رفتن به مطلب
armin121

Fatal error کمک برای رفع این ارور

پست های پیشنهاد شده

بچه ها یک کمک فوری

من روی یک هاست سایتی رو آپلود کردم و هر از گاهی اروری مشابه زیر رو می بینم:

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 46 bytes) in /home/sites/mysite.com/public_html/components/com_content/helpers/route.php on line 106

با مدیر سایت صحبت کردم و اینطوری منو راهنمایی کرد که:

شما باید فایل php.ini رو ادیت کنید (یا اگر وجود نداره اونو بسازید) واین تابع رو: memory_limit=16M تصحیح کنید (در حالت عادی این عدد 8 می باشد) که باید به 16 تغییر کند. اگر همچنان مشکل باقی بود باید باز در داخل پوشه اسکریپتها به دنبال فایل htaccess. بگردید و اونو ادیت کنید (اگر وجود نداره این فایل رو بسازید) و تابع زیر رو در اون به شکل زیر ادیت کنید:

RLimitMem 128000000

سوال من اینجاست که دوتا فایل php.ini و htaccess. رو روی هاست خودم کجا می تونم پیدا کنم و در چه فولدری باید دنبالشون بگردم. اگر وجود نداره چه جوری اونها رو بسازم. خواهش می کنم جواب منو بدید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام خدمت شما جومینایی عزیز

از چه کنترل پنلی در سایتتون استفاده می کنید؟

برای پیدا کردن htaccess. به فولدر www مراجعه کنید یا public_html

لینک به ارسال

ببين دوست عزيز

تو حالت عادي شما به فايل php.ini دسترسي نداريد و نمي تونيد اونو تغيير بديد.

ولي براي تست يك فايل تو شاخه root پنلت بساز و اسمش رو بذار php.ini و اون خاصيت رو بهش بده.(فكر نكنم درست شه)

اگه از جوملا استفاده مي كني خودش يه فايل htaccess.txt برات مي ذاره كه اگه تغيير نامش بدي كارت راه ميفته.

در هر حال اين كار مدير سرور هستش.

در ضمن memory limite تو اكثر سرور ها روي 32MB هست كه بايد ببريش بالا تا مثلا 64 يا 128MB.

يا علي

لینک به ارسال

ببين دوست عزيز

تو حالت عادي شما به فايل php.ini دسترسي نداريد و نمي تونيد اونو تغيير بديد.

ولي براي تست يك فايل تو شاخه root پنلت بساز و اسمش رو بذار php.ini و اون خاصيت رو بهش بده.(فكر نكنم درست شه)

اگه از جوملا استفاده مي كني خودش يه فايل htaccess.txt برات مي ذاره كه اگه تغيير نامش بدي كارت راه ميفته.

در هر حال اين كار مدير سرور هستش.

در ضمن memory limite تو اكثر سرور ها روي 32MB هست كه بايد ببريش بالا تا مثلا 64 يا 128MB.

يا علي

کنترل پنل هاست من extend panel هست. جناب رزاقی منظورتون اینه که فایل htaccess.txt رو به فایل php.ini تغییر نام بدم؟

لینک به ارسال

نه

htaccess.txt رو به htaccess. تغيير نام بدين.

اوني كه من گفتم برا php.ini ماله cpanel هست و شايد شرايط براي پنل شما فرق داشته باشه.

امتحانش كنيد و خبر بديد.

لینک به ارسال

سلام به جومینایی ها

من هم مشابه همین مشکل را داشتم که هنگام نصب قالب در لوکال رخ میداد . البته قالب روی هاست بدون هیچ مشکلی نصب شد .

اما ارور اینگونه بود :

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 1106214 bytes) in C:\wamp\www\MySite\libraries\joomla\filesystem\archive\zip.php on line 387

تمام راه هایی را که دوستان گفته بودند تست کردم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم .

اما بجز راه هایی که دوستان عزیز گفتند یک راه هم من پیشنهاد میکنم که باعث شد مشکلم حل شد و گفتم این پست را بزنم شاید بعضی از دوستان هم مشکل مرا داشته باشند .

برای اینکار کافیست تا در خط دوم فایل configuration.php یعنی بعد از php?> این عبارت را قرار دهید :

;('ini_set('memory_limit','12M

البته بجای 12 میتوانید از 16 یا 32 یا 64 یا 128 هم استفاده کنید ولی توصیه من اینست که از اعداد کوچکتر استفاده کنید در صورت عدم نتیجه میتوانید از اعداد بزرگتر از 12 استفاده کنید . خود من از 12 استفاده کردم و نتیجه داد .

البته این نکته را هم اضافه کنم که با اینکه این تغییر را دادم ولی در فایل php.ini عبارت memory_limit = 8M همچنان دست نخورده باقی مانده است در حالی که مشکل حل شده .

امیدوارم این پست مفید بوده باشه .

موفق باشید ...

:shy:

لینک به ارسال

سلام به جومینایی ها

من هم مشابه همین مشکل را داشتم که هنگام نصب قالب در لوکال رخ میداد . البته قالب روی هاست بدون هیچ مشکلی نصب شد .

اما ارور اینگونه بود :

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 1106214 bytes) in C:\wamp\www\MySite\libraries\joomla\filesystem\archive\zip.php on line 387

تمام راه هایی را که دوستان گفته بودند تست کردم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم .

اما بجز راه هایی که دوستان عزیز گفتند یک راه هم من پیشنهاد میکنم که باعث شد مشکلم حل شد و گفتم این پست را بزنم شاید بعضی از دوستان هم مشکل مرا داشته باشند .

برای اینکار کافیست تا در خط دوم فایل configuration.php یعنی بعد از php?> این عبارت را قرار دهید :

;('ini_set('memory_limit'' date=''12M

البته بجای 12 میتوانید از 16 یا 32 یا 64 یا 128 هم استفاده کنید ولی توصیه من اینست که از اعداد کوچکتر استفاده کنید در صورت عدم نتیجه میتوانید از اعداد بزرگتر از 12 استفاده کنید . خود من از 12 استفاده کردم و نتیجه داد .

البته این نکته را هم اضافه کنم که با اینکه این تغییر را دادم ولی در فایل php.ini عبارت memory_limit = 8M همچنان دست نخورده باقی مانده است در حالی که مشکل حل شده .

امیدوارم این پست مفید بوده باشه .

موفق باشید ...

:shy:

[/quote']

سلام دوست عزیز

این مطلبی که شما دادید درست کار میکنه

ولی

وقتی (تنظیمات کلی ) رو تغییر میدم فایلconfiguration.php به حالت اولیه برمیگرده!!!

راه حل دیگه ای سراغ ندارید؟

لینک به ارسال

با سلام

به انجمن جومینا خوش آمدید

1. اون آموزش مربوط به سیستم لوکال هست آیا شما هم روی لوکال مشکل دارید یا هاست!؟

2. اگر لوکال هستید ابتدا بهتر هست از طریق php.ini مقادیر مورد نظر رو افزایش دهید (قبلا در انجمن توضیح کامل داده شده...) و اگر از این طریق نشد!!! راه کار دوست عزیزمون آقا مصطفی گل...

3. اگر هم روی هاست هستید معمولا ادمین سرور به شما دسترسی به php.ini رو نمی ده و باید خود ادمین سرور مقدار مورد نظر رو افزایش بده... (اگر ادمین سرور این دسترسی رو بهتون داده بود باز باید از طریق فایل php.ini مقادیر مورد نظر رو افزایش بدید...)

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

2. اگر لوکال هستید ابتدا بهتر هست از طریق php.ini مقادیر مورد نظر رو افزایش دهید (قبلا در انجمن توضیح کامل داده شده...) و اگر از این طریق نشد!!! راه کار دوست عزیزمون آقا مصطفی گل...

3. اگر هم روی هاست هستید معمولا ادمین سرور به شما دسترسی به php.ini رو نمی ده و باید خود ادمین سرور مقدار مورد نظر رو افزایش بده... (اگر ادمین سرور این دسترسی رو بهتون داده بود باز باید از طریق فایل php.ini مقادیر مورد نظر رو افزایش بدید...)

موفق باشید

با سلام

موفق باشید

-------------------------------

منظورم(تنظيمات كلي) administrator خود سايت جوملا هست نه cpanel

اونجا رو تغيير ميدم فايل configuration.php برميگرده به حالت اول

لینک به ارسال

با سلام

بله دوست عزیز متوجه هستم و پاسخ بنده اگر مشکل شما همان هست که استارتر تاپیک اشاره کرده پاسخ بنده هم به همین بود بصورت کلی که باید بیشتر دقت کنید روش...

اگر هم مشکل استارتر تاپیک رو ندارید و فقط مشکل با عدم اعمال تنظیماتتون در تنظیمات کلی سایت یا فایل configuration.php هست! بحثش جدای از این تاپیک هست که باید در تاپیک جدید طرح مشکل کنید... در خدمتتون هستیم...

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

بله دوست عزیز متوجه هستم و پاسخ بنده اگر مشکل شما همان هست که استارتر تاپیک اشاره کرده پاسخ بنده هم به همین بود بصورت کلی که باید بیشتر دقت کنید روش...

اگر هم مشکل استارتر تاپیک رو ندارید و فقط مشکل با عدم اعمال تنظیماتتون در تنظیمات کلی سایت یا فایل configuration.php هست! بحثش جدای از این تاپیک هست که باید در تاپیک جدید طرح مشکل کنید... در خدمتتون هستیم...

موفق باشید

------------------------------

ممنون گلم

الان توو سيستم خودم نيست در اسرع وقت تاپيك ميكنم در اختيار همه قرار ميدم

ولي بيشتر به همين موضوع مربوط ميشد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...