رفتن به مطلب
هادی11

مشکل با کامپونت RSForm

پست های پیشنهاد شده

سلام من یک فیلد جدید در RSForm درست می کنم مثلا از نوع text boxیک قسمت داره به نام default value اگر ادم انجا متنی را بنویسه به صورت پیش فرض در تکست باکس نمایش داده می شود حالا سوالم این هست اگر دوستان توجه اگر باشه مثلا به سایتهای مثل یاهو برای بضی از فیلدهاش یک کاری شبیح این کرده ولی رنگ اون ولیو دیفالت خیلی کم رنگ هستو سریع با زدن یک دکمه پاک می شه می خواهم بدانم در RSForm میشه یک چنین کاری کرد

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز من فکر نمیکنم داخل خوده کامپوننت این امکان و گذاشته باشند ولی بصورت دستی میتونی این کار رو انجام بدی برای تغییر رنگ متن پیش فرض فیلد کافیه کلاس تکست باکس مورد نظرت و توی فایل css تولید شده ی کامپوننت تغییر بدی

جهت محو شدن تکس هم هنگامی که فوکس روی تکس فیلدت میشینه باید از کد جاوااسکریپت استفاده کنی.

لینک صفحه رو برام بفرست تا بیشتر راهنماییت کنم

لینک به ارسال

ممنون دوست عزیز راستش هنوز تو سایت نگذاشتم اگر بشه این کار را کرد به بین من هر کاری که کردم به شما می گم دوتا dropdown را گذاشتم بغل هم الان میخواهم بغلش میخواهم بغلش یک تکست باکس بگذارم یک مقدار پیش فرض داشته باشه مثلا به نام سال و کم رنگ باشه مثل یاهو که وقتی روش کلید می کنم مقدار پیش فرضش پاک بشه فقط می خواهم یک اطلاع رسانی برای کاربران بدم که مقدار این باید چی باشه و مثلا عددی نوشته شده باشه نه با حروف مقدار پیش فرضش یک چیزی شبیح 1987 باشه

لینک به ارسال

سلام دوباره

من فرم ساز و بررسی کردم و متوجه شدم که خود فرم ساز امکان اضافه کردن کد رو میده و نیازی به تغییر کدهای هسته ی کامپوننت نیست.

برای این کار پس از مراجعه به ادمین کامپوننت rsform و رفتن به فرم مربوطه

روی تب propertis کلیک کن و بعد از اون برو به بخش css and javascript

در قسمت css کد زیر و بزن که رنگ فونت و برات خاکستری و کمرنگ کنه

دقت کن که LastName نام تکست باکسته
حالا تو قسمت جاوا اسکریپت کد زیر و بزن:
[code]

بازم دقت کن که LastName نام فیلدته!

فقط یه کاره دیگه مونده باید بری تو قسمت تنظیمات فیلد (همونجا که مقدار پیش فرض و وارد کردی) و بری به تبه Attributes و در قسمت Additional Attributes

کد زیر و بزن:

onfocus="invisible();"

موفق باشی:shy:

ببخشید در قسمت css کد زیر رو بزن:

لینک به ارسال

مرسی دوست عزیز من کدهای که شما گفتین را جای گزین کردم ولی دیگه فروم بالا نمی اید و یک جاش هم نفهمیدم کجا باید بروم

فقط یه کاره دیگه مونده باید بری تو قسمت تنظیمات فیلد (همونجا که مقدار پیش فرض و وارد کردی) و بری به تبه Attributes و در قسمت Additional Attributes

کد زیر و بزن:

کد:

onfocus="invisible();"

l5r67p9dweepn3mloh3.jpg

عکس تنظیمات

البته من تکست باکش name , caption هر جفتشش را اسمش را کردم lastname همین طور defult value

لینک به ارسال

سلام مجدد

اون قسمتی رو که متوجه نشدی موقع ای هستش که میری به قسمت تنظیمات یک فیلد :

download.php?imgf=13223741151.jpg

در مورد caption , default value هر چی دوست داری وارد کن ولی Name رو دقاقاً همون اسمی بذار که توی کد استفاده کردی.شما به حروف N و L که با حرف بزرگ نوشته شده دقت نکردی:

LastName

لینک به ارسال

ممنون سر کوچک یا بزرگ بودن حروف نیست مثل کپی پیست کردم لست نیم را این نسخه که من استفاده می کنم نسخه pro هستفکرکنم نسخه 1.3 باشه و اون قسمتی که شما گفتین را نداره من عکس قسمتهای مختلف را می گذارم شاید در این ورژن جای دیگه هست

27vy2wmw8lkemb7nku36.jpg

لینک به ارسال

سلام

شاید کوچکی و بزرگی حروف عامل ایجاد این مشکل نباشه ولی به هر حال نیازه که رعایت کنی

دوم اینکه منم از نسخه pro استفاده کردم برای اینکه مطمئن بشی جایی اشتباه نداری و یا جوملات مشکلی نداره از نسخه ی آنلاین استفاده کن تا مطمئن بشی درست کار می کنه:

فرم ساز آنلاین

لینک به ارسال

حق با شما بود نسخه فروم ساز که در سایت هست با مال من فرق داره فکر کنم مال من قدیمی باشه فقط یک نکته من در اون سایت هم تست کردم مقدار پیش فرض می شه کم رنگ و با کلید موس از بین می ره ولی وقتی توش مقدار جدیدی هم نوشته می شه باز همون کم رنگ هست نمی شه کاری کرد مقدار پیش فرض کم رنگ باشه و مقداری که بعداش تایپ می کنیم همون رنگ پر رنگ خودش باشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...