رفتن به مطلب
نسیم شمال

درخواست راهنمایی در مورد K2 و Jfusion

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت جناب تهرانی

دو مورد درخواست راهنمایی دارم که البته اگر منت بگذارید جواب دهید متشکر میشوم. البته میدانم مزاحمت است ولی برای افراد تازه کاری مثل من وجود افراد حرفه ای مثل شما مانند یک فانوس در تاریکی مطلق است. البته قبل از شرح مشکل هم باید عذر خواهی کنم که تاپیک را در بخش مشکلات بوجود آوردم چون در اصل درخواست راهنمایی است تا شرح اشکال. متأسفانه بخش مناسب تری برای بیان مطلب نیافتم. :blush:

1- شما کامپوننت K2 فارسی را منتشر کرده اید که امکانات بسیاری به جوملا اضافه میکند. با عرض تشکر بابت انتشار ولی من نظرات کاربران را که خواندم بعضی با کاربری آن مشکل دارند و یک مشکل اساسی این است که من هرجا گشتم بالأخره متوجه نشدم اگر من این کامپوننت را نصب کنم چه بلایی به سر مطالب منتشر شده قبلیم خواهد آمد؟ آیا میشود آنها را در سیستم K2 ایمپورت کرد؟ و سئوال اساسی تر اینکه آیا بهتر نیست چند کامپوننت مجزا که همین کارها را انجام میدهند مثلاً برای بسط سیستم کاربری یک کامپوننت و برای اضافه کردن بخش نظر خواهی و ریتینگ مطالب یک کامپوننت دیگر نصب کرد؟ چون بنظر من هر کامپوننت را میتوان در صورت عدم تمایل بطور مجزا حذف کرد ولی K2 را باید یا تمام قسمت هایش را با هم داشت و یا همه را پاک کرد.

2- من میخواهم مثل شما یک انجمن مای بی بی در سایتم نصب کنم. انجمن هایی مثل Kunena را امتحان کردم ولی مانند مای بی بی یا دیگر فروم های مستقل قوی نیستند. شاهد آن هم استفاده خود شما از مای بی بی است. البته این انجمن های مختص جوملا یک مزیتی که دارند این است که کاربر برای ورود به انجمن لازم نیست دوباره لگین شود و برای ثبت نام هم یکبار در جوملا کافیست عضو شود که از این قابلیت نمیشود به آسانی گذشت. برای بوجود اوردن چنین حالتی همانطور که میدانید کامپوننتی به نام Jfusion وجود دارد که میتواند پایگاه داده های جوملا و مای بی بی و برنامه های دیگر مثل ویکی را به هم متصل کند تا یوزر ها برای ثبت نام و ورود به بخش های مختلف مجبور به دوباره کاری نباشند. من در فروم های انگلیسی مطالب و نظرات زیادی در این باره خواندم ولی جداً گیج شدم.:huh: بعضی خیلی از جی فیوژن راضی بودند و بعضی هم ایراداتی میگرفتند که عمده آن ها بروز مشکل در هنگام بروز رسانی هر کدام از اسکریپتها بود. میخواستم نظر شما را بدانم. آیا استفاده از جی فیوژن منطقی است؟ میترسم جی فیوژن را استفاده کنم و مثل این شوم: :1:

با تشکر و ارادت فراوان :thankyou:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام نسیم شمال

من تا به حال شنیده بودم که وردپرس میتواند با جوملا همانگ شود ولی mybb را نشنیده بودم:huh: مطالب خوبی بود راستی دوست عزیز میتونی اون سایتی که از مطالبی را در مورد ماژول جی فیوژن نوشته بود برامون ارسال کنی

:thankyou:

لینک به ارسال
بالأخره متوجه نشدم اگر من این کامپوننت را نصب کنم چه بلایی به سر مطالب منتشر شده قبلیم خواهد آمد؟ آیا میشود آنها را در سیستم K2 ایمپورت کرد؟

بله میشه در صفحه کنترل ثسمت ادمینش این امکان وجود داره

آیا بهتر نیست چند کامپوننت مجزا که همین کارها را انجام میدهند مثلاً برای بسط سیستم کاربری یک کامپوننت و برای اضافه کردن بخش نظر خواهی و ریتینگ مطالب یک کامپوننت دیگر نصب کرد؟ چون بنظر من هر کامپوننت را میتوان در صورت عدم تمایل بطور مجزا حذف کرد ولی K2 را باید یا تمام قسمت هایش را با هم داشت و یا همه را پاک کرد

خیر اینطوری نیست شما در k2 هر قسمت را که بخواهید میتونید غیر فعال کنید . بله میشه 10 تا امکان دیگه نصب کرد و کلی هم کد نویسی کرد تا ظاهر مطالب مثا k2 بشه اما باز هم سرعت k2 بالاتر خواهد بود

مشکل در هنگام بروز رسانی هر کدام از اسکریپتها بود. میخواستم نظر شما را بدانم. آیا استفاده از جی فیوژن منطقی است؟ میترسم جی فیوژن را استفاده کنم و مثل این شوم:

من استفاده نکرده ام به دلایل امنیتی اما مشکلی نداره . اگر با phpbb تصمیم گرفتید کار کنید راکت تم یک کامپوننت داره به نام bridge که اون این 2 تا را به هم پیوند میده و بدون اشکال و عالی کار میکنه

لینک به ارسال

سلام نسیم شمال

من تا به حال شنیده بودم که وردپرس میتواند با جوملا همانگ شود ولی mybb را نشنیده بودم:huh: مطالب خوبی بود راستی دوست عزیز میتونی اون سایتی که از مطالبی را در مورد ماژول جی فیوژن نوشته بود برامون ارسال کنی

:thankyou:

سلام مهدی جان

سایت منتشر کننده کامپوننت: http://www.jfusion.org/

فروم هم داره که میشه سئوالات را آنجا پرسید و اطلاعات کسب کرد. من مطالب زیادی راجع بهش بصورت فارسی گیر نیاوردم. فقط چند تا معرفی ساده که اگر تو گوگل سرچ کنی پیدا میکنی.

کلاً این برنامه میتونه دیتابیس این برنامه ها: phpBB SMF vBulletin Magento Moodle myBB را به دیتابیس جوملا متصل کنه. البته من یک مطلب هم در مورد مدیاویکی پیداکرده بودم که بصورت پلاگین اضافه میشد که الان هرچی میگردم پیداش نمیکنم ولی فکر کنم بشه مدیاویکی را هم با یک پلاگین اضافی جی فیوژن با جوملا مچ کرد.

این هم آدرس دانلود یک ویدیو آموزشی در مورد نصب جی فیوژن:

http://av.vimeo.com/72920/150/9132905.flv?token=1281942544_a84c88de7780e2be6642ab55e1a0f3a3

اگر دانلود نشد از اینجا میتونید همون ویدیو را ببینید:

یا حق

من استفاده نکرده ام به دلایل امنیتی اما مشکلی نداره . اگر با phpbb تصمیم گرفتید کار کنید راکت تم یک کامپوننت داره به نام bridge که اون این 2 تا را به هم پیوند میده و بدون اشکال و عالی کار میکنه

ممنون از پاسختون مخصوصاً راجع به k2. :thankyou: اگر ممکنه راجع به خطرات امنیتیش بیشتر توضیح بدهید. در مورد phpbb من هم میخواستم آن را نصب کنم (البته هنوز مای بی بی را هم نصب نکرده ام و همه کارها را توی لوکال انجام داده ام) ولی یک مشکلی که داره همه هم میدونند پشتیبانی ضعیف فارسیه و بعلاوه بنظر من مدیریتش هم به سادگی و قدرت مای بی بی نیست. وگرنه قالب سایت من از راکت تم است و قالب phpbb اش را هم دارم. ضمناً من مای بی بی را در خود جوملا بصورت iframe اجرا کردم که کاملاً درون قالب جا میگیره و ظاهرش هم عالیه. فقط یک جا خوانده بودم که iframe هم مشکل امنیتی داره. به نظر شما اینطوریه؟ یعنی من نمیدونم چطور میتونه iframe باعث مشکل امنیتی بشه؟

با تشکر مجدد

لینک به ارسال

خدمت دوستان عرض کن که الان یه هفتس کار من شده همین !

یعنی استفاده از انجمن در جوملا jfusion کارش اینه که فقط اطلاعات جداول کاربری رو استخراج میکنه و اصطلاحا بقیه جداول و یکی نمیکنه . به همین خاطر مشگلات امنیتی

کمتری داره اما سایر اطلاعاتو کاربر دوباره باید بده این مهم خصوصا برای تعریف سطوح دسترسی مشگل افرین میشه مثلا شما کافیه بخواید کاربراتونو به سطوح مختلف دسته بندی کنید کاری که تو انجمن ها اولویت داره اونوقت مشگلات پیش میاد . خصوصا مای بی بی و ویبولتن که اسیرتون میکنه

در مورد پل یا بریدج بهتره از phpbb3 استفاده کنید من تست کردم البته نمیدونستم راکت تم هم پل داره کاش زودتر میفهمیدم یه امکانی بود تو سایت جوملا به نام مهدی که هم پل کوپرماینو داشت هم بی بی رو ظاهرا خیلی از سایتها هم دارن استفاده میکنن مشگل امنیتی هم نداشتن حتی خود جوملا هم داره استفاده میکنه کلا ظاهرا پی اچ پی بی بی مشگل چندانی با سایر سی ام اس ها نداشته

حتی نیوک .کوپرماین و چند تا شبکه اجتماعی قدرتمند رابطه دوستانه ای باهاش برقرار کردن . اما تو یکی از سایتها خوندم که مایکرو سافت خریدتش و قراره به asp تغییر پیدا کنه .

خلاصه اینکه من اخر سر تصمیم گرفتم اسکریپ انجمن سازو جدا نصب کنم و از کاربرام خواهش کنم دوباره ثبت نام کنن :P

به شما هم توصیه میکنم حتما این کارو بکنید و خودتونو الکی عذاب ندید :heart:

لینک به ارسال

حقیقتش من ترجیح میدم کمتر راجع به مشکلات امنیتی سایت ها صحبت کنم . اما چون امنیت جومینا خیلی برای من مهم بوده به دیتا بیسش دست نزدم با این کامپوننت شما دارید 2 تا چیز مختلف را پیوند میزنید حالا اگر یکیش ه-ک بشه دیتا بیس اون یکی هم ه-ک میکشه و در نتیجه سایت کلا ه-ک میشه . اگر دقت کنید جومینا الان 6 سایت داره که هر کدوم در یک جا قرار دارند دلیل این امر هم همینه که اگر یکیش ه-ک شد بقیه دست نخورده باقی بمونن .

ارادت

لینک به ارسال

سلام

پیشنهاد من اینه (که این مورد تجربه با تجربه هاست!) اگر براتون تالار گفتگو خیلی مهمه انجمن رو جدا درست کنید و می تونید سایت رو هم اصلا بدون عضویت کنید! اگر براتون یکدستی سایت مهمه از کامپوننت های انجمن ساز جوملا مانند کوننا بهره بگیرید. نسخه 1.6RC1 واقعا نسخه حرفه ای هست!

توصیه می کنم از یکپارچه سازها برای سایتتون استفاده نکنید! بعدا در ارتقا دچار مشکل می شید.

یا حــــــــق

لینک به ارسال

سلام

پیشنهاد من اینه (که این مورد تجربه با تجربه هاست!) اگر براتون تالار گفتگو خیلی مهمه انجمن رو جدا درست کنید و می تونید سایت رو هم اصلا بدون عضویت کنید! اگر براتون یکدستی سایت مهمه از کامپوننت های انجمن ساز جوملا مانند کوننا بهره بگیرید. نسخه 1.6RC1 واقعا نسخه حرفه ای هست!

توصیه می کنم از یکپارچه سازها برای سایتتون استفاده نکنید! بعدا در ارتقا دچار مشکل می شید.

یا حــــــــق

عزیز جان این نسخه 1.6RC1 که فرمودید پک فارسیش را شما دارید؟ من هرچی سایت اصلی را گشتم پیدا نکردم. فکر کنم آخرین نسخه فارسی شده 1.5.12 است.

با ارادت زیاد

لینک به ارسال

سلام

نسخه 1.6RC1 در واقع نسخه بعد آلفا و بتا و ماقبل پایدار هست. RC یعنی نامزد انتشار! چندی پیش هم از حالت آزمایشی (بتا) نسخه 1.3 خارج شد.

نسخه فارسی برای این نسخه ندیدم. . تا جایی که می دونم این نسخه فایل زبانش کلا جدید شده. برای فارسی سازی هم باید 1. فایل زبان ترجمه بشه 2. CSS اون کمی اصلاح بشه!

یا حــــــق

لینک به ارسال

سلام آقای تهرانی،یک سوال داشتم . می خواستم بدونم اگر من k2 رو بخوام از این به بعد استفاده کنم آیا بخش ها و مجموعه ها و مطالب داخلش که از خود مدیریت مطلب جوملا هست رو میشه انتقال داد؟ چه طوری؟ ممنون

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...