رفتن به مطلب
shadowdancer

نمایش ماژول در یک صفحه خاص

پست های پیشنهاد شده

با عرض سلام

من میخواهم ماژول نظر سنجی پیش فرض موجود در جوملا 1.5 را تنها در یک صفحه خاص نمایش دهم. برای این کار یک مطلب جدید ایجاد کرده ام و آن را در دسته بندی "مطلب - مطلب" به منوی اصلی اضافه کردم ام. در تنظیمات ماژول نیز مشخص می‌کنم که تنها در این گزیته منو نمایش داده شود اما نمایش داده نمیشود :huh: قبلا هم این مشکل را با یک صفحه دیگر داشتم ولی وقتی آن را به یکی از گزینه های پیش فرض منو (About Joomla) اضافه کردم مشکل حل شد اما هرچه خودم تلاش میکنم یک گزینه جدید برای منو بسازم باز هم ماژول در آن نمایش داده نمیشود

پیشاپیش از راهنمایی اساتید بسیار متشکرم :blush:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

خوش اومدین به جومینا.

باید تو خود تنظیمات ماژولتون مشخص کنید که تو چه صفحاتی نمایش داده بشه.

از لینک زیر به صورت تصویری مشاهده کنید آموزششو

http://forum.joomina.ir/thread-10829-post-59349.html#pid59349

یا علی(ع)...

لینک به ارسال

سلام

خوش اومدین به جومینا.

باید تو خود تنظیمات ماژولتون مشخص کنید که تو چه صفحاتی نمایش داده بشه.

از لینک زیر به صورت تصویری مشاهده کنید آموزششو

http://forum.joomina.ir/thread-10829-post-59349.html#pid59349

یا علی(ع)...

ممنون از پاسختون دوست عزیز

همونطور که ذکر کردم این کار رو هم انجام دادم. از منوی "منوها" گزینه "مدیریت منو" منوی Main Menu رو انتخاب کردم و در گزینه های موجودش یک آیتم جدید به نام Poll از نوع "مطلب-مطلب" اضافه کردم و پس از اتصال اون به یک صفحه مطلب لینکی به این شکل به من داد : index.php?option=com_content&view=article&id=72

بعد به تنظیمات ماژول نظرسنجی رفتم و در قسمت انتخاب منو فقط مورد Poll رو انتخاب کردم اما وقتی به لینکی که در بالا اشاره کردم مراجعه میکنم ماژول نمایش داده نمیشه. به ظاهر همه چیز درسته خودم هم نمیدونم مشکل کجاست :huh:

لینک به ارسال

سلام

بررسی کنید ببینید در ماژول فعال هست

با قالب پیش فرض امتحان کنید

روش همین هست احتمالا در جایی اشتباه کردین

لینک به ارسال

سلام

بررسی کنید ببینید در ماژول فعال هست

با قالب پیش فرض امتحان کنید

روش همین هست احتمالا در جایی اشتباه کردین

سلام

وقتی که نمایش در تمامی صفحات را انتخاب میکنم در اون صفحه هم به درستی نمایش داده میشه پس هم فعال است هم با قالب مشکلی نداره. انگار مشکل از اینه که چون یک آیتم جدید به منو اضافه شده اون رو نمیشناسه. همونطور که گفتم در مورد یک صفحه دیگه از یک منوی پیش فرض جوملا استفاده کردم و درست شد. در حالی که این منوی جدیدی که ساختم هم از نظر نوع و تنظیم پارامترها تفاوتی با منوی پیش فرض نداره

مورد خاصی به نظرتون نمیرسه؟

لینک به ارسال

دوست من یه دمو از صفحه ویرایش ماژول نظرسنجیت و یکی هم از صفحه ای که بعد زدن لینک منوی جدیدت بازمیشه بذار تا شاید بتونم راهنماییت کنم!

لینک به ارسال

سلام.

شما یک منو بساز و آن ماژول را روی آن منو تنظیم کن. بین باز هم نمایش داده می شود یانه.

موفق باشید.

لینک به ارسال

سلام.

شما یک منو بساز و آن ماژول را روی آن منو تنظیم کن. بین باز هم نمایش داده می شود یانه.

موفق باشید.

سلام دوست عزیز

ممنون از راهنمایی شما. همین کار رو انجام دادم و مشکلم حل شد. مورد دیگه ای که وجود داشت اینه که وقتی شما برای یک مطلب منویی میسازی لینکی مثلا به صورت زیر بهت میده : index.php?option=com_content&view=article&id=72

اما وقتی که اون رو برای نمایش مثلا در صفحه اصلی منتشر میکنید یک پارامتر دیگر هم اضافه میشه مثلا به این صورت :

ndex.php?option=com_content&view=article&id=50:polls&Itemid=74

یعنی یک پارامتر ItemId به رشته تقاضا اضافه شد. در حالتی که صفحه رو با این رشته درخواست میکنید تنظیمات اعمال شده برای ماژول خاص هم به نمایش در می آد اما در حالت اول چنین اتفاقی نمی افته در حالی که هر دو لینک هم مطلب رو بصورت صحیح نشون میدن

با تشکر از همگی دوستان که دلسوزانه بنده رو راهنمایی کردن

یا علی

لینک به ارسال

سلام.

میشه بیشتر توضیح بدید.

موفق باشید.

سلام

به طور خلاصه میتوان راه حل مشکل را به این صورت بیان کرد :

1 - در صفحه مدیریت جوملا منوی "منوها" گزینه "مدیریت منو" را انتخاب کرده و یک آیتم جدید در یکی از منوهای موجود یا یک منوی جدید که خود ایجاد میکنید درست کنید

2 - هنگام درست کردن آیتم جدید نوع آن را "لینک داخلی" ---> "مطالب" ---> "طرح بندی مطلب" انتخاب کنید

3 - در صفحه ایجاد آیتم جدید ، منوی "پارامترها-اصلی" قسمت "انتخاب مطلب" مطلب مورد نظر خود را که میخواهید ماژول در آن صفحه خاص به نمایش در بیاید انتخاب کنید و تغییرات را ذخیره کنید

3 - 1 : پس از انتخاب مطلب مورد نظر در این صفحه فیلد "لینک" به آدرسی مربوط به صفحه مطلب مورد نظر تغییر میکند. بعنوان مثال : index.php?option=com_content&view=article&id=72

4 - به صفحه تنظیمات ماژول مورد نظر رفته و در بخش "تخصیص منو" گزینه "انتخاب گزینه های منو از لیست" را انتخاب کرده و منویی که صفحه مورد نظر خود را به آن منتسب کردید انتخاب کنید و تنظیمات را ذخیره کنید

5 - مطلب مورد نظر خود را در حالت "انتشار" قرار دهید به نحوی که مثلا در صفحه اول قابل نمایش باشد. یا منویی را که ساخته اید موقتا در یک ماژول به حالت انتشار بگذارید به نحوی که آیتم های منو قابل دسترسی باشد

6 - صفحه را از لینک قابل مشاهده در صفحه اول باز کنید و لینک نمایش داده شده در مرورگر را برای ارجاعات بعدی استفاده کنید. تنظیمات اعمال شده برای ماژول در صفحه مورد نظر قابل مشاهده است. بعنوان مثال لینک مطلب پس از انتشار بصورت زیر است :

ndex.php?option=com_content&view=article&id=50:polls&Itemid=74

توضیح : لینک نمایش داده شده در بند 3 - 1 با لینک قابل دسترسی پس از انتشار مطلب در صفحه اول اندکی تفاوت دارد. گرچه هر دو محتوای صفحه مورد نظر را بدرستی نمایش میدهند اما در صورت ارجاع به لینک با آدرسی مانند بند 3 - 1 تنظیمات ماژولها برای نمایش اختصاصی در آن صفحه اعمال نمیشود.علت دقیق یا راه حل جایگزینش رو هم نمیدونم اما مشکل من به این روش حل شد :cool:

لینک به ارسال

سلام.

اگر شما از چنین لینک دهی استفاده کنید ، در حقیقت دارید از لینک های پیشفرض جوملا استفاده می کنید که آدرس هایی بهینه و دارای سئو نیستند.

موفق باشید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...