رفتن به مطلب
hoomanb

تقسیم بندی مطالب

پست های پیشنهاد شده

سلام

در جوملا می توان چند بخش و زیرمجموعه تعریف کرد و هر مطلبی را در یکی از این قسمتها قرار داد. اما مشکلی که وجود دارد این است که ممکن است یک مطلب به دو یا چند مجموعه مرتبط باشد و در زمانی که مطلب جدید منتشر می شود بتوان به طریقی مطلب را به چند مجموعه مرتبط کرد تا بازدید کننده بتواند وقتی وارد بخش یا مجموعه ای می شود تمامی مطالب مرتبط با آن موضوع را مشاهده کند. به عنوان مثال اگر در مطلبی کتابی معرفی شده است که هم به ادبیات مربوط است هم به تاریخ و هم مذهب ، کاربر با ورود به هر یک از این بخشها بتواند آن کتاب معرفی شده را ببیند.

حالا سوال من این است که چطور می توان این کار را کرد و آیا کامپوننت و یا افزونه و یا راهی برای این کار وجود دارد؟

متشکرم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

من هم به همچين مشكلي برخورد كردم و دو تا راه به نظرم رسيده:

1- در قسمت مديريت مطالب از اون مطلب يه كپي بگيريد و مجموعه و بخش اون مطلب كپي شده رو تغيير بديد...

2- از كلمات كليدي و كامپوننت rf cloud هم ميشه استفاده كرد ولي دقيقا كاري رو كه ميخواي انجام نميده....لينك rfcloud : http://joomina.ir/component/k2/item/18-joomla-component-persian-lang.html

لینک به ارسال

اینکه عین مطلب در سه مجموعه متفاوت دیده شود راهی به جز اینکه سه بار آن را در قسمت‌های مختلف ارسال کنید ندارد؛ که البته کار عاقلانه‌ای نیست.

مگر اینکه از کامپوننت‌ها و پلاگین‌های مطالب مرتبط استفاده کنید. که البته آن هم مشکلات خود را دارد.

اما یک راه هم هست که شما می‌توانید این کار یعنی لینک کردن به یک موضوع را به صورت دستی انجام دهید. برای این منظور می‌توانید از کامپوننت linker استفاده کنید.

لینک به ارسال

میشه بیشتر توضیح بدی، روش کار به چه صورت هست

نمی‌دانم توضیح در کدام قسمت منظور شما بوده است.

اگر منظورتان کار با کامپوننت لینکر است باید عرض کنم که اصلا کاری ندارد و فقط کافیست دکمه لینکر را که به بخش زیرین ادیتور اضافه شده کلیک کنید و از بین مطالب، مطلب مورد نظرتان را انتخاب کنید. همین.

لینک به ارسال

نکته:

من این کامپوننت بسیار مفید را تست کردم متاسفانه با فارسی در بعضی قسمتها مشکل داره.

مثلا شما لینک مطلب را نمیتوانید دریافت کنید.

منظورم کامپوننت linker هستش.

لینک به ارسال

دوست عزيز بهترين كار استفاده از كامپوننت كلمات كليدي هست كه دوستان پيشنهاد كردند. در سايت جومينا هم نمونه فارسي اون موجوده. مثلا يك مطلب داريد كه هم مربوط به مجموعه سخن بزرگان ميشه و هم حكايت . در قسمت كلمات كليدي اين مطلب هم حكايت رو وارد كنيد و هم سخن بزرگان رو . حالا در منوها نوع منوي سخن بزرگان و حكايت رو به لينك خارجي تغيير بديد و ادرس جستجوي كلمات كليدي مورد نظر رو وارد كنيد ( براي بدست اوردن ادرس اينترني جستجوي كلمه كليدي مورد نظر ، در صفحه سايت روي كلمه كليدي مورد نظر در قسمت كلمات كليدي كليك كنيد. ادرسي كه نوار ادرس ظاهر ميشود را در تنظيمات منو وارد كنيد.) . با اين روش به راحتي ميتونيد يك مطلب رو به چند دسته مختلف مربوط كنيد. با اين كار ديگه احتياجي به استفاده از ماژول كلمات كليدي در سايت نيست. - نظر شخصي من اينه كه ظاهر سايت رو يه جورايي از يكپارچگي در مياره و زييبايي و يكپارچگي سايت رو از بين ميبره-موفق باشيد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...