رفتن به مطلب
hoomanb

دو هاست یک دومین

پست های پیشنهاد شده

آیا می توان یک سایت را روی دو هاست متفاوت به صورت یکسان قرار داد و آنها را روی یک دومین تنظیم کرد به صورتی که اگر اولی با مشکل روبرو شد دومی مشاهده شود؟

تنظیمات دومین به چه صورت می شود؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

تا جایی که من میدونم نمیشه !

نمیشه !

کد از کجا بدونه سایت شما خراب شده ؟! تا بعد ....

باز اگه دوستان دیگمون در این مورد اطلاعاتی داشته باشند در اختیارتون قرار خواهند داد !!!

یا حق

لینک به ارسال

دوست عزیز این این روش شدنی هست ولی با مشکلات خودش

وقتی شما می خواید همچین کاری انجام بدید باید از روی هاست اصلی یک پیشتیبان روزانه روی هاست دوم داشته باشید و در زمانی که هاست اول به مشکل برخورد کرد باید دی ان اس دامنه را تغییر دهید که تغییر دی ان اس نیز یک پروسه زمان بر است.( از 1ساعت تا 24 ساعت)

ولی پیشنهاد می کنم که بجای اینکه دوتا هاست داشته باشید یک هاست با کیفیت بالا و مطمئن داشته باشید.

که انتخاب و شناسایی یک هاست مطمئن خود یک مقوله دیگر است

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

جناب رضایی اونطوری که من متوجه شدم دوستمون میخوا به طور خودکار این کار صورت گیرد ... نه دستی .

یا حق

لینک به ارسال

اگر در قسمت Zone Records آی پی دو هاست مختلف با Record Type: A وارد شود اگر از آیپی اولی جواب نگیرد سراغ دومی می رود . درسته؟

لینک به ارسال

برای اینکار شما باید دی ان اس هر دو هاست را به دامین بدهید یعنی 4 دی ان اس و محتویات و مطالب خود را در هر دوهاست وارد کنید

هنگامی که سایت شما فراخوانی میشود سروری که سریعتر است و در دسترس فراخوان میشود و اگر هر کدام غیرفعال باشد دیگری فراخوان میشود

اینکار تقریبا به همین راحتی است ولی احتمال دارد ریزه کاری دیگری داشته باشد که در آن صورت من نمیدانم ولی اصول اولیه به همین راحتی است

البته شما باید در زمان خرید هاست ها از نام یک دامین استفاده کنید و معمولا آدرس ورود به هاست در سرورهای مختلف فرق میکند و تداخل نمیکنند

از این ادرس هم که تقریبا تنها جایی است که من دیدم درمورد این قضیه بحث کردند دیدن کنید شاید مفید باشد

http://www.webmaster-forums.net/web-hosting-and-domain-names/1-domain-using-2-web-host

این بحث مربوط به سال 2001 است

قبل از اقدام حتما از صحت کارا بودن این مطلب مطمئن شوید

:1:

لینک به ارسال

باسلام

... موضوع فقط این نیست که ... حالا شما میخواین چطور هر روز اطلاعات سایت شماره 1 رو به شماره 2 انتقال بدید اون اتو ماتید و دقیقلا به همون صورت که کاربر متوجه نشه !

درضمن اینی که شما فرمودید در واقع زمانی عمل انتقال را انجام خواهد داده که مشکل بین هاست و دومین پیش بیاد ... { اونم اگه درست عملکنه }

.... نه زمانی که مشکل برای سایت شما پیش آماده باشد . باز سئوال اول من پیش میاد : کد از کجا بدونه سایت شما خراب شده ؟! تا بعد ....

یا حق

لینک به ارسال

دوستان عزیز هدف از این بحث این بود که بشه یه هاست دیگه رو بعنوان ساب دومین سایت اصلی معرفی کرد که فایلهای آپلود شده از هاست اصلی جدا باشه

مثلا

هاست سایت joomina.ir روی سرور شماره 1

و هاست ساب دامین dl.joomia.ir روی هاست شماره 2

و موقعی که لینک دانلود از صفحات سایت اصلی به کاربر داده میشود از روی هاست دوم دانلود گردد آنهم با ادرس ساب دامین که کاربر متوجه نشود که هاست اصلی با هاست دانلود متفاوت است

نمی دونم خوب توضیح دادم یا نه اما اگه بشه همچین کاری کرد دیگه نیازی نیست فضای هاست اصلی رو بخاطر فایلهای آپلود شده اشغال کرد و میشه روی یه هاست رایگان آپلود.

البته کاربردهای این پیشنهاد فقط برای دانلود نیست و استفاده های زیادی داره

موفق باشید.

لینک به ارسال

با سلام

مهدی جان اگه سوال دوستمون رو دقیقتر بخونید متوجه میشید منظورشون همونی بوده که من گفتم ... {پست اول }

آیا می توان یک سایت را روی دو هاست متفاوت به صورت یکسان قرار داد و آنها را روی یک دومین تنظیم کرد به صورتی که اگر اولی با مشکل روبرو شد دومی مشاهده شود؟

... من فکر نکنم بشه این کار رو به اون صورتی که دوستمون میخواد انجام داد

یا حق

لینک به ارسال

... من فکر کنم بشه این کار رو به اون صورتی که دوستمون میخواد انجام داد

اگر راه حلی را که به ذهنتان رسیده بگویید متشکر می شوم :thankyou:

لینک به ارسال

دوستان عزیز هدف از این بحث این بود که بشه یه هاست دیگه رو بعنوان ساب دومین سایت اصلی معرفی کرد که فایلهای آپلود شده از هاست اصلی جدا باشه

مثلا

و موقعی که لینک دانلود از صفحات سایت اصلی به کاربر داده میشود از روی هاست دوم دانلود گردد آنهم با ادرس ساب دامین که کاربر متوجه نشود که هاست اصلی با هاست دانلود متفاوت است

نمی دونم خوب توضیح دادم یا نه اما اگه بشه همچین کاری کرد دیگه نیازی نیست فضای هاست اصلی رو بخاطر فایلهای آپلود شده اشغال کرد و میشه روی یه هاست رایگان آپلود.

موفق باشید.

اگر بشود از طریقی که گفتم از دو هاست استفاده کرد شاید بشود فقط اطلاعات قابل دانلود رو فقط در یکی از سرورها گذاشت تا هنگام فراخوانی فقط از سرور دوم جواب بگیرد حالا شاید هم بتوان فایل ها را در سرور دوم روی ساب دامین قرار داد

لینک به ارسال

... من فکر کنم بشه این کار رو به اون صورتی که دوستمون میخواد انجام داد

اگر راه حلی را که به ذهنتان رسیده بگویید متشکر می شوم :thankyou:

با سلام

دوست عزیز ببخشید اشتباه تایپی شده منظورم " فکرنکنم بود ..."

همون چیزی که از اول هم میگم .

یا حق

لینک به ارسال

مثلا

موفق باشید.

استفاده از یک هاست به عنوان ساب دومین هاست دیگر

لینک به ارسال

شما هیچ کدوم منظور این دوستو نفهمیدین.آقای شمسی خوب فهمیدن.دوست من اگه به تونی در هر ثانیه هر 2تا هاستو آپدیت کنی ای امکان داره.و میشه.اما چون آپدیت بودن سایت در کشور ما ایران عزیز کار سختی هست نمیشه.شما باید از سایت اصلی بکاپ بگیری و روی هاست دیگت بریزی با سرعت کم نمیشه بعدشم اگه سرعت بالا داشته باشی کی میخواد این کارو بکنه؟

لینک به ارسال

سلام

عیدتون مبارک

دوستان لطفا متوجه منظور سئوال استارتر تاپیک بشید بعد پاسخ بدید!

جواب سئوال دوستمون، بله هست.

همین کار که گوگل و یاهو می کنن.

اطلاعاتشون همزمان در چند سرور قرار می گیره و...

درباره نحوه انجامش قبلا در webhostingtalk.ir بحث شد. مظمون بحث این شد که کار فوق العاده حرفه ای، با هزینه بالاست که برای سایت های معمولی به صرفه نیست. مگر اینکه شما سایتی در حد یاهو داشته باشید.

ادمه پاسختون رو در

http://www.webhostingtalk.ir/f58/12999

پی بگیرید.

موفق باشید

یاعلی

لینک به ارسال

یک سوال هم من بپرسم.

بعضی سایت ها به صورت خودکار کاربر رو روی سرور www یا www1 و یا ... می فرستن. کسی میدونه چطور اینکار صورت میگیره؟

فکر می کنم خبرگزاری فارس یا ایرنا و همینطور سایت صدا و سیما هم در زمان شلوغی ها این امکان رو دارن.

لینک به ارسال

سلام

سئوالتون رو در تاپیک جدید بپرسید!

قفل کردن www رو جستجو کنید! به پاسخ سئوالتون می رسید!

یا علی

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...