رفتن به مطلب
yazditabar

مشکل با چینش و تیتر خبر در گلوبال نیوز

پست های پیشنهاد شده

سلام

گلوبال نیوز پارس رو استفاده میکنم

از یکی از الگوها که در لینک زیر معرفی شده بود استفاده کردم و تنظیماتش رو هم انجام دادم ولی مثل الگو نشد:

http://takapouco.com/Extensions/module/mod_globalnews/help-parsa-gn/help-cod.htm

این تصویر نمونه:

sc-fa5.jpg

اینم از سایت خودم:

global99.jpg

مثل نمونه bold نشده! و ارتفاع بین دو خط خیلی بهم نزدیکه

- چیکار کنم bold بشه؟

- برای افزایش فاصله بین دو خط باید چیکار کرد؟

- فونتش رو چطوری میتونم به زر تغییر بدم؟

= از این ماژول برای نمایش اخبار صفحه اول استفاده میکنم، منتها با چینش خبرهاش مشکل دارم!

مثلا با اینکه تنظیم کردم جدیدترین خبرها که اضافه شدن، نمایش داده بشه ولی بصورت مرتب نمایش داده نمیشن!

میخوام آخرین اخبار اضافه شده ی مجموعه ها که برای صفحه اول تیک می خورن، به ترتیب نمایش داه بشن ولی هیچ جور درست نمیشن!

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[align=justify]دوست خوبم

به کد زیر توجه کنید:

GN_title
GN_image
GN_date  GN_text

GN_title

تابع فراخوان عنوان مطلب هست.

اگر دقت کنید:

GN_title

نوع فونت برای تابع تیتر: Times New Roman انتخاب شده، شما می تونید برای تغییر فونت Times New Roman را تغییر دهید، اما باید فونتی را انتخاب کنید که بوطر پیشفرض در ویندوز وجود داشته باشد تا کاربرانی که این فونت را ندارند به مشکل بر نخورند! اگر اصرار دارید فونت زر را انتخاب کنید باید از توابع فراخوان فونت از سرور استفاده که قبلا در اجمن مطرح شده است.

در ضمن تابع GN_title در این کد دارای نسبت یا همون بولد هست.

اشکال عدم نمایش بولد در رایانه ی شما این هست که فونت Times New Roman در ویندوز های مختلف دارای ویرایش های مختلف هست. برای رفع این اشکال بهتر است یک فونت ثابت همچون Tahoma رو انتخاب کنید که ویرایش دیگری نداره... و یا اینکه از روش فراخوان فونت از سرور استفاده کنید.

در باب دوخط شدن عنوان، این موضوع اصلن توصیه نمی شود، عنوان خبر در اخبار اصلی نباید بیش از یک خط باشد! این کار عرض جعبه ی نمایش خبر رو عریض می کنه و از ریحت می ندازه.

اگر اصول خبر نویسی را رعایت کنید تیرتان نباید طول زیادی داشته باشد.

در باب نحوه ی چیشن هم باید عرض کنم گلوبال نیوز یه ایراد داره! و اون اینه که وقتی در یک ماژول دو یا بیشتر بخش و مجموعه را فراخوان می کنید، گلوبال نیوز برای هر مجموعه یا بخش یک باکس فرضی ایجاد می کنه و باکس ها رو زیر هم قرار می ده! و مبنای چینش اخبار نیز تنها در هر باکس بصورت جدا از هم اعمال می شه! برای رفع این اشکال بهتره تنها یک بخش را در گلوبال نیوز فراخوان کنید تا تنها یک باکس ایجاد شود و نحوه ی چینش اخبار نیز در همان باکس اعمال شود. این بخش می تواند مجموعه های بیشماری داشته باشد، مثل:

اخبار اصلی

صنایع دستی

موسیقی

تئاتر

سینما

و....

یاعلی

[/align]

لینک به ارسال

اگر اصرار دارید فونت زر را انتخاب کنید باید از توابع فراخوان فونت از سرور استفاده که قبلا در اجمن مطرح شده است.

سرچ کردن ولی صفحات معرفی شده در آدرس زیر دسترس نیستن!

http://forum.joomina.ir/showthread.php?tid=1700

- لطفا مجددا در این مورد بفرمایین....

- یه سوال دیگه در گلوبال نیوز هم میشه مثل thumb sump نمایش رو عمودی یا افقی تعریف کرد یا نه؟

لینک به ارسال

ضمنا - تیتر خبرهام همون Times New Roman هستش ولی، تووی این ماژول فقط با این مورد روبرو شدم!

لینک به ارسال

- لطفا مجددا در این مورد بفرمایین....

- یه سوال دیگه در گلوبال نیوز هم میشه مثل thumb sump نمایش رو عمودی یا افقی تعریف کرد یا نه؟

لینک صفحه ی مروبوطه:

http://forum.joomina.ir/thread-6824.html

منظور تون رو نمی فهمم! منظورتون اسکرول افقی یا عمودی است؟

ضمنا - تیتر خبرهام همون Times New Roman هستش ولی، تووی این ماژول فقط با این مورد روبرو شدم!

لینک سایت؟

یاعلی

لینک به ارسال

منظورم اینه که میشه تنظیم کرد که مثلا 4-5تا مطلب بصورت افقی قرار بگیرن، مثل گزارش تصویری سایت خبری "فرارو"

لینک به ارسال

منظورم اینه که میشه تنظیم کرد که مثلا 4-5تا مطلب بصورت افقی قرار بگیرن، مثل گزارش تصویری سایت خبری "فرارو"

بله می شود، البته این 5 مطلب نمی تواند از یک مجموعه یا بخش فراخوان شود! باید 5 بخش یا مجموعه معرفی کنید و مقدار تعداد مقالات را روی یک قرار دهید و ستون ها را روی 5 تا از هر مجموعه تنها یک خبر فراخوان و در 5 ستون نمایش داده شود.

در مورد بولد بودن هم اگر در کدهای استایل خبر تغییری نداده باشید، اشکال از قالب شما خواهد بود، به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.artparsa.com

اخبار اصلی از همان استایل بهره برده است و تیتر آن همچمان بولد است!

لینک به ارسال

در باب دوخط شدن عنوان، این موضوع اصلن توصیه نمی شود، عنوان خبر در اخبار اصلی نباید بیش از یک خط باشد! این کار عرض جعبه ی نمایش خبر رو عریض می کنه و از ریحت می ندازه.

اگر اصول خبر نویسی را رعایت کنید تیرتان نباید طول زیادی داشته باشد.

اما اگر پافشاری می کنید می تونید به تابع GN_title تگ line-height:150% رو اضافه کنید.

می شود این:

GN_title

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...