رفتن به مطلب
maysamsami

غیرفعال کردن صفحه اصلی و قراردادن ماژول گلوبال نیوز در صفحه اصلی

پست های پیشنهاد شده

با سلام ،

من کلا همه جا رو زیرورو کردم ، اما هنوز نتیجه ای که میخوام نگرفتم!

یکیش اینکه میخوام صفحه اصی رو غیر فعال کنم ، (بعد از انتقال از جوملا 1.5 به 2.5 ) اما همه مطالبم "ویژه" شده هستند و نمی تونم 5000 هزار مطلب رو از ویژه] دربیارم تا در صفحه اصلی نشون داده نشه ، چون خیلی سخته دستی برای هرکدوم این کار رو انجام بدین!

صفحه اصلی هم که غ فعل نمیشه! چه کنم؟!

سوال دوم اینه که میخوام ، گلوبال نیوز(پارسا) رو روی صفحه اصلی بذارم تا وقتی مطلب باز میشه ، ماژولای دیگه رو نشون نده!

میرم توی منو- بلاگ مجموعه رو انتخاب میکنم و ماژول رو بهش میدم ، اما نمیاد !! یعنی اصلا قبول نمیکنه ماژول رو!!

میشه راه حلی برای این دو مشکل بدید؟!

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

شما از قسمت مديريت منوها منوي اصلي صفحه اصلي (يا خانه يا home ) رو باز كنيد و تعداد مطالب رو روي صفر قرار بديد

..................................................................

در قسمت مديريت ماژول ها ميتونيد ماژول ها رو فقط در صفحه اصلي يا صفحات دلخواه ديگه فعال كنيد

لینک به ارسال

سلام

دوست عزیز کدوم ماژول ها امکانش هست یه اسکرین شات یا دمو بذارید تا دوستان بهتر متوجه بشن.

بدرود

لینک به ارسال

درمورد اولی ممنون دوست من.

اما درمورد دومی. ماژول گلوبال نیوز این مشکل رو داره که وقتی مثلا میذاریش روی صفحه اصلی ، بازم وقتی یه لینک رو باز میکنی هم خود ماژول و هم تمام ماژولا همراش میان!

یعنی مثلا برای خوندن مطلبت ، هی باید بری پایین !! یعنی اسکرول رو بکشی پایین تا به خبرت برسی!!

دوستانی که این ماژول رو توی سایتشون دارن ، متوجه میشن من چی میگم.

اگر اشتباه نکرده باشم استاد پارسا به طور کامل آموزش رفع این مشکل رو داده بودند!

موفق باشید

لینک به ارسال

دوست عزیز ، منم راه حلی که ایشون گفتند رو نوشتم :

توی منو- بلاگ مجموعه رو انتخاب میکنم و ماژول رو بهش میدم ، اما مشکل اینه که نمیاد !! یعنی اصلا قبول نمیکنه ماژول رو!!

شاید هم من بد بهش ماژول میدم!!

جواب نمیده واسه من!

جوملا 2.5 هستم !

_________

آقای میری ، روی لوکال هستم! اما کسی که با این ماژول کار کرده باشه ، متوجه منظورم میشه...

لینک به ارسال

در مورد نمایش ندادن مطالب در صفحه اصلی ...عجیبه مگه میشه داخل مدیریت منو صفحه اصلی تعداد رو صفر گزاشت؟ 100% یک میشه و یک مطلب رو به نمایش در میاره در صفحه اصلی !!!

تنها 2 راهه که مطمئنا درسته و میتونید کاری کنید که هیچ مطلبی در صفحه اصلی نمایش داده نشه!

یکی اینکه برید یه مجموعه خالی بسازید و داخل مدیریت منو اصلی مجموعه خالی رو انتخاب کنید که خوب هیچی در صفحه اصلی نمایش داده نخواهد شد!

منظورم اینه که مجموعه ای رو انتخاب بکنید که مطلبی داخلش نباشه...

و راه درمی که من بلدم:

در کدهای قالب کد :

این کد جایگزین بشه:

<?php
   $menu = & JSite::getMenu();
   if ($menu->getActive() == $menu->getDefault()) {
   ?>

<?   }
      else {
   ?>

<?   } ?>

ممنون:002:

لینک به ارسال

دوست عزیز میشه 0 گذاشت

منم 0 گذاشته بودم ، میخواستم ببینم راه دیگه ای هست یا نه. از راه شمام ممنون.

درمورد مشکل گلوبال نیوز ، کسی راهی نداره ؟!

لینک به ارسال

دوست عزیز بنده هم از 0 استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم نیست!

یا علی

یعنی شما تعداد رو روی صفر قرار میدین ....در صفحه اصلی هیچ مطلبی نمایش داده نمیشه؟حتی 1 مطلب؟

لینک به ارسال

با سلام ،

من کلا همه جا رو زیرورو کردم ، اما هنوز نتیجه ای که میخوام نگرفتم!

یکیش اینکه میخوام صفحه اصی رو غیر فعال کنم ، (بعد از انتقال از جوملا 1.5 به 2.5 ) اما همه مطالبم "ویژه" شده هستند و نمی تونم 5000 هزار مطلب رو از ویژه] دربیارم تا در صفحه اصلی نشون داده نشه ، چون خیلی سخته دستی برای هرکدوم این کار رو انجام بدین!

صفحه اصلی هم که غ فعل نمیشه! چه کنم؟!

سوال دوم اینه که میخوام ، گلوبال نیوز(پارسا) رو روی صفحه اصلی بذارم تا وقتی مطلب باز میشه ، ماژولای دیگه رو نشون نده!

میرم توی منو- بلاگ مجموعه رو انتخاب میکنم و ماژول رو بهش میدم ، اما نمیاد !! یعنی اصلا قبول نمیکنه ماژول رو!!

میشه راه حلی برای این دو مشکل بدید؟!

اولا هر سوال رو در یک پست مجزا بپرسید تا جداگاننه بررسی بشه

در مورد سوال اولتون که شما میتونی صفحه نخست رو تغییر نوع بدی مثلا به نمایش یک مطلب خاص، و یک پیام خوش آمد گویی بنویسی!

در مورد سوال دومتون هم باید عرض کنم شما باید تک تک ماژول ها رو باز کنی و از روی تمامی صفحات برداری و فقط نام منوها رو تیک بزنی تا وقتی مطلبی باز میه نمایش نده

یا علی

لینک به ارسال

توی منو- بلاگ مجموعه رو انتخاب میکنم و ماژول رو بهش میدم ، اما مشکل اینه که نمیاد !! یعنی اصلا قبول نمیکنه ماژول رو!!

جواب نمیده واسه من!

جوملا 2.5 هستم !

منظور شما را نمی فهمم! یعنی چی " بلاگ مجموعه رو انتخاب میکنم و ماژول رو بهش میدم " ؟

بنده عرض کردم یک منو از نوع بلاگ مجموعه ایجاد و منتشر کنید. حالا ماژول گلوبال نیوز رو در اون منو منتشر نکنید. به همین راحتی مشکل برطرف می شود.

البته توجه داشته باشید منو محتوای این منو ( مطالب ) نباید در هیچ منوی دیگری منتشر شده باشند تا مطلب بتواند ماژول های همراه خود را تنها از منویی که شما ایجاد کرده اید بپرسد.

یاعلی

لینک به ارسال

با تشکر از آقای پارسا که در رفع این مشکل کمک کردند ..

من بعد از رفع مشکل ، تنظیمات کلی موارد مربوط به سئو را روی بله قرار داده و در روت سایت فایل htaccess.txt را به htaccess. تغییر دادم

اما وقتی که "آدرسهای موتورهای جستجوی مورد پذیرش" رو فعال میکنم ، بازم گلوبال نیوز به مشکل میخوره!! و سایت مثه سابق باز میشه..

یعنی لینک خبرها ، مثه قبل میره پایین و .......

الان همه تنظیمات سئو روی بله هست جز آدرسهای موتورهای جستجوی مورد پذیرش

لینک به ارسال

با تشکر از آقای پارسا که در رفع این مشکل کمک کردند ..

من بعد از رفع مشکل ، تنظیمات کلی موارد مربوط به سئو را روی بله قرار داده و در روت سایت فایل htaccess.txt را به htaccess. تغییر دادم

اما وقتی که "آدرسهای موتورهای جستجوی مورد پذیرش" رو فعال میکنم ، بازم گلوبال نیوز به مشکل میخوره!! و سایت مثه سابق باز میشه..

یعنی لینک خبرها ، مثه قبل میره پایین و .......

الان همه تنظیمات سئو روی بله هست جز آدرسهای موتورهای جستجوی مورد پذیرش

دوست من

تنظیماتی که برای سایت شما اعمال شده اشکال موجود در گلوبال رو رفع می کنه. اگر اشکال همچنان پابرجاست مشکل از تنظیمات سرور شما از جمله آپاچی است. با مدیر سرور مطرح کنید.

یاعلی

لینک به ارسال

جواب نمیده واسه من!

جوملا 2.5 هستم !

منظور شما را نمی فهمم! یعنی چی " بلاگ مجموعه رو انتخاب میکنم و ماژول رو بهش میدم " ؟

بنده عرض کردم یک منو از نوع بلاگ مجموعه ایجاد و منتشر کنید. حالا ماژول گلوبال نیوز رو در اون منو منتشر نکنید. به همین راحتی مشکل برطرف می شود.

البته توجه داشته باشید منو محتوای این منو ( مطالب ) نباید در هیچ منوی دیگری منتشر شده باشند تا مطلب بتواند ماژول های همراه خود را تنها از منویی که شما ایجاد کرده اید بپرسد.

یاعلی

سلام خیلی جستجو کردم

منم مشکل نمایش ماژول در تمام صفحات رو دارم با اینکه روی فقط صفحه اصلی تنظیم کردم

متوجه نشدم منوی بلاگ رو چطور باید بسازم

زیر مجموعه منو های مثلا Main Menu باید بسازیم یه کلا یه بخش جدید بسازیم و منوی بلاگ رو توش اضافه کنیم

لطفا یکمی تشریحی تر جواب بدید

این که نوشتید منتشر نکنیم خوب من فقط ماژول رو به صفحه اول اختصاص دادم و توی هیچ منوی دیگه ای فعال نیست

تشریح پیلیز

لینک به ارسال

با سلام

دوستان من هرکاری میکنم مشکلم حل نمیشه !! یعنی عجیب درگیرم!!

من htaccess رو ادیت کردم

هر 4 گزینه مربوط به آپاچی و .. روی بله هست

آدرسهای موتورهای جستجوی مورد پذیرش"" هم روی بله هست ! سایت هم بالا میاد ،

همه صفحات هم با پسوند html  مشخص شده..

در هر ماژول هم تعریف کردم که فقط در صفحه اصلی باز بشه !

صفحه اصلیم رو باز میکنم ، روی خبرها که کلیک میکنم  بازم تموم ماژولا رو نمایش میده !! همشون رو !! و هی باید اسکرول رو ببرم پایین تا به خود متن خبر برسم..

اما حالا وقتی

"" آدرسهای موتورهای جستجوی مورد پذیرش""  رو روی خیر قرار میدم ، همه چیز اوکی میشه !!!!!

یعنی انگار نه انگار مشکلی باشه !

سایت هم بقیه ماژولا رو نشون نمیده!!

خیلی عجیبه !! واقعا دیوونم کرده!!

میشه یکی از دوستان لطف کنه بگه باید چیکار کنم ؟؟؟؟

لینک به ارسال

با سلام

این مورد ربطی به سئو نداره . شما میبایست برای مجموعه مطالبتون منوی مستقلی را تعریف کرده باشید تا گرفتار چنین معضلی نشوید

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

این مورد ربطی به سئو نداره . شما میبایست برای مجموعه مطالبتون منوی مستقلی را تعریف کرده باشید تا گرفتار چنین معضلی نشوید

موفق و پیروز باشید

یا حق

با سلام ببینید منم دقیقا میخام فرمت نمایش مطلب در صفحه اصلی  مثل گلوبال نیوز باشه که باید سی اس اس ادیت بشه یا هم از این ماژول استفاده کنم که مورد اولی یکم دشوار پس راه دوم میمونه یعنی استفاده از گلوبال نیوز بجای مطالب صفحه اصلی اما این راه هم دو مشکل داره:

اول این که باید از پلاگین ماژول در مطلب استفاده کنم میخام ببنیم راه دیگه ای نداره؟

دوم این که مطالب ناوبری نداره مثلا فقط 20 تا مطلب اول رو نشون میده و نمیتونه کاربر به صفحات بعدی بره

لینک به ارسال

با سلام

در مورد اول ، منظورتون رو درست متوجه نشدم ولی اگر منظورتون اینه که در صفحه اصلی فقط ماژول گلوبال نیوز نشون داده نشه و مطالب قسمت کانتنت نمایش داده نشن ، میتونید در تنظیمات منو تعداد نمایش مطالب رو روی صفر قرار بدید یا اینکه مجموعه ای رو انتخاب نکنید و یا اینکه مطالبتون رو ویژه نکنید

در مورد دوم هم تا جایی که میدونم آیدا نیوز امکان صفحه بندی رو داره

موفق و پیروز باتشید

یا حق

لینک به ارسال

با سلام

موفق و پیروز باشید

یا حق

من منوی جداگانه انتخاب میکنم ، کل ماژولا بعد از فشردن ادامه مطلب میان ! نمیکنم ، میان!

من واقعا نمیدونم باید چی کار کنم !!

من قبلا هم جوملا 1.5 داشتم اصلا همچین مشکلاتی نبود!

الان نمیدونم کجای کار اشتباهه !

لینک به ارسال

یه اتفاق جالب تر واسم افتاده!!

من وقتی منویی میسازم منو به این صورت میاد ، مثلا  :

http://www.joomina.ir/Links/amar.html

و وقتی روش کلیک میکنم با خطای 404 مواجه میشم ! در حالی که هم مجموعه هست و همه چیز درسته

اما یه مجموعه دیگه هست که قبل از انتقال از 1.5 به 2.5 وجود داشته ، اون به این شکله :

http://www.joomina.ir/amar.html

که پوشه لینک نداره!!

اون بالا میاد!!

خیلی جالبه ! اصلا معلوم نیست چه اتفاقی افتاده ! من هرمنویی که میسازم یه پوشه لینک میاد کنارش و بخاطر همین صفحه باز نمیشه !

اما اون مجموعه که از قبل بود بدون پوشه لبنک هست و باز میشه!!

------------

اگر نیاز به یوزر و پسورد باشه ، من میدم ، خوشحال میشم . خواهشمندم دوستان از کمکشون دریغ نکنند!

لینک به ارسال

با سلام

اطلاعات ورود به ادمین جوملا + لینک این تاپیک رو برای من پیام خصوصی کنید تا بررسی کنم

موفق و پیروز باشید

یا حق

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید ارسال داشته باشید و بعد ثبت نام خود را در سایت کامل نمایید. اگر حساب کاربری در سایت دارید، جهت ارسال با حساب کاربری خود هم اکنون وارد سایت شوید

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• افزودن...