رفتن به مطلب
samiraaaa

حذف رکوردهای ثبت شده در rsform بعد از زمان مشخص

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستای خوبم

اول از همه تشکر می کنم بخاطر همه ی کمک هاتون

می خواستم ببینم کدی رو میشه توی فرم ساز آر اس فرم اضافه کرد که  رکوردهای ثبت شده توی فرم رو بعد از یه تاریخ مشخصی از دیتابیس حذف کنه؟!

مثلا داده هایی که 10 روز یا بیشتر از تاریخ ثبتشون گذشته اتوماتیک از دیتابیس حذف بشن!

ویرایش شده توسط samiraaaa

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود بر شما

باید با cron job کار کنید.دستور mysql بنویسید و تنظیمش کنید.

mysql و php مسلط هستید؟

سلام؛

با rsform میخوام این کارو انجام بدم

مسلط که نیستم اما یه چیزهایی بلدم

توی rsform یه جایی داره واسه دستورات جاوا و sql و...

از اونجا میشه کاری کرد؟

لینک به ارسال

درود بر شما

شدن یا نشدنش رو امتحان نکردم ببینیم از اونجا میشه به دیتابیس وصل شد یا نه

اما اگر از آنجا هم بشه باید هر بار فرم پر و ارسال بشه اون دستور کار می کند. شاید روزی 100 بار کد اجرا شود

شاید اگر تا 20 روز فرم ارسال نشود قائدتن کد مورد نظر اجرا نمی شود.

امیدوارم متوجه شده باشید

لینک به ارسال

درود بر شما

شدن یا نشدنش رو امتحان نکردم ببینیم از اونجا میشه به دیتابیس وصل شد یا نه

اما اگر از آنجا هم بشه باید هر بار فرم پر و ارسال بشه اون دستور کار می کند. شاید روزی 100 بار کد اجرا شود

شاید اگر تا 20 روز فرم ارسال نشود قائدتن کد مورد نظر اجرا نمی شود.

امیدوارم متوجه شده باشید

ببینید؛ من میخواهم مثلا امروز یه نفر فرم رو تکمیل کرده و ارسال کرده، اطلاعاتی که از شخص دریافت کرده ام تا 20 روز وجود داشته باشه و مثلا بعد از 20 روز که از زمان ارسال اطلاعات گذشت، اطلاعات ارسالی منقضی بشه!

مثلا یه فرم ثبت سفارش رو تصور کنید، کاربری اومده امروز این فرم رو تکمیل کرده

حالا میخوام تا 20 روز، اطلاعاتش توی ادمین وجود داشته باشه و روز 21 ام اطلاعاتی که این کاربر از طریق تکمیل فرم ارسال کرده، از بخش مدیریت جوملا (یا همون دیتابیس) حذف بشه! یعنی روز 21 ام دیگه چنین رکوردی وجود نداشته باشه!

اطلاعات ارسالی کاربران؛ تاریخ انقضا داشته باشه!

لینک به ارسال

با سلام

با اطلاعات بنده دو راهکار بیشتر ندارید

دستی  حذف کنید .

توست کد نویسی و cronjab // میتونید تعریف کنید که cronjab هر روز یک بار اجرا بشه و باقی ماجرا --- حتما باید با sql و php درحداقل در حد متوسط اشنا باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

با اطلاعات بنده دو راه-ک ار بیشتر ندارید

دستی  حذف کنید .

توست کد نویسی و cronjab // میتونید تعریف کنید که cronjab هر روز یک بار اجرا بشه و باقی ماجرا --- حتما باید با sql و php درحداقل در حد متوسط اشنا باشید

یا حق

چطوری تعریف کنم که هروز چک کنه؟؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

لینک به ارسال

این بحث رو دنبال کنید
How can I use cron job in joomla?
http://en.wikipedia.org/wiki/Cron#crontab_syntax
می تونید به جای این کار از یکی از فانکشنهای پر کاربرد استفاده کنید و فانکشن مد نظرتون رو از طریق اون صدا کنید . به عنوان مثال هر دفعه که سایتتون بالا میاد اون اجرا بشه. شاید اینطوری ساده تر باشد

لینک به ارسال

مرسی ولی خیلی متوجه نشدم! تازه گیج تر شدم! من واسه ار اس فرم میخوام ها!!! این بحث ظاهرا مربوط میشه مستقیم با دیتابیس! علاوه بر اون، من اطلاعاتم در سطح خیلی بالا نیست!

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

مرسی ولی خیلی متوجه نشدم! تازه گیج تر شدم! من واسه ار اس فرم میخوام ها!!! این بحث ظاهرا مربوط میشه مستقیم با دیتابیس! علاوه بر اون، من اطلاعاتم در سطح خیلی بالا نیست!

درود

ببینید آموزش این کاری که شما می خواین انجام بدین فکر نکنم به صورت کامل در مورد  rs form وجود باشه. کاره خیلی سختی نیست. البته اگه نخواید قواعد mvc رو رعایت کنید و یا corn job  بنویسید. یه تیکه کد php به همراه یک کوئری mysql که یک سری از ردیف ها رو با توجه به تاریخ حذف کنه،  رو باید به جایی از سایتتون که خیلی زیاد استفاده میشه مثل صفحه اول سایتتون اضافه کنید. البته این کار واقعا اصولی نیست. اما کار شما رو راه میندازه.  در مورد ارتباط با دیتا بانک در جوملا سرچ کنید. پیدا می کنید یه چیزایی . میتونید از کلاس های جوملا هم استفاده کنید میتونید هم خودتون مستقیما کانکشن بزنید. که گزینه اول پیشنهاد بنده است.

ویرایش شده توسط تیرداد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...