رفتن به مطلب
topmihan

استفاده از css دلخواه در ماژول ها؟؟!!

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من چطور میتونم کد css مورد نظر رو در سایت بارگذاری کرده و در ماژول های دلخواه کلاس اونو بهش اضافه کنم؟؟؟

یه سوال دیگه ام دارم :

چطور میتونم فونت پیشفرض فارسی ( منو ، تیتر ها و ... ) رو در قالبی که از فریمورک گانتری بهره میبره تغییر بدم؟؟؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان

من چطور میتونم کد css مورد نظر رو در سایت بارگذاری کرده و در ماژول های دلخواه کلاس اونو بهش اضافه کنم؟؟؟

یه سوال دیگه ام دارم :

چطور میتونم فونت پیشفرض فارسی ( منو ، تیتر ها و ... ) رو در قالبی که از فریمورک گانتری بهره میبره تغییر بدم؟؟؟

برای سوال اول :

معمولا در قسمت advance  تنظیمات ماژول ها دو قسمت برای وارد کردن استایل عنولن و استایل ماژول هست. که شما اسم کلاس رو مثلا به این صورت mystyle_  منویسی و بعد بهش از طریق css  استایل میدی.

یه سرچ بزن روشش رو پیدا میکنی. ببین این کلاسی که میدی به کلاس ماژول اضافه میشه. یه اسم خاص بهده بعد تو سورس html سایت دنبالش بگرد. متوجه میشی که چکار باید بکنی. اگه نتونسی می گردم واست آموزشش رو پیدا میکنم.

برای فونت پیشفرض هم فک کنم این قالبی که می گی ماله rocket team هست. فکر کنم اگه یه فایل custom.css  بسازی میتونی css دلخواهت رو بدی. و فونت های خودت رو اضافه کنی. از طریق less  و منوی خود قالب هم میشه فکر کنم. ام اینطوری راحت تره

ویرایش شده توسط تیرداد

لینک به ارسال

برای سوال اول :

معمولا در قسمت advance  تنظیمات ماژول ها دو قسمت برای وارد کردن استایل عنولن و استایل ماژول هست. که شما اسم کلاس رو مثلا به این صورت mystyle_  منویسی و بعد بهش از طریق css  استایل میدی.

یه سرچ بزن روشش رو پیدا میکنی. ببین این کلاسی که میدی به کلاس ماژول اضافه میشه. یه اسم خاص بهده بعد تو سورس html سایت دنبالش بگرد. متوجه میشی که چکار باید بکنی. اگه نتونسی می گردم واست آموزشش رو پیدا میکنم.

برای فونت پیشفرض هم فک کنم این قالبی که می گی ماله rocket team هست. فکر کنم اگه یه فایل custom.css  بسازی میتونی css دلخواهت رو بدی. و فونت های خودت رو اضافه کنی. از طریق less  و منوی خود قالب هم میشه فکر کنم. ام اینطوری راحت تره

والا جواب سوال اول رو که اصلا نفهمیدم چی میگی شما

دوم رو هم یکم فهمیدم

یه جور توضیح بده متوجه بشم خب :D

لینک به ارسال

برای سوال اول :

دوست عزیز این روشی که توضیح دادی رو بنده هرچی روش مشابه داشت امتحان کردم،به ماژولم یه کلاس اختصاص دادم و بعد اون کلاس رو توی Template.css قالب و gantry core.css تعریف کردم ولی تغییری حاصل نشد.

لینک به ارسال

دوست عزیز این روشی که توضیح دادی رو بنده هرچی روش مشابه داشت امتحان کردم،به ماژولم یه کلاس اختصاص دادم و بعد اون کلاس رو توی Template.css قالب و gantry core.css تعریف کردم ولی تغییری حاصل نشد.

ببینید عینا نباید به اون کلاس استایل بدین.

دقت کنید. مثلا کلاس پیشفرض ماژول شما اینه

<div class"module"> Something here... </div>

وقتی که شما استایل blue_ میدین به این شکل در میاد

<div class"module_blue"> Something here... </div>

بعد که استایل دادین با firebug چک کنید

ویرایش شده توسط تیرداد

لینک به ارسال

در مورد سوال دوم

آخرین فایلی که لود میشه معمولا یکی فایلی هست به اسم custom.css که توی اکثر فریمورک ها کار میکنه. اگه نبود هم شما خودتون بسازیدش.

بعد از اینجا به بعد می تونید هر دستور یا هر استایل دلخواهی رو که دارین وارد کنین. از جمله load کردن فونت با دستور font face.

امیدوارم که توضیحاتم خوب باشه. دیگه ببخشین بچه ها . من خوب نمی تونم توضیح بدم عذر می خوام :unsure:

لینک به ارسال

ببینید عینا نباید به اون کلاس استایل بدین.

دقت کنید. مثلا کلاس پیشفرض ماژول شما اینه

<div class"module"> Something here... </div>

وقتی که شما استایل blue_ میدین به این شکل در میاد

بعد که استایل دادین با firebug چک کنید

با توجه به این روشی که شما فرمودین این استایلی که تعریف میشه ، به موقعیت ماژول اختصاص پیدا می کنه .. درسته ؟

اونوقت اگر بنده به طور مثال 4 تا ماژول توی یک موقعیت داشته باشم همشون همین استایل رو خواهند گرفت.

ویرایش شده توسط محمد صادقی

لینک به ارسال

با توجه به این روشی که شما فرمودین این استایلی که تعریف میشه ، به موقعیت ماژول اختصاص پیدا می کنه .. درسته ؟

اونوقت اگر بنده به طور مثال 4 تا ماژول توی یک موقعیت داشته باشم همشون همین استایل رو خواهند گرفت.

نه . هر کدام که شما در قسمت advance این استایل را به آن داده باشد

لینک به ارسال

متشکر ، یه سوال دیگه هم داشتم

الان تو همین کد بالا شما کلاس مورد نظر رو به div موجود تو فایل index.php قالب سایت اختصاص دادین ؟

لینک به ارسال

متشکر ، یه سوال دیگه هم داشتم

الان تو همین کد بالا شما کلاس مورد نظر رو به div موجود تو فایل index.php قالب سایت اختصاص دادین ؟

ببینید اون یک مثال فرضی بود . بسته به نوع قالب و نوع ماژول ممکن است متفاوت باشه. شما استایل رو وارد کنید خودش به جایی که باید استایل رو به جای درست اضافه میکنه. شما بعد با firebug  پیدا کن ببین نام class  ماژول به چه شکی شده.

لینک به ارسال

کاری که بنده انجام دادم به 
به ماژولم کلاس _mydesign اختصاص دادم و بعد اون کلاس رو توی Template.css قالب و gantry core.css بدین شکل تعریف کردم.[/size]

madule_right#
{;Border:1px solid #c7c7c7}

این استایلیه که خود قالب برای ماژول ها تعریف کرده
بنده هم کلاسم رو اینطوری تعریف کردم:

madule_right_mydesign#
{;Background color:#Blue}

حالا مشکل از کجاست ؟

ویرایش شده توسط محمد صادقی

لینک به ارسال

کاری که بنده انجام دادم به 

به ماژولم کلاس _mydesign اختصاص دادم و بعد اون کلاس رو توی Template.css قالب و gantry core.css بدین شکل تعریف کردم.[/size]

madule_right#
{;Border:1px solid #c7c7c7}

این استایلیه که خود قالب برای ماژول ها تعریف کرده

بنده هم کلاسم رو اینطوری تعریف کردم:

madule_right_mydesign#
{;Background color:#Blue}

حالا مشکل از کجاست ؟

این کدی هست که دقیقا توی سایت نوشتید ؟ یا اینجا تایپ کردین ؟

چون این کد ایراد داره. background-color به این صورت درسته

اگه آنلان هست بدین چک کنم.

لینک به ارسال

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...