رفتن به مطلب
semorena

روش حذف ماژول و پلاگین ها؟

پست های پیشنهاد شده

سلام

من تعداد زیادی ماژول و پلاگین رایگان رو نصب و تست کردم و الآن ماژول و پلاگین های زیادی دارم که بیشتر از 100مگ فضا اشغال کردند ولی استفاده ای هم ازشون نمیکنم.

میخوام این پوشه ها رو حذف کنم ولی وقتی از طریق پنل مدیریت ماژول ها رو حذف میکنم، از روی هارد پاک نمیشن.

از طرف دیگه حذفشون از روی هارد هم زمان زیادی میخواد و هم بعضی ماژول ها مثلا فایل هایی در پوشه image , admin , ... دارند که نمیدونم آیا بصورت دستی میشه شناسایی و حذفشون کرد یا خیر.

سوالم اینه که روشی نیست که اگه ماژول یا پلاگین یا کامپوننتی رو توی مدیریت جوملا حذف میکنیم بصورت خودکار اون رو از روی هارد هم پاک کنه؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز!

وقتی از توی مدیریت جوملا پاک میکنید باید از توی پنل هارد هم به صورت دستی پاک کنید تا به صورت کامل پاک بشه

لینک به ارسال

باسلام

شما جوملا رو روی لوکال نصب کردید یا وب سرور ؟

سلام دوست عزیز!

وقتی از توی مدیریت جوملا پاک میکنید باید از توی پنل هارد هم به صورت دستی پاک کنید تا به صورت کامل پاک بشه

سلام

روی لوکال نصب کردم که بعدا روی وب سرور منتقل کنم.

اما دنبال این هستم که آیا افزونه ای یا کامپوننتی وجود داره که این امکان رو داشته باشه و لازم نباشه دستی از روی هارد پاک کنم؟

لینک به ارسال

با سلام

ببینید اگه یه افزونه از چند جزء تشکیل شده باشه ، مثلا افزونه ای داریم که یک کامپوننته و ماژولها و پلاگینهایی هم داره . ممکنه موقع نصب افزونه را به شکل یک پکیج نصب کرده باشیم یعنی به جای اینکه بیایم اول کامپوننت و بعدش ماژولها و بعدش هم پلاگینها را نصب کنیم ، همه اینها به یکباره نصب میشوند و ما شاید از تعداد اجزاء افزونه باخبر نشیم و وقتی هم که بخواهیم آنها را حذف کنیم ندونیم از کجا باید شروع کنیم

اگر بخواهیم یک افزونه بطور کامل از جوملا و به قولی از روی سرور یا هارد حذف شود ، بایستی تمام اجزاء آن ابتدا Uninstall شود و همانطور که میدانید در هنگام حذف باید مراحل را برعکس حالت نصب انجام دهیم یعنی اول پلاگینها دوم ماژولها و در آخر خود کامپوننت را حذف میکنیم . البته در جوملا 1.6 به بالا تمام این اجزاء را میتوان به یکباره حذف نمود که در ادامه توضیح خواهم داد

اگر کل اجزاءافزونه را حذف کرده باشیم معمولا" نباید اثری از آنها روی سرور و یا هارد باقی بماند اما بعضی اوقات پیش میاد که فایلهایی باقی میمونه که میبایست آنها را بطور دستی حذف نمود

بعد از حذف افزونه ، دیتابیس را هم بررسی کنید تا جدولی بیهوده باقی نمانده باشد مخصوصا" محتوای جدول extensions

حال چطور بفهمیم یک افزونه از چه اجزایی تشکیل شده ؟ جواب ساده است ، برای این کار به مدیریت افزونه ها برید و مرتب سازی را برحسب شناسه قرار دهید . با این روش کلیه افزونه هایی که نصب شدند مرتب میشوند و بطور مثال افزونه ای که از 5 جزء تشکیل شده همگی پشت سر هم لیست میشوند و شما میتوانید چک مارک هر 5 گزینه را با هم انتخاب کنید ( البته در این مرحله باید به نام اجزاء افزونه ها دقت کنید تا تعداد آنها مشخص شود و زیاد هم حدس زدنشون سخت نیست از آنجایی که پشت سر هم هستند ) و روی دکمه خروج از حالت نصب کلیک کنید تا کلیه اجزای افزونه به یکباره Uninstall شود . معمولا با این روش دیگر نباید اثری از افزونه باقی بماند

نکته دیگر هم اینکه همین شناسه هایی را که در مدیریت افزونه ها حذف میکنید ، همین شناسه ها هم باید از جدول extensions در دیتابیس حذف شده باشند

همچنین اگر جدولی هم با نامی مشابه افزونه وجود داشت آن را هم حذف میکنیم

خود من همیشه از این روش استفاده میکنم و خیلی خیلی خیلی به ندرت پیش اومده که اثری از افزونه باقی مونده باشه

در ضمن با این روش دیگه فرقی نمیکنه که در کجا باشید ، روی هاست یا در حالت لوکال

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...