رفتن به مطلب
چهارسوق

حجم پایگاه داده

پست های پیشنهاد شده

سلام حجم پایگاه داده سایت من 54 مک است ایا این حجم طبیعی است  وایا حجم پایگاه داده برسرعت لود سایت تاثیرداره

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده)
1 ساعت قبل, چهارسوق گفت:

سلام حجم پایگاه داده سایت من 54 مک است ایا این حجم طبیعی است  وایا حجم پایگاه داده برسرعت لود سایت تاثیرداره

سلام
دوست عزیز این حجم می تونه طبیعی باشه، به شرط اینکه واقعاً مطالب و محتوی زیادی در سایتتان باشد، در غیر اینصورت غیرطبیعی است.

افزایش غیر طبیعی حجم دیتابیس، باعث افزایش ترافیک بین هسته سایت و پایگاه داده می شود و در نهایت بر سرعت و کارکرد سایت اثر منفی می گذارد.

اول از همه از پایگاه داده یتان بک آپ بگیرید

سپس همه جداول را انتخاب کنید و از قسمت پایین گزینه optimize table را انتخاب کنید و صبر کنید تا دیتابیس بهینه سازی شود.

همچنین می توانید از گزینه های repair table و check table نیز استفاده کنید

ویرایش شده توسط bashka

لینک به ارسال
6 minutes قبل , چهارسوق گفت:

سلام این کارهارا انجام دادم

سلام
منظور یعنی الان انجام دادید یا قبل از اینکه این تاپیک را ایجاد کنید و بپرسید انجام داده بودید؟

خب اگر الان انجام دادید نتیجه چی شد؟

اگر قبلاً انجام داده بودید و بازهم حجم دیتابیس اینقدر هست پس حتماً مطالب سایت یا محتوی سایت و فروشگاهتان واقعاً زیاد است و جای نگرانی وجود ندارد ( محصولات فروشگاه و مشخصات کاربران و سفارشات و سبدخرید وتوضیحات برای هر سفارش و ... خلاصه هر چی در دیتابیس ذخیره میشه جزو محتویات سایت یا فروشگاه درنظر گرفته می شود)

فقط از یک چیزی مطمئن شوید و آن هم اینکه مشکلی در سایت یا فروشگاهتان نباشد و جای نفوذ برای اسپم و اسپمرها نباشد که نظریات الکی و اسپم یا عضوشدنهای الکی و جعلی و .. در سایت یا فروشگاهتان انجام نشده باشد و اطلاعات بی خودی و بی فایده در دیتابیستان ذخیره نشده باشد.

دیگه چیزی به ذهن من نمیرسه :)

لینک به ارسال

حجم پایگاه داده من بیش از 860 مگا بایت بود.

با خوندن اینکه 54 مگا بایت غیرعادیه رفتم و تک به تک جداول رو بررسی کردم. یه جدولی پیدا کردم با اسم Session که بیش از 840 مگابایت حجم داشت. اون رو empty کردم. در حال حاضر سایت دچار مشکلی نشده.

آیا لازمه کار دیگری انجام بدهم؟ آیا این جدول اهمیت خاصی داره؟ (چون حجمش خیلی بالا بود حتی بک آپ هم نتونستم بردارم)
یه سوال هم این است که تو cpanel همچنان حجم دیتابیس رو 860مگا بایت نشون می ده. چطوری می تونم اطلاعات دیتابیس رو رفرش کنم (با رفرش کردن صفحه تغییری ایجاد نیم شه)
آدرس سایتم هم https://ishtap.ir هست.

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام این جدول Session منم پاک می کنم محتویاتش را ومشکلی پیش نمیاد .تمام جداول حجمش چک کن غیر طبیعی نباشه البته باید بدونی محتویاتش بدرد بخور هست یا خیر بعد پاک کنی

سوالی که برای من پیش امده این که هر چند وقت یک بار این جدول Session  حجیم میشه ایا این طبیعیه؟

ویرایش شده توسط چهارسوق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...