوملا کار می کنم و مبتدی ام و سوالم اشتباهه و ....خوب شما که حرفه ای هستین اگر بلدین راهنمایی کنید دیگه حالا به حال شما چه فرقی می کنه .... چون تازه کارم سوال نپرسم پس ؟؟ ؟

دوست عزيز

در اين انجمن دوستان و همكاران بدون هيچ چشمداشتي به افراد كمك مي كنند و منظور سعيد جان از اين سوال اين نبوده كه شما سوال نپرسيد، منظورشون اين بوده كه سوالات را باز كن تا زودتر به نتيجه مطلوب برسيم.

لینک به ارسال
در اين پوشه شما مي توانيد نوع خروجي كامپوننت و شكل آن را تغيير دهيد كه با يك مثال براتون مشخص مي كنم شايد در يك سري قالب ها ديده باشيد كه كامپوننت نظر سنجي شكل ظاهري متفاوتي دارد كه شما مي توانيد اين كار را انجام دهيد و همچنين براي جستجو و ...

بله شکل کامپوننت رو میشه تغییر داد.... مثل تغییر کامپوننت content که تو پست 1 هم خودم مثال زده بودم....

منظورشون اين بوده كه سوالات را باز كن تا زودتر به نتيجه مطلوب برسيم.

خوب من که سوالم رو باز کردم ، گفتم برای شروع و نمونه مثلا از کامپوننت com_content شروع می کنیم و فرض می کنیم می خوایم این کامپوننت رو تغییر بدیم، چه تغیراتی می تونیم تو این کامپوننت بدیم ....... دیگه باز تر از این ؟......

ممنون و شرمنده که با سوالم وقت همه رو گرفتم ........

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...