رفتن به مطلب
goldenboy

پیغام خطای # JFTP::chmod: Bad response

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من توسط کانپوننت پشتیبان گیر سایت جومینا از سایتی که رو لوکال داشتم بکاپ گرفتم و به هاست منتقلش کردم. مشکلی که هست اینه که افرونه ای رو که نصب میکنم با خطای زیر مواجه میشم. الیته میدونم که این خطای معروفی هستش و در همین انجمن چنتا پست درموردش هست ولی هیچکدام نتونست کمکم کنه. لطفا راهنمایی بفرمایید.

error.png

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

معمولا با این کامپوننت ، این مسئله اکثر پیش می یاد چون شما باید مجوز دسترسی رو عوض کنید

الان اگر مجوز دسترسی قالب و فایل تمپ رو عوض کنید فکر کنم درست بشه

مجوز دسترسی بقیه فایل ها مثل کانفگیرشن و ... رو هم یک نگاهی بندازید

لینک به ارسال

دقیقا کدوم فایلها و پوشه ها رو باید تغییر پرمیشن بدم؟

لینک به ارسال

سلام دوست گرامی

سلام دوست گرامی

دسترسی پوشه ها و فایلها رو در هاست چک کنید ببینید چند هست

اگر از دسترسی ها نبود دقت کنید که تنظیمات ftp رو درست انجام داده و فعال کرده باشید

محتویات پوشه tmp جوملاتون رو هم پاک کنید

اگر با کارهای بالا به نتیجه نرسیدید مجدد اقدام به نصب جوملا کنید

پیروز باشید

لینک به ارسال

من فولدر قالب , tmp و همچنین فایل configuration.php را دسترسی 777 دادم. تنظیمات ftp رو هم کامل انجام دادم ولی مشکل همچنان باقیه.

بله اون تاپیک رو مطالعه کردم ولی کمک نکرد

لینک به ارسال

بله محتویات پوشه tmp رو هم حدف کردم

منظورتون از نصب مجدد چیه؟ من سایت رو از روی لوکال به هاست منتقل کردم. منظورتون اینه که جوملا رو مجدد روی فایلهای موجود روی هاست نصب کنم؟

لینک به ارسال

حذف کنید و مجدد انتقال بدید.

البته این کارم تست کنید ضرر نداره. پک 1.5.21 رو هم دانلود کنید و اگر از کنترل پنل cpanel استفاده می کنید نسخه 1.5.21 رو با فرمت tar.gz دانلود کنید و در هاستتون جایی که پوشه ها و فایلهای جوملا هست آپلود و اکسترکت کنید و بعد از اکسترکت فقط پوشه installation رو حذف کنید

پیروز باشید

لینک به ارسال

به نظرتون اگه خود جوملا رو یکبار دیگه روی فایل های موجود نصب کنم مشکل برطرف میشه؟ اصلا این کار رو توصیه میکنید؟

لینک به ارسال

فکر نمی کنم مشکلتون حل بشه چون مشکل مربوط به خطا در فایلی نیست بلکه مشکل در مجوز دسترسی فایل ها است

ولی می تونی امتحان کنی ولی نیازی نیست تمام جوملا را آپلود کنی فقط فایل های اصلی رو دوباره بریز

ولی به نظر من بهتر یکی دیگه از قالب های پیشفرض رو انتخاب کن ببین همین خطا دوباره میاید یا نه

اگر همین خطا تکرار بشه مشکل از مجوز دسترسی جوملاست و اگر خطا تکرار نشه مشکل از قالبتون به احتمال زیاد هم از فایل پارمیشنه

لینک به ارسال

یکی از مواردی که خیلی از عزیزان در هنگام تغییر و ویرایش تنظیمات اصلی در جومفا به آن برخورد می کنند ، پیام زیر می باشد :

یک خطا رخ داده است! نمیتواند فایل configuration.php را برای نوشتن باز کند!

این خطا به این دلیل است که جومفا نمی تواند فایل configuration.php را ویرایش کند تا تنظیماتی که مدیریت اعمال کرده ، ذخیره شود.

چند دلیل برای رخ دادن این مشکل هست

۱- سطح دسترسی فایل configuration.php مقدار ۷۷۷ نمی باشد. ۲- سطح دسترسی فایل configuration.php از نوع chown دارای اشکال است.

راه حل مشکل

ابتدا از طریق مدیریت فایل سی پنل یا یا نرم افزار های مدیریت ftp یا فایل ، این فایل را انتخاب کرده و سپس سطح دسترسی فایل را به همه یا ۷۷۷ تغییر دهید.

سپس مجدد به بخش تنظیمات اصلی در مدیریت جومفا وارد شده و مجدد تست کنید.اگر مجدد پیام خطا را داد ، مشکل از نوع دوم است.یعنی chown.

برای حل این مشکل هم شما فایل configuration.php را دانلود کرده و سپس این فایل را از سایت حذف کرده و مجدد از روی کامپیوترتان آپلود در سایت کنید.

تغییر chown توسط مدیر سرور

این بخش از این راهنما مخصوص مدیر سرور هاستینگ می باشد.توجه داشته باشید در صورت اشتباه انجام دادن این راهنما ، می تواند برای شما دردسر ساز باشد.

برای اینکه chown یک سایت را درست کنید بایستی به این شکل عمل کنید.فرض در اینجا این است که نام کاربری joomfa و پوشه ی سایت /home/joomfa است.

حال ترمینال (SSH) را بار کرده و پس ار ورود دستور زیر را وارد می کنیم.

cd /home/joomfa

سپس با دستور زیر مطمین شوید درست وارد پوشه شده اید و فایلها دقیقا همان فایلهایی هست که در حال اجرای آن هستید

ls

حال در این مرحله در صورت اینکه مطمین شدید در مسیر مناسب هستید ، خط فرمان زیر را تاپپ نمایید

chown -R joomfa:joomfa public_html

توسط کد بالا مشکل دسترسی nobody در پوشه ها و فایل های زیر مچموعه ی پوشه ی public_html حل می شود.

توجه : در صورت اشتباه انجام دادن این راهنما ، عواقب این کار برای شما خواهدبود.

منبع آموزش: جومفا ، نویسنده : آقای علوی نیک.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...