رفتن به مطلب
a.z.n

شروع کار طراحی وب سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام

من تازه طراحی وب سایت رو شروع کردم و خیلی علاقه دارم تو این زمینه حرفه ای بشم و تو این زمینه کار کنم.اما دقیقا نمی دونم باید از کجا شروع کنم :(

کلاس آموزش html و css رفتم

ازبین cms ها جوملا رو انتخاب کردم و از آموزش های اینترنتی کم و بیش چیز هایی یاد گرفتم تا حدی که یک قالب آماده دانلود و نصب کنم وبخش هایی از اونو به دلخواه تغییر بدم اما نمیتون ماژول یا کامپوننت و .. رو خودم بنویسم

از کدهای آماده ی جی کوئری هم استفاده میکنم اما خودم نمی تونم بنویسم

حالا چند تا سوال برام پیش اومده :unsure:

اول اینکه کسانی که با جوملا طراحی وب سایت می کنند اکثرا خودشون قالب طراحی می کنند یا نه از آماده هاش استفاده می کنند؟؟

به نظر شما الان بهتره رو چه چیزی بیشتر وقت بزارم برنامه نویسی جوملا ، یک از زبان های برنامه نویسی مانند asp یا php  یا چیزه دیگه؟؟

سوال آخرم اینکه چقدر طول میکشه تا شخصی با اطلاعات در حد من وارد بازار کار بشه؟؟؟ 

ببخشید پستم خیلی طولانی شد خیلی ممنون میشم کمکم کنید.آخه واقعا گیر کردم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بهتره شما اول برنامه نویسی PHP رو یاد بگیرید چون پیش زمینه جوملا هست

در ضمن زمان آموزش هم بستگی به خودتون داره

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام

اکثر طراحان وب جوملایی از قالب های آماده استفاده میکنند چون قالب های آماده هوشمند و برطرف کننده نیاز هستند و یا خودشون قالبی می نویسند اما نوشتن ماژول و کامپوننت کار هرکسی نیست وعلاوه بر تسلط بر زبان های html وcss و php باید بر کتابخانه جوملا jdox هم مسلط باشید

پیشنهاد من به شما یاد گیری زبان php می باشد و فکر میکنم سومین زبان کار آمد در زبان های برنامه نویسی می باشد.

همین الان هم می توانید با مسلط شدن بر جوملا وارد بازار کار شوید و با این همه افزونه و قالب موجود خیلی کم به مشکل بر میخورید.

موفق باشید

لینک به ارسال

خیلی ممنون از پاسخ هاتون

اگر ممکنه یک منبع آموزشی خوب (کتاب ،فیلم)  بهم معرفی کنید.

روی یک نمونه سایت کار میکنم ممکنه (بعد تکمیل شدن) آدرسشو  بدم و بررسی کنید!

آموزش نرم افزارdream weaver میتونه کمکم کنه؟؟

لینک به ارسال

یک کتاب داخل همین سایت هست که خیلی آموزشش مفید می باشد به نظر من این کتاب پی دی اف را دانلود کن و مطالعه کن

لینک به ارسال

یک کتاب داخل همین سایت هست که خیلی آموزشش مفید می باشد به نظر من این کتاب پی دی اف را دانلود کن و مطالعه کن

ممنون مطالعه کردم بله آموزشش خیلی خوبه

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

باید بگم خدمت شما که پی اچ پی پیشنیاز جوملا نیست

شما باید ببینید چی میخواین

میخوای طراحی سایت انجام بدی؟؟؟

میخوای برنامه نویس بشی و افزونه نویسی کنی؟؟؟

میخوای چیکار کنی شما ٫ اگه میخوای طراح سایت بشی بصورت خیلی عالی هم از آخر در بیای یعنی مثل مثلا یوتم تو قالبات از افزونه های اختصاصی خودت بهره ببری

اول از همه اچ تی ام ال و سی اس اس خودتو قوی کن

در کنارش به جوملا هم مسلط بشو

اگه میتونی یه هاست و دامین بگیر و واسه خودت روش قالب آماده نصب کن و هم با مدیریتش بصورت عالی کار کن و همه چیزشو مسلط بشو

هم در ظاهرش دست ببر که با استفاده از سی اس اس بیشتر بکار میره

کل ظاهر سایت رو کلا عوض کن که میشه گفتن فقط بخش سی اس اس اون رو دست میزنی

بعد با ساختار جوملا آشنا بشو

و وقتی دیگه تونستی خودت یا اینکه یه قالب بیست از صفر بسازی یا یه قالب آماده رو طوری تغییر بدی که کمتر کسی بفهمه این کدوم قالب از کدوم شرکته میشه گفت تا حدودی خوب پیش رفتی

و بعدش در کنار پیشرفتت در طراحی قالب برو سمت پی اچ پی یاد گرفتن و آشنا شدن با کتاب خانه های جوملا و افزونه نویسی

اگه هم میخوای کلا افزونه نویس بشی از الان برو سمت پی اچ پی یاد گرفتن و در کنار با جوملا و کتابخانه هاش آشنا بشو

نکته ( برای افزونه نویسی بصورتی که تکراری نباشی باید پی اچ پی رو عالی یاد بگیری که اینکار زمان بر هستش )

شرمنده اگه طولانی شد خواستم کامل توضیح بدم

حق یارتان

لینک به ارسال

وقتی دیگه تونستی خودت یا اینکه یه قالب بیست از صفر بسازی یا یه قالب آماده رو طوری تغییر بدی که کمتر کسی بفهمه این کدوم قالب از کدوم شرکته میشه گفت تا حدودی خوب پیش رفتی

خیلی ممنون از پاسخ کاملتون

طراحی وب سایت روبیشتر دوست دارم.

یکی ازسوال هام همین بود که اگراکثرا از قالب آماده استفاده کنند که قالب ها تکراری میشه که توجیه شدم

لینک به ارسال

میخوای چیکار کنی شما ٫ اگه میخوای طراح سایت بشی بصورت خیلی عالی هم از آخر در بیای یعنی مثل مثلا یوتم تو قالبات از افزونه های اختصاصی خودت بهره ببری

اول از همه اچ تی ام ال و سی اس اس خودتو قوی کن

در کنارش به جوملا هم مسلط بشو

میشه درمورد یوتم هم توضیح بدی؟

لینک به ارسال

میشه درمورد یوتم هم توضیح بدی؟

یوتم نام یک برند طراحی قالبه و یک مثال بود

منظور دوستمون این بود که این شرکت علاوه بر طراحی اختصاصی قالب برای بسته ها برخی از ماژول ها و کامپوننت ها نیز اختصاصی توسط خود شرکت نوشته می شوند

لینک به ارسال

سلام مجدد

همونطور که جناب منتظری فرمودند یوتم شرکتی هستش که قالب های زیبا و چشم گیری اراپه میده و برنامه نویس هایی نیز داره که افزونه های خوبی رو اراپه دادن و در قالب هاشون اکثرا از افزونه های خودشون استفاده میکنن

حالا دلیل اینکه من میگم با قالب هاب شرکت های بزرگ کار کنید اینه که اون قالب ها هم شیک و شکیل هستند

هم از بروز ترین کد نویسی ها استفاده کردن

هم ریسپانسیو خوبی دارن

البته فقط یوتم نیست و شرکت های بزرگ باز هم هستند مانند راکت تم

حالا که شما طراحی رو بیشتر دوست دارین شروع کنید به کار روی قالب ها و آشنایی کاملا تخصصی با جوملا و فعلا خودتونو درگیر پی اچ پی نکنید

حق یارتان

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...