رفتن به مطلب
alireza10025

انتقال مطالب به جوملا 2.5

پست های پیشنهاد شده

با سلام و احترام

من قصد دارم جوملا 1.5 خود را تبدیل به 2.5 کنم اما متاسفانه انتقال 85% مطالب با مشکل مواجه شد و حتی یکی از اساتید انجمن هم سعی کردند کمک کنند اما دیتابیس مشکلی داشت که این امر میسر نشد. حالا از خیر مهاجرت گذشته [/align][align=right]ام اما قصد دارم مطالبم را به جوملا 2.5 منتقل کنم که خودم تصور میکنم 2 راه دارم و لطفا بفرمایید کدام بهتر است[/align][align=right]راه اول: ایجاد مطالب در لوکال در یک جوملای 2.5 و سپس انتقال لوکال به هاست ، که حسن آن اینست که سایت تنها چند ساعت از دسترس خارج و مجددا با همان محتوا اما با جوملای جدید بازمیگردد اما ایرادش اینست که پس از ایجاد حدود 900 مطلب در لوکال اگر در انتقال به هاست مشکلی پیش بیاید عملا زحماتت به هدر رفته است و در ثانی در طول زمان ایجاد اینهمه مطالب ممکن است ویندوز مشکلی پیدا کند و مجددا هدر رفتن زحمات

من قصد دارم جوملا 1.5 خود را تبدیل به 2.5 کنم اما متاسفانه انتقال 85% مطالب با مشکل مواجه شد و حتی یکی از اساتید انجمن هم سعی کردند کمک کنند اما دیتابیس مشکلی داشت که این امر میسر نشد. حالا از خیر مهاجرت گذشته [/align][align=right]ام اما قصد دارم مطالبم را به جوملا 2.5 منتقل کنم که خودم تصور میکنم 2 راه دارم و لطفا بفرمایید کدام بهتر است[/align][align=right]

راه دوم: من یک دامین همنام دامین فعلی با پسوند(دات آی آر) هم دارم که میتوانم مطالب را یکی یکی به آن منتقل کنم و همزمان لینک آنرا از وبمسترتولز سایت قبلی حذف کنم که در اینصورت از حسنش اینست که در مورد زحماتی که برای ایجاد مطالب میکشم ریسکی وجود ندارد اما در مورد معایب این روش شما بهتر میتوانید نظر بدهید که ممکن است حتی با حذف آن از وبمسترتولز سایت قبلی، گوگل آنرا کپی تشخیص دهد و از طرفی رنک سایت فعلیم 3 میباشد که با انتقال مطالبش به سایت جدید عملا بدون مطلب میشود حالا اگر راه دوم را صلاح میدانید من در هنگام کامل شدن سایت جدید میتوانم دیتابیس مطلبش را به سایت قبلی اما با جوملای 2.5 منتقل کنم و سایت قبلی و رنک گوگلش حفظ میشود[/align][align=right]دوستان این مطالبی که حضورتان عرض کردم تصورات اینجانب میباشد و ممکن است ایرادات فنی بسیاری داشته باشد که شما آنرا اصلاح میفرمایید. دوستان لطفا نظرات خود را دریغ نفرمایید[/align][align=right]با سپاس

راه دوم: من یک دامین همنام دامین فعلی با پسوند(دات آی آر) هم دارم که میتوانم مطالب را یکی یکی به آن منتقل کنم و همزمان لینک آنرا از وبمسترتولز سایت قبلی حذف کنم که در اینصورت از حسنش اینست که در مورد زحماتی که برای ایجاد مطالب میکشم ریسکی وجود ندارد اما در مورد معایب این روش شما بهتر میتوانید نظر بدهید که ممکن است حتی با حذف آن از وبمسترتولز سایت قبلی، گوگل آنرا کپی تشخیص دهد و از طرفی رنک سایت فعلیم 3 میباشد که با انتقال مطالبش به سایت جدید عملا بدون مطلب میشود حالا اگر راه دوم را صلاح میدانید من در هنگام کامل شدن سایت جدید میتوانم دیتابیس مطلبش را به سایت قبلی اما با جوملای 2.5 منتقل کنم و سایت قبلی و رنک گوگلش حفظ میشود[/align][align=right]دوستان این مطالبی که حضورتان عرض کردم تصورات اینجانب میباشد و ممکن است ایرادات فنی بسیاری داشته باشد که شما آنرا اصلاح میفرمایید. دوستان لطفا نظرات خود را دریغ نفرمایید[/align][align=right]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

در مورد راه اول :

اما ایرادش اینست که پس از ایجاد حدود 900 مطلب در لوکال اگر در انتقال به هاست مشکلی پیش بیاید عملا زحماتت به هدر رفته است و در ثانی در طول زمان ایجاد اینهمه مطالب ممکن است ویندوز مشکلی پیدا کند و مجددا هدر رفتن زحمات

خب این مورد دیگه مربوط به مهاجرت نمیشه و در هر صورت اگر مطالبتون در لوکال مشکلی نداشته باشه هنگام انتقال به هاست نیز مشکلی نخواهد بود

شما در لوکال هم قادر به بک آپ گیری هستید به فرض اگر از ومپ در درایو C استفاده میکنید کافیه به مسیر زیر بروید

C:\wamp\bin\mysql\mysql5.0.51b\data

در مسیر فوق به ازای هر دیتابیس یک پوشه ایجاد شده که میتونید یک کپی ازش تهیه کنید و در صورت بروز مشکل برای ویندوزتون پوشه کپی گرفته شده را در لوکال در مسیر فوق کپی کنید . البته این روش فقط برای لوکال میباشد !

به نظر من راه دوم به دردسرش نمی ارزه

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

باسلام

دوستان ممنون از راهنمایی شما عزیزان

من با این توضیحات فکر میکنم بهتر باشد صبر کنم تا مشکلات من شاید توسط ورژنهای آینده افزونه های انتقال و همچنین جوملاهای 3 به بالا حل شود البته امیدوارم. بنابراین قصد دارم سایت فعلی را در همین وضعیت جوملا 1.5 باقی بگذارم و آنرا به موازات سایت جدید ( همین دامین فعلی با پسوند دات آی آر)مدیریت کنم. میدانید فکرم اینست که بطور مثال سایت جدید را بر پایه مثلا روانشناسی و ... قرار دهم و سایت فعلی بر پایه دانلود و دانستنیها باقی بماند که در اینصورت لاجرم باید مطالب روانشناسی سایت فعلی را به سایت جدید منتقل کنم. که در اینصورت هنگام درج مطلب جدید میتوانم با توجه به حوزه عمل مطلب مربوطه سایت میزبان را انتخاب کنم.

لطفا راهنمایی بفرمایید که اگر بخواهم حدود 50 یا 60 مطلب را از این سایت به دامین دیگرم ببرم که گوگل هم شاکی نشود چکار باید بکنم. آیا باید پس از انتقال مطلب ، آنرا از سایت فعلی حذف کرده و همچنین لینکش را از وبمسترتولز هم حذف کنم؟

یا اینکه کلا دست به این مطالب نزنم؟

با سپاس

لینک به ارسال

با سلام

دوستان من میتوانم سایت را به 2.5 ارتقا دهم و چون سایت جدید در پوشه gupgrade ذخیره میشود در همان سایت ارتقا داده شده در درون همین پوشه عمل انتقال مطالبی که منتقل نشده را انجام دهم و هنگامی که همه مطالب را به آنجا منتقل کردم سایت را جایگزین سایت فعلی در روت هاست کنم

با سپاس

لینک به ارسال

با سلام

دوستان گرامی ، من هنگامی که عمل ارتقائ را انجام میدهم با 2 پیشوند دیتا بیس مختلف(مثلا h2j1 و j1s2) ، در این موقع مطالب من بطور کامل منتقل میشود به جوملا 2.5 اما هرگاه جداول دیتا بیس اولی(j1s2) را پاک میکنم دیگر سایت بالا نمی آید و ارور یک جدول پاک شده قبلی را میدهد آیا من باید هر دو جدول را حفظ کنم؟

لینک به ارسال

با سلام

اساسا" دیتابیس جوملا 1.5 به جوملا 2.5 کاری نداره . ممکنه برخی از جداول را به اشتباه حذف میکنید

شما تونستید همه مطالب رو منتقل کنید ؟

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

جناب صفرعلی عزیز تمام مطالب من منتقل شده به جوملا 2.5 و الان درون پوشه upgrade موجود می باشد ولی این کار تنها زمانی به این کاملی انجام شد که من 2 الی 3 بار مهاجرت را انجام دادم و البته جداول دیتابیسی که ایجاد میشد را پاک نمی کردم و دفعه سوم بصورت کامل انجام شد. حالا من در قسمت

php my admin چهار سری جدول دیتا بیس با پیشوندهای jos که مربوط به جوملا 1.5 است و پیشوندهای j2k1 و j9k1 و jk1 می باشد که در دفعات قبل که توانستم به همین صورت تمام مطالب را منتقل کنم با اینکه میدانستم پیشوند آخری که انتخاب کردم چه بوده است و 2 پیشوند دیگر را حذف کردم دیگر سایت ارور جداولی را که حذف کرده ام را میداد. بنابراین الان دیگر جرات اینکه دوباره جدولی را حذف کنم ندارم . آیا میتوان فهمید که کدام جدول ،اکنون موفقیت آمیز بوده است؟ و اگر این جداول پاک نشوند چه ایرادی بوجود می آید.

با سپاس

لینک به ارسال

با سلام

اگر مطالبتون کامل منتقل شده باشند خب طبیعتا" در جدول content نیز ثبت شده اند . رکوردهای این جدول را بررسی کنید

اون دفعه سوم که فرمودید بصورت کامل انجام شد و جوملا جداول قبلی را تشخیص میداد قاعدتا" نباید به این شکل باشه

در فایل کانفیگ بررسی کنید که پیشوند جداول موردنظرتون به درستی تعریف شده باشه تا اون جداول فراخوانی شوند اگر در دیتابیسی جداگانه قرار دارند بررسی کنید که اطلاعات دیتابیس در فایل کانفیگ صحیح وارد شده باشند

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

دوستان ممنون. مسئله حل شد و حالا میخواهم محتویات پوشه jupgrade را جایگزین جوملا 1.5 کنم

1. نام مستعار تمام مطالب عدد و تاریخ است اشکالی ندارد اول محتویات پوشه jupgrade را جایگزین جوملا 1.5 کنم و بعد نام های مستعار را اصلاح کنم؟

2. داخل روت هاست چه چیزهایی باید جایگزین گردد و روی فایل کانفیگ باید اصلاحی صورت بگیرد؟

با سپاس

لینک به ارسال

با سلام

دوستان ممنون اینرا هم از روی راهنمائی های موجود در انجمن انجام دادم. فقط یک سوال داشتم و آن اینکه در قسمت ماژولها ، من HTMLسفارشی را ندارم و فقط دستی آن موجود است در حالیکه در سایتی که از ابتدا با جوملا 2.5 راه اندازی کردم چنین گزینه ای وجود دارد. لطفا راهنمایی بفرمایید

با سپاس

لینک به ارسال

با سلام و احترام

جناب صفرعلی عزیز اگر یادتان باشد برای مهاجرت به 2.5 من یوزر و پسوورد خودم را هم در اختیار شما گذاشتم ولی مطالب بطور 10% منتقل میشد اما با کمک شما و انجمن بالاخره موفق شدم 100% مطالب را انتقال دهم و هم اکنون در دسترس است. باز هم ممنونم

1.در مورد سوال قبلم ، آیا امکان این هست که در html سفارشی با کلیک بر روی بنر ایجاد شده ، صفحه مورد نظر در صفحه جدید باز شود؟ چون در جوملا 1.5 چنین امکانی وجود داشت اما در حال حاضر صفحه مورد نظر در همان صفحه باز میشود

2.در مورد نقشه سایتم با کلیک بر روی نقشه سایت ، آدرس به این شکل روی مرورگر نمایان میشود

http://www.negarstan.com/Categories/sitemap.html

که در آدرس یک جمله Categories اضافه است و به همین علت صفحه باز نمیشود علت را میفرمایید؟

با سپاس

لینک به ارسال

با سلام

سوالات این پستتون خارج از بحث عنوان تاپیک هست . بهتر بود در تاپیک جدید مطرح میکردید

به هر حال در مورد سوال اولتون اگر از ادیتور پیشفرض جوملا استفاده میکنید در هنگام لینک دهی به بنر در فیلد Target میتونید این مورد رو تعیین کنید

روی Blank قرار بدید

در مورد سوال دومتون اطلاعی ندارم هر چند اگر عبارت categories هم در آدرس نباشه باز هم خطای 404 را خواهید داشت

سوال دومتون رو در تاپیک جدید با جزئیات بیشتری مثل اینکه از چه افزونه ای استفاده میکنید و ... مطرح کنید ان شاءا... دوستان پاسخ را خواهند داد

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...