رفتن به مطلب
ghasemi_hossein

فراموش نام کاربری

پست های پیشنهاد شده

با سلام

شما مي بايست از طريق phpmyadmin يك يوزر ادمين جديد بسازيد و از طريق اون يوزر وارد بشويد

طريقه ساخت اين يوزر رو در اين تاپيك و البته در پست شماره 4 ، طبق گفته جناب صفرعلي ملاحظه بفرمائيد

موفق باشيد

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شما وارد دیتابیست شو و برو داخل جدول users
روی یوزری که می خوای پس وردش و عوض کنی کلیک کن و در در قسمت پسورد کد زیر و بزن

827ccb0eea8a706c4c34a16891f84e7b

و ذخیره کن.پسورد جدیدت 12345 خواهد بود

لینک به ارسال

با سلام مجدد

البته در قسمتي كه جناب صفرعلي گفتند كه "password=رمز عبور را وارد میکنیم"

شما مي بايست بجاي پسورد دلخواه خود مقدار زير را وارد كنيد

تا در ورود به مديريت جوملاي خود  رمز شما میشه 1234

كه بعد از ورود مي توانيد از طريق جوملا پسورد دلخواه خود را قرار دهيد

موفق باشيد

لینک به ارسال

البته در قسمتي كه جناب صفرعلي گفتند كه "password=رمز عبور را وارد میکنیم"

شما مي بايست بجاي پسورد دلخواه خود مقدار زير را وارد كنيد

تا در ورود به مديريت جوملاي خود  رمز شما میشه 1234

كه بعد از ورود مي توانيد از طريق جوملا پسورد دلخواه خود را قرار دهيد

با سلام

جناب سلیمانی عزیز ، اون روشی که برای انتخاب پسورد توضیح دادم ، نه تنها هیچ اشکالی نداره بلکه روش درست و اصولی و کاملا" امن ، برای تغییر پسورد همونی بود که تو اون پست توضیح دادم

اگر دقت کنید در ادامه هم گفتم که گزینه MD5 رو انتخاب کنید که پسورد بصورت هش ( HASH ) ذخیره بشه یعنی مثل همون کد طولانی که شما پیشنهاد کردید

اینطوری کاربر دیگه نیازی به تغییر رمز مجدد نداره و همون لحظه رمز دلخواه خودش رو وارد میکنه و نکته امنیتیش هم تو همین مورد هست

در حالیکه شما با این پیشنهاد مجبورش میکنید پس ازورود ، رمز رو دوباره تغییر بده چون 1234 رمز امنی به حساب نمیاد

برخی مواقع کاربر هم ممکنه دیگه رمز رو تغییر نده یا خیلی دیر به فکرش بیفته که باید رمز رو تغییر بده و تو این فاصله ممکنه حملات احتمالی رخ بده

یه نکته رو هم بهش اشاره کنم و اون اینکه ، بلا نسبت شما و دیگر دوستانی که با نیت خیر کمک میکنید ، این پیشنهاد دادن رمزهای طولانی به همراه نتیجه اصلیش منو یاد هکرها میندازه

همین روش یکی از ترفندهایی هست که هکرها ازش سوءاستفاده میکنند چون بدین ترتیب حداقل به رمز دسترسی دارند

ولی من تو اون تاپیک هیچ رمزی رو پیشنهاد ندادم و همه چیز رو به انتخاب خود کاربر واگذار کردم

حالا به نظرتون امنیت و راحتی تو کدوم روش بیشتره ؟

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام

جناب صفرعلي عزيز، طبق گفته خودتان من هم با نيت خير به دوستان تا اندازه توانم کمک مي کنم

در اين تاپيک همين سوال رو من پرسيده بودم. که جناب ميري اين تاپيک رو معرفي کردند و من از طريق تاپيک معرفي شده کارم انجام شد.

بعد ديدم که شما اين تاپيک رو معرفي کرديد که واقعا خوب و کامل بود. و به غير از اين آقا من به چند نفر ديگه اين صفحه رو براي حل مشکلشون لينک دادم.

اما راجعبه MD5 و hash هيچ اطلاعاتي ندارم. به همين دليل خود من هم قسمت پسورد رو از روش قبلي استفاده مي کردم. و به دوست عزيزمان هم پيشنهاد پسورد دادم.

وگرنه من جسارت نکردم که بگم روش شما اشکال داره.

اما اينم خدمتتان عرض کنم که من ه-ک ر نيستم اما واقعا ه-ک رها رو دوست دارم، البته ه-ک رهايي که به کسي آسيب نزنن.

يا حق

ویرایش شده توسط فرهاد سليماني

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...