رفتن به مطلب
i.from_iran

راهنمایی برای اینکه تو سایت چی چیزهایی بنویسم

پست های پیشنهاد شده

سلام

از اونجا که من در حال حاضر سایتی ندارم و تصمیم دارم یک سایت درست کنم برای خودم میخوام راهنماییم کنید تو چه مبحثی پست بدم. بیشتر خودم دوست دارم تو این مباحث کار کنم :

اخبار کامپیوتر - مقاله های فارسی ، انگلیسی - معرفی برنامه هایی که ناشناس هستن بین برخی ها اما کاربردشون عالی هست - قرار دادن سرس برنامه - ترفند - آموزش کامپیوتر (مباحث اینترنتی ) و چند عنوان دیگه

اما مشکل کجاست ؟

1. میخوام بتونم از این سایت در آمد هم داشته باشم

2. نمیدونم چند وقت یبار برای کدوم قسمت پست باید بدم

3. عادت ندارم مطالب سایت ها دیگه رو کپی کنم. یا پستی نمیدم یا اگر میدم باید چیزی باشه که بدرد بخوره و حاصل آموخته هام باشه

4. تو کمتر سایتی اون مطالب دیده شده باشه

خب با این اوصاف و دگرگونی هایی که دارم نمیدونم اصلا سایت رو بسازم یا نه ؟ خرجح الکی نتراشم !

راهی جلوی پای من میزارید ؟ میخوام از اول کار سفت بچسبم همه چیزو

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بهتره با هاستهای رایگان شروع کنی تا خودت را امتحان کنی بعد خودت می فهمی چه کار باید بکنی

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز یک هاست ارزاق قیمت بگیرد اول اینکه بدون سایت چیه مدیریت چه طوری رقابت سایت چه شکلیه بعد حرف درامد رو بزن چون اول کار برای جذب کاربر باید مطالب سایت از دیگر سایت ها متمایز باشه امکانات بیشتری داشته باشه

اگه بخوای یه سایت رو معرفی کنم که 1 گیگ با دامنه ir یک ساله 19500 تومان هاست و دامنه بخری

لینک به ارسال

بله منم برای همین هست که خیلی حساسیت به خرج دادم. چون میخوام از اول کار متمایز باشه مطالب. تو دسته بندی مطالب و نوع مطلب دچار دوگانگی هستم نمیدونم چی بزارم چیکار کنم ؟

کامل به اون سری سوالاتم لطف کنید جواب بدین. همیشه گفتن چندتا فکر بهتر از یکی هست :thankyou:

لینک به ارسال

سلام و درود

ابتدا علایق خود را ببینید و سپس بر اساس علایق خود سایت راه اندازی کنید و میتوانید در تمامی زمینه ها سایت داشته باشید البته هم زمان ولی رسیدن به همه سخت میشه.در هر کاری که بخواهید وارد شوید قبلا کسانی استخوان خرد کردند و باید صبور باشید تا نتیجه بده !

برای درامد از سایت راههای زیادی است مثلا فروش نرم افزارهای معرفی شده در سایت و گرفتن تبلیغات برای نمایش در سایت و ایجاد سایت های آموزشی و یا اصلا راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی!

تا تصمیم نگیرید که در چه زمینه ای کار کنید نمیتوان تصمیم درستی برای سایت گرفت.

البته با جستجو در سایت های ایرانی میتوانید بفهمید از چه راهی درآمد دارند.ولی در کل تا آشنایی کامل با روش ها نداشته باشید کمی سخته.من هم ابتدا با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی وارد شدم ولی دیدم علاقه ای ندارم البته شاید بعدا فروشگاهی راه اندازی کنم ولی در زمینه دیگر کار خواهیم کرد.

ولی درکل اگر فکر درآمد از سایت هستید بدانید این کار به سختی محقق میشود حتی اگر محصولات خوبی برای فروش داشته باشید کافیست در گوگل مطلبی را سرچ کنید و ببینید چندتا اسپمر در نتایج اولیه گوگل هستند و اینها کسانی هستند که نمیگذارند کاربران به راحتی به سایت شما دسترسی پیدا کنند البته این یکی از مشکلات بود!

در هر زمینه ای مرجعی موجود است مثلا برای راه اندازی فروشگاه آنلاین سایت هایی مانند شاپ کیپر و برای پشتیبانی از جوملا سایت هایی مانند جومینا و برای راه اندازی هاستیگ سایتی مانند هاستینگ تالک و....

هر تصمیمی که گرفتید ابتدا کاملا تحقیق کنید!

لینک به ارسال

رضا جان مرسی

برای اول کار نمیخوام در آمدی که میاد زیاد باشه. در حدی باشه که هزینه ماهیانه و سالیانه خود سایت رو در بیاره کافیمه. و بیشتر میخوام سایت علمی باشه

من به اون مطالبی که گفتم علاقه دارم چون میخوام سطح علمی رو بالا ببرم. در صورتی که میدونم چیزهایی که بلدم واقعا هیچا همیشه و هیچ وقت آدم چیزی بلد نیست

دوست دارم پست ها بیشتر اطراف اموزش وب ، نرم افزارها و .. باشه. که مثلا همین که بخوام اموزش رو بنویسم هم نمیدونم به چه سبک و سیاقی باشه.

و از همه مهمتر میخوام یه سری اخبار مهم مثل تحولاتی که تو زمینه کامپیوتر رخ میده رو بنویسم اما همینطور که میدونید روزی خداتا خبر هست نمیدونم کدوم رو گلچین کنم یا روزی چندتا بزارم

چون هرچی زیاد باشه هزینه سایت میره بالا ، هرچی هم کم باشه بازدید پایین میاد

لینک به ارسال

برای نمایش اخبار از خبرخوان استفاده کنید فکر میکنم بهتر باشد.

برای مطالب فکر میکنم که روزانه باید مطلب بدهید تعداد مشخصی نداره و چون چند ماه طول میکشه تا سایت در موتورهای جستجو ایندکس بشه بعد از چند ماه تعداد زیادی مطلب در سایت قرار دادید.

البته اگر مطالب سایت منحصر به فرد باشه بعد از هفته های اول اگر کسی اون مطلب رو سرچ کنه ابتدا سایت شما بالا میاد.شما اگر مطالب ارزشمند درسایت قرار دهید روزانه یکی هم خوبه چون سایت هایی که مطلب بی محتوا دارند کاربری ندارند و یا کاربران از اون زود خارج میشوند.

برای نمایش خبرهای دیگر همانطور که گفتم از خبر خوان استفاده کنید و خیلی راحت خبرهای سایت های خبری را در سایت خود نمایش دهید.

ولی تا سایت بازدید کننده بالایی نداشته باشه درامد خوبی هم نداره مثلا کسانی که به سایت ها تبلیغات میدن به تعداد بازدید هم نگاه میکنند البته سایت ایران مارکت سنتر سیستم نمایش تبلیغاتی داره که اگر کسی از سایت شما هدایت بشه و خرید کنه پورسانتش به حساب شما واریز میشه شاید در این سیستم کاربرانی از سایت شما به اون سایت هدایت شوند.

اگر قصد فروش محصول یا خدمات هم داشته باشید باز باید کاربران زیادی داشته باشید چون نمیتوان گفت چند درصد کاربران از محصول شما خوششان می آید.

در کل شش ماه تا یک سال طول میکشد یک سایت جا بیافتد و در جستجوها نمایش داده شود و هر تصمیمی که گرفتی حداقل چند ماه باید صبور باشی!

لینک به ارسال

6 ماه تا 1 سال زیاد نیست چون هر کاری اولش یا ضرر منفی میده یا عادی هست اما بعد بازدهی داره و یه سلسله مراتبی رو باید گذروند تو هر کاری

و اما مطلب ها :

شما خودتون باشید برای سایتتون بیشتر چه نوع مطالبی میزارید که متمایز باشه ؟ طبق اون دسته بندی که کردم تو پست اولم بگین لطفا. منظورم از اینترنت شامل سیستم مدریت محتوی ، آموزش های برنامه هایی از قبیل آنتی ویروس های و ... هست. خود آموزش رو بصورت متن و عکس بزارم و یا فلش بکنم ؟

برنامه های خاص هم میخوام بزارم. دسته بندی برنامه هارو چطور بکنم ؟ چون هرچی منوی دسته بندی هم زیاد بشه کاربرو گیج میکنه.

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز به نظر من فلش خوب نیست چون باید همه رو در نظر بگیرد همه سرعت اینترنتشون یکی نیست به نظر من اگه عکس و مطالب باشه خوبه یه چیز دیگه یه موضع روی اگه بهشت تسلط بیشتر دارید روی اون متمرکز بشید

دسته بندی هم به سلیقه است چون خود شما بیشتر مطالب خواهید گذاشت به نظر من اگه سایت های پر بازید رو بیشتر روش پردازش کنید به نتیجه خوب می رسید همیشه سایتهای پر بازید راه رو برای شما نشان خواهند داد

مطالبی که استفاده میکنید باید کاملا روان و شفاف باشید قدرت بیان و نوشتنتون باید خوب باشد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...