رفتن به مطلب
skyss

مشکل در یونیکد و نقشه سایت بروزرسانی جوملا 1.5 به 2.5

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت همه دوستان

سایتم نسخه 1.5 جوملا بود که امروز به 2.5 تبدیل کردم (البته با JUpgrade تبدیل کردم که در فولدر JUpgrade ذخیره شده و فعلا خود سایت وجود داره، اما پیشوند دیتابیس تغییر کرده)، قبلا برای فارسی کردن لینک های سایت (نام مستعار) از پلاگین plg_unicodeslug استفاده کرده بودم و نام مستعار منوها و مطالب به درستی فارسی شده بودند و از نقشه سایت com_xmap-1.2.14 استفاده کرده بودم.

حالا که به نسخه 2.5 میرم و روی منوها کلیک میکنم، با خطای 404 مواجه میشم، البته در تنظیمات کلی 2.5، به جز mod_rewrite که در ورژن 1.5 هم روی خیر تنظیم شده بود بقیه رو روی بله گذاشتم، بعد از باز کردن مطلب در مدیریت، متوجه شدم نام مستعار فارسی به عدد (تاریخ) تبدیل شده است.

حالا باید چکار کنم.

پلاگین plg_unicodeslug (همونی که در نسخه 1.5 نصب بود) رو هم نصب کردم، دیگه نه سایت بالا میاد نه مدیریت سایت.

کامپوننت ایکس مپ (همون ورژنی که در 1.5 نصب بود) را هم نصب کردم نصب نشد. حالا سایت نقشه سایت هم نداره.

لطفا کسی کمک کنه، خیلی ضروریه.

با تشکر از همه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام خدمت همه دوستان

سایتم نسخه 1.5 جوملا بود که امروز به 2.5 تبدیل کردم (البته با JUpgrade تبدیل کردم که در فولدر JUpgrade ذخیره شده و فعلا خود سایت وجود داره، اما پیشوند دیتابیس تغییر کرده)، قبلا برای فارسی کردن لینک های سایت (نام مستعار) از پلاگین plg_unicodeslug استفاده کرده بودم و نام مستعار منوها و مطالب به درستی فارسی شده بودند و از نقشه سایت com_xmap-1.2.14 استفاده کرده بودم.

حالا که به نسخه 2.5 میرم و روی منوها کلیک میکنم، با خطای 404 مواجه میشم، البته در تنظیمات کلی 2.5، به جز mod_rewrite که در ورژن 1.5 هم روی خیر تنظیم شده بود بقیه رو روی بله گذاشتم، بعد از باز کردن مطلب در مدیریت، متوجه شدم نام مستعار فارسی به عدد (تاریخ) تبدیل شده است.

حالا باید چکار کنم.

پلاگین plg_unicodeslug (همونی که در نسخه 1.5 نصب بود) رو هم نصب کردم، دیگه نه سایت بالا میاد نه مدیریت سایت.

کامپوننت ایکس مپ (همون ورژنی که در 1.5 نصب بود) را هم نصب کردم نصب نشد. حالا سایت نقشه سایت هم نداره.

لطفا کسی کمک کنه، خیلی ضروریه.

با تشکر از همه

لطفا کسی جواب بدهد

از دیتابیس، پلاگین یونیکد را غیرفعال کردم حالا نمیدانم چکار کنم تا نام مطالب که به تاریخ تغییر یافته اند مثل اول به صورت فارسی شوند و در گوگل گم نشود.

در تنظیمات کلی، یونیکد جوملا 2.5 فعال است.

لطفا راهنمایی کنید چکار کنم مشکل یونیکد و نقشه سایت برطرف شود تا آدرس ها و آدرس ها در نقشه سایت مثل اول شوند تا گوگل گم نکند.

لینک به ارسال

با سلام

شما گفتید که پیشوند جداول دیتا بیس تغییر کرده،فایل configuration.php را باز کرده و خط public $dbprefix = پیدا کنید و ببینید آیا پیشوند جداول شما با مقداری که آنجا نوشته یکی هست یا نه اگر نبود پیشوند جداول خود را در آنجا به جای قبلی بنویسید

موفق و موید باشید

لینک به ارسال

با سلام

دوست عزیز ، متفاوت بودن پیشوندها هیچ اشکالی ندارد و باید هم اینگونه باشد چون جی آپگرید جداول جوملا 2.5 را در دیتابیس جوملا 1.5 وارد میکند پس بایستی یک تفاوت برای شناخت جداول جوملا 1.5 و 2.5 وجود داشته باشد

در مورد پلاگین unicodeslugs باید بدانید که این افزونه با جوملا 2.5 سازگار نمیباشد

شما میبایست در نصب تمامی افزونه ها نسخه سازگار با جوملا 2.5 را نصب کنید

در مورد حل مشکل یونیکد هم هر چند نیاز به افزونه نیست اما سعی میکنم اگر فرصتی شد یه آموزش برای همه دوستان قرار بدم تا اون موقع صبور باشید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...