رفتن به مطلب
i.from_iran

قرار دادن کامپوننت برای فارسی کردن مبتدیان

پست های پیشنهاد شده

سلام عرض میکنم به همگی

اساتید میشه چند کامپوننت و .. قرار بدن که افراد تازه کار برای تمرین اون هارو فارسی سازی کنند و سپس مشکلاتشون را بگید؟ و بگین به صورت حرفه ای بخوایم فارسی کنیم چه فایل php و css را باید فارسی هم کرد ؟

با تشکر فراوان :heart:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز در فارسی سازی کامپوننت ها بر خلاف قالب ها فقط ترجمه فارسی فایل زبان بیشتر اوقات کفایت می کند. و دیگر نیاز به تغییرات اساسی در بخش css , php نیست البته شما نیاز دارید که فایل زبان فارسی رو در بخش xml فایل معرفی نمایید تا هنگام نصب فایل زبان فارسی نیز نصب شود همچنین در برخی از اوقات نیاز است که در بخش معرفی زبان فایل را در فایل index و یا دیگر فایل که فایل زبان را بخواند معرفی باید نمود که با توجه به ساختار کامپوننت ها این امر مختلف و در اکثر مواقع نیز نیاز نیست .

اما در مورد css , php باید بگم در بیشتر مواقع نیاز نیست زیرا که اکثر کامپوننت ها با توجه به زبان قالب راست چین می شوند البته در بعضی از کامپوننت ها نیاز است که برای راست چین کردن آن فایل های css رو هم تغییر داد البته اونم بیشتر باید lleft رو اگر به right تغییر بدید این موضوع حل میشه

لینک به ارسال

دوست عزیز

شما بهتر است که بک افزونه مورد نیاز خودتان را شروع کنید به فارسی سازی و در هرکجا که به مشکل خوردید سوال بپرسید

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

کامپوننت خوبی برای طراحی انتخاب کردید ...

مشلات که در نگاه اول دیده میشن :

-

component\languages\site\fa-IR.com_admirorgallery.ini' وجود ندارد

-زبان فارسی برای مدیریت بالا نمیاد .

* فایل ها رو در آپلود سنتر آپلود کنید .

یا حق

لینک به ارسال

سلام

آقای شمسی تو پوشه component\languages\site فایل fa-IR.com_admirorgallery.ini اضافه کردم. و در پوشه component\languages\admin فقط fa-IR.com_admirorgallery.ini را فارسی کردم.

در xml اینارو قرار دادم اما ارور میده فکر میکنم مشکل از xml هست

en-GB.com_admirorgallery.ini
fa-IR.com_admirorgallery.ini

لینک به ارسال

دوست عزیز

شما فایل فارسی رو با همون نام اصلی قرار بده

موفق باشید

منظورتونو نفهمیدم ، نام کامپوننت رو تغییر ندادم اما مجدد فایل رو میتونید از اینجا بگیرید ( تو این یک فایل دیگه اضافه کردم )

http://dl.joomina.ir/file.php?file=5e9c4b23e3e49938940a9216e8dccfe7

لینک به ارسال

دوست عزیز

منظورم این بود که شما نام فایل زبان رو تغییر ندید و محتویات اون رو ترجمه کنید.

یعنی نیازی نیست که هم فایل زبان انگلیسی و هم فارسی همزمان موجود باشند. و یا حتما نام فایل فارسی با fa شروع شود

موفق باشید

لینک به ارسال

آهان متوجه شدم

خب یه چیزی : اگر وقتش رو پیدا کردینا فایلی که گذاشتمو ببینید چون تو 2 قسمت فایل فارسی گذاشتم بم بگید کجاها لازم بود ، میخوام اینطوری هم یاد بگیرم برا اگاهی لازم میشه

تو xml هم کدشو بگین اضافه کنم

لینک به ارسال

دوست عزیز

توی این افزونه یه فایل زبان برای بخش سایت و کاربری داره و یه فایل زبان برای بخش مدیریت که هر کدوم توی پوشه خودش قرار گرفته

توی پوشه ادمین دوتا فایل زبان وجود دارد که یکی برای منوهاست که باید اونو هم فارسی کنید و دیگیری برای آپشن ها که فارسی کردید

اما فایل xml شما توی این فایل میتونید نام مترجم رو اضافه کنید که موقع نصب نوشته بشه و یا اینکه اگر کامپونت هست اسم منویی که ساخته میشه رو میتونید تغییر بدید و فارسی کنید و ورژن برنامه و نام نویسنده برنامه همچنین اگر فایل خاصی رو به افزونه اضافه کردید باید توی لیست فایلهای افزونه قرار بدید تا موقع نصب اون فایل هم آپلود بشه

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...