رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

درود خدمت همه عزیزان جومینایی

نمیدونم این آموزش قبلا گذاشته شده یا نه ولی اگه گذاشته ممنون میشم لینکشو در زیر همین تاپیک بگذارید چون من سرچ کردم چیزی نبود.

شاید برای خیلی از شما دوستان این اتفاق افتاده باشد که یک پکیج رو به هیچ وجه نتونید به صورت اتوماتیک در لوکال و یا هاست نصب کنید که معمولا در جوملا 3 اتفاق می افتد.

این مشکل به تازگی برای من پیش آمد که دلیلش بالا بودن نسخه php پکیج جوملا و پایین بودن php زمپ من بود که البته من ابتدا زمپ رو ارتقا دادم ولی در قسمت نصب دیتابیس ثابت می ماند و حرکتی نمی کرد و یا حتی از ومپ سرور هم با نسخه php بالا استفاده کردم ولی اون هم جوابگو نبود تا این که در یکی از مقالات انگلیسی زبان روش حل رو پیدا کردم.

این روش ، روشی قطعی و یا کامل نیست این کار یه جورایی دور زدن به حساب میاد.

ابتدا نسخه ای از یکی از شبیه ساز ها رو نصب کنید که نسخه php اون با پکیج سازگاری داشته باشه.در پکیج های جدید معمولا نسخه php باید بالای 5.3.10 باشد.

1- به محل نصب جوملا رفته و در آدرس زیر فایل joomla.sql را پیدا کنید:

installation/sql/mysql/joomla.sql

2- این فایل رو با یکی از ویرایشگر ها باز کنید و اطلاعات اون رو کپی و یک فایل جدید فرضا با نام test.sql بسازید و اطلاعات رو در اون جایگزین کنید.

3- در فایل test.sql هرجا عبارت __# (دقت کنید که دوتا زیر خط هست نه یکی) را می بینید، به جای آن پیشوند جدول دلخواه خود را با یک زیر خط با آن جایگزین کنید. فرض می کنیم که پیشوند دلخواه ما joom است پس باید هرجا عبارت __# بود، با عبارت _joom (انتهایش یک زیر خط است) جایگزین کنیم. مثلا کد زیر

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `#__assets` ( 

با کد زیر جایگزین کنید:

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `joom_assets` ( 

4- خب حالا موقع ساخت یک دیتابیس جدید می باشد ( اسم اون رو به فرض مثال joomla بگذارید)

5- حالا باید test.sql را در دیتابیسی که ساختیم ایمپورت کنیم. (در phpMyAdmin وارد دیتابیسی که ساختیم می شویم و به سربرگ Import رفته و در آنجا فایل test.sql را انتخاب کرده و بر روی دکمه Go کلیک کنید)

6- باید فایل تنظیمات php رو ایجاد کنیم، برای ایجاد فایل تنظیمات php ابتدا باید به محلی که جوملا را می خواهید در آنجا نصب کنید رفته و فایل configuration.php-dist را در پوشه installation (آدرس زیر) پیدا کنید.

installation/configuration.php-dist

فایل مذکور را در محل روت جوملا (یک پوشه قبل از محلی که اکنون قرار دارد) کپی کنید و عبارت dist- را از پایان آن حذف کنید. سپس آن را با یک ویرایشگر کدها باز کنید و تغییراتی که خودمتتون عرض میکنم رو اعمال کنید:

تغییرات لازم:
در فایل تنظیمات عبارت های زیر تعیین کننده پارامترهای ارتباطی با پایگاه داده هستند.

public $host = 'localhost';                    // This is normally set to localhost
    public $user = '';                            // DB username
    public $password = '';                        // DB password
    public $db = '';                            // DB database name
    public $dbprefix = 'jos_';

در مقابل user$ نام کاربری دیتابیس خود را وارد کنید (در لوکال هاست معمولا root است)
در مقابل password$ گذرواژه دیتابیس خود را وارد کنید.
در مقابل db$ نام دیتابیسی که در گام چهارم ساختیم را وارد می کنیم (ما در این آموزش نام دیتابیس را joomla گذاشتیم)
در مقابل dbprefix$ باید پیشوند مورد نظر خود را که برای جدول ها انتخاب کردیم را وارد کنیم (ما در این آموزش پیشوند جداول را joom گذاشتیم)

حالا پوشه نصاب (installation) رو از روت حذف کنید.

الان باید سایت به خوبی بالا بیاد.

اما یک مورد دیگر مانده چون ما الان هیچ کاربری نداریم.

پس باید بصورت دستی یک کاربر را بعنوان ادمین بسازیم.

7- افزودن کاربر ادمین در دیتابیس

با استفاده از phpMyAdmin به دیتابیس جوملا بروید و بر روی جدول users کلیک کنید (نام جدول با پیشوند نشان داده می شود مثلا jom3_users)

بر روی برگه (تب) SQL کلیک کنید و کد SQL زیر را در آن وارد نمایید و دکمه Go را بفشارید.

توجه: در کد زیر بجای *** پیشوند جدول را بگذارید مثلا users_*** باید با joom_users جایگزین گردد.

INSERT INTO
`***_users`
(`id`, `name`, `username`, `email`, `password`, `block`, `sendEmail`, `registerDate`, `lastvisitDate`, `activation`, `params`, `lastResetTime`, `resetCount`)
VALUES
 ('1', 'admin', 'admin', 'webstudent@yoursite.ir', '21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3', '0', '0', '0000-00-00 00:00:00', '0000-00-00 00:00:00', '', '', '0000-00-00 00:00:00', '0');

همچنین کد زیر را نیز مانند پیش وارد کنید تا به کاربری که ساخته ایم، دسترسی ادمین بدهیم.

در کد زیر بجای *** پیشوند جدول را بگذارید مثلا user_usergroup_map_*** باید با joom_user_usergroup_map جایگزین گردد.

INSERT INTO `***_user_usergroup_map` (`user_id` ,`group_id`) VALUES ('1', '8');

با این روش یک کاربر ادمین با مشخصات زیر ساخته ایم
نام کاربری: admin
رمز: admin

امیدوارم با این آموزش توانسته باشم بهتون کمکی کرده باشم.

پیروز سرزنده باشید.

ویرایش شده توسط مهدی منتظری

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

من مراحلی که گفتید رو دنبال کردم...(روی لوکال)

این ایراد رو نشون میده :

Error displaying the error page: Application Instantiation Error

راه حل چیست؟

لینک به ارسال

اطلاعات دیتابیس رو توی فایل configuration.php اشتباه وارد کردید

راستش اطلاعات رو فکر میکنم درست وارد کردم...

در اون مرحله ایمپورت، وقتی که دیتابیس رو ایمپورت میکنم، جدول ها درون یک فایل در اون دیتابیس قرار میگیرند

(در تصویر)

این مشکل ایجاد نمیکنه؟

post-40715-0-33240800-1435274797_thumb.p

لینک به ارسال

راستش اطلاعات رو فکر میکنم درست وارد کردم...

در اون مرحله ایمپورت، وقتی که دیتابیس رو ایمپورت میکنم، جدول ها درون یک فایل در اون دیتابیس قرار میگیرند

(در تصویر)

این مشکل ایجاد نمیکنه؟

آقا حل شد ممنونم...

من پیشوند جداول رو پنج حرفی با __ میزدم!! که باعث میشد بره توی فایل درون دیتابیس!

اشتباه فاحشی بود... :D

ممنون از آقای قاسمی عزیز

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...