رفتن به مطلب
حسین هادیان

امنیت xampp

پست های پیشنهاد شده

سلام به تمام دوستان و عرض تبریک ویژه به مناسب عید الله الاکبر ، عید غدیر خم

راستش از طرف یه مؤسسه به من گفتن بیا یه سایت برامون طراحی کن

اولش فک کردم کار خیلی سادس ولی بعد فهمیدم که این شرکت خودشون هاست خودشونو تأمین میکنن.

یعنی سروراشون تو اصفهانه!(با سیستم عامل ویندوز سرور)

گفتم با xampp سایتو بالا میارم ولی فهمیدم امنیتش پائینه.با کمک آموزش های سایت نگبان که دوستان تو همین انجمن هم گذاشته بودن ، تونستم بعضی حفره های امنیتیش رو ببندم ولی (خودم که تخصص ندارم) یکی از رفقا گفت با تمام این کار ها بازم Xampp یه شبیه ساز هست و نمیتونه به عنوان یه سرور واقعی امنیت داشته باشه

الان سؤالم اینه که اگه بخوام رو سرورشون لینوکس نصب کنم باید چه نسخه ایش رو نصب کنم و چه اقداماتی انجام بدم که بتونم باهاش یه جوملا (یا یه فروم) بالا بیارم؟

البته خودم میدونم که این موارد ضروریه:

1.php

2.mysql

3.phpmyadmin

ولی بیش از این نمیدونم

دوستان هرکی میتونه کمک کنه یا اگه راه بهتری سراغ دارید بگید

با عرض تبریک مجدد و تشکر پیشاپیش

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز من در این رابطه اطلاعات زیادی ندارم ولی دوستان از این روش برای این کار استفاده کرده بودند.

از ویندوز سرور استفاده کرده بودند و اگه لینوکس بود از فدورا

روش کار هم به این شکل بود که آپاچی و اس کیو ال را جداگانه بر روی سیستم نصب کرده بودند و لوکال ایجاد کرده بودند.

البته نمی دونم این کاری که گفتم 100% صحیح باشه.

می تونی به انجمن وب هاستینگ تالک مراجعه کنی و از اونجا هم اطلاعاتی بگیری.

موفق باشید

لینک به ارسال

دوست عزیز برای راه اندازی یه وب سرور میتونی از همون ویندوز هم استفاده کنی

چون xamp یه شبیه ساز هست و توانایی پاسخگویی به کاربران زیاد رو نداره و امنیتش هم پایینه پس من توصیه میکنم برای راه اندازی وب سرور این برنامه ها رو برای وب سرور نصب کن

برنامه های موردنیاز برای وب سرور

1.apach البته میتونی iis هم نصب کنی که من توصیه نمی کنم برای جوملا ازش استفاده کنی

2. php که تا حد امکان سعی کن تنظیماتش رو دستی انجام بدی و از نصب با اینستالر خودداری کنی چون نصب دستی امنیت بالاتری داره

3.mysql که موقع نصب یه تنظیم کوچولو برای مشکلات کمتر موقع استفاده از سیستم هایی مثل جوملا داره که باید انجام بدی

4.phpmyadmin که برای ارتباط با دیتا بیس میتونی ازش استفاده کنی البته بعد از اینکه کارت تموم شد میتونی حذف کنی یا اینکه روش پسورد بزاری (البته نیازی به نصب ندارد و فقط باید فایل کانفیگش رو تنظیم کنی تابه دیتا بیس متصل بشه )

وب سرور تمومه منتها مهمترین نکته امنیتش هست که باید از فایروال و برنامه هایی که سیکوریتی وب سرورت رو بالا میبره استفاده کنی(در این مورد باید همیشه آپدیت عمل کنی )

در مورد اتصال دامنه به وب سرور هم که ساده است که باید دوتا دی ان اس بگیرید

اگر مشکلی بود مطرح کنید تا در صورت بلد بودن راهنمایی کنیم

موفق باشید

یه نکته ای که یادم رفت بگم

اگر میخوای بیشتر از یک سایت روی وب سرورت راه اندازی کنی باید از سیستم هایی مثل پلسک یا سی پنل یا اکتیو دایرکت استفاده کنی که هم پولیش با آپدیت هست هم نسخه های کرک شده(توصیه نمیشه)

اگر هم بخوای از لینوکس استفاده کنی که همین نرم افزارها رو میتونی در لینوکس هم نصب کنی فرقی نمیکنه

موفق باشی

لینک به ارسال

سلام و تشکر از دوستان

دوست عزیز برای راه اندازی یه وب سرور میتونی از همون ویندوز هم استفاده کنی

به نظر شما امنیت کدوم بهتره؟ ویندوز یا لینوکس؟

2. php که تا حد امکان سعی کن تنظیماتش رو دستی انجام بدی و از نصب با اینستالر خودداری کنی چون نصب دستی امنیت بالاتری داره

من متوجه نشدم نصب دستی چه جوریه؟:huh:

3.mysql که موقع نصب یه تنظیم کوچولو برای مشکلات کمتر موقع استفاده از سیستم هایی مثل جوملا داره که باید انجام بدی

میتونم بپرسم اون تنظیم کوچولو چیه؟:cool:

تشکر مجدد:heart::thankyou:

لینک به ارسال

راستش امنیت بستگی به خیلی چیزها داره مثلا فایراوال شما و ورژن نرم افزار هایی که استفاده میکنید

اما من خودم شخصا بخاطر اینکه با ویندوز راحت هستم از ویندوز استفاده میکنم و شما هم بستگی به عادات خودتون داره

برای نصب php به صورت دستی توی اینترنت بگردید آموزش کاملش هست که باید تنظیمات مورد نیاز رو به صورت دستی توی فایل php.ini اعمال کنید و فایلهای dll مربوطه نیز به صورت دستی به مکانهای مربوطه کپی نمایید.

توی my sql در زمان نصب در مرحله  Please set the sever SQL mode   قسمت  Enable Strict Mode  را غیر فعال کن 

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...