رفتن به مطلب
samiraaaa

صفحه مدیریت جوملا خالی هست! هیچی نیس!

پست های پیشنهاد شده

سلام بچه ها

من روی لوکال جوملا 2.5 رو نصب کردم و یه قالب واسه مدیریت نصب کردم.

بعد از قالب خوشم نیومد غیر فعالش کردم. بعد هم از قسمت مدیریت افزونه ها حذفش کردم.

با akeeba از جوملام و افزونه هاش بسته نصبی درست کردم

قبلا همه چی درست بود

اما الان که بسته نصبی رو نصب می کنم به خوبی نصب میشه همه چیز هم درسته

سایت رو به خوبی نمایش میده توی مدیریت هم میره

اما داخل مدیریتم هیچی نیست!!!!!! خالی! عکسش هم پیوست کردم.

می دونید مشکل از چیه!؟؟!

من کلی واسه این بسته نصبی زحمت کشیدم نمی خوام از دستش بدم!!!!

توروخدا کمک کنید!

از فایل های قالب مدیریت قبلی که نصب کردم و پاکش کردم هم هیچی نیست که بخاد مشکل ایجاد کنه!!!

post-30165-0-05279000-1384264504_thumb.p

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

بصورت دستی و از طریق دیتابیس قالب پیش فرض مدیریت رو عوض کنید ببینید درست میشه

از طریق دیتابیس عوض کنم!؟ چطوری؟

الان قالب قبلی رو حذف کرده ام!

قالب پیشفرض روی مدیریته الان ولی بخش مدیریت خالی هست!

لینک به ارسال

جستجو کنید روش تغییر از طریق دیتابیس هست

یک کار دیگه هم می تونید انجام بدید

یک جوملا روی لوکال نصب کنید

بعد دیتابیس بسته نصبی تون رو بغیر از بخش قالب مدیریت روی جوملای جدید ایمپورت کنید

لینک به ارسال

جستجو کنید روش تغییر از طریق دیتابیس هست

یک کار دیگه هم می تونید انجام بدید

یک جوملا روی لوکال نصب کنید

بعد دیتابیس بسته نصبی تون رو بغیر از بخش قالب مدیریت روی جوملای جدید ایمپورت کنید

سلام من این کارو کردم نشد!

تازه، دیتابیسش کجاست!؟ من با akeeba

بسته نصبی درست کردم.

علاوه بر اون، اگه دیتابیسش رو ایمپورت کنم، پس با فایل هام چکار کنم؟! من یعالکه ماژول و کامپوننت و تنظیمات و مطلب انجام داده ام!

ببینید، ماجرا اینه که من یه جوملا رو لوکال نصب کردم و تغییرات و افزونه های مورد نظرم رو توش لحاظ کردم و با آکیبا ازش بسته نصبی درست کردم.

بعد یه قالب واسه مدیریت جوملا نصب کردم منتها ازش خوشم نیومد و حذفش کردم از همون قسمت مدیریت افزونه ها. بعد جوملام خراب شد!

پاکش کردم و بسته نصبیه (بک آپ) که گرفته بودم ازش رو دوباره نصب کردم. دیتا بیس قبلی هم پاک کردم و یه دیتا بیس دیگه ایجاد کردم و این بسته رو روش نصب کردم.

الان به خوبی نصب میشه بسته ی نصبی، سایت هم لود میشه همه چی درسته!

توی قسمت مدیریت هم میره واردش هم میشه!

اما قسمت مدیریتم خالیه!!! هیچی نیست! مثل اون عکس که گذاشتم!

قالب قبلی که نصب کردم و بعد پاکش کردم اصلا توی این بسته وجود نداره! چون قبل از اینکه اونو نصب کنم بسته نصبی رو درست کردم!

لینک به ارسال

بچه ها هیشکی نیست کمک کنه؟؟؟ من کلی واسه این بسته زحمت کشیدمممممممممممممممممممممممممممم نمیخام از دست بدمش

لینک به ارسال

سلام

شما فک کنم درست کاری که گفتم رو انجام ندادید

شما همین بسته رو نصب کردید رو لوکال

خب حالا یه جوملای دیگه خام نصب کنید بعد دیتابیس اونو روی این بسته ایمپورت کنید فقط دیتابیس مربوط به قالبهای مدیریت

شما این بسته رو روی یه هاست نصب کن من بتونم بررسیش کنم

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز ، تغییر قالب در مدیریت جوملا نیز همانند تغییر قالب بخش کاربری سایت میباشد . شما به این نکته توجه نکردید که زمانیکه قالب رو تغییر دادید در اصل موقعیتهای قالب مدیریتتون رو هم تغییر دادید و چون ماژولهای بخش مدیریت برای قالب قبلی که حذف کردید تنظیم شده بود الان دیگه اون موقعیتها در قالب پیشفرضتون وجود نداره و به همین دلیل ماژولهای منو و وضعیت و بخش آیکنها و تولبار و ... براتون قابل نمایش نیستند

شما جوملاتون در اصل هیچ مشکلی نداره فقط باید موقعیتهای ماژولهاتون رو دوباره تنظیم کنید و از اونجایی هم که به منوی بالا دسترسی ندارید چون خودش یک ماژول هست باید بطور دستی از طریق دیتابیس موقعیتها رو تنظیم کنید

کافیست وارد دیتابیستون شوید و سپس به سربرگ SQL بروید و کد زیر را در کادرRun SQL query/queries on database وارد کنید و دکمه Go را بزنید تا فقط تمام ماژولهای مربوط به بخش مدیریتتون رو بهتون نمایش بده و شما فقط کافیه در فیلد position موقعیتهای قالبتون رو دوباره تنظیم کنید

SELECT *
FROM `#_modules`
WHERE `client_id` =1

به جای # پیشوند جداول دیتابیستون رو جایگزین کنید . کد فوق را در نوت پد کپی کنید تا جهت علائم را درست ببینید

نام موقعیتهای قالب مدیریتتون رو هم میتونید در فایل xml قالب مدیریت ببینید و بر اون اساس تنظیم کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

ببینید، من جوملا رو قبل از اینکه اون قالب رو نصب کنم و حذف کنم با اکیبا ازش بک آپ گرفته بودم!!!!

و الان همون نسخه بک آپ رو که نصب می کنم مشکل پیش میاد!!!

یعنی زمانی که بک آپ گرفتم هیچ موقعیت جدیدی ایجاد نشده و هیچی عوض نشده بوده!!!

موقع نصب هم دیتابیس قبلی رو حذف می کنم و دیتا بیس جدید ایجاد می کنم! پس چطور ممکنه موقعیت ها عوض شده باشه!؟!؟؟!

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام

آیا در سطوح دسترسی جوملا هم تغییراتی داده بودید ؟

موفق و پیروز باشید

یا حق

بله اما اون موقع که سطوح دسترسی رو درش تغییرات دادم، تا قبل از تعویض قالب مدیریت، مشکلی نداشتم

مشکل از وقتی شروع شد که قالب مدیریت رو عوض کردم و بعد حذفش کردم!

توی بک آپی که گرفته ام تغییرات سطوح دسترسی هم جزو بک آپ هست اما تغیرات قالب بعد از بک آپ گرفتنه!

یعنی میخواهید بگید تغییراتی که توی سطوح دسترسی داده ام توی قالب مدیریت پیشفرض مشکلی ایجاد ایجاد نمی کرده ولی  توی قالب مدیریت جدید باعث مشکل میشه!؟

خب اگه اینطوریه، توی بک آپم که قالب مدیریت جدید نیست! بک آپ من قالب مدیریتش همون قالب پیشفرض هست!

ویرایش شده توسط samiraaaa

لینک به ارسال

با سلام

فکر کنم متوجه شدم مشکل از کجاست

شما تو جوملاتون تغییراتتون رو دادید ، سطوح دسترسی رو هم تغییر دادید ، با آکیبا هم بک آپ گرفتید و فرض میکنیم که تا اتمام انجام این امور از مدیریت جوملا خارج نشدید و باقیش هم مهم نیست که چیکار کردید (نصب و حذف قالب و ....) حالا میگم چرا

دقیقا" مشکل شما از این مرحله به بعد شروع میشه که از محیط ادمین خارج شدید و حالا اگر وارد مدیریت بشید و با اون تصویر ابتدایی روبرو بشید این نشون دهنده اینه که سطوح دسترسی رو درست تنظیم نکردید یا بهتره بگم خودتون رو از دسترسی به ماژولهای ادمین محروم کردید

اینکه گفتم بقیه اش مهم نیست که چیکار کردید برای اینه که به گفته خودتون بک آپ تون فقط شامل تغییرات جوملا و سطوح دسترسی بوده و شامل قالب مربوطه نمیباشد و شما الان با بک آپ تون مشکل دارید نه با اون قالب و حتی میتونم بگم اون قالب هم مشکلی نداشته

شما با هربار ورود به مدیریت جوملا یکسری اطلاعات هویتیتون بصورت یک رکورد در جدول session ذخیره میشه و مدت انقضای آن بستگی به خروج شما از ادمین و یا اتمام تایم جلسه شما دارد . تا وقتی که session مربوط به حضورتون باطل نشده شما دسترسیتون تحت هر شرایطی حفظ میشه یعنی حتی با تغییر دسترسی نادرست و دسترسی جدیدتون با ورود مجددتون اعمال میشه

امیدوارم تونسته باشم مطلب رو برسونم

کاربر ادمین بودن دلیل به داشتن دسترسی کامل در جوملا نیست !

مشکل شما فقط با اعمال تغییرات بصورت دستی در جدول viewlevels قابل حل میباشد

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

مشکل شما فقط با اعمال تغییرات بصورت دستی در جدول viewlevels قابل حل میباشد

موفق و پیروز باشید

یا حق

میشه بگید چطوری؟ چکار کنم درست بشه؟

لینک به ارسال

با سلام

با اون کدی که در پست شماره 8 قرار دادم ابتدا ببینید در ستون access به غیر از 1 چه عددی ثبت شده مثلا" فرض میکنیم 3 بوده

بعد به جدول usergroups بروید و شناسه گروه کاربریتون رو ببینید چند هست (ستون id) اینجا هم فرض میکنیم 8 بوده

سپس به جدول viewlevels بروید و مطابق فرضیاتمون (شما میبایست اعداد درست را به خاطر بسپارید) رکورد با شناسه 3 را ویرایش کنید و در فیلد rules عدد 8 را هم با استفاده از کاما به سایر اعداد این رکورد اضافه کنید

جدول session را هم Empty کنید تا خالی شود و پس از آن وارد مدیریت جوملاتون شوید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام

با اون کدی که در پست شماره 8 قرار دادم ابتدا ببینید در ستون access به غیر از 1 چه عددی ثبت شده مثلا" فرض میکنیم 3 بوده

بعد به جدول usergroups بروید و شناسه گروه کاربریتون رو ببینید چند هست (ستون id) اینجا هم فرض میکنیم 8 بوده

سپس به جدول viewlevels بروید و مطابق فرضیاتمون (شما میبایست اعداد درست را به خاطر بسپارید) رکورد با شناسه 3 را ویرایش کنید و در فیلد rules عدد 8 را هم با استفاده از کاما به سایر اعداد این رکورد اضافه کنید

جدول session را هم Empty کنید تا خالی شود و پس از آن وارد مدیریت جوملاتون شوید

موفق و پیروز باشید

یا حق

مرسی من تا یه جاهاییش رو متوجه شدم اما نتونستم قسمت آخر رو بفهمم!

این عکس از viewlevel

هستو کجاش رو باید چکار کنم؟! متوجه نشدم!

87064910009898174169.png

این هم عکس usergroup

42880199607764270126.png

این هم عکس module

02348888966648453425.png

ویرایش شده توسط samiraaaa

لینک به ارسال

با سلام

تو جدول viewlevels الان تو سربرگ structure هستید . وارد سربرگ سمت چپی که Browse هست بشید متوجه میشید

الان access برابر با 3 هست و سرپرست کل هم برابر 8 هستش یعنی عین همون مثالی که گفتم

شما در جدول viewlevels وارد سربرگ Browse که شدید رکوردی که شناسه اون 3 هست رو ویرایش کنید (کلیک بر روی علامت قلم)

در صفحه ویرایش رکورد مربوطه ، در فیلد rules عدد 8 رو هم اضافه کنید . مثلا" اگر بصورت

[3,6,7]

هست بصورت زیر ویرایش کنید

[3,6,7,8]

و در انتها برای ذخیره تغییرات روی دکمه Go کلیک کنید

موفق و پیروز باشید
یا حق

لینک به ارسال

با سلام

تو جدول viewlevels الان تو سربرگ structure هستید . وارد سربرگ سمت چپی که Browse هست بشید متوجه میشید

الان access برابر با 3 هست و سرپرست کل هم برابر 8 هستش یعنی عین همون مثالی که گفتم

شما در جدول viewlevels وارد سربرگ Browse که شدید رکوردی که شناسه اون 3 هست رو ویرایش کنید (کلیک بر روی علامت قلم)

در صفحه ویرایش رکورد مربوطه ، در فیلد rules عدد 8 رو هم اضافه کنید . مثلا" اگر بصورت

[3,6,7]

هست بصورت زیر ویرایش کنید

[3,6,7,8]

و در انتها برای ذخیره تغییرات روی دکمه Go کلیک کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

وارد سربرگ browse نمیشه!!!

اون سربرگ خاموشه واسه این جدول! وقتی میرم روش، یه علامت ضربدر قرمز نشون میده و بازش نمی کنه!!!!

لینک به ارسال

با سلام

این یعنی اینکه شما هر چی سطح دسترسی ایجاد کرده بودید همشو پاک کردید و جدول چون رکوردی داخلش ثبت نشده ، باز نمیشه . دلیلش اینه

حالا هم مشکلی نیست از سمت چپ که لیست اسامی جداولتون مشخصه ، روی جدول viewlevels کلیک کنید بعد از بالا روی تب SQL کلیک کنید

حالا کد زیر رو در نوت پد کپی کنید که جهت علائم رو بهتر ببینید

INSERT INTO `#_viewlevels` (`id`, `title`, `ordering`, `rules`) VALUES ('3', 'AccessName', '0', '[8]');

این موارد رو اصلاح کنید . به جای علامت # نام پیشوند جدولتون رو جایگزین کنید و به جای AccessName یک نام دلخواه برای سطح دسترسیتون قرار بدید

حالا کل کد رو داخل کادر SQL وارد کنید و روی دکمه Go کلیک کنید

دیگه کار دیگه ای لازم نیست و میتونید وارد مدیریت جوملاتون بشید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

درست شد!!!!!!!!!!!!!! مرسیییییییییییییییییییییییییییییی

حالا چطوری سطوح دسترسی رو بصورت پیشفرض اولیه در بیارم!؟!؟

لینک به ارسال

با سلام

با توجه به اینکه تمام دسترسیهاتون حذف شده بود از جمله دسترسی عمومی که از مهمترین دسترسی ها هست حتی از دسترسی ادمین هم مهمتره به دلیل اینکه در بیشتر بخشهای جوملا از جمله برای هسته از دسترسی عمومی استفاده میشه و بطور پیشفرض این دسترسی با شناسه 1 برای این دسته از بخشها قابل شناسایی میباشد و تنها دسترسی شما در حال حاضر با شناسه 3 میباشد میبایست یک دسترسی عمومی از طریق دیتابیس ایجاد کنید تا بتوانید کنترل شناسه را در اختیار بگیرید

باز هم مطابق پست شماره 18 یک رکورد برای دسترسی عمومی ثبت کنید . بدین ترتیب که به جای هر دو مقادیر 3 و 8 ، مقدار 1 را جایگزین کنید و نام دسترسی را هم عمومی قرار دهید

برای سایر دسترسی های موردنظرتون مشکلی نیست و میتونید از خود مدیریت جوملا ، دسترسی های موردنظرتون رو ایجاد کنید و به بخشها و گروه های موردنظرتون تخصیص بدید

شاید بگید چه کاریه ؟! خب دسترسی عمومی رو هم از خود مدیریت جوملا ایجاد میکنیم

بله میشه . ولی مشکل شناسه رو نمیتونید حل کنید چون خیلی از بخشها منتظر شناسه 1 هستند و از طرفی هم تعداد بخشهایی که از دسترسی عمومی استفاده میکنند زیاده و تخصیص دسترسی جدید به اونها قدری دشواره مخصوصا" در مدیریت پلاگینها و اجزای محافظت شده جوملا هم که جای خود دارند

اما سایر دسترسی ها مشکل آنچنانی ندارند و با انتخاب موارد مربوطه و به کمک کادر قیلطر تنظیم دسترسی که در پایین برخی از بخشها هست به سادگی و به یکباره میشه دوباره دسترسی ها رو ست کرد تا پایگاه داده هم بروز شود

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...