رفتن به مطلب
سامان آخته

سیستم مدیریت و جمع آوری نظرات برای سیستمهای مدیریت محتوای فارسی قدرت گرفته از جوملا

پست های پیشنهاد شده

با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی. امیدوارم که حالتان خوب و دنیا به کامتان باشد...

مقدمه ای کوتاه: اگر شما هم جزء افرادی هستید که از نسخه رایگان سیستمهای مدیریت محتوای میترا، جی پرشن، جومفا و... استفاده می کنید و با امکاناتی که این سیستم در اختیار شما قرار می دهد، وبسایتی را راه اندازی نموده اید، حتما متوجه شده اید که نسخه رایگان این CMS ها دارای سیستمی خوب و جالب توجه برای اطلاع یافتن و جمع آوری نظرات بازدیدکنندگان در مورد نوشته ها و مطالب منتشر شده توسط شما نیستند؛ این در حالیست که سمت و سو و جهت گیری وب و مخاطبان آن، دارد به طرف سایتهای محاوره ای و اصطلاحا InterActive میرود، جایی که در آن بازدیدکنندگان می توانند نظر، احساس و عواطف خود را پس از مطالعه هر مطلب و یا استفاده و نفع بردن از یک مقاله، با مدیر سایت در میان گذارند و یا از او تشکر نمایند.

همانطور که می دانید، وجود چنین سیستمی برای دریافت نظرات بازدیدکننده ها، ابزاری ضروری برای مدیران، در جهت ارتقاء سایت و رفتن به سمت محاوره ای شدن است. این بود که با وجود مشغله فکری و کاری، تصمیم گرفتیم برای رفع و حل این مشکل کاری انجام دهیم تا برای همیشه این مشکل را از سر راه دوستداران سیستمهای مدیریت محتوای فارسی نظیر میترا ، جی پرشن و... که از جوملا قدرت گرفته اند و مدیران این وبسایتها برداریم و نتیجه آنرا به صورت رایگان در اختیار آنان قرار دهیم. بالاخره این امر اتفاق افتاد و ما امروز می خواهیم یک سیستم(Component+Plugin) عالی در این زمینه را، به شما معرفی نماییم.

از این به بعد و پس از دریافت(دانلود) و نصب این سیستم، شما قادر خواهید بود تا پس از انتشار هر مطلب، از بازخورد (FeedBack) و نظرات بازدیدکنندگانتان راجع به آن مطلع شده تا بدین وسیله از جنبه های گوناگون، به دیدگاه ها و خواسته های آنان نزدیکتر شوید و بتوانید مطالب و مقالات بعدی را پربارتر، متناسب تر و نزدیکتر از همیشه به خواسته های آنان، نگارش کرده و باعث افزایش ترافیک و بازدید از سایت خود شوید.

این سیستم شامل یک Component عالی + یک رابط(PlugIn) جهت نمایش نظرات ارسال شده توسط بازدیدکننده ها در سایت می باشد و بر روی بیشتر سیستمهای مدیریت محتوای فارسی که پایه آنها جوملا می باشد، کار می کند.

در ادامه ی مطلب چندین مزیت این سیستم مدیریت و جمع آوری نظرات(Article Commenting) آورده شده است:

1- برخورداری از یک محیط کاربری ساده و کاربر پسند(User Friendly) در قسمت مدیریت(Back End)، جهت انجام امور مدیریتی نظیر حذف، اصلاح و اعمال تغییر بر روی نظرات ارسال شده.

2- برخورداری از یک محیط ساده با کارایی بالا، برای دریافت نظرات بازدیدکننده ها در قسمت جلویی(Front End) سایت.

3- قابلیت پشتیبانی از BBcode و مجهز به فن آوری AJAX

4- مجهز به سیستم امنیتی CAPTCHA جهت جلوگیری از ارسال هرزنامه (Spam)ها و کامنت(Comment) های تبلیغاتی.

5- سازگاری کامل با زبان فارسی و کدینگ UTF-8

6- نمایش یک پیغام تشکر به بازدیدکنندگان پس از ارسال نظر. (این یکی از اصلی ترین قوانین جذب مشتری و بازدیدکننده، از دید روانشناسی، در مقوله بازاریابی الکترونیکی(اینترنتی) است.)

7- و آخرین مزیتی که می توان به آن اشاره کرد، فارسی بودن کامل قسمت مدیریت، بخش تنظیمات و قسمت دریافت نظرات و سهولت کار با این سیستم است.

ما برای شناخت و آشنایی بیشتری شما از سیستم و مشاهده طرز کار بخش دریافت نظرات این سیستم، آنرا بر روی همین وبسایت پیاده نموده ایم. بـرای مشاهده و ارســال یک نظـر آزمایشـی(Testing)، بر روی دکمـه ی زرد رنـگ + یک متن قرمز بـا عـنوان "نظر بدهید..." در انتهای همین مطلب کلیک نمایید.

نکته اول: این کامپوننت(Component) و رابط(Plugin) بر روی تمام نسخه های 1.5 و نسخه 2.0 میترا، جی پرشن، جومفا و... به راحتی نصب و اجرا شده و هیچ مشکلی ندارد.

نکته دوم: حتی المقدور و تا آنجایی که امکان دارید، از مرورگرهای جدید با ورژنهای بالا نظیر FireFox 3 ، Opera 10 ، Internet Explorer 8 ، Google Chrome و ...که قابلیت پشتیابی از جدیدترین فن آوری های روز مانند SilverLight , Ajax و 5 HTML را دارند استفاده نمایید تا سیستم بتواند با بیشترین توان نصب و در بهترین شرایط اجرا شود. (این کار را حتما انجام دهید!)

کامپوننت و رابط ارسال نظرات، ویژه سیستم مدیریت محتوای جومفا(Joomfa)، جی پرشن(JPersian) و...

دانلود کامپوننت (Component) - حجم: 100 کیلوبایت!

دانلود رابط (PlugIn) - حجم: 4 کیلوبایت!

روش نصب سیستم:

1- ابتدا رابط و کامپوننت را دانلود کنید.

2- از طریق آدرس Www.YourSite.com/Administrator وارد قسمت مدیریت سایت خود شوید. YourSite، نام سایت شما می باشد.

3 - از طریق منوی "افزوده ها" بر روی گزینه "نصب/حذف" کلیک نمایید. حالا از طریق دکمه Browse در بخش آپلود فایل فشرده، مسیری که کامپوننت دانلود شده توسط شما در آن قرار دارد را طی کنید و پس از انتخاب فایل com_webeeComment بر روی دکمه OK کلیک نمایید. پس از این کار، مسیر فایل در قسمت حذف و نصب نشان داده می شود. حالا بر روی دکمه آپلود فایل & نصب کلیک کرده و منتظر بمانید تا کامپوننت نصب شود... همینطور که می بینید پس از چند ثانیه، پیغامی مبنی بر نصب موفقیت آمیز سیستم به شما نشان داده می شود. مرحله سوم را برای نصب رابط، یعنی فایل plg_webeeComment را دوباره انجام دهید.

4- خوب... خسته نباشید. شما کامپوننت و رابط را با موفقیت نصب نمودید. حالا، دوباره از طریق منوی "افزوده ها" اینبار روی گزینه "مدیریت رابط" کلیک نمایید. همانطور که مشاهده خواهید کرد، لیست تمام رابطهای موجود نمایش داده می شود؛ رابطی با عنوان "سیستم مدیریت نظرات" را یافته و آنرا منتشر نمایید. (یعنی بر روی علامت ضربدر (X) جلوی آن که در ستون انتشار وجود دارد کلیک کنید تا به علامت تیک سبز رنگ تبدیل شود.)

5- کار نصب و راه اندازی سیستم انجام شد و عملیات با موفقیت به پایان رسید! حال از طریق منوی "امکانات" بر روی گزینه ی جدیدی که به آن اضافه شده، یعنی گزینه "سیستم مدیریت نظرات" کلیک نمایید تا وارد بخش کاربری و مدیریت این سیستم شوید. پس از مشاهده این بخش، از طریق گزینه "تنظیمات"، می توانید تنظیمات دلخواه خود را اعمال نمایید.

یک خبر خوب!: این سیستم کامنت گذاری، به زودی برای دیگر CMS های (سیستمهای مدیریت محتوا) فارسی که بر پایه جوملا می باشند (نظیر جومفا و جی پرشن) آماده و به آنان عرضه می شود. اگر شما نیز سیستمهای مشابه دیگری را می شناسید، از طریق همین سیستم ارسال نظرات به ما اطلاع دهید تا این سیستم برای آنان نیز بهینه و قابل استفاده شود.

آموزش رفع مشکل نمایش علامت سئوال -؟- به جای حروف فارسی در این کامپوننت

دانلود آموزش

منبع :city-links

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام آقای آخته

ضمن تشکر از زحمات شما، بنده پس از نصب با ورود به سایت پیغام زیر را در بالای صفحه میگیرم:

[align=left]Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in D:\wamp\www\Kanoonesabz\plugins\content\webeecomment.php on line 52

و پس از کلیک دکمه ارسال نظر جدید هم پیغام یر را میگیرم:

[/align][align=left]Notice: Undefined variable: web in D:\wamp\www\Kanoonesabz\components\com_webeecomment\controllers\default.php on line 204

Notice: Undefined variable: comments in D:\wamp\www\Kanoonesabz\components\com_webeecomment\controllers\default.php on line 227

[/align]

مشخصات سیسنم هم به شرح زیر است

[align=left]PHP Built on: Windows NT NADI-PC 6.1 build 7600 ((null)) i586

Database Version: 5.1.36-community-log

Database Collation: utf8_general_ci

PHP Version: 5.3.0

Web Server: Apache/2.2.11 (Win32) PHP/5.3.0

Web Server to PHP interface: apache2handler

Joomla! Version: Joomla! 1.5.18 Stable [ wojmamni ama wojnaiki ] 27-May-2010 18:00 GMT

User Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:2.0b1) Gecko/20100630 Firefox/4.0b1 [/align]

خواهشمندم در صورت امکان جهت رفع مشکل و استفاده از این برنامه ارزشمند راهنمایی بفرمایید.

لینک به ارسال

نصب شد و به خوبی هم کار می کند

فقط بعد از نصب مشکل علامت سوال شدن مطالب را داریم که با آموزش کامل و جامعی که آقای آخته گذاشته اند به راحتی قابل رفع است، که رفع هم شد :thankyou:

لینک به ارسال

می شه یکی یه دمو واسش بذاره

سایت من هنوز راه نیفتاده، .....ولی اگه تمایل داشتید برای دیدن این سیستم می تونید ازش استفاده کنید.

http://FaCatalog.com

لینک به ارسال

دوستان برای دمومی تونند به سایت www.joominaicon.ir

برن البته در رنگ و کدهاش کمی تغییرات دادم بیشتر در رنگ

می تونید تست کنید

با سلام

این الحاق را روی سرور کنید احتمالا در لوکال نصب نمیشود

توی لوکال نصب می شه مثل هلو من ایزی پی اچپی مصرف می کنم

لینک به ارسال

سلام به همه

آقا من اینو نصب کردم و به خوبی هم کار میکنه فقط مشکلی که هست اینه که وقتی یه عضو وارد شده باشه و بخواد نظر بده قسمت تصویر امنیتی رو نشون نمیده و موقع کلیک روی ارسال نظر هم میگه تصویر امنیتی رو وارد کنید!

(برای مهمان نشون میده و مشکلی نداره)

:huh::huh::(

لینک به ارسال

بله

همه چیز درسته و همون طور که گفتم برای مهمان درست کار میکنه ولی برای اعضا با اینکه نه تصویر آنتی اسپم رو نشون میده نه کادر مربوط به کد رو ، هنگام ارسال نظر میگه کد آنتی اسپم رو وارد کنید!:huh::s

لینک به ارسال

سلام.از یک کامپوننت و پلاگین را پاک کنید و دوباره نصب کنید . دوباره تست کنید

لینک به ارسال

مشکلی که این کامپوننت داره این است که تاریخ رو به صورت میلادی نشان می دهد و قسمت ارسال نظرات هم چپ چین هست

من نسخه جدید این کامپوننت رو به فارسی ترجمه کرده ام و کاملا هم راست چین شده است

فقط تاریخ را نتوانستم شمسی کنم لطفا اگر کسی میتونه این کار رو بکنه و در همین انجمن قرار بدهد

لینک دانلود کامپوننت فارسی شده :

http://www.4shared.com/file/Zxr2h-2C/com_webeeComment.html

لینک دانلود پلاگین :

http://www.4shared.com/file/Uzp2O5gv/plg_webeeComment_v22.html

لینک به ارسال

داداش من اگه می شه در این سایت آپلود کنید

www.dl.joomina.ir

چون این فایل در ساتی هست آپ شوده که الان ما اینجا می خواییم بریم داخلش ف-ی-ل-ت-ر-ه با تشکر

لینک به ارسال

کامپوننت

http://www.dl.joomina.ir/file.php?file=90ce0a0a3917f475d8106df4490b0242

or

http://rapidshare.com/files/411417405/com_webeeComment.zip

پلاگین

http://www.dl.joomina.ir/file.php?file=2edc6f25574dea12cba207b063b18a48

or

http://rapidshare.com/files/411417595/plg_webeeComment_v2.2.zip

پیروز باشید

لینک به ارسال

من کامپوننت و پلاگین را نصب کردم

فقط نمی دونم چطوری اکتیوش کنم

دوباره از طریق منوی "افزوده ها" اینبار روی گزینه "مدیریت رابط" کلیک نمایید. همانطور که مشاهده خواهید کرد، لیست تمام رابطهای موجود نمایش داده می شود؛ رابطی با عنوان "سیستم مدیریت نظرات" را یافته و آنرا منتشر نمایید. (یعنی بر روی علامت ضربدر (X) جلوی آن که در ستون انتشار وجود دارد کلیک کنید تا به علامت تیک سبز رنگ تبدیل شود.)

منوی افزوده ها من ندارم تو مدیریت . مدیریت رابط هم ندارم

لینک به ارسال

سلام آقا نجفی

اون ورژنی که برای من فرستاده بودید آزاکسش خوب کار نمی کرد یعنی نظرات که می اومد مخفی نمی شد دیگه....اونو اصلاح کردید؟؟؟:thankyou:

لینک به ارسال

برای فعال سازی سیستم ارسال نظرات باید به مدیریت پلاگین ها بروید و Webee Comment را فعال کنید و در جواب A.Ghaderi هم باید بگویم که این آخرین نسخه از کامپوننت webee comment می باشد که من ترجمه کردم و خودم تغییراتی در کد های آن ندادم اگر مشکلی در این کامپوننت دیدید با سازنده آن تماس بگیرید من فقط این کامپوننت رو ترجمه کردم

لینک به ارسال

برای فعال سازی سیستم ارسال نظرات باید به مدیریت پلاگین ها بروید و Webee Comment را فعال کنید و در جواب A.Ghaderi هم باید بگویم که این آخرین نسخه از کامپوننت webee comment می باشد که من ترجمه کردم و خودم تغییراتی در کد های آن ندادم اگر مشکلی در این کامپوننت دیدید با سازنده آن تماس بگیرید من فقط این کامپوننت رو ترجمه کردم

من نصب کردم و ارور میده:

Notice: Undefined variable: controller in C:\wamp\www\Joomla\administrator\components\com_webeecomment\admin.webeecomment.php on line 18

Notice: Undefined variable: task in C:\wamp\www\Joomla\administrator\components\com_webeecomment\views\default\view.php on line 171

شما میدونید اشکال از کجاست؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...