رفتن به مطلب
amiralibk

بک آپ از دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

سلام استادان و دوستان عزیز

2 روز پیش سایتم ارور 500 داد زنگ زدم پشتیبانی گفت مشکل نداره هاست چون تو htaccec دستکاری کرد

اینجوری شده جوملارو دوباره نصب کن من گفتم تو سایتم اطلاعات دارم که گفتن از دیتابیس بک آپ بگیر و ایمپورتش کن

منم واسه اینکه ضایع نشم گفتم باشه..من دایرکت ادمینه پنلم میخواستم بپرسم

چگونه از دیتابیس بک میگیرنو وقتی که دوباره جوملارو نصب کردی اطلاعاته سایتو محتواش بر میگرده ؟؟؟

لطفا اگه زحمتی نیست ی آموزشی یا زاهنمایی بزارین

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

اول ابنکه دقت کنید با انتقال دیتابیس فقط اطلاعات منتقل میشن و افزونه هایی که نصب کردید و اطلاعاتشون در پایگاه داده هست فایل هاشون باقی میمونه!

اینکار خودش ممکنه بعدا برای شما مشکلاتی در سایت جدید به دنبال داشته باشه

الان سایت شما بالا نمیاد؟

لینک به ارسال

سلام

اول ابنکه دقت کنید با انتقال دیتابیس فقط اطلاعات منتقل میشن و افزونه هایی که نصب کردید و اطلاعاتشون در پایگاه داده هست فایل هاشون باقی میمونه!

اینکار خودش ممکنه بعدا برای شما مشکلاتی در سایت جدید به دنبال داشته باشه

الان سایت شما بالا نمیاد؟

سلام داش

چرا بالا میاد من دوباره ی جوملا نصب کردمو دوباره اطلاعاتمو ریختم توش..میخواستم یاد بگیرم که دوباره اینجوری نشه..

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

خب عزیزم شما میفرمایین جوملای جدید نصب کردی اطلاعاتم منتقل کردی، پس چی رو میخوایین یادبگیرین؟ چطوری منتقل کردین؟

ویرایش شده توسط رامین انگوتی

لینک به ارسال

سلام

خب عزیزم شما میفرمایین جوملای جدید نصب کردی اطلاعاتم منتقل کردی، پس چی رو میخوایین یادبگیرین؟ چطوری منتقل کردین؟

داداشه گلم من جوملا رو دوباره نصب کردم یه بار دیگه اطلاعاتو دستی سرویس شدم ریختم.. میخوام اینو یاد بگیرم که دوباره سختی نکشم..اوکی الان؟؟

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام

براي گرفتن بك آپ از سايت جوملايي خود چند روش وجود داره كه من معمولا به شكل زير بك آپ ميگيرم و مشكلي نداشتم

وارد CPanel شده و تمامي فايل ها و فولدرها رو در پوشه Public_Html سلكت كرده و در بالا كزينه Compress را زده و يك فايل زيپ ساخته مي شود و اين فايل زيپ شده را دانلود كرده و در پوشه ايي به نام بك آپ ذخيره مي كنم

در مرحله دوم بك آپ گيري از ديتابيس هستش كه بازم در محيط CPanel وارد PHP My Admin مي شوم و از منوي Export ديتابيس خودم رو انتخاب كرده و به هيچ تنظيم ديگري هم دست نزده و در پايين صفحه كزينه Go  رو ميزنم و يك لينك دانلود ساخته ميشود و در همان لحظه به شما دانلود مي دهد.

شما هم مي توانيد اين فايل را كه ديتابيس تون هست رو كنار فايل قبلي ريخته و ذخيره كنيد

اين از بك آپ گرفتن

براي ريستور كردن هم

فايلي كه حجم بيشتري دارد و حاوي فايل ها و فولدرهاي جوملاي شما است (همون فايلي كه Compress كرديد) رو در فولدر Public_Html آپلود كرده و Unzip مي كنيد

نكته اينكه موقع آپلود فايل zip در فولدر Public_Html هيچ فايلي نبايد باشد

بعد يك ديتابيس مي سازي بعد از PHP My Admin ديتابيسي كه ساختيد رو انتخاب مي كنيد و وارد قسمت import شده و فايل ديتابيس رو ايمپورت ميكنيد.

و تمام

تنها چيزي كه ميمونه تنظيم يوزر و پسورد  و نام ديتابيسي كه ساختيد در فايل configuration.php در فولدر public_html هستش به اضافه تنظيم مسير فولدرهاي tmp و logs بعد تمام.

در صورتي كه از اين مطالب مشكلي داشتيد هستم در خدمتتون

موفق باشيد

ویرایش شده توسط فرهاد سليماني

لینک به ارسال

ببخشید بعده اینکه xport کردم ی فایل با پسوند sql میدهواسه دانلود..من الان بخوام مثلا فقط از محتوای سایتم مطالبو منوها و ماژول ها بک آپ بگیرم باید همین کارو کنم؟؟

لینک به ارسال

سلام

موقعی که میخوایین export بگیرین سمت چپ میتونید جداولتون رو انتخاب کنید که میخوایین کدوم جداول رو Export کنید

لینک به ارسال

سلام

موقعی که میخوایین export بگیرین سمت چپ میتونید جداولتون رو انتخاب کنید که میخوایین کدوم جداول رو Export کنید

باید از کدوم جداول کمک بگیرم؟؟

لینک به ارسال

سلام

در مورد بک آپ گیری باید توجه داشته باشید وقتی میخوایید از ماژول ها بک آپ بگیرید باید فایل های اون ماژول ها که در سایت قرار دارند رو نیز به سایت مقصد منتقل کنید

به نام جداول نگاه کنید مشخصه! 

برای منو ها menus

برای مطالب content

برای مجموعه ها categories

برای کاربران users

و ...

انتقال اطلاعات از طریق دیتابیس و بصورت دستی نیاز به اطلاعات کافی در مورد روابط جداول داره که جداول مرتبط منتقل بشند

مثلا برای محتوا، روابطی بین جداول content و users و categories برقراره که شما اگه فقط content رو منتقل کنید در سایت مقصد دچار مشکل و یا پیغام های خطایی خواهید شد...

به هرحال قبل از هر کاری روی اطلاعات از فایل ها و داده های خود بک آپ کامل نهیه کنید تا به مشکل برخورد نکنید

موفق باشید

لینک به ارسال

ببخشید بعده اینکه xport کردم ی فایل با پسوند sql میدهواسه دانلود..من الان بخوام مثلا فقط از محتوای سایتم مطالبو منوها و ماژول ها بک آپ بگیرم باید همین کارو کنم؟؟

با سلام

بله وقتي که از ديتابيس اکسپرت مي گيريد فايلي با پسوند SQL بهتون ميده و موقعي که مي خواهيد ايمپورت کنيد هم همين فايل رو که حجمش هم به زور 2 تا 3 مگ ميشه رو بهش ميديد.

طبق گفته آقاي انگوتي نيز بهتره اگه آشنايي کامل نداريد تنظيمات پيشفرض رو قبول کرده و اکسپورت بگيريد

موفق باشيد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...