رفتن به مطلب
farhad6169

یک سایت یا چند سایت

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من در زمینه تبلیغات فعالیت می کنم و مواردی مانند طراحی سایت ، چاپ ، طراحی ، عکاسی ، هدایای تبلیغاتی ، ساخت مالتی مدیا و امثال این موارد جزو کار ماست.

طبیعتا همه اینو می دونیم که عکاسی ربطی به مثلا ساخت مالتی مدیا نداره و هرکدوم یک تخصصی جداست، اما گروه ما تمامی این موارد رو داره.

حالا دارم برای کار خودم یک سایت طراحی می کنم. یک سوال مهم برام پیش اومده و اون اینه که از نظر سئو و یا روان شناسی کدام مورد رو انتخاب کنم.

1- ساخت یک سایت که تمامی موارد رو پشتیبانی می کنه و انجام میده که طبیعتا کلید واژه های خودش رو داره.

2- ساخت چند سایت که یکی مثلا عکاسی ، طراحی و چاپ هستش، یکی هدایای تبلیغاتی ، یکی طراحی سایت و این موارد که این سه چهار تا سایت به هم لینک هم بشوند یا نشوند. طبیعتا اگر چند سایت باشد مدیریت آنها سخت تر خواهد بود.

از دوستان سئو کار ممنون میشم که توضیح کامل و مفصل بدهند که انجام کدام روش بهتره.

با تشکر فراوان

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود بر شما

بنده سئو کار نیستم ولی تجربه خودم رو میگم

سعی کنید تا جایی که می تونید دسته بندی ها رو بزرگ تر کنید

و برای هر دسته بنده یک سایت داشته باشید

اینکه مدیریت سخت تر هست بحثی نیست اما هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ سئو (دامنه یا ساب دامنه) می تونه روی سئوی شما تاثیر مثبتی داشته باشه

مثلا

soleymani.ir

---------

soleymani-design.ir

soleymani-multimedia.ir

soleymani-photo.ir

و ...

البته بنده مثال زدم

لینک به ارسال

با تشکر از جناب میری

من از منظور شما برداشت کردم که شما میگید برای هر فعالیت یک دامنه جدا بخرم، مثلا اگر دامنه اصلی soleimani هست، برای بقیه یک پیشوند با یک خط تیره قرار بدم و دوباره این دامنه ها رو به این شکل بخرم.

با پیشنهاد شما یک راه دیگری به نظرم رسید و اون اینه که میشه به دامنه اصلی ساب دامین افزود.

مثل سایت جومینا که سایت اصلی

joomina.ir

هستش و این فروم رو به عنوان ساب دامین به نام

forum.joomina.ir

ساخته است.

در حال حاضر سایت joomina.ir هر رتبه ای در گوگل و الکسا داشته باشه سایت forum.joomina.ir هم همون رتبه رو داره.

از طرفی هم شاید بشه گفت که این دو تا برای بالا رفتن رتبه به هم کمک خوبی می کنند.

فکر نمی کنید که اگر به این شکل عمل کنم سئوی سایتم خیلی بهتر بشه؟

با تشکر

لینک به ارسال

درود بر شما

بله دقیقا همین طوره

البته قرار بود این مورد شما هم بنویسم در ادامه پست قبلی که نمیدونم چی شد فراموش کردم :D

لینک به ارسال

با سلام

آقا بالاخره چیکار کنم :mellow:

العان 3 روش شد.

1- تک تک دامنه بخرم با اسم های مختلف

2- تک تک دامنه بخرم طوری که اسم دامنه اصلی با یک خط تیره جدا شده باشه

3- ساب دامین درست کنم

با تشکر

لینک به ارسال

درود بر شما

تجربه ی من میگه :

اولویت با ساب دامنه هست. یکی از دلایلش هم همون چیزی هست که گفتید

اگر ساب دامنه نخواستید مورد 2

لینک به ارسال

جدیدا گوگل ساب دامین را با دامین اصلی رنکشون رو یکی میدونه

قطعا وقتی شما چندتا دامنه بخرید برای چند کار مختلف 1-اینکه کار مدیریت اونها خیلی سخت میشه 2- اینکه باید برای هر کدوم تنظیمات سئو رو جداگانه انجام بدید 3- اینکه بازدید کننده کیج و سر در گم میشه و براش به خاطر سپردن یک دامنه خیلی راحت تراز چندتا دامنه طولانیه ،به نظر من شما یک دامنه بخرید و صفحه اول سایتتون رو بایک طراحی زیبا به ساب دامین ها و قسمت های دیگه سایت لینک بدید که باعث میشه تو سرچ گوگل هم sitelink داشته باشید ، همچنین اگه صفحه اول رو مخلوطی از قسمت های مختلف سایت هم قرار بدید خوبه مثلا بالای سایت مربوط به یه بخش کنارهها مربوط به اخرین مطالب یک بخش و پایین مربوط به محبوب ترین مطالب یک بخش دیگه این هم تاثیر داره تو سئو

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...