رفتن به مطلب
vahid300

نحوه پیکربندی سرور برای نصب جوملا

پست های پیشنهاد شده

سلام

قرار است سایت یک دانشگاه را من طراحی کنم دانشگاه خودش سرور اختصاصی دارد برای همین مسئولین دانشگاه سرور را در اختیار من قرار دادند تا سایت را پس از طراحی بر روی سرور نصب کنم ولی بر روی سرور هیچ نرم افزاری موجود نیست من برای نصب جوملا بر روی سرور باید چه سیستم عامل و نرم افزار هایی را نصب کنم؟

به سرور دسترسی فیزیکی دارم!

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ســــــــــــــــــــــلام

دوستان بهتر میدونن آما من فکر کنم نمیشه روی سروری که توی دانشگاهتون وجود داره این کار رو انجام داد اگر هم امکانش وجود داشته باشه سرعت میاد پایین ما همینطوری که اطلاعاتمون توی سرور های آمریکا و با اون سرعت عجیب وجود داره سایتمون جون میکنه تا لود بشه چه برسه که بخوایم مطالبمون رو روی سرور دانشگاه نصب کنیم.

بنظر من شما ی کار بهتری رو میتونید انجام بدید:

شما یک سایت بر روی یه هاست طراحی کن و اون رو تحویل بده( بنظرم بهتر اینه که سیستم دانشجویی رو مانند یک لینک در اون سایتی که روی هاست واقعی طراحی میکنی قرار بدی چون برای دانشگاه بیشتر همین سیستم دانشجویی مهم باشه نه اینکه سایت کجا آپ بشه)

*تذکر: بازم میگم من زیاد اطلاع در این زمینه ندارم.

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز من هاستینگ کارم ولی سابقه زیادی ندارم

به نظر من شما بهتره رو سرور دانشگاه نصب نکنی

اگر دنبال دردسر نیستی رو سرور دانشگاه نصب نکن

سرور های دانشگاه به خاطر اینترنت ایران از 24 ساعت 20 ساعت به زور کار می کنه که این باعث میشه سرور قطع بشه و سایت بالا نیاد و همین امر باعث کاهش اعتبار کار شما میشه

من میگم از هاست ایرانی خیلی خیلی معتبر برای ادارات و دانشگاه ها استفاده کنید که اگر خواستی معرفی می کنم تو پیغام خصوصی تا تبلیغ نشه ( من خودم که تا یک هفته فعلا هاست ایرانی ندارم )

ارادتمند : امیر حاجیان :heart:

لینک به ارسال

سلام

بابت راهنماییتون خیلی ممنونم ولی مسئولین دانشگاه گفتند که سایت حتما باید بر روی سرور دانشگاه نصب بشه.

لینک به ارسال

دوست عزیز

برای نصب روی سرور باید شما آپاچی و اس کیو ال را نصب کنید و بعد اقدام به نصب جوملا کنید

موفق باشید

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

به گمانم سرور شما سیستم عامل هم ندارد

اگه اینطوره

CentOS که مخفف Community ENTerprise Operating System است به عنوان سیستم عامل سرور

نصب کنید که بسته به سیستم شما که از 32 یا 64 بیتی حمایت کنه یا نه نسخه های متفاوتش

رو می تونید انتخاب کنید

اونرو می تونید از اینجا دانلود کنید

http://www.softgozar.com/WebPage/SoftwareDescription.aspx?SoftwareId=900&Title=%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF%20%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%20%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%20%D8%B3%D9%86%D8%AA%20%D8%A7%D9%88%20%D8%A7%D8%B3

این سیستم عامل لینوکسی هست که طرفداران زیادی نسبت به ویندوز داره

و با جوملا هم سازگارتره

البته مزایای 32 و 64 بیتی رو هم پیگیری کنید

موفق باشید

:thankyou:

لینک به ارسال

سلام

قرار است سایت یک دانشگاه را من طراحی کنم دانشگاه خودش سرور اختصاصی دارد برای همین مسئولین دانشگاه سرور را در اختیار من قرار دادند تا سایت را پس از طراحی بر روی سرور نصب کنم ولی بر روی سرور هیچ نرم افزاری موجود نیست من برای نصب جوملا بر روی سرور باید چه سیستم عامل و نرم افزار هایی را نصب کنم؟

به سرور دسترسی فیزیکی دارم!

اطلاعات بیشتری بدید لطفا

سیستم عامل نصب هست ؟ کنترل پنل چطور ؟

لطفا جزئیات رو بفرمایید بهتر می تونم راهنماییتون کنم

لینک به ارسال

من پیشنهاد می کنم مشکل خود را در این سایت مطرح کنید

البته آدرس این سایت را با اجازه مدیران قرار می دهم تا مشکل دوستمون حل بشه

این فروم همه کاربراش هاستینگ کارن و حداقل نصفشون حرفه ای هستن

www.webhostingtalk.ir

مدیران پوزش

لینک به ارسال

سلام

بر روی سرور هیچ چیزی نصب نیست حتی سیستم عامل هم ندارد!

ممنون از همه دوستان که راهنمایی می کنند.

:thankyou:

لینک به ارسال

سلام

دوست عزیز همونطور که تو ارسال شماره 8 این تاپیک اعلام کردم ، اگر می خواهید به نتیجه مطلوبی برسید و کارتون راه بیافته ، مشکل خود را در انجمن وب هاستینگ تالک اعلام نمایید ، چون در این محل 90% هاستینگ کارهای ایران هستن که حداقل 50% این کاربران حرفه ای هستند تو زمینه هاستینگ

http://www.webhostingtalk.ir

لینک به ارسال

سلام

من هم فکر کنم اگه با مسئولای دانشگاهتون صحبت کنید و متقاعدشون کنید بهتره تا خودتون رو تو دردسر بندازید.

سرورهای اونور خیلی بهترن تا مال خود ایران.

ایران مگه اینترنت درستو حسابی داره که سرور درستو حسابی داشته باشه!!

لینک به ارسال

دوست عزیز قبلا هم خدمت شما عرض کردم ، من خودم هاستینگ کارم اما ادعایی هم در این زمینه ندارم

اما اگر حرف منو گوش می کنی متقاعدشون کن تا رو سرور دانشگاه نصب نکنی

سلام

من هم فکر کنم اگه با مسئولای دانشگاهتون صحبت کنید و متقاعدشون کنید بهتره تا خودتون رو تو دردسر بندازید.

سرورهای اونور خیلی بهترن تا مال خود ایران.

ایران مگه اینترنت درستو حسابی داره که سرور درستو حسابی داشته باشه!!

درسته سرور های اونور از سرورهای ایران بهتره اما نه برای سایت های دولتی و نظیر اینها

برای سایتهای دولیت ، ادارت ، نهاد ها و غیره بهتره از سرور های ایرانی استفاده کنی و همیشه خودت به صورت دستی بک آپ بگیری روی سیستم خودت جهت احتیاط

من اینها را تجربه کردم که میگم ، وگرنه انتخاب با خودته

لینک به ارسال

دوست عزیز

برای اینکه از اون سرور به عنوان وب سرور استفاده کنید بای نرمافزار های زیر را نصب نمایید

سیستم عامل : ویندوز سرور یا لینوکس

برنامه وب سرور : apach ( چون میخواید از جوملا استفاده کنید این گیزنه بهتره)

برنامه های وب سمت سرور : php یا asp بسته به نوع صفحات شما

دیتابیس : mysql

امنیت : فایروال هر کدوم رو که دوست دارید

دوست عزیز بعد از نصب حتما سیستم عامل و فایروال رو آپدیت کنید

جوملاتون رو نصب کنید

تا اینجای کار بسیار ساده است(قبلا توی انجمن در مورد نصب این برنامه ها روی ویندوز توضیح دادم)

مهمترین نکته بحث امنیت سرور شماست که پیشنهاد میکنم بعد از اتمام کارهاتون اگر خودتون توانایی برقراری امنیت سرور در حد مطلوب رو ندارید از کسی کمک بگیرید .

موفق باشید

لینک به ارسال

شما بهتره با مشورت با مدیران دانشگاه و مسوولین برای این کار یه متخصص در امور سرور استخدام کنید

مسلما شما وظایف اصلی یه مدیر سرور رو (MMT) هست نمی تونید انجام بدید و در میان راه به مشکل می خورید

لینک به ارسال

من هم با دوستان موافقم

شما دوراه بیشتر ندارید :

راه اول : رو سرور دانشگاه نصب نکنید و روی سرورهای ایرانی نصب کنید

راه دوم : به قول دوستمون از مسئولین بخواید تا یک متخصص سرور استخدام کنن تا سرور را جهت نصب جوملا آماده کنه

من راه حل اول را بهتر می دونم

لینک به ارسال

راه اول : رو سرور دانشگاه نصب نکنید و روی سرورهای ایرانی نصب کنید .

این راه عملا منقضضی شدست چونکه طبق مصوبه جدیده مسوولین هیچ نهاد سازمان و یا ارگان دولتی که چه بانک باشه چه مدرسه آمادگی و پیش دبستانی حق میزبانی گرفتن از روی سرور های خارجی رو نداره

پس شما باید به فکر یه متخصص در امور سرور باشید

لینک به ارسال

دوست عزیز

با اجازه منم یه راهکار ارائه میدم

میتونید سرور رو بدید تا توسط یه متخصص براتون آماده کنه و بعد از اینکه کارهای شما با وب سرور تموم شد یه کنترل نهایی و بعد از اون بازدید و کنترل نهایی سرور که میتونه بصورت از راه دور هم انجام بشه.

بیشتر بستگی داره که چقدر بخواید برای امنیت وب سرورتون هزینه کنید ( نرم افزار اورجینال - فایروال سخت افزاری - یو پی اس و .... )

فکر کنم اینطوری هزینه کمتری برای دانشگاه داشته باشه

موفق باشید

لینک به ارسال

دوستان منظور از سرور دانشگاه یک کامپیوتری هست که یک سری کامپیوتر دیگه رو به هم شیر میکنه !

شما کافی است یک ویندوز 2003 سرور یا حتی ویندوز XP یا 7 نصب کنی، بعد آن را بصورت دامین در شبکه قرار بدی، یک WAMP نصب کنی و جوملا رو بر روی اون نصب کنی، بعد از همه کامپیوتر های دانشگاه با دادن IP سرور به جوملا دسترسی داری.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...