رفتن به مطلب
yasser360

انتقال چند جدول به دیتا بیس دیگر

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام.من می خوام یوزر ها و مطالب و مجموعه ها رو از یک دیتا بیس به یک دیتا بیس دیگه منتقل کنم.پیشوند دو دیتا بیس متفاوته.و البته هر دو دیتا بیس متعلق یه دو سایت جوملای 2.5.13 هستند

وقتی از تیبل های مربوط به اونها از یک دیتا بیس اکسپورت می گیرم و تو دیتا بیس جدید ایمپورت می کنم چند تا جدول جدید با پیشوند های دیتا بیس قبلی بهش اضافه میشه و تو جدول های متناظر اطلاعات وارد نمیشه

هر دو دیتا بیس روی یک سی پنل هستند

ویرایش شده توسط yasser360

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

ابتدا بفرمایید که نحوه انتقال اطلاعاتتون میخواهید به چه صورت باشه ؟

انتقال اطلاعات یک جدول از دیتابیس قدیم به جدول دیتابیس جدید با حفظ اطلاعاتی که در حال حاضر در دیتابیس جدید موجوده ( افزودن رکوردها به رکوردهای جاری )

یا

جایگزینی جدول دیتابیس قدیم با جدید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

سلام.من می خوام یوزر ها و مطالب و مجموعه ها رو از یک دیتا بیس به یک دیتا بیس دیگه منتقل کنم.پیشوند دو دیتا بیس متفاوته.و البته هر دو دیتا بیس متعلق یه دو سایت جوملای 2.5.13 هستند

وقتی از تیبل های مربوط به اونها از یک دیتا بیس اکسپورت می گیرم و تو دیتا بیس جدید ایمپورت می کنم چند تا جدول جدید با پیشوند های دیتا بیس قبلی بهش اضافه میشه و تو جدول های متناظر اطلاعات وارد نمیشه

هر دو دیتا بیس روی یک سی پنل هستند

درود بر شما

اون فایلی که اکسپورت می کنید رو توسط یک ادیتور باز کنید

و به دنبال این کد بگردید

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `XXXX_content` (

XXXX : پیشوند دیتابیستون هست

این کد حدودا تو خط 29 هست

وقتی این کد رو پیدا کردید XXXX رو با پیشوند دیتابیس جدید عوض کنید

و بعد دنبال این کد بگردید

INSERT INTO `XXXX_content`

و دوباره XXXX رو با پیشوند دیتابیس جدید عوض کنید

یا اینکه می تونید فایل رو با notpad++ باز کنید و Ctrl + F رو بزنید

به تب replace برید و در فیلد find what : پیشوند دیتابیس قدیمی و

در فیلد replace with : پیشوند دیتابیس جدید رو وارد کنید و دکمه replace all رو بزنید

اگر موفق نشدید فایل هارو اپلود کنید تا براتون تغییر بدم

لینک به ارسال

سلام

انتقال اطلاعات یک جدول از دیتابیس قدیم به جدول دیتابیس جدید با حفظ اطلاعاتی که در حال حاضر در دیتابیس جدید موجوده ( افزودن رکوردها به رکوردهای جاری

لینک به ارسال

سلام

انتقال اطلاعات یک جدول از دیتابیس قدیم به جدول دیتابیس جدید با حفظ اطلاعاتی که در حال حاضر در دیتابیس جدید موجوده ( افزودن رکوردها به رکوردهای جاری

با این کار اطلاعات قبلیتون پاک نمی شه

فقط اطلاعات جدید اضافه می شن

ولی جهت اطمینان  یک بک آپ از دیتابیس قبلی تهیه کنید

لینک به ارسال

با سلام

خب این حالت یه کم کارتون رو سخت میکنه

توصیه میکنم قبل از هر کاری حتما" از دیتابیستون بک آپ تهیه کنید !!!

سختی کار اینجاست که ممکنه داپلیکیت رکورد ایجاد بشه پس بهتره که جداول را یکی یکی ایمپورت کنید

اگر پیغام خطایی رخ داد که مثلا فلان شناسه از قبل موجوده باید شناسه یکی را تغییر بدید و دوباره از نو ایمپورت کنید

اگر شانس باهاتون باشه و تداخل رکورد پیش نیاد مشکلی نخواهید داشت

پیشنهاد میکنم قبل از انتقال جداول را با یکدیگر مقایسه کنید تا رکورد یکسانی نداشته باشید

اگر در مقطعی خطایی رخ بده ادامه ایمپورت متوقف میشه یا به عبارتی ناقص انجام میشه

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام.دقیقا طبق توضیحات شما انجام دادم و هنگام ایمپورت به ارور زیر برخوردم:

Error

SQL query:

-- -- Dumping data for table `j25_categories` -- INSERT INTO `salt_categories` (`id`, `asset_id`, `parent_id`, `lft`, `rgt`, `level`, `path`, `extension`, `title`, `alias`, `note`, `description`, `published`, `checked_out`, `checked_out_time`, `access`, `params`, `metadesc`, `metakey`, `metadata`, `created_user_id`, `created_time`, `modified_user_id`, `modified_time`, `hits`, `language`) VALUES (1, 0, 0, 0, 49, 0, '', 'system', 'ROOT', 'root', '', '', 1, 0, '0000-00-00 00:00:00', 1, '{}', '', '', '', 0, '2009-10-18 16:07:09', 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, '*'), (26, 39, 1, 31, 38, 1, '-2', 'com_content', 'درباره لنگرود', '-2', '', '', 1, 0, '0000-00-00 00:00:00', 1, '{"imagefolders":"*1*"}', '', '', '', 0, '2013-08-02 10:58:04', 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, '*'), (24, 37, 1, 23, 26, 1, '', 'com_content', 'عکس', '', '', '', 1, 0, '0000-00-00 00:00:00', 1, '{"imagefolders":"*1*"}', '', '', '', 0, '2013-08-02 10:58:04', 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, '*'), (25, 38, 1, 27, 3[...]

MySQL said: dot.gif

#1062 - Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'

ممنون از اینک هوقت میذارید و راهنمایی می کنید.

آیابرای اکسپورت گرفتن باید تنظیمات خاصی انجام بدم؟امکانش هست روش درست اکسپورت رو توضیح بدید؟

ویرایش شده توسط yasser360

لینک به ارسال

با سلام

دقیقا" منظورم همچنین پیامی بود

این الان داره میگه که در جدول categories اولین رکوردی که میخواد ایمپورت شود با همون شناسه 1 در جدول جدید موجوده

کافیه که در دیتابیس جدید شناسه 1 را به عدد دیگری تغییر بدید تا داپلیکیت صورت نگیره

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

دقیقا مشکل تداخل هست

که دوست خوبمون گفتن

اگر تعداد مطلب هاتون زیاد نیست یکی یکی ایمپورت کنید

لینک به ارسال

با سلام

دقیقا" منظورم همچنین پیامی بود

این الان داره میگه که در جدول categories اولین رکوردی که میخواد ایمپورت شود با همون شناسه 1 در جدول جدید موجوده

کافیه که در دیتابیس جدید شناسه 1 را به عدد دیگری تغییر بدید تا داپلیکیت صورت نگیره

موفق و پیروز باشید

یا حق

خوب فقط شناسه 1 نیست

به تعداد شناسه های جدول قبلی به شناسه های جدول جدید گیر می ده

یعنی اگر جدول قبلی 10 تا مطلب داشته باشه با

10 مطلب اول جدول جدید تداخل پیدا می کنن

این کار یکم حوصله می خواد

شما باید شناسه های جدول جدید رو تغییر بدی

که کار زمان بری هست

لینک به ارسال

دوست عزیز واقعا از راهنماییتون ممنون.برام جالبه که شما کلا شش ارسال اینجا دارید که چهار تاش تو این تاپیکه

آقا مصطفا هم که طبق معمول لطف دارند

طبق راهنمایی ها جلو میرم تا ببینم بهکجا میرسم.فقط اگه امکان داره اگه تواکسپورت تنظیم خاصی نیازه هم راهنمایی بفرمایید

لینک به ارسال

با سلام

خوب فقط شناسه 1 نیست

به تعداد شناسه های جدول قبلی به شناسه های جدول جدید گیر می ده

یعنی اگر جدول قبلی 10 تا مطلب داشته باشه با

10 مطلب اول جدول جدید تداخل پیدا می کنن

این کار یکم حوصله می خواد

شما باید شناسه های جدول جدید رو تغییر بدی

که کار زمان بری هست

بله دوست عزیز ، به همین دلیل بود که گفتم قبل از انتقال ، رکوردها را در دو جدول با یکدیگر مقایسه کنند

دوست عزیز واقعا از راهنماییتون ممنون.برام جالبه که شما کلا شش ارسال اینجا دارید که چهار تاش تو این تاپیکه

آقا مصطفا هم که طبق معمول لطف دارند

طبق راهنمایی ها جلو میرم تا ببینم بهکجا میرسم.فقط اگه امکان داره اگه تواکسپورت تنظیم خاصی نیازه هم راهنمایی بفرمایید

خواهش میکنم . با تنظیمات پیشفرض بک آپ تهیه کنید مشکلی پیش نمیاد فقط اگر گزینه های زیر را تیک بزنید کمتر دچار خطا میشید

معمولا" تو نسخه های جدید phpmyadmin یک گزینه هست به نام CREATE TABLE options که خودش دو تا گزینه دیگر هم دارد

IF NOT EXISTS
AUTO_INCREMENT

این سه مورد را تیک بزنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...