رفتن به مطلب
semac

سوال در مورد انجمن ساز

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

يه سوالي كه چند وقتيه ذهنم رو مشغول كرده اينه كه:

با وجود كامپوننت هاي انجمن سازي كه براي جوملا منتشر شده، چرا اكثر حرفه اي هاي جوملا (مثل آقاي تهراني و چند نفر ديگه) يه انجمن جدا در كنار سايت جوملاييشون راه ميندازن؟ كامپوننتاي انجمن ساز جوملا(مثل Agora , Kunena , ccBoard ) چه امكاناتي كمتر دارن؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام سئوال بسیار خوبیه

semac جان ببین چند تا دلیل داره

1- اولیش اینکه خود جوملا سنگینه انجمن ساز ها هم از دیتا بیس استفاده میکنن در نتیجه سایت دیگه خیلی سرعتش کند میشه

2- دومیش اینه که اکثر انجمن ساز های جوملا با تعدد کاربر بهم میریزن و نمیشه ریسک استفاده از آن ها کرد

3- امکانات انجمن ساز های حرفه ای خیلی بیشتره

4- امکان تبدیل انجمن ها به دیگر وجود داره اما امکان تبدیل انجمن ساز های جوملا به مثلا vb وجود نداره

5- اگر به سایت دچار مشکل بشه انجمن ثابت مینونه و بر عکس اما با استفاده از انجمن ساز های جوملا این مورد به هم وابسته هستند که باز هم ریسک را بالا میبره

لینک به ارسال
2- دومیش اینه که اکثر انجمن ساز های جوملا با تعدد کاربر بهم میریزن و نمیشه ریسک استفاده از آن ها کرد

اين دومي از همه‌ش تكان دهنده تر و دردناك تر بود!

يه سوال تكميلي:

سايت اصلي جوملا (joomla.org) هم فروم داره؛ پايينش نوشته با phpbb ساخته شده. الان اينا از كامپوننتphpbb استفاده كردن يا اينكه از اسكريپت phpbb موازي استفاده كردن؟ اگر از كامپوننت phpbb استفاده كرده باشن، ميشه گفت كه phpbb مشكل نداره؟

لینک به ارسال

سلام

کامپوننتی به عنوان phpbb وجود نداره این انجمن ساز است که جومفا هم از اون استفاده میکنه اما به نظر من امکانات mybb از همه بیشتره و صد البته vb متاسفانه زمانی که من میخواستم این انجمن را راه اندازی کنم هاست وارز نداشتیم . اما الان در سرور های جومینا هاست میتونید vb هم نصب کنید و هیچ مشکلی هم نخواهید داشت

لینک به ارسال

سلام

من تو این زمینه زیاد پرس و جو کردم ولی نتیجه جالبی نداشت:

چه جوری میشه کاری کرد که کاربران جوملا و انجمن (چه phpbb یا mybb یا vb و...) یکی باشن

یعنی یه کاربر هرجا ثبت نام کرد خود به خود جای دیگه هم ثبت نام بشه.

ممنون:thankyou:

لینک به ارسال

سلام

برای این کار باید دیتابیس های عضویت به وسیله یک پلاگین شناسونده بشه. مثلا پلاگین عضویت جیمیل در جوملا هست که می توانید با یوزر جیمیلتون وارد بشید. برای اونها هم باید پلاگینش را پیدا کنید

لینک به ارسال

جناب قادری بسیار ممنونم

پلاگینی که گفتید رو از کجا پیدا کنم؟ (با چه عنوانی سرچ کنم؟)

فارسیشم هس؟

کار کردن باهاش راحته؟

ممنون

لینک به ارسال

با سلام شما در يكي از تاپيكهاي بالا نوشته ايد كه الان ميشود از Vb استفاده كرد مي خواستم ببينم چگونه مي توان از اين انجمن ساز استفاده كرد

لینک به ارسال

سلام

برای یکی کردن اعضای جوملا و برنامه های مختلف jfusion یک نمونه رایگان و خوب هست و من فارسی سازیش رو هم شرووع کردم اگر در سایت مرکزیش چک کنید یک پروژه تحت نام فارسی با نام کاربری خودم ایجاد شده.

انشالله به زودی فارسی این کامپوننت رو خواهید دید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...