رفتن به مطلب
mohammadhh14

راهنمایی برای ساخت کتابخانه آنلاین

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من همه جای انجمن و فوروم رو چند ساعت گشتم ولی بحث خاصی پیدا نکردم برای همین جدید نوشتم

من و یه سری از دوستان از پاکستان و هند قصد داریم یه سایت کتابخانه آنلاین به زبان اردو بزنیم

به نظر خودم بهتر ه جوملا باشه چون خود من می تونم تا حدود زیادی کنترلش کنم ( قالب اختصاصی و سایر مشکلات )

از اونجایی که این کار بودجه زیادی می خواست(بابت تایپ هر کتاب و ...) با چند تا از اسپانسرها صحبت کردیم تا اینکه یکیشون اظهار تمایل به همکاری کرد.

ولی یه سایتی معرفی کرد(بیاض.ای ار) و گفت که حتما سایت باید دارای اون قابلیت ها باشه مثلا:

وقتی تو یه کتاب رفتی در ستون کناری الف) تمام کتابهای نویسنده که تو سایت هست لیست شه ب)تمام کتابهایی که در اون موضوع هستند لیست بشوند

من تو کل انجمن و فوروم چند ساعت گشتم و یه موضوع پیدا کردم (البته فکر کنم) اون هم بحث تگ گذاری بود ولی :

امروز صفحه مربوطه باز نشد و ارر داد(http://forum.joomina.ir/thread-2868.html)

حالا اومدیم و تگ ها رو برای هر کتاب ایجاد کردیم آیا ماژولی هست که بر اساس تگ کار کنه یعنی مثلا به جای مشخص کردن مجموعه خاص تگ هر کتاب رو بگیره

البته فکر می کنم که باید بریم دنبال برنامه نویسی

در این صورت که دیگه هیچی .

اونوقت خودمون باید با جوملا یه سایت ساده طراحی کنیم بدون این قابلیت ها (البته دیگه بدون اسپانسر)

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شرمنده اینترنتم قطع شد مجبور شدم متن سوالم رو تو ورد سیو کنم و از اونجا کپی کنم به هر حال اصل مسئله:

با سلام

من همه جای انجمن و فوروم رو چند ساعت گشتم ولی بحث خاصی پیدا نکردم برای همین جدید نوشتم

من و یه سری از دوستان از پاکستان و هند قصد داریم یه سایت کتابخانه آنلاین به زبان اردو بزنیم

به نظر خودم بهتر ه جوملا باشه چون خود من می تونم تا حدود زیادی کنترلش کنم ( قالب اختصاصی و سایر مشکلات )

از اونجایی که این کار بودجه زیادی می خواست(بابت تایپ هر کتاب و ...) با چند تا از اسپانسرها صحبت کردیم تا اینکه یکیشون اظهار تمایل به همکاری کرد.

ولی یه سایتی معرفی کرد(بیاض.ای ار) و گفت که حتما سایت باید دارای اون قابلیت ها باشه مثلا:

وقتی تو یه کتاب رفتی در ستون کناری الف) تمام کتابهای نویسنده که تو سایت هست لیست شه ب)تمام کتابهایی که در اون موضوع هستند لیست بشوند

من تو کل انجمن و فوروم چند ساعت گشتم و یه موضوع پیدا کردم (البته فکر کنم) اون هم بحث تگ گذاری بود ولی :

امروز صفحه مربوطه باز نشد و ارر داد(http://forum.joomina.ir/thread-2868.html)

حالا اومدیم و تگ ها رو برای هر کتاب ایجاد کردیم آیا ماژولی هست که بر اساس تگ کار کنه یعنی مثلا به جای مشخص کردن مجموعه خاص تگ هر کتاب رو بگیره

البته فکر می کنم که باید بریم دنبال برنامه نویسی

در این صورت که دیگه هیچی .

اونوقت خودمون باید با جوملا یه سایت ساده طراحی کنیم بدون این قابلیت ها (البته دیگه بدون اسپانسر)

سلام دوست عزیز فکر نکنم کار سختی پیش رو داشته باشید اگر یک گروه هستید که می توانید به راحتی این کار رو با نوشتن یک کامپوننت عملی کنید .

اگر توضیح بدید کامل که چه امکاناتی نیاز دارید در همین پست شما رو کمک می کنیم تا کامپوننت مورد نظرتون رو طراحی کنید.

با کمک هم یه کامپوننت عالی طراحی می کنیم.

منظورم از توضیح این بود که چه بخش هایی به عنوان ورودی در مدیریت و چه بخش هایی رو باید کاربرتون ببیند اگر بفرمایید همکاری با شما راحت تر خواهد شد.

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

ممنون از پاسخ دادن

اما توضیح :

ورودی در مدیریت:

نویسنده

ناشر

مترجم

سال انتشار

موضوع کتاب

کشور چاپ کننده کتاب

این مواردی است که مثلا مدیر باید پر کنه

کاربر وقتی به کتابی مراجعه کنه مطابق با اون کتاب در جایی مثلا ستون کناری طبق همین فهرست کتابها رو ببینه مثلا در منوی اولی لیست 10 کتاب آخر این نویسنده بعدش همونطور در مورد ناشر و ....

بحثی که هست اینه هم باید برای این امکانات کامپوننت رو داشته باشیم و هم ماژول باید داشته باشیم

قبلا ممنونم

در ضمن ما که خودمون نمی تونیم کامپوننت بنویسیم

هزینه اش چقدر می شه؟

لینک به ارسال

دوست عزیز در جومینا کامپوننت نویس زیاده اگر خواستید میتونن براتون بنویسن البته من هم در خدمت شما هستم

ببینید باید کامل شرح داده بشه توضیحات اگر بخواید براتون نوشته بشه.اگر اشتباه نکنم شما منظورتون اینه که یه بخشی وجود داشته باشه که بتونید مشخصات کتاب رو وارد کنید و یه بخشی هم باشه که کاربر به اونجا مراجعه می کنه و قتی مراجعه کرد بتونه کتاب رو جستجو کنه و بعد از اینکه پیدا کرد کتاب علاوه بر مشخصات کتاب بیاد و 10 کتاب اخر نویسنده کتاب و 10 کتاب اخر ناشر کتاب و 10 کتاب آخر سال چاپ و 10 کتاب اخر اضافه شده به سایت رو نمایش بده

اگر اشتباه متوجه شدم می تونید بگید

در ضمن نیاز به ماژول نیست چون همه کامپوننت ها یه بخش مدیریت دارن و یه بخش کاربری

که می شه تو بخش کاربری بهش اضافه کرد.

در مورد هزینه هم اگر خواستید گروه براتون بنویسه بهتره با اقای تهرانی صحبت کنید.

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

یه کامپوننت کتابخانه هست که در جوملا آی آر گذاشتند

من خودم استفاده می کنم

مواردی رو که شما گفتید هم داره

خودتون ببینید امیدوارم بدردتون بخوره

البته باید تو سایت یه ثبت نام ساده کنید برای دانلود

کتابخانه BookLibrary Basic

و تو جوملای جهانی هم می تونید جستجو کنید

موفق باشید

:thankyou:

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

من این کامپوننت رو تست کرده بودم .این کامپوننت فقط لیست کتاب میده و امکان مطالعه خود کتاب رو نمی ده

لینک به ارسال

دوست عزیز

این کامپیوننت یک جا داره که می تونید دریافت فایل الکترونیک براش بگذارید.مثلا هم می تونید یک فایل pdf بگذارید یا هم اینکه یک صفحه html یا جوملا را بهش لینک بدهید.

لینک دانلود از جومینا

http://www.jmdownload.ir/download.php?filename=13044116811.zip

لینک به ارسال

دوستان عزیز

ما می خواهیم یه کتابخانه ساده بزنیم که ملت بتونه بخونه همین که این کار براحتی قابل انجام هست مثل هر سایت دیگه (مثلا بخش کتابهای حدیثی /مجموعه کتاب فلان)

حالا ممکنه که یک جاهایی بخواهیم که زیر مجموعه بیشتری داشته باشیم که اون هم با k2یا جوملا 1.6 قابل حله

مسئله اصلی این هست که وقتی کاربر رفت تو یه کتابی مثلا کتابی با مشخصات

نام : آنگاه که هدایت شدم

ناشر : انتشارات عروس قلم

موضوع : مستبصرین

در جایی مثلا مو قعیت right فهرست کتابهایی که از این نویسنده تو سایت هست در ابتدا تا مثلا 10 تاش لیست شه بعد پایینس کتابهایی که از این ناشر تو سایت هست و بعد موضوع هم همینطور

من تا اونجایی که فهمیدم می تونیم به هر کتابی این تگ ها رو بدیم بعد کافی که ماژولی باشه که متناسب با هر کتاب و تگ معرفی شده تمام کتابهایی که اون تگ رو دارن لیست کنه

مثلا ما اینجا 3 تا ماژول باید داشته باشیم که اولی رو تگ نام تنظیم بشه و دومی رو ناشر وسومی رو موضوع

البته من این طور فهمیدم

پس اصل سایت ساده هست فقط بحث این ماژول ها زیر سواله

با تشکر

لینک به ارسال

مثلا ما اینجا 3 تا ماژول باید داشته باشیم که اولی رو تگ نام تنظیم بشه و دومی رو ناشر وسومی رو موضوع

یک ماژول در این بسته که گذاشتم برای نویسنده(یا ناشر) هست:mod_booklibrary_fromsameauthor_2010_07_15

برای بقیشم فکر کنم یکم رو بعضی از همین ماژولها تغییر ایجاد کنید بشه

لینک به ارسال

برای تنظیم نام نویسنده در خود کامپیوننت کتابخانه در قسمت کتابها جدید را زده و کتاب را وارد می کنیم.(به همراه نام نویسنده)بعد ماژول را نصب کنید.ماژول فقط در صفحه ای فعال می شود که کاربر بر روی کتاب رفته باشد . بعد از اینکه در مشخصات کتاب رفت در آن موقع ماژول فعال و همه کتاب های آن نویسنده را نشان می دهد.

لینک به ارسال

با سلام به همه دوستان

من دیروز با آقای تهرانی صحبت کردم و ایشون به من گفتند که می تونی با sobi2 این کار رو انجام بدی

من نصبش کردم ولی ازش سر در نیاوردم

آیا کسی آموزشی در باره این افزونه سراغ داره یا اینکه خودم باید باهاش ور برم تا اینکه یاد بگیرم؟

با تشکر

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...