رفتن به مطلب
seminoo

های لایت کردن منوی فعال

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان گلم خوبید چند روزی نبودم ولی امروز با یک سوال تخصصی برگشتم :D

فرض کنید قالبی دارید که خیلی دوسش دارید و با هم خیلی ندارید و خلاصه نون نمکش رو خوردید :D و قصد تعویضش رو هم ندارید ولی این قالب یک ضعف کوچولوی گنده داره ;P قسمت منوی های بالاش همه چیش اوکی هست هم آبشاری میشه هم طراحی خوبی داری و ... فقط و فقط میخوام وقتی یکی از گزینه های منو فعاله یعنی وقتی روش کلیک کردیم منو متمایز بشه با بقیه منوها یعنی اگر بقیه منوها سفید هست ، منوی فعال رنگ دیگه ای داشته باشه مثل منوهای قالب زیر

http://www.joomplate.ir/demo/professional

یه جایی خوندم که باید کد شرطی php برای on و off کردن منو تعریف کنم که دقیقا متوجه نشدم اگر نمونه ای که تو جوملا انجام داده شده آموزش بدید فکر کنم بیشتر کمک کنه :heart:

یا میشه منوی بالای همین ادرس رو http://www.joomplate.ir/demo/professional به جای منوی قالب پیشفرضم قرار بدم اینم شنیدم که کاره تقریبا سختیه و مهارت بالای پیدا کردن کدهای مربوطش رو میخواد و ... :exclamation:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

بله درست شنیدید

برای اینکه منوی فعال با بقیه فرق کنه

باید کلاس مخصوص داشته باشه مثلا active که باید براش تعریف کنید با همان دستورات پی اچ پی

بعد در سی اس اس قالب برای اون کلاس یک حالت مثلا عکس یا رنگ متمایز تعریف کنید

لینک به ارسال

سلام

بله درست شنیدید

برای اینکه منوی فعال با بقیه فرق کنه

باید کلاس مخصوص داشته باشه مثلا active که باید براش تعریف کنید با همان دستورات پی اچ پی

بعد در سی اس اس قالب برای اون کلاس یک حالت مثلا عکس یا رنگ متمایز تعریف کنید

خیلی دقیق ریز و جزء به جزء توضیح دادید :dodgy: آقا گفتم کامل میخوام روش active رو بگید بیزحمت

لینک به ارسال

برنامه نویس php نداریم اینجا یا کسی نمیخواد کمک کنه ! جدا فوری لازم دارم :64 (19):

لینک به ارسال

با سلام

برای تست میتونید این کد ها رو به انتهای یکی از فایلهای CSS تون اضافه کنید

div.megacol ul.megamenu li.mega.active {
   background-color: red;
}

div.megacol ul.megamenu li.mega.active a {
   font-weight: bold;
   font-size: 14px;
   text-align: center;
}

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

:64 (5): خودم پیدا کردم کدش رو از اونی هم که فکر میکردم ساده تر بود ولی خداییش خیلی خیلی این کد ساده ارزشمنده حداقل به مدیر سایت بفرمایید 150 امتیاز رتبه بهم بدید تا آموزش رو تقدیم کنم چون هر کاری میکنم رتبم یک دونه ام اضافه نشده :s

:64 (5): خودم پیدا کردم کدش رو از اونی هم که فکر میکردم ساده تر بود ولی خداییش خیلی خیلی این کد ساده ارزشمنده حداقل به مدیر سایت بفرمایید 150 امتیاز رتبه بهم بدید تا آموزش رو تقدیم کنم چون هر کاری میکنم رتبم یک دونه ام اضافه نشده :s

البته نا گفته نمونه بیش از 20 تا قالبی رو که این ویژه گی رو داشت رو تجزیه و تحلیل کردم تا پیداش کردم

لینک به ارسال

کسی امتیاز نداد که ولی خوب مثل آب خوردن یک if شرطی برای on یا of بودن منو میسازید و اسم تابع php رو همون div id=نام تابع php در نظر میگیریم به همین راحتی :cool:

لینک به ارسال

با تشکر از شما.

البته موردی که فرمودید با دستورات css قالبل انجام هست.

بی زحمت برای به نتیجه رسدن این تایپیک کاری که کردید+ دستورات رو اینجا قرار بدید تا دوستانی که مشکل شما رو دارند با مطالع این تایپیک به نتیجه دلخواه خودشون برسند!

با تشکر

لینک به ارسال

<?php
//دریافت لینک درخواستی
$url = $_GET['url'];
//ساخت کلاس داینامیک با توجه به لینک درخواستی
if ($url == 'home'){
   $class_home = 'class="menu-on"';
}else{
   $class_home = 'class="menu-off"';
}

لینک به ارسال

همونطور که دوستمون گفت با css هم میشه این کار رو کرد با دستور .current.active ولی این خودش یک تابع تعریف شده php رو فراخوانی میکنه اگر قالب رو خودتون ننوشته باشید و قالب استاندارد باشه معمولا تابع php مورد نظر داخلش تعریف شده و با دستور current.active میشه هم این کار رو انجام داد.:acigar:

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...