رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان عزیز

من فول بک اپو بلدم بگیرم اما در ریستور مشکل دارم چون ادمین هاست یا سرور م نیستم

من چطور میتونم یه بک اپ از کل سایت بگیرم و خودمم هم بتونم ریستورش کنم ؟

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

با توجه به اینکه ادمین سرور خودتون نیستید قادر به ریستور فول بک آپ نخواهید بود

اگر از فول بک آپ بخواهید استفاده کنید باید بصورت دستی برگردونید

پیشنهاد می کنم برای راحتی کار، اگر سیستم مدیریت محتواتون جوملا هست توسط افزونه آکیبا بک آپ بگیرید و براحتی مثل جوملا نصب اش کنید... (این افزونه بک آپ رو در قالب یک بسته نصبی به شما تحویل می ده که شامل پوشه ها و فایلهای جوملا و همینطور دیتابیس می شود که مثل جوملا می تونید نصب اش کنید و بعد از نصب تمام اطلاعات شما بالا خواهد آمد...)

موفق باشید

لینک به ارسال

اقای فرحزادیان با تشکر از جوابتون

اما در اینجا من 2 سوال دارم

1-من میخوام از یه اسکریپ بک اپ بگیرم ؟مثل یه فول بک اپ ؟ اون موقع تکلیف چیه؟

2-اون افزونه حتی از فایل های غیر از جوملا بک اپ تهیه میکنه؟

لینک به ارسال

با سلام

بهتر هست در این شرایط بصورت دستی از دایرکتوری اصلی اسکریپت اتون بک آپ بگیرید و همینطور اگر اسکریپت دارای دیتابیس هست از دیتابیس مربوطه نیز بصورت دستی بک آپ بگیرید و منتقل کنید

موفق باشید

لینک به ارسال

درورد. اگر به ترتیب زیر عمل کنید به هیچ مشکلی بر نمی خورید .من خودم چندین سایت رو به همین طریق از روی لوکال به روی هاست انتقال دادم.

1- بک آپ گیری از دیتابیس

2- zip کردن کل محتویات سیستم جوملا و یا هر چیز دیگه

3- آپلود فایل zip و extract کردن آن در هاست جدید

4- تشکیل دیتابیس جدید در هاست جدید

5- import کردن دیتابیس بک آپ گرفته شده در مرحله اول در دیتابیس جدید

6- ویرایش فایل configuration.php (در جوملا) و وارد کردن مشخصات هاست و دیتابیس جدید

موفق باشید!

لینک به ارسال

درورد. اگر به ترتیب زیر عمل کنید به هیچ مشکلی بر نمی خورید .من خودم چندین سایت رو به همین طریق از روی لوکال به روی هاست انتقال دادم.

1- بک آپ گیری از دیتابیس

2- zip کردن کل محتویات سیستم جوملا و یا هر چیز دیگه

3- آپلود فایل zip و extract کردن آن در هاست جدید

5- import کردن دیتابیس بک آپ گرفته شده در مرحله اول در دیتابیس جدید

6- ویرایش فایل configuration.php (در جوملا) و وارد کردن مشخصات هاست و دیتابیس جدید

موفق باشید!

جناب مداحی

با سلام

ایا امکانش هست که تمام موارد بالا رو یه کم کاملتر توضیح بدین؟ راستش من خیلی خیلی تازه کارم و فعلا فقط طراحی سایت توی لوکال رو یاد گرفتم واسه انتقال لوکال به سرور اطلاعات بسیار کمی دارم .ممنون میشم اگه تمام مراحل بالا رو یه کم کاملتر توضیح بدین. مثلا بک اپ گیری از دیتا بیس چه جوری باید انجام بشه و.....

با تشکر و سپاس فراوان

لینک به ارسال

سلام

1- از phpmyadmin لوکال ، دیتابیس مورد نظر رو بکاپ بگیرید.

2- محتویات داخل فولدر سایتی که ایجاد کردید (در لوکال در www قرار دارد) را زیپ کنید.

3- فایل زیپ را در هاست آپلود کنید(در root یا public_html)

5- import کردن دیتابیس بک آپ گرفته شده در مرحله اول در دیتابیس جدید از طریق phpmyadmin هاست

6- ویرایش فایل configuration.php (در جوملا) و ممکنه اطلاعات دیتابیس در فایل دیگه ای در اسکریپت مورد نظر باشه ، وارد کردن مشخصات هاست و دیتابیس جدید

با احترام

لینک به ارسال

سلام

1- از phpmyadmin لوکال ، دیتابیس مورد نظر رو بکاپ بگیرید.

2- محتویات داخل فولدر سایتی که ایجاد کردید (در لوکال در www قرار دارد) را زیپ کنید.

3- فایل زیپ را در هاست آپلود کنید(در root یا public_html)

5- import کردن دیتابیس بک آپ گرفته شده در مرحله اول در دیتابیس جدید از طریق phpmyadmin هاست

6- ویرایش فایل configuration.php (در جوملا) و ممکنه اطلاعات دیتابیس در فایل دیگه ای در اسکریپت مورد نظر باشه ، وارد کردن مشخصات هاست و دیتابیس جدید

با احترام

با سلام و سپاس از پاسختان

همونطور که خدمت شما عرض کردم خیلی ناشی و کم اطلاع هستم. من برنامه easyphp را نصب کرده ام و از این طریق سایت را طراحی کرده ام . .اگر لطف بفرمایید مرحله به مرحله توضیح دهید که از phpmyadmin چگونه بکاپ بگیرم بسیار ممنون خواهم شد . همچنین مراحل 4 و 5 را اگر توضیح بدهید لطف بسیار بزرگی به بنده می کنید

با تشکر و سپاس فراوان

لینک به ارسال

با سلام

برای ایجاد دیتابیس تو همون صفحه اولیه phpmyadmin در فیلد Create new database نام دلخواهی را وارد کنید و در لیست مقابل گزینه utf8_persian_ci را انتخاب کنید و روی دکمه Create کلیک کنید تا دیتابیس ساخته شود

زمانیکه دیتابیس ایجاد میشه بطور خودکار وارد دیتابیس میشوید . اگر میخواهید به صفحه اولیه باز گردید در پنل سمت چپ اون بالا روی آیکنی که شکل خانه است کلیک کنید

برای بک آپ گرفتن کافیست در پنل سمت چپ روی نام دیتابیس موردنظرتون کلیک کنید و سپس در پنل سمت راست اون بالا روی تب Export کلیک کنید

در تب Export دو قسمت رو میبینید به نامهای Export و Options که قسمت Options رو نیازی نیست تغییر بدید و همون تنظیمات پیشفرضش کافیه

در قسمت Export گزینه SQL را انتخاب کنید و در کادری که لیست جداولتون نمایش داده شده ، جداول موردنظرتون رو انتخاب کنید و در انتها در پایین همین قسمت گزینه Save as file را تیک بزنید و در فیلد مربوطه نام دلخواهی رو برای فایل بک آپ وارد کنید و تیک گزینه remember template را بردارید و از بین گزینهای موجود هم نوع فشرده سازی فایل بک آپ رو مشخص کنید و در نهایت روی دکمه Go کلیک کنید . ممکن است برای دانلود نیاز شود که به اینترنت متصل باشید

برای ریستور کردن بک آپ ، ابتدا اگر دیتابیس را ندارید ایجادش کنید و اگر موجوده با توجه به نوع بک آپ تون جداول رو حذف یا خالی کنید

وقتی وارد دیتابیس شدید به سربرگ Import بروید و از طریق دکمه Browse فایل بک آپ را وارد کنید و گزینه Character set of the file را روی utf8 قرار بدید و سایر تنظیمات نیز پیشفرض باشند و روی دکمه Go کلیک کنید و صبر کنید تا بک آپ ریستور شود

من توضیحات رو بر اساس Wampserver گفتم چون تقریبا روششون مثل هم هستش و فکر نکنم فرق چندانی داشته باشند

توصیه میکنم از Wampserver2.0c استفاده کنید که متداولتره و کار کردن باهاش هم خیلی راحتتر و سریعتره

مثلا تو easyphp اگر بخواهید وارد phpmyadmin بشید اینطوریه :

اول راست کلیک روی آیکن easyphp - دوم انتخاب گزینه Administration - سوم انتخاب گزینه Mysql Manager

ولی تو ومپ فقط کافیه روی آیکن ومپ کلیک کنی تا به راحتی phpmyadmin و حتی localhost رو در جا تو منو ببینی :shy:

موفق و پیروز باشید

یا حق

:64 (17):

لینک به ارسال

با سلام

برای ایجاد دیتابیس تو همون صفحه اولیه phpmyadmin در فیلد Create new database نام دلخواهی را وارد کنید و در لیست مقابل گزینه utf8_persian_ci را انتخاب کنید و روی دکمه Create کلیک کنید تا دیتابیس ساخته شود

زمانیکه دیتابیس ایجاد میشه بطور خودکار وارد دیتابیس میشوید . اگر میخواهید به صفحه اولیه باز گردید در پنل سمت چپ اون بالا روی آیکنی که شکل خانه است کلیک کنید

برای بک آپ گرفتن کافیست در پنل سمت چپ روی نام دیتابیس موردنظرتون کلیک کنید و سپس در پنل سمت راست اون بالا روی تب Export کلیک کنید

در تب Export دو قسمت رو میبینید به نامهای Export و Options که قسمت Options رو نیازی نیست تغییر بدید و همون تنظیمات پیشفرضش کافیه

در قسمت Export گزینه SQL را انتخاب کنید و در کادری که لیست جداولتون نمایش داده شده ، جداول موردنظرتون رو انتخاب کنید و در انتها در پایین همین قسمت گزینه Save as file را تیک بزنید و در فیلد مربوطه نام دلخواهی رو برای فایل بک آپ وارد کنید و تیک گزینه remember template را بردارید و از بین گزینهای موجود هم نوع فشرده سازی فایل بک آپ رو مشخص کنید و در نهایت روی دکمه Go کلیک کنید . ممکن است برای دانلود نیاز شود که به اینترنت متصل باشید

برای ریستور کردن بک آپ ، ابتدا اگر دیتابیس را ندارید ایجادش کنید و اگر موجوده با توجه به نوع بک آپ تون جداول رو حذف یا خالی کنید

وقتی وارد دیتابیس شدید به سربرگ Import بروید و از طریق دکمه Browse فایل بک آپ را وارد کنید و گزینه Character set of the file را روی utf8 قرار بدید و سایر تنظیمات نیز پیشفرض باشند و روی دکمه Go کلیک کنید و صبر کنید تا بک آپ ریستور شود

من توضیحات رو بر اساس Wampserver گفتم چون تقریبا روششون مثل هم هستش و فکر نکنم فرق چندانی داشته باشند

توصیه میکنم از Wampserver2.0c استفاده کنید که متداولتره و کار کردن باهاش هم خیلی راحتتر و سریعتره

مثلا تو easyphp اگر بخواهید وارد phpmyadmin بشید اینطوریه :

اول راست کلیک روی آیکن easyphp - دوم انتخاب گزینه Administration - سوم انتخاب گزینه Mysql Manager

ولی تو ومپ فقط کافیه روی آیکن ومپ کلیک کنی تا به راحتی phpmyadmin و حتی localhost رو در جا تو منو ببینی :shy:

موفق و پیروز باشید

یا حق

جناب صفر علی

از توضیحات کاملتان بی نهایت سپاسگزارم. فقط بر اساس دستورالعمتان که عمل کردم موقع وارد کردن اطلاعات به این ارور برخورد کردم . باید چگونه این ارور ها را رفع نمایم؟

Error

SQL query:

-- -- Dumping data for table `ejcrw_assets` -- INSERT INTO `ejcrw_assets` (`id`' date=' `parent_id`, `lft`, `rgt`, `level`, `name`, `title`, `rules`) VALUES (1, 0, 1, 244, 0, 'root.1', 'Root Asset', '{"core.login.site":{"2":1,"6":1},"core.login.admin":{"6":1},"core.login.offline":['],"core.admin":{"8":1},"core.manage":{"7":1},"core.create":{"3":1,"6":1},"core.delete":{"6":1},"core.edit":{"4":1,"6":1},"core.edit.state":{"5":1,"6":1},"core.edit.own":{"3":1,"6":1}}'), (2, 1, 2, 3, 1, 'com_admin', 'com_admin', '{}'), (3, 1, 4, 15, 1, 'com_banners', 'com_banners', '{"core.admin":{"7":1},"core.manage":{"6":1},"core.create":[],"core.delete":[],"core.edit":[],"core.edit.state":[]}'), (4, 1, 16, 17, 1, 'com_cache', 'com_cache', '{"core.admin":{"7":1},"core.manage":{"7":1}}'), (5, 1, 18, 19, 1, 'com_checkin', 'com_checkin', '{"core.admin":{"7":1},"core.manage":{"7":1}}'), (6, 1, 20, 21, 1, 'com_config', 'com_config', '{}'), (7, 1, 22, 31, 1, 'com_contact', 'com_contact', '{"core.admin":{"7":1},"core.[...]

MySQL said:

#1062 - Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'

با تشکر

لینک به ارسال

با سلام

خب تو پست شماره 9 هم اشاره ای به این موضوع کردم

طبق این خطا شما جداولی رو دارید ریستور میکنید که در حال حاضر همون رکوردها موجودند

مثال میزنم . فرض کنید جدولی دارید که داخلش رکوردهایی فقط با شناسه های 90 تا 110 موجوده و حالا شما بک آپی دارید از رکوردهایی با شناسه 70 تا 150 برای همون جدول

خب وقتی فایل رو ایمپورت میکنید شناسه های 70 تا 89 ایمپورت میشن ولی از 90 به بعد به خاطر اینکه رکوردها دارای شناسه های مشابه هستند ایمپورت نمیشن و پیغام خطایی رو بهتون نشون میده که در بالا میینید

در چنین شرایطی میبایست جدول را خالی (Empty) کنید و مجدد فایل بک آپ رو ایمپورت کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

طبق این خطا شما جداولی رو دارید ریستور میکنید که در حال حاضر همون رکوردها موجودند

مثال میزنم . فرض کنید جدولی دارید که داخلش رکوردهایی فقط با شناسه های 90 تا 110 موجوده و حالا شما بک آپی دارید از رکوردهایی با شناسه 70 تا 150 برای همون جدول

خب وقتی فایل رو ایمپورت میکنید شناسه های 70 تا 89 ایمپورت میشن ولی از 90 به بعد به خاطر اینکه رکوردها دارای شناسه های مشابه هستند ایمپورت نمیشن و پیغام خطایی رو بهتون نشون میده که در بالا میینید

در چنین شرایطی میبایست جدول را خالی (Empty) کنید و مجدد فایل بک آپ رو ایمپورت کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

ممنونم سعی می کنم انجامش بدم. اگه مشکلی بود بازم مزاحمتون میشم

با تشکر

لینک به ارسال

با سلام

موفق و پیروز باشید

یا حق

ممنونم سعی می کنم انجامش بدم. اگه مشکلی بود بازم مزاحمتون میشم

با تشکر

جناب صفر علی

با سلام مجدد. ببینین وقتی که وارد phpmyadmin شدم دیتابیس ها موجود بود ولی همونطور که گفتم موقع import کردن خطاهایی نشون داد که شما گفتین باید جداول رو حذف کنم. موقعی که دیتا بیس رو انتخاب می کنم جداول همشون انتخاب شده هستن و اگه من بخوام اونا رو unselect کنم امکان export نیست ولی اینکه کدوم جدول و چه جوری باید حذفشون کنم و دوباره import کنم رو نتونستم انجام بدم . با اجازه تون یکی از دیتا بیس ها رو به طور کامل از بین بردم :( اخه نشد که جدول ها رو حذف کنم فکر کردم اگه دونه دونه حذفشون کنم شاید بشه این شد که کلا چیزی از دیتا بیس باقی نموند.

راستی یه چیز دیگه مگه میشه دیتا بیس وجود نداشته باشه اگه خودمون بسازیمش که table نداره اون وقت باید چی کار کنیم ؟

یه مطلب دیگه اینکه بالاخره همه سایتها بر اساس جوملا ساخته میشن که همشون یه سری ایتمهای مشخص دارن که تو طراحی کم و زیاد میشن ولی هستن . یعنی مشکل ارور دادن باید برای همه سایتها اتفاق بیفته . راه حل کلی رفع ارور همون خالی کردن جدوله که اگه مثل توضیحات قبلیتون که خیلی کامل و دقیق بود توضیح بدین ممنون میشم

بازم تشکر و عذر خواهی به دلیل اینکه شاید سوال های پیش پا افتاده ای می پرسم :blush:

لینک به ارسال

با سلام

ببینید فرض کنید ما میخواهید از جدول modules بک آپ بگیریم . کافیه در پنل سمت چپ جدول رو انتخاب کنید و بعد روی تب Export کلیک کنید

در بین گزینه ها دقت کنید که گزینه Add IF NOT EXISTS تیک خورده باشد

تیک خوردن این گزینه باعث میشه تا موقع ایمپورت اگر جدول وجود داشت ارور نده و رکوردها رو ایمپورت کنه و اگر هم جدول وجود نداشت جدول رو ایجاد کنه و سپس رکوردها رو ایمپورت کنه

پس با تیک زدن این گزینه وجود یا عدم وجود جدول دیگر مشکلی رو ایجاد نمیکنه

اما نکته مهم در اینه که رکوردهایی که از فایل بک آپ ایمپورت میشن نباید از قبل با شناسه های یکسان داخل جدول فعلی موجود باشند

پس خود جدول مشکلی رو ایجاد نمیکنه و ارورها اکثرا" مربوط به رکوردها میشن !

برای همینه که میگیم اگه میخواهید بک آپ رو ریستور کنید ابتدا جدول را خالی (Empty) یا حذف (Drop) کنید و سپس ادامه دهید

اما گاهی اوقات شاید از برخی رکوردها بک آپ تهیه بشه . در اینصورت نباید کل رکوردها یا کل جدول رو حذف کنید ! فقط میبایست شناسه هایی که با فایل بک آپ یکسان هستند حذف شوند

من همه این توضیحات رو دادم که شما حتما این روش رو یاد بگیرید . چون تنها به این روش میتونید دیتابیس رو از لوکال به هاست منتقل کنید ، البته بگذریم از اینکه افزونه هایی هم مثل آکیبا میتونند بک آپ تهیه کنند اما بک آپی که به اینصورت تهیه بشه مطمئن تره

یه روش دیگه هم هست که میتونید تو لوکال بک آپ بگیرید ولی فقط تو لوکال میتونید ازش استفاده کنید و برای انتقال به هاست کاربردی نداره

به اینصورت که در سیستمتون به مسیر زیر بروید

C:\wamp\bin\mysql\mysql5.0.51b\data

همینطور که میبینید در اینجا چند تا فایل هست که توصیه میکنم به هیچ وجه کاری با اونها نداشته باشید

به ازای هر دیتابیسی که تو لوکال ایجاد کردید یک پوشه به همان نام در اینجا میبینید . کافیه که شما فقط از همون پوشه موردنظر یک کپی تهیه کنید و هر وقت نیاز داشتید جایگزین پوشه فعلی کنید . داخل پوشه به ازای هر جدول نیز سه تا فایل قرار دارد

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

ببینید فرض کنید ما میخواهید از جدول modules بک آپ بگیریم . کافیه در پنل سمت چپ جدول رو انتخاب کنید و بعد روی تب Export کلیک کنید

در بین گزینه ها دقت کنید که گزینه Add IF NOT EXISTS تیک خورده باشد

تیک خوردن این گزینه باعث میشه تا موقع ایمپورت اگر جدول وجود داشت ارور نده و رکوردها رو ایمپورت کنه و اگر هم جدول وجود نداشت جدول رو ایجاد کنه و سپس رکوردها رو ایمپورت کنه

پس با تیک زدن این گزینه وجود یا عدم وجود جدول دیگر مشکلی رو ایجاد نمیکنه

اما نکته مهم در اینه که رکوردهایی که از فایل بک آپ ایمپورت میشن نباید از قبل با شناسه های یکسان داخل جدول فعلی موجود باشند

پس خود جدول مشکلی رو ایجاد نمیکنه و ارورها اکثرا" مربوط به رکوردها میشن !

برای همینه که میگیم اگه میخواهید بک آپ رو ریستور کنید ابتدا جدول را خالی (Empty) یا حذف (Drop) کنید و سپس ادامه دهید

اما گاهی اوقات شاید از برخی رکوردها بک آپ تهیه بشه . در اینصورت نباید کل رکوردها یا کل جدول رو حذف کنید ! فقط میبایست شناسه هایی که با فایل بک آپ یکسان هستند حذف شوند

من همه این توضیحات رو دادم که شما حتما این روش رو یاد بگیرید . چون تنها به این روش میتونید دیتابیس رو از لوکال به هاست منتقل کنید ، البته بگذریم از اینکه افزونه هایی هم مثل آکیبا میتونند بک آپ تهیه کنند اما بک آپی که به اینصورت تهیه بشه مطمئن تره

یه روش دیگه هم هست که میتونید تو لوکال بک آپ بگیرید ولی فقط تو لوکال میتونید ازش استفاده کنید و برای انتقال به هاست کاربردی نداره

به اینصورت که در سیستمتون به مسیر زیر بروید

C:\wamp\bin\mysql\mysql5.0.51b\data

همینطور که میبینید در اینجا چند تا فایل هست که توصیه میکنم به هیچ وجه کاری با اونها نداشته باشید

به ازای هر دیتابیسی که تو لوکال ایجاد کردید یک پوشه به همان نام در اینجا میبینید . کافیه که شما فقط از همون پوشه موردنظر یک کپی تهیه کنید و هر وقت نیاز داشتید جایگزین پوشه فعلی کنید . داخل پوشه به ازای هر جدول نیز سه تا فایل قرار دارد

موفق و پیروز باشید

یا حق

با سلام

من از ابتدا خدمتتون می گم که چی کار کردم شما بگید که کجای کارم اشتباهه که درست نمیشه:

1- با استفاده از ومپ جوملا رو نصب کردم

2-از طریق phpmyadmin مربوط به ومپ ، دیتا بیسی رو که بر اساس اون جوملا رو نصب کرده بودم انتخاب کردم و tableهاش مشخص شد. بعد دکمه اکسپورت رو زدم و select all رو انتخاب کردم و دکمه go و زدم. یه فایل داد که با پسوند sql بود و من اون رو ذخیره کردم و سپس اونو zip کردم.

3- وارد هاستم شدم و از طریق filemanager فایلم رو اپلود کردم.

4- وارد mysql database شدم و یه دیتا بیس درست کردم

5- وارد phpmyadmin هاست شدم و فایل پسوند sql.zip رو اونجا import کردم.

6- وارد configuration.php شدم و log_path و log_tmp رو بر اساس جملات زیر تغییر دادم :

/home/site name/public_html/log, /home/sitename/public_html/tmp / .البته اسم سایت بدون www , .com یا .ir ,نوشتم.

حالا وقتی دامنه رو تایپ می کنم یه صفحه توسط مرورگرم باز میشه که نوشته : index of و یه لیست از دیتا بیس ها اونجاست که وقتی روی یکی از اونا کلیک میکنم error conection (2) , یا (3) میده.

حالا لطفا بگین که کجای کارم اشتباهه؟

یه سوال هم دارم : آیا ربطی داره که اسم دیتا بیس و اسم دامین و یا اسمی که میخواهیم جوملا رو نصب کنیم با هم متفاوت باشه یا اینکه باید همشون با یه اسم باشن. و دیگه اینکه موقعی که توی cinfiguration میخواهیم جملات رو تغیر بدیم باید اسم دامین باشه یا اسم دیتا بیس و یا اسمی که موقع نصب جوملا توی ومپ معرفی کردیم؟

ببخشید خیلی طولانی شد. ولی مجبور بودم

مثل همیشه منتظر راهنماییهای کاملتون هستم

با تشکر

لینک به ارسال

با سلام

در مرحله 2 نیازی نیست شما ابتدا بک آپ رو بگیرید و بعد اونو زیپ کنید . قبل از اینکه روی دکمه Go کلیک کنید پایین همون جایی که نام فایل نام وارد میشه چند تا گزینه هست که میتونید با انتخاب اونها نوع فشردگی رو تعیین کنید

در مرحله 3 هم باید فایلها و پوشه های جوملاتون رو که زیپ کردید در روت پوشه public_html اکسترکت کنید

در مرحله 4 باید خدمتتون عرض کنم که ایجاد دیتابیس روی هاست قدری با لوکال فرق داره . شما روی هاست میبایست یک کاربر نیز برای دیتابیس معرفی کنید و اون کاربر را به دیتابیس اتصال بدید . این کار رو آیا به درستی انجام دادید ؟ ترجیحا از گزینه MySql Database Wizard دیتابیس رو ایجاد کنید تا این کارها رو بطور خودکار انجام بده

در مرحله 5 ابتدا وارد دیتابیس موردنظرتون بشید و سپس در سربرگ Import فایل بک آپ رو وارد کنید و ادامه دهید

در مرحله 6 دو قسمت ابتدایی را بهش Home Directory میگن . اگه به صفحه اصلی کنترل پنل هاستتون دقت کنید در پنل سمت چپ که مشخصات هاست قرار داره گزینه ای هست به نام Home Directory که ابتدای مسیرهای tmp و logs میبایست دقیقا به همین صورت باشند

مثلا برای آدرس http://www.mysitename.com مسیرها بصورت زیر میشن . دقت داشته باشید که از کل نام سایت فقط حداکثر 8 کاراکتر ابتدایی آن در مسیر قرار میگیرد

$log_path = '/home/mysitena/public_html/logs';
$tmp_path = '/home/mysitena/public_html/tmp';

ضمن آنکه موارد زیر را نیز میبایست بصورت زیر اصلاح کنید

$dbtype = 'mysql';   روی هاست یا لوکال همین باشه
$host = 'localhost';   روی هاست یا لوکال همین باشه
$user = 'username';   نام کاربری دیتابیسی که ساختید
$password = '123456';   پسورد دیتابیسی که ساختید
$db = 'mysitena_mydatabase name';   نام دیتابیس_نام کاربری هاست

توضیحات فارسی را وارد نکنید ، فقط برای راهنمایی نوشتم !

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

در مرحله 2 نیازی نیست شما ابتدا بک آپ رو بگیرید و بعد اونو زیپ کنید . قبل از اینکه روی دکمه Go کلیک کنید پایین همون جایی که نام فایل نام وارد میشه چند تا گزینه هست که میتونید با انتخاب اونها نوع فشردگی رو تعیین کنید

در مرحله 3 هم باید فایلها و پوشه های جوملاتون رو که زیپ کردید در روت پوشه public_html اکسترکت کنید

در مرحله 4 باید خدمتتون عرض کنم که ایجاد دیتابیس روی هاست قدری با لوکال فرق داره . شما روی هاست میبایست یک کاربر نیز برای دیتابیس معرفی کنید و اون کاربر را به دیتابیس اتصال بدید . این کار رو آیا به درستی انجام دادید ؟ ترجیحا از گزینه MySql Database Wizard دیتابیس رو ایجاد کنید تا این کارها رو بطور خودکار انجام بده

در مرحله 5 ابتدا وارد دیتابیس موردنظرتون بشید و سپس در سربرگ Import فایل بک آپ رو وارد کنید و ادامه دهید

در مرحله 6 دو قسمت ابتدایی را بهش Home Directory میگن . اگه به صفحه اصلی کنترل پنل هاستتون دقت کنید در پنل سمت چپ که مشخصات هاست قرار داره گزینه ای هست به نام Home Directory که ابتدای مسیرهای tmp و logs میبایست دقیقا به همین صورت باشند

مثلا برای آدرس http://www.mysitename.com مسیرها بصورت زیر میشن . دقت داشته باشید که از کل نام سایت فقط حداکثر 8 کاراکتر ابتدایی آن در مسیر قرار میگیرد

موفق و پیروز باشید

یا حق

با سلام

متشکر از پاسختون.

توی مرحله 2 که گفتین نیازی نیست اول فایل رو ذخیره کنم بعدش اونو زیپ کنم باید بگم که توی ومپ اون ایتمهایی رو که میگین من نمی بینم ولی توی ایزی پی اچ پی هست. حالا اگه دیتا بیس ما توی ومپ باشه مجبورم اینکارو بکنم. مشکلی که پیش نمیاره؟ البته چرا اگه فایل .sql.gzip بخواد نمی تونم اونو به صورت جی زیپ ذخیره کنم پس باید چی کار کنم؟

مرحله 3و 4و 5 رو درست انجام دادم.

مرحله 6 که گفتین home directory هست کلمه test حتما باید نوشته بشه؟

دیگه اینکه من برای دیتا بیس پسورد نذاشتم ضروریه؟ اونو باید موقع نصب جوملا تعریف می کردم الانم میشه اونو تعریف کرد؟

نکته اخر اینکه این ایتم که نوشتین $db = 'mysitena_mydatabase name'; نام دیتابیس_نام کاربری هاست ، خودش فقط به صورت نام دیتا بیس ذخیره میشه موقع نصب جوملا ، ایا بابد اونو توی configuration تغییر بدم ؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟

ممنون

لینک به ارسال

با سلام

موفق و پیروز باشید

یا حق

با سلام

متشکر از پاسختون.

توی مرحله 2 که گفتین نیازی نیست اول فایل رو ذخیره کنم بعدش اونو زیپ کنم باید بگم که توی ومپ اون ایتمهایی رو که میگین من نمی بینم ولی توی ایزی پی اچ پی هست. حالا اگه دیتا بیس ما توی ومپ باشه مجبورم اینکارو بکنم. مشکلی که پیش نمیاره؟ البته چرا اگه فایل .sql.gzip بخواد نمی تونم اونو به صورت جی زیپ ذخیره کنم پس باید چی کار کنم؟

مرحله 3و 4و 5 رو درست انجام دادم.

دیگه اینکه من برای دیتا بیس پسورد نذاشتم ضروریه؟ اونو باید موقع نصب جوملا تعریف می کردم الانم میشه اونو تعریف کرد؟

نکته اخر اینکه این ایتم که نوشتین $db = 'mysitena_mydatabase name'; نام دیتابیس_نام کاربری هاست ، خودش فقط به صورت نام دیتا بیس ذخیره میشه موقع نصب جوملا ، ایا بابد اونو توی configuration تغییر بدم ؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟

ممنون

سلام مجدد

هر کاری که می کنم ارور اینکه نمیتونه به mysql کانکت بشه میده. ببینین اسم سایت من www.panocity.ir هست. اسم بقیه هم اینجوریه:

MySQL database name: u739608451_panocity_

MySQL username: u739608451_pano

حالا اینجا باید چی بنویسم؟$db = 'mysitena_mydatabase name'; نام دیتابیس_نام کاربری هاست

ایا panocity_u739608451_panocity درسته یا باید جور دیگه تغییرش بدم؟

راستی یه چیز دیگه موقعی که توی هاست بر اساس MySQL database name: u739608451_panocity_ انتخابش می کنم توی phpmyadmin همین دیتابیس که وارد میشم فایلها رو اینجا ایمپورت میکنم ولی مثل phpmyadminلوکال نمیتونم اسم دیتا بیس رو ببینم و فقط table ها مشخص هستند. ایا درسته ؟باید همینجوری باشه؟

موقع نصب جوملا نوع دیتابیس روی mysqli تنظیم شده ایا باید اونو به mysql تغییر بدم؟

متشکرم.

لینک به ارسال

با سلام

البته نیازی نیست که حتما فایل sql فشرده بشه ولی اگه حجم بک آپ تون بیش از حد بالا باشه بطوریکه قادر به ایمپورتش نباشید آنگاه فشرده سازی یک ضرورت محسوب میشه

اگر ومپ مشکل داره و نمیتونید gzip کنید میتونید دوتا کار انجام بدید :

فایل رو روی سیستمتون بطور عادی زیپ کنید یا اینکه از طریق فایل منیجر هاست آپلود کنید و روی هاست اون رو gzip کنید و دانلودش کنید

در کل قاعدتا" نیابد ومپ این مشکل رو داشته باشه . حتی الامکان فقط یک سرور مجازی روی سیستمتون نصب کنید . ممکنه به خاطر تداخل با easyphp این مشکل بوجود اومده باشه

خیر اون اشتباه تایپی من بود که اصلاح کردم

ببینید تو پست قبلی هم خدمتتون عرض کردم . شرایط ایجاد دیتابیس در لوکال با هاست متفاوته

در لوکال همانند هاست میتوانید یک دیتابیس با نام دلخواه ایجاد کنید

در لوکال نام کاربری و پسورد بصورت پیشفرض (نام کاربری root میباشد و بدون پسورد) قابل استفاده است ولی روی هاست شما میبایست برای دیتابیس پسورد و نام کاربری تعیین کنید که همه این موارد را در هنگام ایجاد دیتابیس میتونید تعیین کنید . توصیه میکنم از طریق گزینه mysql datsbase wizard دیتابیستون رو ایجاد کنید برای راحتی

این مورد هم مثل مورد قبلی باز باید بر حسب شرایط هاست اقدام به تغییرش کنید . وقتی وارد phpmyadmin در هاست میشید بالای لیست اسامی دیتابیسهاتون یک نام (نام کاربری هاست) به همراه علامت آندرلاین ( ــ ) میبینید که میبایست قبل از نام دیتابیستون آن را وارد کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

البته نیازی نیست که حتما فایل sql فشرده بشه ولی اگه حجم بک آپ تون بیش از حد بالا باشه بطوریکه قادر به ایمپورتش نباشید آنگاه فشرده سازی یک ضرورت محسوب میشه

اگر ومپ مشکل داره و نمیتونید gzip کنید میتونید دوتا کار انجام بدید :

فایل رو روی سیستمتون بطور عادی زیپ کنید یا اینکه از طریق فایل منیجر هاست آپلود کنید و روی هاست اون رو gzip کنید و دانلودش کنید

در کل قاعدتا" نیابد ومپ این مشکل رو داشته باشه . حتی الامکان فقط یک سرور مجازی روی سیستمتون نصب کنید . ممکنه به خاطر تداخل با easyphp این مشکل بوجود اومده باشه

خیر اون اشتباه تایپی من بود که اصلاح کردم

ببینید تو پست قبلی هم خدمتتون عرض کردم . شرایط ایجاد دیتابیس در لوکال با هاست متفاوته

در لوکال همانند هاست میتوانید یک دیتابیس با نام دلخواه ایجاد کنید

در لوکال نام کاربری و پسورد بصورت پیشفرض (نام کاربری root میباشد و بدون پسورد) قابل استفاده است ولی روی هاست شما میبایست برای دیتابیس پسورد و نام کاربری تعیین کنید که همه این موارد را در هنگام ایجاد دیتابیس میتونید تعیین کنید . توصیه میکنم از طریق گزینه mysql datsbase wizard دیتابیستون رو ایجاد کنید برای راحتی

این مورد هم مثل مورد قبلی باز باید بر حسب شرایط هاست اقدام به تغییرش کنید . وقتی وارد phpmyadmin در هاست میشید بالای لیست اسامی دیتابیسهاتون یک نام (نام کاربری هاست) به همراه علامت آندرلاین ( ــ ) میبینید که میبایست قبل از نام دیتابیستون آن را وارد کنید

موفق و پیروز باشید

یا حق

آقای صفر علی

با سلام

راستش من از اون موقع که شما خیلی کمکم کردین و من خیلی تلاش کردم که تمام کارها رو بر اساس گفته های شما انجام بدم ولی متاسفانه موفق نشدم. الان هم که می خوام مجددا جوملا رو روی لوکال نصب کنم پیغام " قادر به اتصال به دیتا بیس نیست . تعداد بازگشت2 " رو می ده. فکر می کنم شاید کامپیوترم مشکل داره. چون اون موقع هم پیغام قادر به اتصال به دیتابیس نیست رو می داد در حالی که همه کارهام درست بود.

حالا تصمیم گرفتم جوملا رو روی هاست نصب کنم ولی بازم نمیشه. این دیگه خیلی برام عجیبه . البته سی پنل هاستم یه خورده با بقیه متفاوته ولی واقعا نمی دونم چرا نمیشه. البته من فقط قصدم این بود که جوملا روی سرور نصب بشه و فایل لوکال آماده ندارم. میشه مشخصات هاست رو براتون پی ام کنم ببینین مشکل کجاست. ؟

ممنون میشم اگه زود جوابمو بدین

لینک به ارسال

با سلام

بسیار خوب ، اطلاعات ورود به کنترل پنل هاستتون رو برام پ.خ کنید . فقط ذکر کنید چه نسخه ای میخواهید براتون نصب کنم 1.5 یا 2.5

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...