رفتن به مطلب
saeedsaeed123

یک سوال خواص در مورد سئو

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت اساتید گرامی ....

لطف کنید بنده رو راهنمایی کنید که چه راهی رو انتخاب کنم یا اگه راهکار جدیدی دارید ارائه بدید...

------------------------------------------------------------------------

کاری که من میخوام انجام بدم اینه :
1- من یک سری دامین میخوام بخرم فرضآ با نامهای  www.a.ir   و   www.a.com   و   www.a.org   و   www.a.net     و...

این تعداد به این خاطر هست که کسی در دنیا با اسم مشابه نتونه دامین ثبت کنه که خودتون واردید ... (تمام این دومین ها فقط مربوط به یک سایت هست)

2- سایت من باید در دو مرحله راه اندازی بشه ...

الف - به صورت محدود و برای اشخاص خواص (فقط اشخاصی که در ایران هستند و Ip ایران را دارند و من هم بهشون یوزر و پسورد دادم)
در این مرحله امنیت سایت باید بالا باشه و در بدو ورود به سایت ، باید از بازدید کننده یوزر و پسورد بخواد و نگذاره بدون یوزر و پس از سایت بازدید بشه . همچنین Ip تمام کشور ها به غیر از ایران بلاک خواهند شد. :D

ب- به صورت عمومی ، بازدید برای عموم و برای کل دنیا (تمام IP ها و بدون یوزر و پس)

توضیح این که:
در حالت (الف) سئو اصلاً مهم نیست و اصلاً نمیخوام بازدید سایتم بالا باشه بلکه بر عکس ...
در حالت (ب) دقیقاً شرایط سئو برعکسه حالت الفه و میخوام بالاترین بازدید رو داشته باشه (بالاترین سئو ممکن برای اون سایت)

ممکنه کل سایت در مرحله (ب) تغییر کنه . قالب و عکس ها و برخی مطالب و ...
ممکن هم هست این اتفاق نیفته . یعنی قالب و مطالب اکثراً همون باشند و فقط مطالب جدید بهش اضافه بشه ...
در هر دو صورت بعضی تیتر ها و مطالب مشترک خواهد بود ...
دو تا راهکار دارم که هر کدام سوالاتی رو پیش میاره: :rolleyes:

راهکار AAA:
(با توجه به این که میگن بلاک کردن IP ها (اونم بلاک کردن تمام Ip های دنیا به غیر از ایران) برای سئو خوب نیست ... و یوزر و پسورد هم که در بدو ورود داره ...)(در نتیجه سئو پایینی خواهد داشت)
حالا سوال اینجاست که ...
1- من سایتی رو که میخوام به صورت محدود راه اندازی کنم (حالت الف) میتونم روی دامین های اصلی قرار بدم ؟
اگه بندازم روی دامین های اصلی بعداً که سایت با همون دامین به صورت عمومی در بیاد سئوش رو ضایع نکردم ؟
یعنی با این کار دستی دستی خودم تیشه به ریشه سئو سایت خودم در زمان راه اندازی (در حالت ب) نمیزنم؟

راهکار BBB:
راه دیگه اینه که یه دامین جدید و اضافی و بی ربط بخرم و به دامین های اصلی ربطش ندم ... اصلاً کاری با دامین های اصلی نداشته باشم .
بعد در اون دامین سایت رو در حالت (الف) راه اندازی کنم
و هر زمان خواستم سایت رو در حالت (ب) راه اندازی کنم اون سایت رو کامل دلیت کنم و منحلش کنم
و سایت رو در حالت (ب) در دامین اصلی راه اندازی کنم ...
 حالا اینجا سوالی که در این حالت پیش میاد اینه که:
1-آیا گوگل فکر نمیکنه که سایت حالت (ب) مطالبش رو از سایت حالت (الف) کپی کرده ؟ و بهش سئو منفی بده ...
(با توجه به این که نمیخوایم هیچ ربطی بین دو تا وجود داشته باشه )

2- آیا گوگل خودش این دو تا سایت رو نا خواسته به هم ربط نمیده و سئو دومین اصلی هم خراب بشه ؟(بعد از راه اندازی سایت در حالت ب)(ممکنه که قالب و خیلی از مطالب هر دو سایت یکی باشه)

3- اصلاً به نظر اساتید گرامی من کدوم راه رو انتخاب کنم ؟ AAA یا BBB  یا اصلاً اگه راه دیگه ای به نظرتون میرسه خوشحال میشم راهنمایی کنید .

:)
4 تا سوال شد . با تشکر ...

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود بر شما

بحثم رو به چند قسمت تقسیم می کنم و هر قسمت رو شماره گذاری می کنم. دیگه خودتون اگه مطلبی نیاز دارید ازش بیرون بیارید:

الف) ببینید دوست عزیز ، در درجه اول شما نمی تونید یک وب سایت در یک دامنه داشته باشید و مثلا یک قسمت از اون دارای سئوی قوی باشه و یک قسمت دارای سئوی ضعیف باشه. علتش هم این هست که شما وقتی که وب سایت خودتون رو با نام یک دامنه خاص به ابزار گوگل وب مستر تولز که بهترین راه برای افزایش سئو هست معرفی می کنید ، تمامی وب سایت شما با نام همین دامنه مورد کاوش و کنکاش خزندگان الکترونیکی موتور جستجوی گوگل قرار می گیره.

بنابراین شما بهتره که به فکر دو دامنه برای این دو طرح خودتون باشید. چون هم می تونید مدیریت بهتری و با کیفیت تری نسبت به این دو طرح داشته باشید و هم دیگه جلوی دردسر و کارهایی که به مرور زمان براتون مشکلات جدی به وجود می آورند بشید (چون راهی هست که مثلا URLهایی رو میتونید از موتور جستجوی گوگل حذف کنید که در ابتدا ممکنه جالب به نظر بیاد ، اما با توجه به کاری که شما می خواید انجام بدید ، به هیچ وجه چنین روش هایی توصیه نمیشه و در صورت انجام چنین کارهایی یه روزی که دور هم نیست ، چوب محکمی از نتیجه اینگونه کارها خواهید خورد «کاملا می دونم آخرش ممکنه چه اتفاقی براتون بیفته »). پس در این قسمت از بحث بهتره به دو دامنه حالا با قالب ها و طرح های مدنظرتون که هرچیزی میتونه باشه و سلیقه ای هست ، افکارت رو پیاده سازی بکنی.

ب) در پاسخ به سوال اولتون که سه قسمت داشت:

- از شدن که میشه. !!!

- دوست عزیز ، کمی در صحبت هاتون تناقض دیده میشه !!! اگه می خوای عمومی نشه ، پس چرا نگران این هستی که ممکنه در آینده معروف بشه؟! قطعا شما اگر نگران عمومی شدن اون هستید باید در زمینه سئو مطالعه کافی داشته باشید و تدابیری رو بیاندیشید تا از آمار بازید بالای وب سایت خودتون جلوگیری کنید. حالا من نمی دونم موضوع این طرح الف چیه. شما در لفافه که صحبت می کنید خیلی از چیزها روشن نیست و انسان نمی تونه نظرش رو درست بیان بکنه. اما همین پاسخ هایی که دادم فکر می کنم کارت رو راه بندازه و مشکلت رو حل بکنه.

- درباره این حالت هم که گفتم ، شما بهتره به فکر دو دامنه و هر کدام برای یک طرح باشید تا مدیریت درست و دقیقی بر دو طرح بتونید داشته باشید و تداخل صورت نگیره. یکی از چیزهای نگران کننده همین موارد این چنینی است که نتیجه اش رو دیگه با توجه به این قسمت از صحبتتون باید پیش بینی کرده باشید !!!

پ) در پاسخ به سوال دومت که سه سوال در اون وجود داشت:

برای مقدمه - فکر خوبیه ، پیشنهاد می کنم دامنه ای بخری که از لحاظ سئو اهمیتی نداشته باشه. اما در کل اگر درباره طرح هات صحبت می کردی ، بهتر می تونستم کمکت کنم.

- نمی تونم پاسخی بدم چون نمی دونم محتوای طرح ها چی هست !!!

- نمی تونم پاسخی بدم چون نمی دونم محتوای طرح ها چی هست !!!

فقط میتونم بگم که خیلی گنگ بود !!! لطفا اینطوری پست نفرستید دوست عزیز.

اگه سوالی داشتی مطرح کن ، اما واضح !!!

موفق باشید

یا علی

ویرایش شده توسط روح الله

لینک به ارسال

با سلام خدمت جناب روح الله عزیز .

من واقعاً تشکر میکنم از توجه و همچنین جواب مفصل شما.

شما فرمودید : "دیگه خودتون اگه مطلبی نیاز دارید ازش بیرون بیارید:" حتماً به دردم خواهد خورد مخصوصاً این قسمت"راهی هست که مثلا URLهایی رو میتونید از موتور جستجوی گوگل حذف کنید"

اما احتمالاً منظور من رو کامل متوجه نشدید.
شما فرمودید: "- دوست عزیز ، کمی در صحبت هاتون تناقض دیده میشه !!! اگه می خوای عمومی نشه ، پس چرا نگران این هستی که ممکنه در آینده معروف بشه؟! "
در جواب باید بگم به خط ششم پست من توجه کنید :" 2- سایت من باید در دو مرحله راه اندازی بشه ..."
توضیح بیشتر: سایت در دو مرحله راه اندازی میشه :1- در حالت الف از تاریخ مثلاً یکم آذر ماه تا تاریخ یکم اسفند ماه و بر روی دامنه www.a.com و بعد از تاریخ یکم اسفند ماه کل مطالب و قالب و ... از سایت دلیت میشه و سایت در حالت ب تا تاریخ بینهایت راه اندازی میشه.
میخوام سئو سایت در حالت الف مساوی صفر باشه و در حالت ب مساوی بینهایت.

شما فرمودید : "فقط میتونم بگم که خیلی گنگ بود !!! لطفا اینطوری پست نفرستید دوست عزیز."

شاید درست میفرمایید و چون این یک مورد خواص هست نیاز به توضیح بیشتر داره . ولی اگه میخواستم کارم رو کامل تشریح کنم پست خیلی خیلی طولانی میشد. خلاصه که گفتم اینقدر طولانی شد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
چشم توضیح بیشتر میدم :

یک مثال مشابه میزنم از کاری که میخوام انجام بدم :

من میخوام یک دامین رو ثبت کنم و در اون یک سایت تجاری راه اندازی کنم. این سایت برای بازدید عموم طراحی خواهد شد.
بعد میخوام برای بهره برداری از سایتم شریک مالی(اسپانسر) بگیرم.
تا قبل از داشتن شریک مالی نمیتونم سایتم رو برای عموم راه اندازی کنم.(در اصل نمیتونم رسماً افتتاحش کنم)

همچنین اطلاعات سایت تا قبل از گرفتن شریک مالی محرمانه خواهد بود . در نتیجه فقط کسانی که دارای یوزر نیم و پسورد هستند باید از سایت بازدید کنند.
همچنین فقط کسانی که در کشور خودمو هستند میتونند شریک مالی شوند در نتیجه برای امنیت بیشتر Ip تمام کشورها به غیر از ایران باید بلاک شود(حالت الف).

من چطور شریک مالی میگیرم ؟ به صورت حضوری یا تلفنی یک یوزر نیم و پسورد در اختیار کسانی که میتونند شریک مالی شوند قرار میدم و از اونها میخوام که از سایت بازدید کنند.
ظاهر سایت و مطالب تقریباً همونی خواهد بود که بعداً برای عموم راه اندازی خواهد شد.مطالب فقط تا قبل از گرفتن شریک مالی محرمانه هستند و بعد از اون نه.

بعد از اون که شریک مالی گرفتم ، قالب و مطالب سایت رو دلیت میکنم و قالب و مطالب جدید رو قرار میدم (که میشه حالت ب). ممکن هم هست قالب رو عوض نکنم و فقط مطالب رو عوض کنم .
فرق مطالب در حالت الف و ب چیست ؟ در حالت ب مطالب همون مطالب حالت الف هست با این تفاوت که کامل تره و مفصل تره و اسامی اسپانسر ها به اون اضافه میشه. بعضی مطالب هم اصلاً تغییر نمیکنه.

سایت در حالت الف بیشتر جنبه نمایش دمو برای شریک مالی و همچنین مسیر ارتباطی بین من و آنها خواهد بود. (سئو مهم نیست)
سایت در حالت ب برای عموم و همچنین برای جذب مشتری برای من و اسپانسرها خواهد بود مثل تمام سایت های تجاری. (سئو خیلی مهمه)

حال مسئه اینجاست که بهتره که سایت در حالت الف روی دامین اصلی باشه که من به اسپانسر بگم : برو به این سایت "www.a.com" (اینجوری خوبه)
و اگه روی دامین اصلی نباشه باید بگم : برو به این سایت "www.Z.com" ولی سایت اصلی روی این دامین "www.a.com" خواهد بود .(که البته این برای جذب اسپانسر خیلی خوب نیست ولی اگه مجبور باشم و این کار برای سایتم بهتر باشه این راه رو انتخاب میکنم)

راهی که من انتخاب میکنم بستگی به تاثیر اون بر سئو دامنه اصلی داره. هر راهی بهتر باشه من همون راه رو میرم. برای همین تو پست اول نوشتم: دو تا راهکار دارم ; AAA , BBB

اگه جاییش مبهم بود بفرمایید توضیح مید. سعی کردم تا جایی که ممکنه طولانی نباشه . شرمنده.

اگر هم که واضح بود ممنون میشم به چهار سوال پست اول پاسخ داده بشه.

در ضمن کار من یک کار تحقیقاتی هست . برای همین مطالب در حالت الف محرمانه هستند و IP کشورهای دیگه بلاک میشه.

خیلی خیلی تشکر از توجهتون . موفق و پیروز باشید.

لینک به ارسال

درود بر شما

در آغاز از محبت شما و همچنین باز کردن گره های ذهن من برای دادن پاسخ بهتر تشکر می کنم.

اما شما گفتید که "ممنون میشم به چهار سوال پست اول پاسخ داده بشه" ؛

حالا من به اون چهار تا سوال پست اولتون پاسخ نمیدم ، علتش هم اینه که ذهنم نسبت به طرح شما باز شد و با چند راهکار ساده ان شاءالله مشکلت حل بشه.

خب ، شما به نظر من بیا یک دامنه که همون دامنه اصلی باشه ثبت کن و نگران سئو در حالت الف نباش ، چون این کار به راحتی قابل انجام هست. به این صورت که شما وب سایت رو در حالت الف در دامنه اصلی پیاده سازی کن ، اما در جوملا وب سایت رو به حالت تعلیق دربیار (منظورم همون حالتی هست که وب سایت بصورت موقتی غیرفعال میشه و هر کس با نوشتن نام دامنه وب سایت ، با صفحه ای مواجه میشه که نوشته "وب سایت در حال بروز رسانی است - معمولا اینجوریه دیگه" ، اما شما برای مثال بیا بنویس "وب سایت فعلا قادر به سرویس دهی نمی باشد" که در این حالت فقط کسانی که نام کاربری و رمز ورود دارند می توانند از وب سایت با نوشتن نام کاربری و رمز ورودی که شما بهشون دادید ، دیدن کنن - درست شد.)

در حالتی هم که در پرانتز برات توضیح دادم نگران سئو نباش ، چون مشکلی نداره و دیگه کسی نمی تونه وارد وب سایت بشه ، بجز همون افرادی که مشخصات ورود رو دارند. این رو هم بهتره بدونی که سئو به این راحتی ها هم که فکر می کنی نیست ، باید خیلی از لحاظ سئو وب سایتت روش کار شده باشه که آمار بازدیدش بره بالا ، بنابراین به نظر من نگرانی شما صحیح نیست.

اونوقت دیگه بعدا وقتی که شریک مالی گرفتی ، میتونی بیای و هر تغییراتی که خواستی رو توی وب سایت بدون تغییر دامنه انجام بدی.

فقط بحث آی پی مونده ، که البته من با توجه به تجربه ای که دارم بعید می دونم مشکلی باشه. اما از اونجا که از موضوع کار شما با خبر نیستم ، دو تا افزونه بهت معرفی می کنم که میتونی با استفاده از اون ها این مشکل رو هم حل کنی و هر آی پی که خواستی رو مسدود کنی. البته من باهاشون کار نکردم ، ولی افزونه های خوبی برای این کار هستند و امکانات کافی دارند و با کمی کار کردن باهاشون میتونی به راحتی ازشون استفاده کنی. لطفا به تاپیک زیر مراجعه کنید:

http://forum.joomina.ir/topic/23811-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%86-ip-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B5/#entry112240

فکر می کنم توضیح کافی داده باشم و دیگه مشکلی نباشه ، اما اگه باز هم مطلبی هست بگو تا بیشتر توضیح بدم.

موفق باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...