رفتن به مطلب
ahmad

نمایش و دانلود فایلها (بویژه صوتی) ، موضوع کلی؟

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من در تاپیکهای دیگر سوالاتی راجع به آمار دانلود فایلهای صوتی داشتم و برخی دوستان پیشنهاداتی داشتند.

حالا نسبت به این پیشنهادات این موضوع را برای درک بهتر کمی بازتر می کنم.

برای یک سایت صوتی بهتر است قبل از دانلود فایل مربوطه، صدا را شنید برای اینکار الحاقات مختلفی وجود دارد، نکته اینجاست که این الحاقات آمار دانلود ها را نمایش نمی دهند!

و برای اینکار بایستی از دانلود منیجرها استفاده کرد.

خب حالا تجربیات، مشکلات و سوالاتم را به صورت جزئی مطرح می کنم:

اکثر تستها در لوکال بوده و مشکلی وجود نداشته!

1- اگر از پلاگین mp3browser ، می توانیم خیلی راحت و بی دردسر به هدف اولیه را در نمایش و دانلود فایلهای mp3 برسیم ولی خبری از آمار دانلودها و یا مشاهده فایلها نیست!

همچنین توضیحات اضافی را نمایش نمی دهد.

2- اگر از دانلود منیجرها استفاده کنیم:

الف: سیستم دانلود Remository ، سیستم خوبی برای مدیریت دانلود است ولی بایستی فایلها از طریق آن آپلود و دانلود شود و نمی توان در موضوعات و بخشهای مختلف سایت از آن به صورت جداگانه استفاده کرد. چون وقتی برایش منو می سازیم به صورت کلی نمایش می دهد.

همچنین قابلیت نمایش فایلهای صوتی را آنلاین ندارد و باید فایل دانلود شود.

البته من در پیکربندی این کامپوننت در قسمت Choices دیدم که اگر پسوند فایل صوتی را به Audio File Extensions اضافه کنیم، مثلا mp3, را، و فایل mp3 برای دانلود بگذاریم، وقتی به فهرست فایلهای دانلودی می رویم،حالت play بجای دانلود در بالای فایل دانلودی نمایش داده می شود! و زمانیکه play را می زنیم خبری از پخش فایل نیست و به صفحه قبل از دانلود می رود و بعد هم دانلود.

آیا کسی ار دوستان می داند که مشکل در چیست؟

اگر این کامپوننت فایل را پخش کند که دیگه همه چیز حله :P

مشکل دیگر، چرا گاهی در آپلود فایلهای صوتی ارور می دهد (This File was unspecified) با اینکه حجم و نوع فایل غیر معقول نیست. و باید به روشهای دیگر در آن آپلود کرد؟

ب: اگر از کامپوننت Rokdownloads استفاده کنیم، همه چیزی را می شود جور کرد ولی با کمی دردسر بیشتر،

زیر مجموعه های این کامپوننت را می توان برای هر منو به صورت جداگانه نمایش داد که فرق بزرگی نسبت به Remository است. همچنین قابلیت اضافه کردن پلاگین ها را دارد، مثلا می توان پلاگین mp3browser و یا 1pixeloutplayer را به آن اضافه نمود و هم صدا را آنلاین گوش داد و هم از طریق rokdownloads دانلود کرد و آمار دانلود ها را دید.

اگر از 1pixeloutplayerاستفاده کنیم خیلی بهتر هم می شود، بدلایلی ...

من یک سوال در رابطه با کامپوننت rokdownloads دارم،! چرا من وقتی بارگذاری کننده در حال استفاده را در حالت بارگذاری کننده جوملا می گذارم، برای آپلود فایل ارور میدهد که

A Java 1.5 or higher plugin required

و من مجبورم در حالت جاوا بارگذاری را قرار دهم و در این حالت هم فایل آپلود نمی شود، و با reload هم فایل 0 آپلود می شود.

:huh:

خسته شدید

من با بقیه دانلود منیجرها کار نکردم و خبری از docman و ... ندارم.

اگر نکته مهمی در آنها است لطفا راهنمایی کنید.

3- اکستنشن SimpleDownload هم باید چیز جالبی باشد، ظاهرا آمار دانلودها را نمایش میدهد و ... ولی کار با آن را بلد نیستم.

اگر کسی می داند راهنمایی کند و توضیح دهد که تمام دانلودهای سایت را نشان می دهد یا بستگی به شرایطی دارد.

http://joomla.joelrowley.com/

4- اکستنشن Maian Music هم امکانات خوبی در زمینه نمایش و دانلود فایل ها دارد و ظاهرا به صورت چارتی هم آمار را نشان می دهد. ولی پولی است و من آن را تست نکردم.

در این مورد هم اگر ممکن است راهنمایی کنید.

دمو:

http://www.aretimes.com/component/option,com_maianmusic/section,music/

با تشکر فراوان

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چرا من وقتی بارگذاری کننده در حال استفاده را در حالت بارگذاری کننده جوملا می گذارم، برای آپلود فایل ارور میدهد که

A Java 1.5 or higher plugin required

و من مجبورم در حالت جاوا بارگذاری را قرار دهم و در این حالت هم فایل آپلود نمی شود، و با reload هم فایل 0 آپلود می شود.

سلام

آیا java runtime روی سیستم شما نصب است؟

اگر نیست از اینجا دانلود کنید و نصب کنید و بعد دوباره فرایندی را که فرمودید تکرار کنید. ببینید مشکلتون حل میشه؟

لینک به ارسال

سلام به همه

کامپوننت jdownload رو هم یه امتحان بکنید.

لینک :

http://joomina.ir/component/k2/item/104-advance-download-center.html

راستی یه چیز دیگه : کامپوننت k2 رو باش کار کردی؟

من باهاش زیاد کار نکزدم ولی از تاپیک های انجمن اینطور برداشت کردم که شاید بدردت بخوره

دانلود از اینجا

موفق باشید:thankyou:

لینک به ارسال

سلام و تشکر از پاسخهایتان

درباره java runtime ،

من آن را نصب کردم ولی متاسفانه فرقی نکرد، می تواند اشکال از لوکال باشد؟

درباره jdownloads هم پیشنهاد خوبی بود ولی چند ایراد دارد که می شود رفع کرد.

آخرین ورژن آن هم در این آدرس موجود می باشد:

http://www.jdownloads.com/

من در قسمت تنظیمات jdownloads در قسمت صوتی توضیحاتی در رابطه با mp3 player دیدم ولی نتوانستم استفاده کنم.

اگر ممکن است دمویی از این امکان و طرز استفاده آن قرار دهید.

البته در زیر آن توضیحات مهمی آمده که با توجه به آن نمی توان در لوکال تست کرد ولی لطفا در رابطه با فعال کرد پلیر و نمایش آنلاین فایل توضیح دهید.

Important: When you will use the player, the placeholder {mp3_player} must exist in the activated jDownloads layout (files or details layout)!
Also you must set off the .htaccess option (TAB: Security)!

من در لوکال عبارت {mp3_player} را در توضیحات فایل دانلودی قرار دادم ولی فایده ای نداشت. چگونه :x (34):

در مورد K2 ، فکر نکنم آمار فایلهای دانلودی را نمایش دهد.

لطفا به سوالاتم در تاپیک قبلی نیز پاسخ دهید، و مشکلات را حل نمایید.

البته من در پیکربندی این کامپوننت در قسمت Choices دیدم که اگر پسوند فایل صوتی را به Audio File Extensions اضافه کنیم، مثلا mp3, را، و فایل mp3 برای دانلود بگذاریم، وقتی به فهرست فایلهای دانلودی می رویم،حالت play بجای دانلود در بالای فایل دانلودی نمایش داده می شود! و زمانیکه play را می زنیم خبری از پخش فایل نیست و به صفحه قبل از دانلود می رود و بعد هم دانلود.

آیا کسی ار دوستان می داند که مشکل در چیست؟

اگر این کامپوننت فایل را پخش کند که دیگه همه چیز حله Tongue

مشکل دیگر، چرا گاهی در آپلود فایلهای صوتی ارور می دهد (This File was unspecified) با اینکه حجم و نوع فایل غیر معقول نیست. و باید به روشهای دیگر در آن آپلود کرد؟

فرق play با download در این کامپوننت چیست؟

- اکستنشن SimpleDownload هم باید چیز جالبی باشد، ظاهرا آمار دانلودها را نمایش میدهد و ... ولی کار با آن را بلد نیستم.

اگر کسی می داند راهنمایی کند و توضیح دهد که تمام دانلودهای سایت را نشان می دهد یا بستگی به شرایطی دارد.

کد:

http://joomla.joelrowley.com/

4- اکستنشن Maian Music هم امکانات خوبی در زمینه نمایش و دانلود فایل ها دارد و ظاهرا به صورت چارتی هم آمار را نشان می دهد. ولی پولی است و من آن را تست نکردم.

در این مورد هم اگر ممکن است راهنمایی کنید.

دمو:

کد:

http://www.aretimes.com/component/option,com_maianmusic/section,music/

با تشکر فراوان

لینک به ارسال

سلام مجدد

برای کار دانلود و مدیریت فایلهای صوتی و تصویری نباید کاربر را در سایت زیاد چرخاند و نباید مراحل مشاهده تا دانلود را زیاد کرد. خلاصه اینکه با دانلود نرم افزار فرق می کند.

یکی از بهترین سیستم های دانلود که قابلیتهای خیلی خوبی دارد و استفاده از آن بسیار آسان می باشد، Phoca Download است که یکی از دوستان زحمت ترجمه آن را نیز کشیده اند.

در این سیستم براحتی می شود فایلها را آنلاین مشاهده کرد و بعد دانلود کرد.

حیف که این کامپوننت کامل فارسی نشده است ( مخصوصا rtl)

اگر کسی می تواند آن را کامل کند.

همچنین درباره SimpleDownload اگر کسی اطلاعاتی دارد بفرماید.

با تشکر

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...