رفتن به مطلب
rojan

مشکل سرچ برای حرف "ی" در سوبی

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

زمانی که اطلاعات که حروف فارسی دارند به خصوص حرف "ی" اگر اطلاعات را در سوبی با کی برد با یک استاندارد وارد کنیم و اگر یوزر با کی بردی با استاندارد دیگر سرچ کند کلماتی که که مثلا "ی " دارند پیدا نمی شود برای حل مشکل چه راه حلی وجود دارد

ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در اين استندار هيچ مشكلي وجود نارد يعني كد يونيكدشان يكسان هست. در همه به جز ى. ي. كه اگر كيبورد عربي دارسد مي بينيد. كه ما اكثرا از ي استفاده مي كنيم. يعني كد ي همان كدي هست كه ما طر فارسي برايش استفاده مي كنيم. شما خيالتان راحت جست و جو درست كار خواهد كرد تقريبا در تمامي مواقع

لینک به ارسال

اکثر کاربران از کیبورد استاندارد استفاده نمیکنند و برای همین مشکلی نیست ولی اگر شما مطالب رو با کیبورد استاندارد فارسی تایپ کنید زیر حرف ی دو نقطه قرار میگیرد و همین باعث مشکل میشود !

شما باید حروف ی بدون دو نقطه در زیر استفاده کنید چون بیشتر کاربران هم از این حرف استفاده میکنند !

من شخصا این مشکل رو داشتم ولی نه با سرچ بلکه با نامهای کاربری که ایجاد میکردم و بعد از ایجاد نام کاربری،کاربر مورد نظر نمیتونست وارد سایت بشود تنها به همین دلیل و من هم نرم افزار استاندارد سازی کیبورد رو حذف کردم !

لینک به ارسال

با تشکر از دوستان

برای من سرچ این مشکل را دارد نمیتوانیم در کد تعریف کنیم هر دو"ی " را قبول کند ؟

ممنون

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...