رفتن به مطلب
guugle

آلوده شدن سایت و ارسال تعداد بالایی هرزنامه توسط ایمیل سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من به یک مشکل اساسی بر خوردم! چندماهی هست که سایت ما آلوده شده بود و تو تعداد زیادی از فایل ها کدهای مخرب ایجاد شده بود. البته در ظاهر سایت تغییری ایجاد نشده بود، ولی از طریق ایمیل وبسایت، تعداد بسیار زیادی هرزنامه در هر ساعت به آدرس های مختلف که فکر می کنم هیچ کدوم هم معتبر نبودن ارسال می شد. محتوای ایمیل ها هم فقط متن بود که گاهی اوقات حاوی عبارات مستهجن بود و گاهی اوقات هم تبلیغی بود. خلاصه من تمام سعی ام رو کردم که مشکل رو حل کنم ولی موفق نشدم. Rsfirewall رو خریدم و نصب کردم و فایلهایی که کدهای مخرب داشت رو نشون داد و من هم سعی کردم اون کدهایی که معرفی کرده بود رو دونه دونه حذف یا غیرفعال کنم، ولی با این کارها هم ارسال ایمیل ها متوقف نشد! تا اینکه مدیریت هاست به خاطر ارسال این ایمیل ها سایت رو از دسترس خارج کرده و الآن هم فقط می تونم بعد از پاک سازی سایت رو دوباره آپلود کنم. آخرین بک آپ رو هم از فایل های سایت گرفتم و فعلاً فقط می تونم به صورت آفلاین روش کار کنم و به سایت آنلاین دسترسی ندارم. هر چی هم تو گوگل سرچ کردم و راه حل هایی رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد! حالا نمی دونم چی کار باید بکنم. از دوستان کسی می تونه کمکم کنه؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
56 minutes قبل , guugle گفت:

سلام دوستان

من به یک مشکل اساسی بر خوردم! چندماهی هست که سایت ما آلوده شده بود و تو تعداد زیادی از فایل ها کدهای مخرب ایجاد شده بود. البته در ظاهر سایت تغییری ایجاد نشده بود، ولی از طریق ایمیل وبسایت، تعداد بسیار زیادی هرزنامه در هر ساعت به آدرس های مختلف که فکر می کنم هیچ کدوم هم معتبر نبودن ارسال می شد. محتوای ایمیل ها هم فقط متن بود که گاهی اوقات حاوی عبارات مستهجن بود و گاهی اوقات هم تبلیغی بود. خلاصه من تمام سعی ام رو کردم که مشکل رو حل کنم ولی موفق نشدم. Rsfirewall رو خریدم و نصب کردم و فایلهایی که کدهای مخرب داشت رو نشون داد و من هم سعی کردم اون کدهایی که معرفی کرده بود رو دونه دونه حذف یا غیرفعال کنم، ولی با این کارها هم ارسال ایمیل ها متوقف نشد! تا اینکه مدیریت هاست به خاطر ارسال این ایمیل ها سایت رو از دسترس خارج کرده و الآن هم فقط می تونم بعد از پاک سازی سایت رو دوباره آپلود کنم. آخرین بک آپ رو هم از فایل های سایت گرفتم و فعلاً فقط می تونم به صورت آفلاین روش کار کنم و به سایت آنلاین دسترسی ندارم. هر چی هم تو گوگل سرچ کردم و راه حل هایی رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد! حالا نمی دونم چی کار باید بکنم. از دوستان کسی می تونه کمکم کنه؟

درود

پاک سازی فایل های آلوده از سایت امری تخصصی میباشد و اگر شما بتوانید فایل ها را نیز پاک کنید، معمولا به صورت خودکار دوباره ایجاد میشود و فایده ای ندارد، به همین منظور پیشنهاد میشود یا با یک متخصص امنیت در این باره مشورت کنید، و یا سایت را از نو و با قالبی مطمئن که نال و حاوی شل نباشد دوباره طراحی کنید، در مورد آر اس فایروال هم راه را اشتباه پیموده اید و کار این افزونه صرفا بالا بردن امنیت سایت میباشد و نه پاک سازی آن. برای برسی دقیق تر فایل ها میتوانید از سایت virustotal استفاده نمایید که البته در ایران تحریم میباشد و باید با قندشکن وارد سایت شوید.

یاحق

لینک به ارسال
  • کاربران اضافی رو حذف کنید.
  • رمز عبور مدیریت جوملا و هاستینگ رو تغییر بدید.
  • با انتی ویروس سایت رو اسکن کنید.
  • کد امنیتی برای تمامی فرم ها قرار بدید.
  • کاربران مشکوک رو حذف کنید.
  • کاربران مدیر رو رمزشون رو عوض کنید و در صورتی که بهشون اعتماد دارید دوباره بهشون رمز بدید.
  • افزونه های مشکوک رو حذف کنید.

لینک به ارسال

با سلام

پیرو راهنمایی های دوستان

جوملاتون را بروز کنید

به مدیر سرور بفرمایید سرویس اتان را یک شل اسکن بکنند

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...