رفتن به مطلب
farhad6169

مشکل با wampserver

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من از wampserver 2 استفاده مي کنم و تا حدودي مشکلي ندارم. ولي براي کار کردن با جوملا 3 بايد از wampserver 2.2 استفاده کنم.

تو اينترنت ورژن هاي مختلفي از wampserver2.2 وجود داره. wampserver2.2e , wampserver2.2d

ورژني که من کار مي کنم wampserver2.2e هستش ولي خيلي باهاش مشکل دارم. تو قسمت مديريت بهم ريختگي هاي زيادي داره و ارور زياد ميده

از دوستاني که کار مي کنند ورژني از اين نرم افزار که بدون مشکل باشه و خوب کار کنه رو پيشنهاد کنند تا مشکل من هم حل بشه

يا اينکه بهترين و بي مشکل ترين نرم افزاري که بتواند کار wamp رو انجام بده چيه؟ آيا Xampp خوبتره يا EasyPHP خوبه يا همون wamp .

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

با مطالعه کامل تاپیک زیر مشکلتون قطعا" برای تمامی نسخ جوملا برطرف خواهد شد

http://forum.joomina.ir/topic/19482-%D9%87%D8%AF%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7-%D9%88-%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%80%D9%80%D9%80/

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

با مطالعه کامل تاپیک زیر مشکلتون قطعا" برای تمامی نسخ جوملا برطرف خواهد شد

http://forum.joomina.ir/topic/19482-%D9%87%D8%AF%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7-%D9%88-%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%80%D9%80%D9%80/

موفق و پیروز باشید

یا حق

با سلام

آقا من به مشكل خوردم و تو سايت و مديريت جداول نامعلومي مي ايد . من بسته خود جومينا رو نصب كردم كه مشكل خوردم

البته اينم بگم كه من از ابتدا با wamp2.2 شروع كردم و نسخه قبلي رو نياز نداشتم و پاك كردم.

يه چيز ديگه اينكه وقتي ورژن php رو 5.3.1 مي كنم ومپ سبز نميشه ولي در ورژن 5.4.3 سبز ميشه و من در ورژن 5.4.3 جوملاي 2.5.11 جومينا رو نصب كردم و به مشكل خوردم . آيا بايد كار ديگري بكنم؟

لینک به ارسال

با سلام

php 5.4.3 برای جوملا 2.5 سازگار نیست . برای همین بود که نسخه 5.3.1 رو قرار دادم که بتونید ازش برای همه نسخه های جوملا از 1.5 تا 3 استفاده کنید

شما یکبار ومپ رو exit کنید و مجددا" اجرا کنید و به نسخه php 5.3.1 سوییچ کنید

اگر باز هم سبز نشد ببینید کدام کامپوننت ومپ استارت نشده . آپاچی یا mysql

اگر آپاچی استارت نشده از طریق منوی آپاچی بررسی کنید که پورت 80 توسط برنامه دیگری اشغال نشده باشه یا اینکه فایروال سیستمتون ، آپاچی رو بلوکه نکرده باشه

اگر mysql استارت نشده ، سرویسهایش رو تو همون منو حذف و نصب کنید و گزینه Restart All Services را بزنید

یکبار هم سیستمتون رو ریستارت کنید

اگر نرم افزارهای سرور مجازی دیگری هم روی سیستمتون نصب کردید ، آنها را Uninstall کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

php 5.4.3 برای جوملا 2.5 سازگار نیست . برای همین بود که نسخه 5.3.1 رو قرار دادم که بتونید ازش برای همه نسخه های جوملا از 1.5 تا 3 استفاده کنید

شما یکبار ومپ رو exit کنید و مجددا" اجرا کنید و به نسخه php 5.3.1 سوییچ کنید

اگر باز هم سبز نشد ببینید کدام کامپوننت ومپ استارت نشده . آپاچی یا mysql

اگر آپاچی استارت نشده از طریق منوی آپاچی بررسی کنید که پورت 80 توسط برنامه دیگری اشغال نشده باشه یا اینکه فایروال سیستمتون ، آپاچی رو بلوکه نکرده باشه

اگر mysql استارت نشده ، سرویسهایش رو تو همون منو حذف و نصب کنید و گزینه Restart All Services را بزنید

یکبار هم سیستمتون رو ریستارت کنید

اگر نرم افزارهای سرور مجازی دیگری هم روی سیستمتون نصب کردید ، آنها را Uninstall کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

با سلام

نمي دونم چرا من همچنان با اين ورژن مشكل دارم

رفتم ديدم كه ورژن 2.4اومده دانلود كرده و نصب كردم ديدم كه خيلي سرعت بالاتري داره. ظاهرا خيلي بهتره

براي ورود به phpmyadmin پسورد مي خواست كه به زحمت روش دور زدنشو پيدا كردم

بايد در مسير C:\wamp\apps\phpmyadmin4.0.4 فايل config.inc.php رو باز كنيد و كد     $cfg['Servers'][$i]['password']      = '';     رو بعد از خط 33 قرار دهيد و با يوزر root و بدون پسورد وارد شويد.

من كه كار كردم خيلي سرعت خوبي داره و به نظر مياد خوب باشه.

ولي يه مشكل ديدم ازش گفتم شايد شما بتوني برطرف كنيد

وقتي كه ديتابيس ميسازيم و موقع نصب جوملا يوزر رو root و ديتابيس رو بهش ميديم ديگه همونجا ميمونه و جلوتر نمي ره.

فكر كنم اگر بتوانيد روش كار كنيد ورژن خوبي باشه

با تشكر

لینک به ارسال

با سلام

فکر کنم آموزش رو کامل مطالعه نکردید چون راجع به ورود بدون پسورد به phpmyadmin هم توضیح داده بودم

نسخه های بالاتر ومپ مثل 2.4 ، ورژن کامپوننتهاش بالاست هم php و هم mysql

البته روی نسخه 2.4 هم میتونید مطابق آموزش مراحل رو انجام بدید

در مورد php 5.3.1 آیا اون کامنتها رو به همراه فضاهای خالیش حذف کردید ؟

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

بله حذف كردم خطوط 966 و 967

1- نصب ومپ سرور 2.2

2- حذف كامنت ها و فضاي خالي در خطوط 966 و 967 (شماره خطوط رو ديگه حفظ شدم از بس انجام دادم)

3- ايجاد فايل robots.txt در شاخه www

4- نصب PHP531 , MYSQL5130

5- فعال كردن rewrite_module كه وقتي آيكون نارنچي هستش فعال نميشه

6- اديت فايل php.ini از منوي php

چيز ديگري نبود كه من انجام نداده باشم.

مشكلاتم اينه كه وقتي نصب ميشه بعد از سويچ كردن ورژن ها آيكون ديگه سبز نميشه. پورت 80 هم ميگه notactually used... كه نمي دونم چطوري اين پورت رو بايد آزاد كنم

ري استارت هم مي كنم باز پورت مربوطه باز نميشه. با ورژن خودش كه php 5.4.3 هستش سبز ميشه ولي جوملا خوب كار نمي كنه و يك سري جدول مياد وسط صفحه مديريت و سايت.

سرويس آپاچ استارت نميشه و ميگه كه پورت 80 قابل دسترس نيست. فايروال رو هم disable كردم ولي باز استارت نميشه.

آيا درست انجام ميدم؟

چيكار ديگه بايد بكنم.

لینک به ارسال

با سلام

تو اسلایدهای 18 و 19 اشاره کردم که اون تغییرات حذفی رو باید در فایل phpForApache.ini هم انجام بدید

آیا این مورد را هم انجام دادید ؟

اون پیام هم داره میگه که پورت 80 آزاد هست و ازش استفاده نشده

توی فعال کردن افزونه های php خیلی دقت کنید و فقط اون مواردی رو که اشاره کردم انجام بدید

روشی هم که در زیر میگم یه جور ترفنده چون خودم قبلا" ازش استفاده کردم و جواب داده

وقتی سوییچ میکنید و ومپ روی حالت غیرسبز باقی میماند در همون حالت به مسیر زیر بروید

C:\wamp\bin\php\php5.3.1

فایل php.exe را اجرا کنید . معمولا" در حالتی که ومپ به رنگ سبز هستش یک پنجره command prompt خالی باز میشه

ولی اگر مثل الان مشکلی باشه یک پیام خطا نشون میده و مشخص میکنه که کدوم افزونه رو آپاچی نمیتونه اونو لود کنه

بعد کافیه در فایل php.ini اون افزونه رو غیرفعال کنید ، مشکل حل میشه

یکبار هم سعی کنید ابتدا با گزینه Stop All Services تمام کامپوننتها رو متوقف کنید و بعد از سوییچ کردن ریستارت کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...