رفتن به مطلب
farhad6169

ساخت کاتالوگ محصولاتی که سئوی خوبی باید داشته باشه

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)
با سلام و خسته نباشید

من یک سایت باید بسازم که حدود 300 تا محصول رو باید بصورت کاتالوگ در سایت نمایش بدم و حتما هم باید سئوی خوبی داشته باشه. در ضمن باید از جوملا 3 استفاده کنم.

یک سری کامپوننت پیدا کردم برای انجام این کار مثل:

DJCatalog 2  که سرچ خوبی برای محصولاتش گذاشته سئوش رو هم میشه کمی برای تایتل ها overwrite کرد و تایتل ها رو ارزشمند تر کرد اما دستم زیاد باز نیست.

listbingo که زیاد ازش خوشم نیومد. ظاهرا خیلی پیچیده است اما زیاد باهاش کار نکردم و سئوش رو هم چک نکردم.

SP Portfolio که بازم زیاد دستم باز نبود و سئوش رو هم چک نکردم.

اومدم و با کمک دوستان کامپوننت های جوم شاپینگ و ویرچومارت رو تونستم بصورت کاتالوگ ازش استفاده کنم. یعنی تبدیلشون کردم به کاتالوگ ساز و برای محصولات دیگه قیمت و سبد خرید نشون نداد.

موقعی که داشتم محصول وارد می کردم دیدم که در جوم شاپینگ امکان وارد کردن   META title - META description - META keywords به راحتی وجود داره و برای عکس ها هم یک کادری هست که وقتی تایتل عکس رو در اون قسمت وارد می کنی اون نوشته هم برای تگ alt و هم برای تگ title استفاده میشه. تایتل محتوا هم با تگ H1 هستش. تا اینجا که من چک کردم مشکلی برای سئو ندیدم. اگر موردی از قلم افتاده دوستان همراهی کنند.

در مورد ویرچومارت هم مواردی که برای جوم شاپینگ گفتم صادق بود. در ضمن از یکی از دوستان شنیده بودم که ویرچومارت سنگینه.

یکی دیگه از دوستان هم نظرشون اینه که میگه، اگه سئوی خوبی می خای با K2 کار کن. در مورد K2 کمی سرچ کردم ، یه ماژول خوب برای سرچ محصولاتش داشت بنام K2 Filter خوب بود.

اما خودم حدود 2 ماه پیش با خود جوملا3 یک سایت طراحی کردم که فقط با خود جوملا بود و خیلی زود رتبه خیلی خوبی تو گوگل کرفت و همچنان هم رتبه بالایی داره اما بدیش اینه که برای کاتالوگ اگه بخوای از جوملا استفاده کنی باید خودت برای تحتوا شروع کنی به دایو زدن و ساخت صفحه محصول و کلاس دادنها و این حرفا که خسته کننده است.

دوستان با توجه به این موارد نظرتون خیلی برام ارزش داره. ممنون میشم که بخوبی راهنمایی کنید که بهتره با کدوم روش این سایت رو راه بندازم تا هم سئو خوبی داشته باشه و هم شکلی زیبا بتونم براش بسازم و دستم برای هرکاری باز باشه.

با تشکر

ویرایش شده توسط فرهاد سليماني

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام و خسته نباشید

من یک سایت باید بسازم که حدود 300 تا محصول رو باید بصورت کاتالوگ در سایت نمایش بدم و حتما هم باید سئوی خوبی داشته باشه. در ضمن باید از جوملا 3 استفاده کنم.

یک سری کامپوننت پیدا کردم برای انجام این کار مثل:
DJCatalog 2  که سرچ خوبی برای محصولاتش گذاشته سئوش رو هم میشه کمی برای تایتل ها overwrite کرد و تایتل ها رو ارزشمند تر کرد اما دستم زیاد باز نیست.
listbingo که زیاد ازش خوشم نیومد. ظاهرا خیلی پیچیده است اما زیاد باهاش کار نکردم و سئوش رو هم چک نکردم.
SP Portfolio که بازم زیاد دستم باز نبود و سئوش رو هم چک نکردم.

اومدم و با کمک دوستان کامپوننت های جوم شاپینگ و ویرچومارت رو تونستم بصورت کاتالوگ ازش استفاده کنم. یعنی تبدیلشون کردم به کاتالوگ ساز و برای محصولات دیگه قیمت و سبد خرید نشون نداد.
موقعی که داشتم محصول وارد می کردم دیدم که در جوم شاپینگ امکان وارد کردن   META title - META description - META keywords به راحتی وجود داره و برای عکس ها هم یک کادری هست که وقتی تایتل عکس رو در اون قسمت وارد می کنی اون نوشته هم برای تگ alt و هم برای تگ title استفاده میشه. تایتل محتوا هم با تگ H1 هستش. تا اینجا که من چک کردم مشکلی برای سئو ندیدم. اگر موردی از قلم افتاده دوستان همراهی کنند.

در مورد ویرچومارت هم مواردی که برای جوم شاپینگ گفتم صادق بود. در ضمن از یکی از دوستان شنیده بودم که ویرچومارت سنگینه.

یکی دیگه از دوستان هم نظرشون اینه که میگه، اگه سئوی خوبی می خای با K2 کار کن. در مورد K2 کمی سرچ کردم ، یه ماژول خوب برای سرچ محصولاتش داشت بنام K2 Filter خوب بود.

اما خودم حدود 2 ماه پیش با خود جوملا3 یک سایت طراحی کردم که فقط با خود جوملا بود و خیلی زود رتبه خیلی خوبی تو گوگل کرفت و همچنان هم رتبه بالایی داره اما بدیش اینه که برای کاتالوگ اگه بخوای از جوملا استفاده کنی باید خودت برای تحتوا شروع کنی به دایو زدن و ساخت صفحه محصول و کلاس دادنها و این حرفا که خسته کننده است.

دوستان با توجه به این موارد نظرتون خیلی برام ارزش داره. ممنون میشم که بخوبی راهنمایی کنید که بهتره با کدوم روش این سایت رو راه بندازم تا هم سئو خوبی داشته باشه و هم شکلی زیبا بتونم براش بسازم و دستم برای هرکاری باز باشه.

با تشکر

شما اگر میخواید حرفه ای کار کنید من "zoo" رو پیشنهاد میکنم دموش هم میتونید توی سایت yoothem مشاهده کنید نسخه فارسیش رو هم میتونید از جومینا دانلود کنید.

http://www.joomina.ir/joomla-farsi-extensions/joomla-farsi-content-setting/%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%88%DA%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-zoo-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A73.html

لینک به ارسال

سلام

نظر دوستان درباره سئو زوو چیه؟ 

اگر پیشنهاد دیگه ای دارید لطفا مطرح کنید.

با تشکر

لینک به ارسال

سلام

نظر دوستان درباره سئو زوو چیه؟ 

اگر پیشنهاد دیگه ای دارید لطفا مطرح کنید.

با تشکر

از نظر سئو کاملا بی نقصه و بهترین سیستم ممکن برای ساخت کاتالوگه البته از نظر من!  :rolleyes:

لینک به ارسال

با سلام

جناب دیندار، من زوو رد دیدم و اصلا خوشم نیومد. میشه بگید که اطلاعات شما از سئو چقدره و چطور اینقدر محکم راجعبه سئوی این افزونه صحبت می کنید؟

وقتی میگید که یک افزونه از نظر سئو کاملا بی نقصه باید خدمتتون عرض کنم که تا دیروز خود جوملا نقص داشت و همین العان هم نمیشه بگی که کاملا در سئو بی نقصه ، شما چطور این قدر محکم میگید که این افزونه کاملا بی نقصه.

اگه امکانش هست کمی بیشتر توضیح بدید که منظورتون از سئوی بی نقص چیه و از این افزونه چی دیدید که میگید خیلی بی نقصه.

با تشکر

لینک به ارسال

با سلام

جناب دیندار، من زوو رد دیدم و اصلا خوشم نیومد. میشه بگید که اطلاعات شما از سئو چقدره و چطور اینقدر محکم راجعبه سئوی این افزونه صحبت می کنید؟

وقتی میگید که یک افزونه از نظر سئو کاملا بی نقصه باید خدمتتون عرض کنم که تا دیروز خود جوملا نقص داشت و همین العان هم نمیشه بگی که کاملا در سئو بی نقصه ، شما چطور این قدر محکم میگید که این افزونه کاملا بی نقصه.

اگه امکانش هست کمی بیشتر توضیح بدید که منظورتون از سئوی بی نقص چیه و از این افزونه چی دیدید که میگید خیلی بی نقصه.

با تشکر

نیازی نیست که چیزی ازش ببینید صبر کنید خودش خودش رو نشون میده

در ضمن گفته بودید که ویرچومارت سایت رو سنگین میکنه اصلا این طور نیست خواستید بهتون ثابت میکنم.

http://yootheme.com/videos/zoo_video_tour.mp4

در ضمن کمپانی yootheme هرچی میسازه محشره مثل ویدجت کیت در ضمن zoo دو نسخه داره رایگان و پولی، رایگانش که محشره اما اگر پولیش رو بگیرید خیلی عالی تره در ضمن zoo توی کاتالوگ براتون همه کار انجام میده مثل درج گالری تصویر توی مطلب ایجاد فایل های دانلودی و نظرسنجی و هر امکاناتی نیاز باشه داره مثل ایجاد برچسب که برای سئو خیلی ضروری و میتونید توش پروفایل های تخصصی ایجاد کنید و در کل اگر باهاش کار کنید میبینید که امکاناتش خیلی زیاده و همه رو نمیشه توضیح داد.

لینک به ارسال

با سلام

من از شما درباره سئوی زوو سئوال کردم وکرنه این فیلم رو قبلا دیده بودم.

درمورد ویرچومارت هم من دقیقا گفتم که 

"در ضمن از یکی از دوستان شنیده بودم که ویرچومارت سنگینه."

یعنی از شما در باره ویرچومارت نظر خواستم و خودم درباره این موضوع اطلاعاتی ندارم.

خوب حالا می تونید بگید که نظرتون درباره سئوی جوم شاپینگ چیه؟

لینک به ارسال

با سلام

من از شما درباره سئوی زوو سئوال کردم وکرنه این فیلم رو قبلا دیده بودم.

درمورد ویرچومارت هم من دقیقا گفتم که 

"در ضمن از یکی از دوستان شنیده بودم که ویرچومارت سنگینه."

یعنی از شما در باره ویرچومارت نظر خواستم و خودم درباره این موضوع اطلاعاتی ندارم.

خوب حالا می تونید بگید که نظرتون درباره سئوی جوم شاپینگ چیه؟

خوبه اما قطعا با توجه به چیز هایی که از گوگل انتظار میره فکر نکنم به شما جواب خوبی بده چون گوگل در نتیجه فکر میکنه سایت شما یک سایت فروشگاهی!

البته سئوش به ویرچومارت نمیرسه.

لینک به ارسال

میشه راجعبه نظری که میدید بیشتر توضیح بدید.

از روی چه منبعی این صحبت رو می کنید.

مگه یک سایت فروشگاه باشه سئو پایینتری باید در گوگل داشته باشه که میگید

"گوگل در نتیجه فکر میکنه سایت شما یک سایت فروشگاهی!"

لینک به ارسال

آقا اگر راجع به سئو میخواید بیشتر بدونید به سایت "************************" مراجعه کنید.

من دیگه هیچی نمیگم خداحافظ

همه حرفام رو هم پس میگرم

دوستان رسما اعلام میکنم هرچی گفتم کذب محض! :o

در پناه ایزد

ویرایش شده توسط رضا قاسمی
تبلیغات -> نقض قوانین

لینک به ارسال

دوست عزیز. ما داریم تبادل اطلاعات می کنیم و بحث علمی هستش. من با شما جر و بحث نمی کنم که کسی بخواد از کسی ناراحت بشه یا نمی خام حرف خودم رو روی کرسی بنشونم و فقط کل صحبت من تبادل اطلاعات بصورت منطقی و درست و اصولی هستش. اگر قراره که من حرف شما یا هر کس دیگر رو قبول کنم و در سایت مردم بکار ببرم و بعد از کلی کار و وقت ببینم که بی راهه رفتم خوب خیلی بده. پس نه تنها من بلکه شما و همه دوستان باید قبل از هر کاری درست تحقیق کنند تا به مردم کار درست تحویل بدیم.

در مورد سئو باید خدمتتان عرض کنم که من فقط دنبال یک افزونه خوب با سئوی قوی هستم و دنبال سئو یاد گرفتن نیستم.

سایتی که معرفی کردید رو هم دیدم با وردپرس طراحی شده و در صفحه اول 10 مطلب منتشر کرده و دارای 23 صفحه است که این یعنی حدود 220 تا مطلب که اکثرش هم درباره سئو بود. همه مون هم میدونیم که در گوگل محتوا پادشاهی میکنه، و همین امر هم باعث شده که الکسای خوبی هم داشته باشه، درضمن ناگفته نمونه که خیلی از سئو کارهای معتقد هستند که وردپرس سئوی بهتری نسبت به جوملا داره. 

اما درباره ضعف سایت باید بگم که قالب خود سایت اصلا سئو نیست و به هیچ وجه کدهای HTML5 و کدهای سئو درش دیده نشد. و همه سئوکارها میدونن که این موارد کمی نیست در طراحی قالب.

اگر دوست دارید یک قالب سئو شده رو ببینید می تونید به سایت

سر بزنید که سایت یکی از دوستان خوب جومینا هستش و کدهای قالب رو چک کنید. 

و اگر دوست دارید که یک قالب خیلی قوی و سئو شده کامل رو ببینید می تونید به سایت

سر بزنید و کدهای اون رو چک کنید.

من اصلا به محتوا و زیبایی سایت کاری ندارم فقط و فقط بحث من سئوی خود قالب هستش و بس.

من کمتر سئو کاری رو دیدم که بتونه قالب رو بصورت سایت دوم سئو کنه و اصلا میشه گفت که 95 درصد سئوکاران درباره سئو قالب در حال حاضر چیزی نمی دونن

دوستان سئو کار اگر اشتباهی در صحبت های من هست لطفا مطرح بفرمایند.

امیدوارم منظورم رو از سئو متوجه شده باشید و متوجه بشید که من دنبال بحث الکی نیستم.

جا داره این رو هم بگم که فریم ورک ورپ که برای شرکت یوتم هستش خیلی سبک هست و سایت هایی که از این فرم ورک استفاده می کنند خیلی خوب و سبک بالا میاد و سئوی فالب های این شرکت هم خوب و قوی هستش ولی خود قالب و فریم ورکش زیاد قوی نیست. قالب قوی می خاهید میشه به شرکت اسمارت و زوو اشاره کرد.

موفق باشید

تبلیغات -> نقض قوانین

لینک به ارسال

دوست عزیز. ما داریم تبادل اطلاعات می کنیم و بحث علمی هستش. من با شما جر و بحث نمی کنم که کسی بخواد از کسی ناراحت بشه یا نمی خام حرف خودم رو روی کرسی بنشونم و فقط کل صحبت من تبادل اطلاعات بصورت منطقی و درست و اصولی هستش. اگر قراره که من حرف شما یا هر کس دیگر رو قبول کنم و در سایت مردم بکار ببرم و بعد از کلی کار و وقت ببینم که بی راهه رفتم خوب خیلی بده. پس نه تنها من بلکه شما و همه دوستان باید قبل از هر کاری درست تحقیق کنند تا به مردم کار درست تحویل بدیم.

در مورد سئو باید خدمتتان عرض کنم که من فقط دنبال یک افزونه خوب با سئوی قوی هستم و دنبال سئو یاد گرفتن نیستم.

سایتی که معرفی کردید رو هم دیدم با وردپرس طراحی شده و در صفحه اول 10 مطلب منتشر کرده و دارای 23 صفحه است که این یعنی حدود 220 تا مطلب که اکثرش هم درباره سئو بود. همه مون هم میدونیم که در گوگل محتوا پادشاهی میکنه، و همین امر هم باعث شده که الکسای خوبی هم داشته باشه، درضمن ناگفته نمونه که خیلی از سئو کارهای معتقد هستند که وردپرس سئوی بهتری نسبت به جوملا داره. 

اما درباره ضعف سایت باید بگم که قالب خود سایت اصلا سئو نیست و به هیچ وجه کدهای HTML5 و کدهای سئو درش دیده نشد. و همه سئوکارها میدونن که این موارد کمی نیست در طراحی قالب.

اگر دوست دارید یک قالب سئو شده رو ببینید می تونید به سایت 

سر بزنید که سایت یکی از دوستان خوب جومینا هستش و کدهای قالب رو چک کنید. 

و اگر دوست دارید که یک قالب خیلی قوی و سئو شده کامل رو ببینید می تونید به سایت

سر بزنید و کدهای اون رو چک کنید.

من اصلا به محتوا و زیبایی سایت کاری ندارم فقط و فقط بحث من سئوی خود قالب هستش و بس.

من کمتر سئو کاری رو دیدم که بتونه قالب رو بصورت سایت دوم سئو کنه و اصلا میشه گفت که 95 درصد سئوکاران درباره سئو قالب در حال حاضر چیزی نمی دونن

دوستان سئو کار اگر اشتباهی در صحبت های من هست لطفا مطرح بفرمایند.

امیدوارم منظورم رو از سئو متوجه شده باشید و متوجه بشید که من دنبال بحث الکی نیستم.

جا داره این رو هم بگم که فریم ورک ورپ که برای شرکت یوتم هستش خیلی سبک هست و سایت هایی که از این فرم ورک استفاده می کنند خیلی خوب و سبک بالا میاد و سئوی فالب های این شرکت هم خوب و قوی هستش ولی خود قالب و فریم ورکش زیاد قوی نیست. قالب قوی می خاهید میشه به شرکت اسمارت و زوو اشاره کرد.

موفق باشید

شما اگر قالبی میخواید که واقعا سئو خوبی داشته باشه من ریواس رو پیشنهاد میکنم

در ضمن قالب کادوس هم هست که خودش پیش فرض zoo و k2 داره و فکر نکنم بتونید بهتر از این ها رو پیدا کنید در ضمن هر دو از فریم ورک قدرتمند warp بهره میبرن و ساخت بچه های ایران هستند در ضمن میتونید در مورد zoo از آقای کریم ازوجی سوال کنید و ببینید که واقعا کدوم بهترن در ضمن میتونید از همونجا کتاب "1 یا 2001" آموزش سئو رو دانلود کنید در ضمن اون دو سایتی هم که گفتید رو من حدود 2 سال پیش دیدم و این که وردپرس 100% از لحاظ سئو خیلی قوی اما نباید فراموش کرد که:

58.PNG

در ضمن در مورد سئو

طبق جدیدترین الگوریتم های گوگل

سایت هایی که نسبت به بقیه سرعت لود بیشتری داشته باشن و نسخه موبایل داشته باشن و یا ریسپانسیو باشن از جایگاه بهتری نسبت به بقیه سایت ها توی گوگل برخوردار میشن و این چیزی که همه میدونن و گوگل از خیلی چیزای دیگه هم برای سنجش سایت استفاده میکنه من خودم سایتی داشتم که توی گوگل رتبش 1 بوده اما دیگه نیست.

تبلیغات -> نقض قوانین

لینک به ارسال

شما اگر قالبی میخواید که واقعا سئو خوبی داشته باشه من ریواس رو پیشنهاد میکنم

در ضمن قالب کادوس هم هست که خودش پیش فرض zoo و k2 داره و فکر نکنم بتونید بهتر از این ها رو پیدا کنید در ضمن هر دو از فریم ورک قدرتمند warp بهره میبرن و ساخت بچه های ایران هستند در ضمن میتونید در مورد zoo از آقای کریم ازوجی سوال کنید و ببینید که واقعا کدوم بهترن در ضمن میتونید از همونجا کتاب "1 یا 2001" آموزش سئو رو دانلود کنید در ضمن اون دو سایتی هم که گفتید رو من حدود 2 سال پیش دیدم و این که وردپرس 100% از لحاظ سئو خیلی قوی اما نباید فراموش کرد که:

58.PNG

در ضمن در مورد سئو

طبق جدیدترین الگوریتم های گوگل

سایت هایی که نسبت به بقیه سرعت لود بیشتری داشته باشن و نسخه موبایل داشته باشن و یا ریسپانسیو باشن از جایگاه بهتری نسبت به بقیه سایت ها توی گوگل برخوردار میشن و این چیزی که همه میدونن و گوگل از خیلی چیزای دیگه هم برای سنجش سایت استفاده میکنه من خودم سایتی داشتم که توی گوگل رتبش 1 بوده اما دیگه نیست.

در ضمن این سایت که شما گفتید فقط میخواد خدمات رو بفروشه در صورتی که خودش چیزی نداره.

تبلیغات -> نقض قوانین

لینک به ارسال

داداش من ، عزیز من ، قربون شکلت برم بخدا قرار نیست که دانسته هامون رو به رخ هم بکشیم

مگه میشه کسی جوملا کار باشه و این دوتا سایتی که خدمتتان عرض کردم رو نشناسه. یکیش که گفتم برای بچه های خود جومیناست شاید هم هنوز اینجا مدیر باشه ، نمیدونم.

من اولش هم گفتم که خوشگلی و قشنگی و زیبایی و فلان و .... سایت رو نمی گم، گفتم کدنویسی سایت سئو هستش و در کدهای قالب کدهای سئو و HTML5 به چشم میخوره.

سایتی که گفتید (************************) در منوهاش کدهای HTML5 هم دیده نشد چه برسه به کدهای SEO. 

فکر کنم که این بحث رو ادامه ندیم بهتره چون هدفمون یکی نیست.

بدرود

تبلیغات -> نقض قوانین

لینک به ارسال

سلام و خسته نباشید لطفا با قرار دادن لینک سایت های دیگر باعث نقض قوانین تالار نشوید.

در صورت تکرار مجبور به دادن اخطار خواهیم شد.

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...