رفتن به مطلب
armin121

راهنمایی برای ساخت قدم به قدم بسته نصبی یا quick start

پست های پیشنهاد شده

با سلام.

من برای ساخت بسته نصبی بعد از سرچ در انجمن با دو کامپوننت akeeba و joompack آشنا شدم . هر دو شونو نصب کردم.

در مورد akeeba محیط گرافیکیش چنگی به دل نمی زدو بعد از نصب ارورهای زیادی دیدم

در مورد کامپوننت joompack بعد از بک آپ گیری وقتی خواستم فایل زیپ رو اکسترکت کنم چیزی ندیدم جز ارور!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوستان لطفا اگر کسی از تنظیمات دقیق joompack اطلاعات دقیق داره راهنمایی کنه. در غیر اینصورت خواهش میکنم خواهش می کنم خواهش می کنم بفرمایید که چه جوری می تونم یک بسته نصبی مثل هزاران سایت دیگه که برای محصولاتشون بسته نصبی می سازن بسازم!!!

خواهش می کنم پاسخ بدید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سایت های دیگه یک بار برای بسته نصبی که ارائه میدن سیستم جوملا رو روی کامپیوترشون نصب می کنن.

بعد میان اون قالبی رو که می خوان روی جوملا باشه با ماژول هایی که می خوان و مطالبی که می خوان آماده می کنن.

یعنی یکبار اون بسته رو بصورت سایت کامل و آماده روی سیستم خودشون پیاده می کنن.

بعد میرن از دیتابیس بک آپ می گیرن و بک آپشون رو تو قسمت فایل های sql پوشه installation جوملا میذارن

بعد هم پوشه جوملاشون رو فشرده می کنن.

همین

بدون هیچ کامپوننت دیگه ای

البته باید آشنایی کامل با جداول جوملا داشته باشید.وگرنه ازیتتون می کنه.

لینک به ارسال

سایت های دیگه یک بار برای بسته نصبی که ارائه میدن سیستم جوملا رو روی کامپیوترشون نصب می کنن.

بعد میان اون قالبی رو که می خوان روی جوملا باشه با ماژول هایی که می خوان و مطالبی که می خوان آماده می کنن.

یعنی یکبار اون بسته رو بصورت سایت کامل و آماده روی سیستم خودشون پیاده می کنن.

بعد میرن از دیتابیس بک آپ می گیرن و بک آپشون رو تو قسمت فایل های sql پوشه installation جوملا میذارن

بعد هم پوشه جوملاشون رو فشرده می کنن.

همین

بدون هیچ کامپوننت دیگه ای

البته باید آشنایی کامل با جداول جوملا داشته باشید.وگرنه ازیتتون می کنه.

اگر میشه بفرمایید از چه جدولهایی باید بک آپ بگیرم؟. اسمهاشون رو بگید کفایت میکنه

لینک به ارسال

بستگی داره که چه بسته ای می خواید درست کنید

ولی اگه از همه جداول جوملا بگیرید کارتون راحت تر میشه و دردسرش کمتره.

لینک به ارسال

اولش بگم که فک کردم بالا اوردن تاپیک زیر خاکی بهتر از ایجاد تاپیک جدیده....

بعد میرن از دیتابیس بک آپ می گیرن و بک آپشون رو تو قسمت فایل های sql پوشه installation جوملا میذارن بعد هم پوشه جوملاشون رو فشرده می کنن.

دوستان اگه ممکنه بهم بگین موقع اکسپورت کردن جداول تنظیمات رو چه طوری قرار بدم؟(من اول دیتابیس رو انتخاب می کنم بعد میرم اکسپورت و همه جداول رو میگیرم بعدش اسم فایل خروجی رو میذارم joomla.sql بعد میزارم به جای فایل موجود ولی کار نمیکنه!)

لینک به ارسال

با سلام

1. وارد phpmyadmin بشوید

2. دیتابیس مورد نظر که می خواهید ازش بک آپ بگیرید رو انتخاب کنید

3. در منوهای بالا روی export کلیک کنید

4. در قسمت export جداول مورد نظر رو انتخاب کنید و از گزینه های موجود در زیر این قسمت تیک SQL رو بزنید

5. در قسمت save as file نام مورد نظر رو انتخاب و تیک gzipped رو بزنید

(اگر حجم دیتابیستون خیلی بالا بود می تونید در قسمت data مقدار Maximal length of created query رو بالا ببرید)

6. با تنظیمات دیگر کاری نداشته باشید و روی کلید GO کلیک کنید...

در کنترل پنل هاستتون از طریق قسمت baclups هم می تونید اقدام به گرفتن بک آپ کنید و در برخی مواقع از روش بالا هم کامل تر انجام خواهد شد...

پیروز باشید

لینک به ارسال

من هم همين رو انجام ميدم ولي وقتي فايل خروجي رو جايگزين فايل sqlي كه داخل بسته هاي جوملا فارسي (مثلا بسته مامبولرن)هست ميذارم داخل مرحله ي اخر وقتي ميزنم نصب اطلاعات نمونه ارور ميده...

-===========-

به عبارت ديگه مي خوام به نوعي بك بگيرم كه داخل مرحله ي اخر نصب جوملا وقتي بزنم روي نصب اطلاعات نمونه اطلاعاتي كه بك آپ گرفتم بياد (البته فايلهايي مثل قالب رو داخل پوششون گذاشتم...)

لینک به ارسال

نحوه بک آپ گرفتن همینطور هست البته اگر بک آپتون کامل گرفته شده باشه...

دیتابیستون و امکاناتی که در جوملاتون اضافه کردید باید کامل باشند. شما ابتدا یک جوملا نصب و امکانات مورد نظرتون رو اضافه کنید و بعد بک آپی که میگیرید هم در مورد پوشه ها و فایلها و هم دیتابیس کامل باشند...

برای ساخته بسته نصبی از این الحاق استفاده کنید:

http://forum.joomina.ir/thread-339.html

پیروز باشید

لینک به ارسال

ببخشید این سوال و می کنم

موضوعات و دسته بندی ها و مجموعه ها و نوشته ها همه تو اینکار تو بسته نصبی کپی میشن عینا همراه با اندازه فونت و...؟:huh:

لینک به ارسال

با سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید

بله تمام تغییرات و امکاناتی که اضافه می کنید به سیستم به صورت بسته نصبی در میاد و هر زمان نصب کنید به همون شکل خواهید داشت...

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...