رفتن به مطلب
sadeghian92

مشکل در ایجاد صفحه اینترو و چند زبانه بودن سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام ،

من تازه اومدم سراغ جوملا

قراره یک سایت چهارزبانه فرهنگی مذهبی درمورد مهدویت بزنیم ولی چند تا مشکل اساسی دارم ، اگه کمکم کنید ممنون میشم .

البته فعلا سایتم local هستش

1- میخوام یه صفحه اینترو واسه سایت بزنم ، کل اینترنت و انجمنا رو زیرورو کردم همه میگن صفحه اینترو رو index.html بساز بذار توی روت قالب . من هم همین کارو میکنم ولی بازم خود سایت بالا میاد و صفحه اینترو نمیاد ! مثلا اگه بزنم localhost/joomla/index.html صفحه اینترو میاد ولی اگه بزنم localhost/joomla دیگه سراغ صفحه اینترو نمیره

2- این سایت قراره به چهار زبان فارسی ، انگلیسی ، عربی و چینی باشه . من زبان عربی رو از اینجا دانلود کردم

http://extensions.joomla.org/extensions/languages/translations-for-joomla

ولی مشکلش اینه که خیلی از موارد مثل زمان و "منتشر شده در ..." و ... رو در سایت انگلیسی وارد میکنه که من میخوام اونا هم عربی باشن . میشه اینا رو خودمون تغییر بدیم ؟اگه میشه فایلش کجاست ؟

3- اگه بخوام زبان چینی رو نصب کنم باید چیکار کنم ؟ توی لینک بالا هم زبان چینی نبود .

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز

شما میتونید در فایل روت صفحه اچ تی ام ال تون رو بذارید بعد در فولدر های یا همون ساب دامین هاتون رو به صورت

fa --- en , ....

بذارید یعنی به طور مثال بشه localhost/fa برای زبان فارسی

برای زبان انگلیسی localhost/en و ....

به همین صورت میتونید ایجاد کنید

حالا شما گفتید که میخواهید سایتتون رو با کامپوننت ترجمه کنید که دیگه نیازی به اینجور چیز ها نداره کافیه توی صفحه اصلی لینک بذاری از همون کامپوننت برای تغییر زبان مثال میشه localhost/joomla/index.php/en یا Fa و ...

لینک به ارسال

با سلام

برای مورد اول شما پس از ساخت فایل اینترو ، برای اینکه ابتدا صفحه اینترو نمایش داده بشه کافیه تو مدیریت منو ها یک منو ایجاد کنید از نوع لینک خارجی و بعد آدرس فایل index.html رو در فیلد Link وارد کنید و این منو رو بعنوان صفحه پیشفرض انتخاب کنید

برای مورد دوم هم یا میتونید ساب دامین ایجاد کنید یا اینکه داخل پوشه جوملا فعلی برای هر زبان یک پوشه ایجاد کنید و یک جوملا برای هر زبان در هر پوشه نصب کنید

البته برای ایجاد سایت چند زبانه از افزونه هم میتونید استفاده کنید

برای دریافت فایلهای عربی و چینی میتونید از لینکهای زیر استفاده کنید

عربی

چینی

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

سلام.

دوست عزیز به نظر من شما اول از جوملا 2.5 فارسی استفاده کن هم زبان انگلیسی داره هم فارسی.

دوم بقیه زبان ها رو از بخش مدیریت زبان نصب کن.

سوم و البته قبل از مرحله قبل آموزش ساخت سایت دوزبانه جوملا 1.7 رو که همون 2.5 هست رو از دانشنامه جوملا فارسی مطالعه کن.

چهارم بعد از ساخت سایت به زبان های مختلف صفحه ی اینترو رو توی ایندکس پیاده کن و لینک های زبان های صفحه اینترو رو از قسمتی که منوی صفحه ی اصلی برای هر زبان رو ایجاد میکنی توی فایل ایندکس کپی کن.

در نهایت برای اینکه صفحه ی اصلی شما اینترو باشه از یک کد ریدایرکت ساده استفاده کن که تو اینترنت زیاده الان دم دست ندارم.

لینک به ارسال

دوست عزیز واسه اینترو انتخاب منو از نوع لینک خارجی به عنوان پیش فرض امکان نداره

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...