رفتن به مطلب
farhad6169

برداشتن زبان عربی نصب شده و نصب زبان فارسی از قالب

پست های پیشنهاد شده

با سلام

یکی از قالبهای اورجینال شرکت ZOO رو خریداری کردم. پکیج جوملا 3 رو که نصب می کنم خیلی خوب نصب میشه و بالا میاد و زبان عربی داره و انگلیسی. 

وقتی عربی می کنم راست چین میشه و وقتی انگلیسی می کنم هم چپ چین. اون بالا قسمت آدرس بار هم EN/ و AR/ میاد در انتهای آدرس سایت قرار میگیره. 

حالا می خام که زبان عربی رو از روش بردارم و فارسی بریزم سایت رو یک زبانه کنم. یعنی دیگه در قسمت آدرس بار لینک های EN/ و AR/  نباید باشند.

کاری که کردم از مدیریت افزونه ها پکیج زبان عربی رو پاک کردم و در قسمت پلاگین ها هم کلمه language رو سرچ کردم 2 تا پلاگین اومد System - Language Filter  و  System - Language Code که هردو رو غیر فعال کردم. و در انتها هم زبان مربوط به نسخه جوملا 3 که در اینجا 3.3.3 بود رو از جوملا جهانی گرفتم و نصب کردم. 

قسمت مدیریت به راحتی فارسی شد اما وقتی وارد سایت میشم صفحه 404 باز میشه و ارور زیر میاد:

1054 - Unknown column 'name_fa-IR' in 'field list' SQL=SELECT manufacturer_id, manufacturer_url, manufacturer_logo, manufacturer_publish, `name_fa-IR` as name, `description_fa-IR` as description, `short_description_fa-IR` as short_description FROM `gu8ck_jshopping_manufacturers` WHERE manufacturer_publish = '1' ORDER BY manufacturer_id asc

وقتی هم که زبان کاربری رو انگلیسی می کنم سایت بخوبی بالا میاد. 

درضمن قبلا این کار رو برای قالب های اسمارت انجام داده بودم و بدون مشکل سایت یک زبانه شده بود و بدون مشکل بالا آمده بود. و در حال حاضر هم کار می کنه ولی برای این قالب نمی دونم شاید یک کار خاصی رو انجام ندادم.

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایند.

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

این ارور د اره میگه توی جداول پایگاه داده یه ستون رو نمیتونه بشناسه

احتمالا به علت بسته بروزرسان نصب شده است.

جوملای چند هست این بسته؟

لینک به ارسال

سلام نسخه دقیق رو میخواستم خوب اگه اینطوره به بسته بروزسان جومینا بروزش کنید ببینید مشکل حل میشه؟

لینک به ارسال

قبل از اینکه راهنمایی کنید از خود جوملا به نسخه 3.4.3 آپدیت کردم ولی ظاهرا مشکل پا برجاست.

اصلا این کاری که من انجام دادم درست هستش یا نه؟

در ضمن این رو هم شاید بدونید بهتر باشه که دراین پکیج افزونه جوم شاپینگ نصب هستش و در صفحه اول هم یک سری از محصولات منتشر هستند. 

آیا باید به جوم شاپینگ هم چیزی اضافه کنم؟

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

خب موقع نصب زبان فارسی راانتخاب کن وبعد از نصب  بقیه زبان هارا غیر فعال فکر کنم درست بشه

ویرایش شده توسط چهارسوق

لینک به ارسال

خیر یکبار همون بسته 3.3.3 رو نصب کنید ولی از خود جوملا ارتقاش ندید بلکه با بسته بروزرسان جومینا ارتقا بدید.

همچنین اینکار رو قبل از غیرفعال کردن افزونه های زبان انجام بدید ببینید آیا مشکل حل میشود یا خیر

لینک به ارسال

با سلام

جناب چهارسوق منظورتون اینه که یعنی پکیج فارسی جوملا موقعی که داریم جوملا نصب می کنیم با انتخاب زبان فارسی موقع نصب به جوملا اضافه میشه؟؟!!!!

یعنی دوستانی که نشستند و زحمت کشیدن و هزاران خط از جوملا رو فارسی کردن و یک پکیج فارسی برای جوملا تهیه کردن انجام همچین کاری به فکرشون نرسیده؟؟!!!!

یعنی شما موقع نصب هر زبانی رو از جوملا انتخاب کنی بعد از نصب اون پکیج زبان رو هم می تونی داشته باشی؟؟ 

بعد از طرفی وقتی که میگم پکیج قالب جوملا 3 رو نصب که می کنم و دو زبانه هستش احتمالا یک سری از محتوا برای زبان 1 و یکسری برای زبان 2 منتشر شده. یعنی من بعد از نصب با زبان فارسی و انتخاب زبان فارسی بعنوان پیشفرض و غیر فعال کردن دو زبان دیگه همه محتوا رو در سایت می توانم داشته باشم؟؟؟!!!

بابا تو رو خدا یکبار به بالاسر عکست نگاه بکن نوشته "عضو حرفه ای جومینا" . اگه این رو ننوشته بود من هرگز اینچنین صحبت نمی کردم.

خواهشن اگر در مطلبی تجربه ندارید مردم رو به گمراهی نفرستید.

موفق باشید 

یا حق

لینک به ارسال
وقتی که پکیج زبان فارسی رو نصب می کنم رفتم دیدم که در قسمت زبان جوم شاپینگ هم ، زبان فارسی اضافه شده، در صورتی که قبل از نصب در این قسمت زبان فارسی نبود.

در محصولات هم 3 تا تب فارسی و عربی و انگلیسی هستش که مطلب در هر سه زبان یکی هستش. احتمالا روی all هستش که در هر سه زبان یک مطلب رو نشون میده.

در قسمت Categories هم دیدم که هر 3 زبان وجود داشت.

اما باید بگم که بعد از کلی تلاش راهی که ظاهرا جواب داده و خدا کنه که درست باشه و دیگه اذیت نکنه رو بهتون بگم

با ومپ و زمپ هر دو تست زدم چندین راه رو رفتم نشد.

حدود 70 مگ فایلها رو ریختم رو هاست و از اونجا این کار رو انجام دادم. اول نصب کردم. بعد پکیج فارسی رو نصب کردم. بعد زبان سایت رو روی فارسی قرار دادم ولی باز انگلیسی نمایش داد. رفتم تو پلاگین ها و هر دو پلاگین زبان رو غیر فعال کردم تا بصورت فارسی و درست اومد بالا. ولی همچنان cssهای منو ایراد داشت.

ولی بالاخره اومد بالا. خدا کنه که کش و این حرفا نباشه و اوکی بشه.

پکیج زبان عربی رو هم پاک کردم. با غیر فعال کردن پلاگین های زبان هم لینک های ar  و en هم دیگه نمایش داده نشد.

فعلا که راه افتاد.

با تشکر

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...