رفتن به مطلب
aseman313

سوال در مورد تغییر پرمیشن فایل configuration

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

وقت به خیر

سوال من این هست که اگر پرمیشن فایل configuration.php را روی 400 یا 500 قرار بدهیم و فقط هنگامی که لازمه تغییری در تنظیمات سایت داده بشه پرمیشن را تغییر دهیم (مثلا 600) و مجوز write را به owner بدهیم آیا این کار درست هست یا نه و آیا ممکنه مشکلی در سایت ایجاد بشه؟

و اگر هم زمان با این کار رمزگذاری روی فایلconfiguration.php و تغییر آدرس آن هم انجام بشه چه طور؟

به طور کلی کم ترین مقدار پرمیشن (و در واقع امن ترین حالت) برای فایل های configuration.php ,index.php و template/index.php که سایت را دچار مشکلی نکنه کدام هست؟

ممنون می شوم اگر دوستان من را راهنمایی کنند.

با تشکر

موفق باشید

در پناه حق

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

پرمیشن استاندارد برای کلیه فایل ها 644 هستش

من پیشنهاد می کنم این مطلب رو بخونید تا متوجه بشید

http://forum.joomina.ir/thread-2852-post-15296.html#pid15296

لینک به ارسال

سلام

پرمیشن استاندارد برای کلیه فایل ها 644 هستش

من پیشنهاد می کنم این مطلب رو بخونید تا متوجه بشید

http://forum.joomina.ir/thread-2852-post-15296.html#pid15296

ممنون از راهنمایی شما

من این مطلب را قبلا خوانده ام و با نحوه تنظیم سطح دسترسی آشنا هستم.

اما در جایی خواندم که برای امنیت بیش تر در صورت امکان پرمیشن روی 444 یا 544 قرار داده بشه.

و به نظرم رسید که شاید برای فایلی مانند configuration اگر group در هاست نداشته باشیم اصلا نیاز نباشه برای group و world مجوزی قرار بدهیم.فقط برای owner آن هم هر وقت لازم شد پرمیشن را برای امکان write تغییر دهد.اما نمی دانم این کار صحیح است یا نه.

و اگر هم زمان با این کار فایل configuration رمزنگاری بشه و آدرس آن هم تغییر کنه چه طور؟

من می خواهم همه اقدامات امنیتی ممکن برای configuration سایت را انجام دهم.اما نمی دانم آیا با هم سازگاری دارند یا نه.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...