رفتن به مطلب
pesarak

مشکل با ترجمه افزونه

پست های پیشنهاد شده

سلام

من یک ماژول رو میخوام فارسی کنم و پارامترهاش رو فارسی نوشتم و با اِنکُدینگ UTF-8

ذخیره کردم و بعد ماژول رو نصب کردم . اما فارسی نشد و به شکل زیر شده !

در ضمن من پارامترهای فایل xml رو فارسی کردم . چون فایل زبان اینجوری en-GB.mod_ داخل ماژول نیست !

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید و بگید اشتباهم کجا بوده :thankyou:

13144388491.png

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ممنون از توجهتون

ولی فایل رو هم با انکودینگ uft-8 ذخیره کردم. الان هم که فایل xml رو باز میکنم نوشته ها فارسی است . چون اگه با انکودینگ uft-8 ذخیره نکرده بودم الان باید کلمات فارسی به ؟؟؟؟؟ تبدیل می شد ! :1:

لینک به ارسال

سلام

من یک ماژول رو میخوام فارسی کنم و پارامترهاش رو فارسی نوشتم و با اِنکُدینگ UTF-8 ذخیره کردم و بعد ماژول رو نصب کردم . اما فارسی نشد و به شکل زیر شده !

در ضمن من پارامترهای فایل xml رو فارسی کردم . چون فایل زبان اینجوری en-GB.mod_ داخل ماژول نیست !

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید و بگید اشتباهم کجا بوده :thankyou:

قطعا در یونیکد فایل xml اشکالی هست.

در ضمن در ماژول هایی که فایل زبان ندارند بهتر است فایل زبان را خودتون بسازید و در xml دست نبرید، با این کار زبان اصلی افزونه هم حفظ می شود. البته این مورد اشکالی در ترجمه ی فارسی بوجود نمی آورد اما در کل تمیز تر است.

بسته ی ماژول رو لینک کنید تا بررسی کنم.

لینک به ارسال

ممنون

این لینک اصلی فایل است : http://www.jmdownload.ir/download.php?filename=13144424171.zip

اینم لینک فایلی که خودم پارامترهاش رو فارسی کردم : http://www.jmdownload.ir/download.php?filename=13144425961.zip

راستی چطوری باید فایل زبان خودمون درست کنیم؟ :thankyou:

لینک به ارسال

به این دو مورد دقت کنید:

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1"?>

و:

<?xml version="1.0" encoding="utf8"?>

اینکدینگ بدرستی تغییر نکرده بود!

در فایل xml ، خط 1، مورد اول رو با مورد دوم تعویض کنید.

در مورد ساختن فایل زبان هم بهترین راه اینه که محتوای پارامترهای فایل xml رو در نوت پد یا notpad++ کپی کنید، سپس موارد عنوان ماژول، توضیح ماژول، لیبیل و توضیح پارامتر ها را جدا و مابقی کد ها رو حذف کنید، حالا تمامی موارد رو سطر به سطر کرده ، ctel+a کنید و به محیط ورد آفیس ببرید و بازنشانی کنید، مجددا در ورد C+a کرده f3 رو فشار دهید تا تمامی حروف کوچک به حروف بزرگ تبدیل شوند، دوباره کد ها را به نت پد انتقال دهید و مقابل هر سطر یک = بگذارید و ترجمه ی فارسی آن را انجام دهید.

ذخیره سازی فایل با پسوند ini و انکدینگ utf8 و نام مناسب ماژول کار شما رو تکمیل می کنه. البته می تونید از یک فایل ini آماده هم استفاده و کد های ماژول خودتون رو در اون بازنشانی و نامش رو هم به ماژول خودتون ویرایش کنید.

یاعلی

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...