رفتن به مطلب
alikarimi8

درخواست آموزش ساخت منوي آبشاري

پست های پیشنهاد شده

با سلام چند وقت پيش سايت جمينا يك آموزش كامل براي ايجاد منو هاي آبشاري گذاشته بود كه متاسفانه فقط برا اعضا بود!!!بنده هر چه تلاش كردم كه عضو بشم متاسفانه تا اين لحظه موفق نشدم حال از مديران انجمن تقاضا دارم كه حداقل در صورت امكان آن آموزش را در انجمن قرار دهيد.

بنده خودم خيلي دنبال منوي آبشاري هستم ولي متاسفانه هنوز متوجه نشدم كه بالا خره بايد با كامپوننت اين كار رو كرد يا با زيرمنو هاي خود جوملا؟؟؟!!!

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز

ظاهرا جستوجو رو یادت رفت آموزش های زیادی در این را بطه هست.

پست زیر رو ببینید اگه قانع نشدی دربس درخدمتیم.

لینک

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

ظاهرا جستوجو رو یادت رفت آموزش های زیادی در این را بطه هست.

پست زیر رو ببینید اگه قانع نشدی دربس درخدمتیم.

لینک

بله دوست عزيز بنده جستجو كرده بودم..لذا آن آموزش را فقط در جومينا ديدم...كه متاسفانه چون عضو نيستيم از بهره گيري از آن محروميم.!

از دوستان عزيز تقاضا دارم در صورت امكان اگر راهي هست اين آموزش را قرار دهيد تا ما هم بهره ببريم.با تشكر

لینک به ارسال

اگر قالب شما این امکان را داشته باشد

فرض می کنیم دو منو داری که هر کدام دو زیر منو دارد

منوی 1 -- زیر منوی 1-1

-- زیر منوی 2-1

در نوار ابزار بالا به قسمت منوها ( یا مدیریت منو ) بروید و روی mainmenu کلیک کنید . mainmenu ( منوی اصلی ) یک مجموعه منو است که می تواند شامل تعدادی منو و زیر منو باشد . ) با کلیک کردن بر روی آن منوهای موجود در آن نمایش داده می شود می توانید همینجا با کلیک کردن بر روی منوی جدید یک منو ایجاد کنید . وقتی روی جدید کلیک می کنید یک صفحه باز می شود . در صفحه باز شده روی قسمت فاصله انداز کلیک کنید و در صفحه باز شده در قسمت عنوان ( منوی1 ) را وارد کنید . و آن را ذخیره کنید .

حال می خواهیم زیر منو ایجاد کنیم دو باره روی جدید کلیک کنید و این بار در صفحه باز شده روی مطالب کلیک کنید و گزینه نمایش یک مطلب خاص را انتخاب کنید در صفحه باز شده در قسمت عنوان ( زیر منوی 1-1 ) را وارد کنید و در قسمت آیتم اصلی ( منوی 1 ) را انتخاب می کنید با اینکار آن را زیر منوی (منوی 1 ) کرده اید در سمت چپ در قسمت انتخاب مطلب . یک مطلب انتخاب کنید تا به آن لینک شود و بازدید کننده با کلیک کردن بر روی زیر منوی شما مطلب مورد نظر را ببیند . و آن را ذخیره کنید .

همین کار را برای زیر منوی (2-1) تکرار کنید .

حال در نوار ابزار بالا در قسمت افزونه ها روی مدیریت ماژول کلیک کنید سپس روی جدید کلیک کنید . در صفحه باز شده روی منو کلیک کنید در صفحه باز شده در قسمت عنوان یک نام برای ماژول خود انتخاب کنید مثلاً ( منوی اصلی بالا ) نمایش عنوان را روی خیر قرار دهید و فعال شده را روی بلی قرار دهید .

در قسمت سمت چپ در قسمت نام منو آن را روی mainmenu قرار دهید

در سمت راست یک گزینه وجود دارد به نام موقعیت منو که باید با توجه به قالبتان آن را به درستی انتخاب کنید . این قسمت برای نمایش ماژول ( در اینجا ماژول منو ) در یک موقعیت قالب به کار می رود که در قالب های ساخته شده با نرم افزار آرتیستیر معمولاً user3 است .

در قالب های دیگر باید به قسمت موقعیت های قالب خود مراجعه کنید و موقعیت درست را انتخاب کنید .

پس در اینجا ما موقعیت را روی user3 قرار می دهیم و آن را ذخیره می کنیم

به قسمت نمایش سایت می رویم اگر قالب ما امکان نشان دادن زیر منو را داشته باشد اکنون کار تمام است و با قرار گرفتن و یا کلیک کردن موس بر روی منوی 1 زیر منوها نمایش داده خواهد شد .

اگر قالب ما این امکان را نداشته باشد باید از کامپوننت ها استفاده کنیم . مثلاً کامپوننت swmenu . آن را نصب می کنیم در نوار ابزار بالا در قسمت کامپوننت ها آن را پیدا می کنیم و وارد می شویم .

سپس در تنظیمات کامپوننت swmenu آن را در موقعیت User3 قرار دادم .

در این کامپوننت تنظیمات مختلفی برای طول و عرض زیر منو و همچنین زیر منو و متن و همچنین چینش متن و جهت باز شدن منو ها و فاصله ها و کلی تنظیمات دیگر وجود دارد که با کم و زیاد کردن آن می توانید به مورد دلخواه خود برسید .

موفق باشید

لینک به ارسال

فکر کنم منظور دوستمون این بود که در صورتی که قالب دارای این امکان نباشد چیکار باید کرد؟

آقای تهرانی

والا من همچین چیزی ندیدم تو تاپیک که نوشته باشند که اگر قالب این امکان را هم نداشته باشد!:shy:

با تشکر

لینک به ارسال

آقا من خیلی گیر این منوها بودم مخصوصا از نوع درختی:D

شما اگه از کامپوننت swmenu pro استفاده کنی همه چی حله , دارای چندین نوع منو هست

لینک به ارسال

يك نكته براي بيشتر منوسازها وجود دارد و آن هم ناسازگاري با اينترنت اكسپلورر 6 ميباشد و بهترين گزينه همان swmenu ميباشدكه با مرورگرهاي مختلف سازگار است.

لینک به ارسال

سلام

اگه ممکنه روش استفاده از کامپوننت swmenu رو آموزش بدبد.

من ماپول این کامپوننت هم ایجاد کردم اما بازم نمی تونم منوهای آبشاری رو در قالبی که با آرتیسایر طراحی کردم ببینم.

لطفا راهنمایی کنید.

لینک به ارسال

سلام

کار با swmenu سخت نیست و نیاز به آموزش نداره چون همه چیز مشخصه!

دوست عزیز شما دموی آنلاین از سایتتون قرار بدید تا بررسی بشه

موفق باشید.

لینک به ارسال

سلام

اگه ممکنه روش استفاده از کامپوننت swmenu رو آموزش بدبد.

من ماپول این کامپوننت هم ایجاد کردم اما بازم نمی تونم منوهای آبشاری رو در قالبی که با آرتیسایر طراحی کردم ببینم.

لطفا راهنمایی کنید.

پست های این قسمت را ببینید :

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...