رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من از جوملا 1.6.0 فارسی استفاده میکردم که الان آن را به آخرین نسخه یعنی 1.6.2 ارتقا دادم .

بعد از ارتفا تصمیم گرفتم تا بعضی از قسمتهای سایتم را ویرایش کنم البته با تغییر کدهای html

ولی برای این کار من فایل html که کد های موردنظرم در آن قراردارد را نمیتوانم پیدا کنم

البته با مرورگر فایرفاکس و استفاده از ctrl+u میتوانم کدهای html را ببینم ولی این امکان فقط برای مشاهده است و باید فایل اصلی را ویرایش کرد . در ورژنهای پایینتر جوملا میشد از طریق مدیریت قالب کدهای html و css را ویرایش کرد ولی در ورژنهای جدید این امکان را ندیدم .

از آنجا که به کدهای php آشنایی ندارم چطور میتوانم این کار را انجام دهم ؟

آیا راهی وجود دارد که بتوان فایل php را به html تبدیل کرد و پس از ویرایش آن را دوباره به php تبدیل کرد ؟

یا هر راهی که به ذهن شما دوستان میرسد...

منتظر پاسخ شما عزیزان هستم ...

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

این دوتا هیچ ربطی به هم ندارن. کار html چیز دیگه ای و کار php چیز دیگه ای. شما اگه کل سایتتون رو html کنین دیگه سایتی نخواهین داشت یعنی فقط یه سری صفحه ثابت دارین.

دیگه نمیدونم ساده تر از این چجوری بگم.

لازم به ذکر هست که شما چه قسمتی رو بخواید ویرایش کنید.

لینک به ارسال
با سلام من از جوملا 1.6.0 فارسی استفاده میکردم که الان آن را به آخرین نسخه یعنی 1.6.2 ارتقا دادم . بعد از ارتفا تصمیم گرفتم تا بعضی از قسمتهای سایتم را ویرایش کنم البته با تغییر کدهای html ولی برای این کار من فایل html که کد های موردنظرم در آن قراردارد را نمیتوانم پیدا کنم البته با مرورگر فایرفاکس و استفاده از ctrl+u میتوانم کدهای html را ببینم ولی این امکان فقط برای مشاهده است و باید فایل اصلی را ویرایش کرد . در ورژنهای پایینتر جوملا میشد از طریق مدیریت قالب کدهای html و css را ویرایش کرد ولی در ورژنهای جدید این امکان را ندیدم . از آنجا که به کدهای php آشنایی ندارم چطور میتوانم این کار را انجام دهم ؟ آیا راهی وجود دارد که بتوان فایل php را به html تبدیل کرد و پس از ویرایش آن را دوباره به php تبدیل کرد ؟ یا هر راهی که به ذهن شما دوستان میرسد... منتظر پاسخ شما عزیزان هستم ...

نگاه کنید جوملا از چند تابع کمک می گیره مثلا صفحه ایندکس اون به زبان php هست و ساختار استایل اون css

حتی اگر شما نیز یک php کار هم باشید اگر تگ هایی که جوملا دارد رو راعیت نکنید بازم نمی تونید اون قالب رو

روی جوملا پیدا کنید

این دوتا هیچ ربطی به هم ندارن. کار html چیز دیگه ای و کار php چیز دیگه ای. شما اگه کل سایتتون رو html کنین دیگه سایتی نخواهین داشت یعنی فقط یه سری صفحه ثابت دارین. دیگه نمیدونم ساده تر از این چجوری بگم. لازم به ذکر هست که شما چه قسمتی رو بخواید ویرایش کنید.

مثلا نگاه کنید اگر شما html درست کنید صفحات شما استاتیک هست و قالب ویرایش نمی باشد

ولی در تگ های div می تونید هر لحظه در php تغییرات ایجاد کنید دانش html در بهتر ساختن سایت

شما کمک می کند فایل های هر قالب می تونه در پوشه تمپلیت در روت جوملا باشه که دارای صفحه

index.php

و یک پوشه به نام css دراد که میشه معرفی کرد کلاس ها رو و در php که گفتم نیز معرفی کلاس های css

که برنامه نویسان بیشتر آگاه هستند

پیروز باشید

شهریار جون:thankyou::thankyou:

لینک به ارسال

با سلام و تشکر از راهنمایی دوستان

چطور میتونم عبارات فارسی و انگلیسی را در فایلهای php ویرایش کنم ؟

البته بیشتر عبارات فارسی مد نظرم است ...

لینک به ارسال

[highlight=#ffffff][highlight=#ffffff]دوست عزیز اگر منظور شما متن های فرسی یا انگلیسی هست باید عرض کنم که به این ها تر جمه میگن.

شما میتونید فایل های ترجمه رو در پوپشه language موجود در افزونه خود مشاهده نمایید و با ادیتور های معرفی شده یا همون ادیتور نوت پد ویندوز ویرایش نمایید.

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر بروید.

http://forum.joomina.ir/thread-1405.html

موفق باشید

یا فاطمه(س)

[/highlight][/highlight]

لینک به ارسال

با سلام شاید این عکسها بهتر بتونه کمک کنه

http://www.jmdownload.ir/download.php?imgf=13031257951.JPG

عکس بالا نمایش کد html در حالت page source مرورگر فایرفاکس است که در این عکس بطور مثال میخواهم عبارت (رمز) را ویرایش کنم که در دو خط با دو فلش قرمز رنگ مشخص کردم

http://www.jmdownload.ir/download.php?imgf=13031260511.JPG

عکس فوق نیز فایل php مورد نظر جهت ویرایش است که دو خط مورد نظر را با کادرهای مستطیلی مشخص کردم . همانطور که میبینید به جای عبارت (رمز) از یکسری کد استفاده شده

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید . باز هم منتظرم ...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...