رفتن به مطلب
mohsen_blid

ساختار فایل ها در جوملا

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت دوستان

من تا به الان این جوملا رو زیر رو کردم به یک چیزایی رسیدم و به یک چیزایی هم نه

ممنون میشم راهنماییم کنید

هر کامپوننتی دارای 3 بخش اصلی هست مدل ویو و کنترل

کار هر کدوم هم مشخصه مدل محلی برای گرفتن اطلاعات و پساده سازی توابع و کلاس ها

ویو تنها برای نمایش

و کنترل مدیریت و محاسبات منطقی و حسابی روی داده هایی که از مدل گرفته

حالا فرض میزاریم می خوایم کامپوننتی برای ثبت نام ایجاد کنیم

یک ویو می خوایم که دارای فیلد های مربوطه باشه (نام نام کاربری ، پسورد ، ایمیل ....)

یک مدل م یخوایم که به پایگاه داده وصل بشه

کنترلی داریم که میاد مقادیر رو از صفحه ثبت نام میگیره و میره در پایگاه داده چک میکنه و یکسری عملیات رو هم روی داده در خود بخش کنترل انجام می ده

مثل اعتبار پسورد نوع ای پی و این جور چیزا

اما مسئله اینجاست که ما در هر فایل یکسری زیرمجموعه داریم مثل فایل دیفالت که دارای دو پسوند xml ، php default هست و یک فایل هم به نام ایندکس

و تقریبا همه اینها در دو قسمت انجام شده یعنی هم تو فایل ویو ها و هم تو فایل مدل ها

نکته اینجاست که مثلا در بخش کامپوننت ها و بخش یوزر که لوگین ریجستر ریست و خیل یچیزایی دیگه هست کنترل یک جا هست این درسته؟

و ما در فایل های کتابخانه و اپلیکیشن چه چیز های میریزیم

دقیقا نمیتونم ساختار رو بگیرم

مثلا اینکه برای ساخت نیاز به دو فایل داریم بعد باید اگه کلاس جدیدی ساختیم بریزیمش تو بخش فایل کتابخانه ها در هاست و عکس داشتیم بریزیمش داخل فایل ایمیج ها

منظورم این ساختار هست و برای اینکه در مدیریت دسترسی داشته باشیم روی اون کامپوننت یا ماژول باید یکسری کد هم تو اون تعریف کنیم حالا اینا چه خصوصیاتی دارند رو من نمی دونم

ممنون میشم راهنماییم کنید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...