رفتن به مطلب
Hussein_Alilou

عدم برقراری ارتباط با دیتا بیس

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت اساتیدو مدیران سایت جومینا

من نسخه 2.5.8 جوملا رو از همین سایت دانلود کردم و در حین نصب جوملا با خطای عدم برقراری ارتباط با دیتا بیس مواجه میشم

- مشکل نام دیتا بیس - نام کاربری - رمز عبور وجود دارد

منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم :002:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

قبل اون یک دیتابیس ساختید؟

نام دیتابیس

و

رمز عبور & نام کاربری یوزری که ساختید؟ بعد ساختن هر دو بهم وصل شون کردید؟

موقع تصب درست عبارت ها را در جاهاش خودشون وارد می کنید؟

لینک به ارسال

قبلا دهها بار جوملا نصب کردم اما با چنین مشکلی برای اولین بار هست که مواجه میشم !

دیتا بیس رو ایجاد کردم - یوزر رو ایجاد کردم - به هم متصل کردم و نهایت دسترسی رو براشون قرار دادم ...

نامها و پسورد رو قبلا در نوت پد نوشتم و از اونجا کپی می کنم ! اشتباه در این حالت 0 هست !

لینک به ارسال

با سلام

شما در نصب جوملا مشکل دارید؟

لوکال یا هاست؟

اگر در لوکال مشکل دارید کارهای زیر رو انجام بدید.

ابتدا یه دیتا بیس بسازید(اسم دیتا بیس من هست testjoomla)

بعد از ساخت دیتا بیس مراحل نصب رو ok کنید تا به مرحله "تنظیمات دیتابیس" و مقادیر رو به شکل زیر پر کنید:

نام هاست=localhost

نام کاربری =root

رمز عبور =خالی بزارید.

نام دیتابیس =نام دیتابیسی که ساختید رو قرار بدید الان من قرار دادمtestjoomla و به مرحله بعد برید.

تنظیمات ftp رو روی نه بزارید و مرحله بعد

نام سایت=نام سایت خودتون.

ایمیل شما =

نام کاربری مدیر =نام کاربری ادمین سایت

رمز عبور مدیر =رمز عبور ادمین(که خود شما هستید)

تکرار رمز عبور مدیر=تکرار رمز عبور

و بعد ادامه رو بزنید.

و در آخر پوشه Installation را حذف کنید.

اگر هم در هاست مشکل دارید عبارت زیر رو در گوگل سرچ کنید "آموزش نصب جوملا 2.5 در هاست"

موفق باشید

لینک به ارسال

جوملا رو بر روی هاست نصب می کنم ...

با مراحل نصبش هیچ مشکلی ندارم ! تنها مشکل من در حین نصب عدم برقراری ارتباط با دیتا بیس هست ! دهها بار نسخه های مختلف جوملا رو نصب کردم اما برای اولین بار با چنین مشکلی مواجه می شم !

لینک به ارسال

سلام

همین جوملا رو روی هاست دیگه یا روی لوکال تست کنید

اگر فقط اینجا مشکل داره ممکن از هاستتون باشه

لینک به ارسال

درود ... من چندین روز بود در اکثر سایتهایی که دارن از جوملا پشتیبانی می کنند جستجو انجام می دادم اما به هیچ نتیجه ای نرسیدم و هیچ پاسخی هم آن چیزی نبود که من رو راهنمایی کنه ! خوب در آخر طی ارتباط با پشتیبانی هاستم در آمریکا تونستم جواب مشکل رو بدست بیارم !!!

و از اون جایی که می خوام در جومینا جوملا رو ادامه بدم جواب رو در همین تاپیک می ذارم تا بقیه افرادی که با این مشکل برخوردند یا هیچ اطلاعی در این رابطه ندارند بتونند به پاسخشون برسند :

مشکل :

عدم برقراری ارتباط با دیتا بیس در مرحله 4 نصب جوملا

پاسخ :

برخی سرورها برای افزایش سرعت و امنیت راه اندازی شده اند و دیتابیس ها در سروری جداگانه میزبانی می شوند به همین علت شما نمی توانید با locahost به دیتا بیس متصل شوید . پس نیاز به آدرس سرور میزبانی کننده دیتابیس دارید نه localhost -

در مرحله 4 نصب جوملا در قسمت نام هاست که به صورت پیش فرض localhost می باشد شما آدرس IP دیتاسرور خود را وارد خواهید کرد که دیتابیسهای شما در آن میزبانی می شوند . این آدرس IP را از شرکت ارائه دهنده هاست خود دریافت نمایید .

با تشکر - حسین علیلو

البته شرایط بالا زمانی صادق می باشد که شما مشخصات دیتا بیس شامل نام دیتابیس - نام کاربری دیتابیس و رمز عبور دیتابیس را به درستی وارد کرده باشید و حتما نام کاربری را به دیتابیس متصل کرده باشید .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...